לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2007, 14:46
  משתמש זכר XpHunTeR XpHunTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
התגייסתי...

אז זהו..היום הגיע (יום ראשון) והתגייסתי לצבא..
הייתי אמור להיות בתותחנים אבל לאחר עבודה קשה [קב''ן וכו'] הגעתי לטירונות 02 [שתמשך כ-7 שבועות] שאני עושה עכשיו ב'מחנה 80'...ההלם מהצבא היה גדול..התקשרתי לחברים ולהורים וכבר כמעט בכיתי שאני חייב לעוף מהמקום הזה...כעבור 3-4 ימים ההלם עבר, אבל זה לא משנה את העובדה שאני שונא את הצבא...היתי רגיל להיות אדם חופשי - להיות הרבה במחשב, לצפות בטלוויזיה, לעשות רק את הדברים שעושים לי טוב, ועכשיו אני כלוא במקום חרא שפתאום נותנים לי זמנים, אוכל חרא, והרבה עבודה שלא מרצוני. את כל הדברים האלו אני אולי יכול לסבול, אבל לישון באוהל אני לא יכול. האבק והקור הורגים אותי שם...וזה למרות שאני יושן באוהל של אסמטים ולובש בגדי צה''ל + בגדים אזרחיים [2 מכנסיים, 3 חולצות ומעיל]..מאז שישנתי באוהל יש לי קוצר נשימה שהרופא אמר שזה פסיכולוגי בגלל שאני לא רגיל למקום...ואני לא אסמטי בכלל, אבל אלרגי לאבק...שינה באוהל של אסמטים לא עזרה בגרוש, וכל לילה באוהל זה פשוט עינוי...אני יושן איזה 3-4 שעות בקושי..ציפיתי שהרופא יתן לי פטור משינה באוהל ושימצאו לי מבנה לישון בו, אבל אפילו אישור לשינה באוהל של אסמטים לא קיבלתי ממנו. אני חושב שעוד כמה ימי שינה באוהל יהפכו לבלתי נסבלים ואני פשוט אסרב פקודה.

כשפגשתי בבקו''ם את קצין המיון של הג'ובניקים [לא זה שבשרשרת גיוס], קיבלתי 2 וחצי דפים מפוצצים בחילות לבחירה, וכמובן שבחרתי באופציות הראשונות את כל מה שקשור למחשבים, פיארתי את עצמי בפני הקצין מיון ואמרתי שאני רוצה משהו שקשור למחשבים, אבל עכשיו אני בטירונות עם אנשים שהם בכלל לא נראים קשורים למחשבים...אנשים שאמנם לא ערסים אבל גם לא ממש איכותיות, הרוב לא נראים שהם בכלל נמצאים במחשב..למרות שאני בטירונות 02 "כלל צהלית" אני תוהה אם סוג האנשים שאיתי קשורים לחיל שאני יהיה אמור להתגייס אליו בסוף הטירונות [אף אחד לא יודע לאן הוא יתגייס], כיוון שחילקו אותנו לקבוצות בבק''ום [את כל ה"גו'בניקים לעתיד"] ואני בטוח שכמעט כל שאר הקבוצות היו גם אמורים ללכת לטירונות 02 כמוני, אז למה אני נמצא דווקא עם הקבוצה הזאתי שיש בה אנשים שלא קשורים בכלל למחשב?...

אז זהו..יש לי סיבות למה ללכת לצבא, ויש לי סיבות למה לא ללכת, הרוב זה למה לא ללכת,
ואני כרגע נמצא באי וודאות של מה לעשות, אם אני אנסה לעוף משם עכשיו, או אחרי טירונות, או אחרי קורסים שאולי אקבל אחרי הטירונות, ואם בכלל אצליח לעשות את זה..ולאן בכלל אני אתגייס, האם בכלל אני ארצה ללכת או שאני אקבל הרבה זמן בבית וקצת זמן בצבא אז זה יהיה נסבל...או שבכלל זה יהיה דיי סבבה להיות בצבא ולהרגיש שזה לא נורא להיות שם אלא להיפך..לא יודע..

יש שמועות מכמה מהטירונים שאיתי שאולי אנחנו מיועדים לשב''ס, למרות שבחרתי אותו כאופציה אחת לפני "הכי פחות רוצה", ולמרות שאמרתי לקצין מיון שאני רוצה עבודה עם מחשבים...
מצד אחד אני מתכוון לסרב להיות שם כי זה לא מתאים לאישיות שלי, וזה נראה לי חרא..אבל מצד שני, שמעתי ממישהו שזה 2 ימים בצבא ו5 ימים בבית אז יש מצב שזה יתאים לי.
לפי מה שהבנתם אני לא רוצה בכלל להיות בצבא, כך שאם אני אהיה אז זה כמה שיותר קרוב לבית וכמה שפחות להיות בצבא...אולי עשיתי טעות שלא יצאתי מהצבא לפני שקיבלתי ציוד..אולי אני יעשה טעות אם לא יצא משם לפני סיום הטירונות...אבל גם אולי אעשה טעות אם באמת יעוף מהצבא..

הרגישו חופשי להגיב...

נערך לאחרונה ע"י XpHunTeR בתאריך 31-03-2007 בשעה 14:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2007, 14:59
  mememe89 mememe89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי XpHunTeR שמתחילה ב "התגייסתי..."

אני לא מבין אותך.
פעם אחר פעם אתה פותח נושאים בפורום, ללא כל מטרה. אתה יודע מראש שהנושאים שאתה פותח יעוררו תגובות שליליות כלפייך. צורת הניסוח של ההודעות שלך מצביעה על כך שאתה עושה זאת בכוונה, התגובות שאתה מקבל כאן מעוררות בך רגש חיובי מסתבר.

בכל מקרה אני אגיד לך עוד משהו, כמו שאמרו לך כאן כבר הרבה פעמים, הפורום לא דוגל בהשתמטות מהצבא ולא בא לעזור לך לעשות זאת וגם לא לתמוך בך בדרכך.
טירונות 02 היא לא טירונות קשה ואם מצאו אותך כשיר לעמוד בה אז אתה מסוגל. אתה נשמע לי כמישהו מפונק שפשוט לא רוצה לעשות צבא מסיבות נוחות ולא סיבות נפשיות כאלה ואחרות.
תזכור שהצבא לא חייב לשבץ אותך ביחידה שאתה תרצה, מנסים להתחשב בך אך גם בצרכי הצבא.
האנשים שאיתך בטירונות מיועדים למקומות שונים ורוב הסיכויים שלא תפגוש בהם במהלך שירותך.
אם אני חייב לעשות צבא וכל אחד אחר חייב לעשות צבא אז גם אתה חייב.

עד עכשיו נמנעתי מלהגיב על הודעותיך אבל הצלחת להכעיס גם אותי בגישה שלך.
ישן 31-03-2007, 15:06

כל הנושאים שפתחתי היו לפני הגיוס, ורציתי לדעת כמה שיותר כדי שאני אעשה את ההחלטות שהכי טובות בשבילי..זה הדיון היחידי שאני לא מבקש שום דבר, לא שואל שום דבר, אלא רק כותב את מה שאני מרגיש וחושב ואת כל מה שקרה לי מאז שהתגייסתי ועד היום..

אני לא יודע מראש שהתגובות יהיו שליליות וזה ממש לא מעלה רגש חיובי, אבל אני כן מקווה להשכיל קצת בעזרת תגובות של לפחות חלק מהאנשים שעוד יכתבו בנושא הזה, דברים שאולי יעזרו לי בהמשך כיוון שבזמן הזה [שבוע אחרי הגיוס] אני עדיין לא ממש מבין מה נחת עליי. אני ממש לא מצפה לתגובות חיוביות כי בשבילכם אני סתם איזה בנאדם שמצדכם יעוף לעשות צבא..בדיוק כמו מה שהצבא עצמו חושב.
ישן 31-03-2007, 15:18
  mememe89 mememe89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי XpHunTeR שמתחילה ב "כל הנושאים שפתחתי היו לפני..."

תלמד לשרשר.
ההחלטות הכי טובות בשבילך? סבבה, מסכים איתך, כל אחד רוצה שיהיה לו הכי נוח.
אבל את ההחלטות הכי טובות בשבילך תעשה במסגרת שירותך בצבא ולא בבית.
אתה רוצה לשפר תנאים? רוצה להגדיל סיכויים להגיע לתפקיד שאתה רוצה? רוצה לשאול מה יהיה בהמשך? רוצה לקבל המלצות על תפקידים? רוצה לקבל המלצות על בסיסים?
בבקשה - תשאל, יענו לך. אבל תבוא בגישה שונה, אל תבוא אחרי שבוע בטירונות 02 כשאתה עדיין לא יודע לאן אתה מיועד ותבכה שקשה לך כי אתה נמצא במסגרת, יש אנשים שעברו הרבה יותר ממך בצבא ותסלח לי על המילה אבל אתה אמרת - אכלו הרבה הרבה יותר חרא ממך ולא בכו פה בפורום שהם רוצים לחתוך.
רוצה תמיכה במהלך השירות? תבקש ותקבל.

שיהיה בהצלחה.
ישן 31-03-2007, 15:14
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי XpHunTeR
הייתי אמור להיות בתותחנים אבל לאחר עבודה קשה [קב''ן וכו'] הגעתי לטירונות 02 [שתמשך כ-7 שבועות] שאני עושה עכשיו ב'מחנה 80'...ההלם מהצבא היה גדול..התקשרתי לחברים ולהורים וכבר כמעט בכיתי שאני חייב לעוף מהמקום הזה...כעבור 3-4 ימים ההלם עבר, אבל זה לא משנה את העובדה שאני שונא את הצבא...היתי רגיל להיות אדם חופשי - להיות הרבה במחשב, לצפות בטלוויזיה, לעשות רק את הדברים שעושים לי טוב, ועכשיו אני כלוא במקום חרא שפתאום נותנים לי זמנים, אוכל חרא, והרבה עבודה שלא מרצוני. את כל הדברים האלו אני אולי יכול לסבול, אבל לישון באוהל אני לא יכול. האבק והקור הורגים אותי שם...וזה למרות שאני יושן באוהל של אסמטים ולובש בגדי צה''ל + בגדים אזרחיים [2 מכנסיים, 3 חולצות ומעיל]..מאז שישנתי באוהל יש לי קוצר נשימה שהרופא אמר שזה פסיכולוגי בגלל שאני לא רגיל למקום...ואני לא אסמטי בכלל, אבל אלרגי לאבק...שינה באוהל של אסמטים לא עזרה בגרוש, וכל לילה באוהל זה פשוט עינוי...אני יושן איזה 3-4 שעות בקושי..ציפיתי שהרופא יתן לי פטור משינה באוהל ושימצאו לי מבנה לישון בו, אבל אפילו אישור לשינה באוהל של אסמטים לא קיבלתי ממנו. אני חושב שעוד כמה ימי שינה באוהל יהפכו לבלתי נסבלים ואני פשוט אסרב פקודה.

כשפגשתי בבקו''ם את קצין המיון של הג'ובניקים [לא זה שבשרשרת גיוס], קיבלתי 2 וחצי דפים מפוצצים בחילות לבחירה, וכמובן שבחרתי באופציות הראשונות את כל מה שקשור למחשבים, פיארתי את עצמי בפני הקצין מיון ואמרתי שאני רוצה משהו שקשור למחשבים, אבל עכשיו אני בטירונות עם אנשים שהם בכלל לא נראים קשורים למחשבים...אנשים שאמנם לא ערסים אבל גם לא ממש איכותיות, הרוב לא נראים שהם בכלל נמצאים במחשב..למרות שאני בטירונות 02 "כלל צהלית" אני תוהה אם סוג האנשים שאיתי קשורים לחיל שאני יהיה אמור להתגייס אליו בסוף הטירונות [אף אחד לא יודע לאן הוא יתגייס], כיוון שחילקו אותנו לקבוצות בבק''ום [את כל ה"גו'בניקים לעתיד"] ואני בטוח שכמעט כל שאר הקבוצות היו גם אמורים ללכת לטירונות 02 כמוני, אז למה אני נמצא דווקא עם הקבוצה הזאתי שיש בה אנשים שלא קשורים בכלל למחשב?...

אז זהו..יש לי סיבות למה ללכת לצבא, ויש לי סיבות למה לא ללכת, הרוב זה למה לא ללכת,
ואני כרגע נמצא באי וודאות של מה לעשות, אם אני אנסה לעוף משם עכשיו, או אחרי טירונות, או אחרי קורסים שאולי אקבל אחרי הטירונות, ואם בכלל אצליח לעשות את זה..ולאן בכלל אני אתגייס, האם בכלל אני ארצה ללכת או שאני אקבל הרבה זמן בבית וקצת זמן בצבא אז זה יהיה נסבל...או שבכלל זה יהיה דיי סבבה להיות בצבא ולהרגיש שזה לא נורא להיות שם אלא להיפך..לא יודע..

יש שמועות מכמה מהטירונים שאיתי שאולי אנחנו מיועדים לשב''ס, למרות שבחרתי אותו כאופציה אחת לפני "הכי פחות רוצה", ולמרות שאמרתי לקצין מיון שאני רוצה עבודה עם מחשבים...
מצד אחד אני מתכוון לסרב להיות שם כי זה לא מתאים לאישיות שלי, וזה נראה לי חרא..אבל מצד שני, שמעתי ממישהו שזה 2 ימים בצבא ו5 ימים בבית אז יש מצב שזה יתאים לי.
לפי מה שהבנתם אני לא רוצה בכלל להיות בצבא, כך שאם אני אהיה אז זה כמה שיותר קרוב לבית וכמה שפחות להיות בצבא...אולי עשיתי טעות שלא יצאתי מהצבא לפני שקיבלתי ציוד..אולי אני יעשה טעות אם לא יצא משם לפני סיום הטירונות...אבל גם אולי אעשה טעות אם באמת יעוף מהצבא..

הרגישו חופשי להגיב...

מה הפרופיל שלך ?מה הנתונים שלך?(קבא דפר אפילו בערך)

תגיד לי מה אתה עשוי משוקולד? מה זה הקטע המסריח הזה דבר ראשון קיבלתה תותחנים עשיתה בלאגן הביאו לך להיות ב02 גובניק (אני אישית היתי מביא לך כמה שבועות של כלא אבל עזוב)

מה זה נותנים לי זמנים ורגיל להיות אדם חופשי מה זה פה גן? זה צבא חביבי וזה שהצבא הלך לקראתך אתה צריך להגיד תודה ולשתוק הרבה אנשים לא קיבלו ככה פתאום להיות גובניקים
אתה רוצה מחשבים? זה העדפה שלך? יכול להיות שתקבל יכול להיות שלא האנשים ב02 אלה אנשים מכול הצבא(מודיעין/מחשבים/גננים וכוי) גם אם תגיע לתפקיד אחר זה לא נורא גם בשב"ס טוב מחשבים זה לא זוהר כמו שזה נשמע(אתה יכול להיות סתם אחד שמתקין תוכנות או אנערף בקיצר לא מה שחשבתה)

ותמיד יש לך אפשרות לטופס 55 לבקש העברה

אבל אם אתה כזה מפונק עדיף שבאמת תעזוב בעוד 10 שנים שחברה ממשלתית תרצה שתעבוד אצלה ותראה שלא עשיתה צבא והיא תזרוק אותך כמו כלב אז תצטער שלא עשיתה צבא .
ישן 31-03-2007, 15:28
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי XpHunTeR שמתחילה ב "אולי זה באמת קייטנה..אולי אני..."

ציטוט:
אולי זה באמת קייטנה..אולי אני לוקח את זה קשה כי אני עדיין בהלם מהצבא..
היתי ממורמר כי זה היה קשה..הרבה שרירים כאבו, בקושי ישנתי, בהרצאה של הרס''פ כל שניה נרדמתי ואז התעוררתי..היה לי חום...מיום ראשון בלילה עד היום אני מצונן וכל הזמן רק היתי מקנח את האף ומחפש עוד נייר אחרי שהקודמים הפכו לבלתי שמישים מרוב שקינחתי בהם...

אני מקווה שאולי אחרי החופש הזה מהצבא יהיה לי יותר טוב...
והטירונות היא 7 שבועות, כמעט חודשיים..ולא 2-3 שבועות..

כן הצבא יכול להיות מדכא ולא כייף...
אבל, תחשוב חיובי (זה טוב לכל דבר בחיים..), אתה תכיר אנשים מענינים ותעשה דברים שלא יצא לך לעשות בשום מקום אחר.
אתה גם תלמד כמה דברים על עצמך ועל העולם, ואחרי שתשתחרר תבין שהצבא נתן לך כמה דברים שיעזרו לך בחיים.
עוד מעט גם מגיע האביב, יש לחורף השפעות מדכאות שלא קשורות לצבא אבל משפיעות מאוד..
בקיצור- אתה צעיר ובריא, החיים לפניך, תירגע ותהנה מהנסיעה גם אם היא קשה לפעמים..
עוד יהיו לך צרות הרבה יותר גדולות בחיים, אם תעבור את זאת כמו שצריך העתיד שלך יהיה יותר קל.
בהצלחה.
אמיל.

ישן 31-03-2007, 15:55
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06

לא יודע מה יגידו לך האנשים פה, אבל אני אומר-צא מהצבא. תקמבן פטור ולך הבייתה. דוגרי, למה לך לשרת? במה תתרום? מה תתן? אתה סתם תהרוס את השירות לאנשים אחרים, סתם תדחוף בתור לאוטובוס כמו לחוץ בית קטן, סתם תתחפשן ותעשה טובה שאתה מרים אצבע בשביל המדינה. צא, תחזור הבייתה, תבקש מאמא שתכין לך שוקו חם, תשחק 12 שעות ביממה "הירוס" או משהו ותמנע מהצבא לבזבז עליך כסף.

אגב, אל תדאג (ואני בספק שזה מדאיג אותך מלכתחילה), אני וחברה רבים וטובים אחרים בפורום הזה נחליף אותך בקרבי. וזה לא כי אני או אחרים כאן הם לוחמים עשויים ללא חת, אנחנו אנשים בדיוק כמוך, רק טיפה פחות אנוכיים. קח אותי לדוגמא, אני יכול לשרת מ10 בבוקר עד 3 בצהריים במשך שלוש שנים משלוש סיבות שונות אבל אני עדיין רוצה להתנדב לאותה יחידה שאתה ברחת ממנה. למה? מה זה משנה אתה ממילא לא תוכל להבין...

יאללה, שיהיה בהצלחה, והעיקר-תהנה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-03-2007, 15:59
  חם על הירח. חם על הירח. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.06

חברה הבן אדם בא לכאן כותב את מה שהוא מרגיש , אתם רואים שקשה לו והוא שופך כאן את הכל מי אתם שתבואו ותטיפו לו בצורה שכזו ? אתם השתגעתם ? במקום לעודד אותו ולהרגיע אותו אולי גם להמליץ ולחזק אתם באים ותוקפים אותו בצורה כזו ?
חצי מהאנשים שכתבו כאן תגובה עדיין עוד לא התגייסו וכבר חושבים שהם יכולים " לכעוס " על הבנאדם המסכן הזה ? מה קורה כאן ? קצת התחשבות , קצת כבוד , קצת אנושיות!
לא נעים להגיד אבל לפי התגובות של חלקכם אתם נראים לי כמו יצורים חסרי אנושיות.
לכל אלה שבכלל לא הגיעו לצבא ולא עברו כלום אין בכלל מקום לענות כאן בכזו צורה - תתבישו לכם חוצפנים. ואני אומר את זה בשיא הרצינות - תתבישו ! מי אתם בכלל ?

עכשיו בקשר להודעה - אחי תקשיב אני ממש מבין אותך . . זה מצב זוועתי מה שאתה מתאר לנו כאן וכולם עוברים אותו. זה ידוע שהשבועות הראשונים בצבא הם הכי קשים. תחשוב שאתה מתחיל את השירות עם כל הצרות שבעולם אך הן הולכות ופוחתות עם הזמן ובמיוחד בשירות הסדיר שלך. גם אני התגייסתי לא מזמן ותאמין לי שאני יודע על מה אתה מדבר. לגבי הקטע שלך עם האלרגיה וכל זה - תנסה לשבת להם על הווריד , תציק להם אם אתה חושב שזה מגיע לך ותוציא את הפטור שאתה ראוי אליו אם בכלל. זה לא יתואר מה שאתה מספר כאן ושלא מטפלים בך. זו פאקינג בריאות , זה נושא מאוד חשוב ואתה צריך לשמור על עצמך הכי טוב שיש. אף אחד לא ירצה ללקות בבריאותו עקב אי טיפול של הצבא. אם אתה חושב שזה מגיע לך פשוט תתאקש ותציק!
לגבי הטירונות . . תבוא בראש שהכל שם משחק ופשוט תשחק את המשחק שלהם , תהיה יותר חכם מהם ותראה את הנולד , תצטיין אפילו בטירונות ותן את כל כולך. תחשוב שבעוד מספר שבועות הכל נגמר וצריך לסבול קצת אין מה לעשות. בזמן שאני כותב את הדברים האלו לך אני גם מנסה לחזק את עצמי כי אני נמצא במצב דומה למצב שלך ויש עוד רבים כמונו.
לדעתי אין לך מה לקחת ללב או לתשומת ליבך את הדברים החמורים שאנשים כתבו לך כאן. תדאג לעצמך- אתה לא מפונק! אתה מסוגל לעשות את זה כי הכל משחק והכל עובר! וזכור שהבריאות היא הכי חשובה ותדע לשמור עליה כמו שצריך, אל תוותר על כך.
זהו . . שיהיה לך אחלה המשך שירות , שמור על עצמך ופשוט זרום עם זה - יהיה בסדר.
שבת שלום.
ישן 31-03-2007, 17:00
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07

שמע.

קראתי את ההודעה שלך והדבר הראשון שרציתי לעשות היה לתת לך כזאת שטיפה, שלא יזהו אותך אחר כך. כי ברור שאתה עשוי מסוכר, או לפחות זה מה שאתה חושב על עצמך.

אבל אז המשכתי לקרוא, ונזכרתי בתחילת השירות שלי, ובהלם שאנשים מקבלים על ההתחלה.
ולא משנה כמה השירות שלי שונה משלך ואני בז לאנשים כמוך, אתה חייב להתאפס כבר עכשיו ולהבין שהצבא - שונה מהאזרחות שהתרגלת אליה.

"הדברים שעושים לך טוב" נגמרו. או יותר הכון, נדחים מהרגע שאתה יוצא לצבא עד הרגע שאתה חוזר.
אף אחד לא אמר לך שהצבא עומד להיות קל.

תפסיק לבכות, תפסיק לקטר, ותפסיק להנפיץ לך בעיות בריאותיות. הרופא מגחך לעצמו כל פעם שהוא רואה אותך, ואתה יכול להיות בטוח בזה. הוא ראה הרבה שוקיסטים כמוך עוד לפני שידעת לשתף קבצים.

את השטיפה שלי אני אחליף במילות עידוד. קיבלת הזדמנות שלא מקבלים אותה בכל העולם.
קיבלת את ההזדמנות להפוך לגבר בגיל 18, שיוצא מהבועה שההורים שלו סידרו לו עד עכשיו.
בעוד שלוש שנים כשתצא מהצבא (מצטער, אני לא רואה אותך נשאר יותר), אתה תשמח שהצלחת לעמוד באתגרים האלה. מה שנראה קשה היום יהפוך להיות החוויות שתיזכר בהן מחר.

תהיה חזק וקח אוויר, כי בעוד כמה חודשים מהיום אתה תבוא לכתוב כאן בפורום לכל אותם צעירים שעוד לא התגייסו אבל מעיזים להטיף לך כבר עכשיו, כשהם יגידו כמה הם מצטערים שהלכו לקרבי ושהם בכלל רוצים להיות ג'ובניקים.

כל השאר שכבר התגייסו וכתבו לך, צודקים.

תתאפס.
ישן 31-03-2007, 17:22
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
רובכם פה פשוט מגעילים אותי. תתביישו.

לחלק נכבד מהמגיבים כאן:
גועל נפש.
הבנאדם עוד בהלם מהבקו"ם, שוקיסט ורואים עליו בכל מילה שהוא כותב.
יש פה חבר'ה שעדיין לא לבשו מדים וחושבים שבגלל שהם התקבלו לאיזו יחידה הם יכולים לגעור בו ולהגיד לו משהו. אז זהו, שאתם לא. זה תחושות שאתם לא חוויתם עוד, אז תפסיקו לשחק אותה גברים. כל אחד לוקח את זה אחרת. אומנם אני לא פזמני"ק, למען האמת טירון בעצמי, אבל כל מי שהתגייס כבר (כן, אתם שלא התגייסתם אין לכם אפילו זכות לדבר איתו על זה, בטח שלא להגיד לו שהוא חרא) בטח זוכר את היום הראשון שלו בצבא, את התחושה שאנשים בגיל שלך אומרים לך מה לעשות, את האוכל החרא, את השביזות.
אז במקום לתת לבנאדם תחושה עוד יותר מגעילה, תנסו לעזור לו, תנו לו טיפים, תרגיעו אותו, שיתאקלם מהר יותר. אם אתם לא מתכוונים לעשות את זה אתם רק עושים את המצב רע יותר אז עדיף שתשתקו.

לפותח הדיון:
אחי, אני מבין אותך הרבה יותר טוב ממה שאתה חושב. לדעתי אתה בא בגישה מוטעית ומפה כל הבעיות שלך.
אני אנסה לעבור עניין עניין ולהיות יסודי כמה שאפשר.

זה באמת מעפן שאומרים לך מה לעשות, זה לא כיף שלכל דבר יש לך זמן מוקצב - בעניין הזה כל מה שאני יכול לייעץ לך זה לזכור שהם בגיל שלך, תעשה מה שהם אומרים לך, קח את הכל בתור בדיחה, אם תעשה הכל פשוט תקבל זמנים טובים יותר ויחס טוב יותר.

יכול להיות שהאנשים מסביבך לא לרוחך, זה הגיוני כי אתה עושה טירונות כלל צהל"ית ויש בטירונות כזו אנשים מכל הסוגים. אני מבטיח לך שאם תחפש מסביבך ותיתן לזה קצת זמן תראה שיש אנשים שתוכל להתחבר איתם (גם אנשים שאוהבים מחשבים) אפילו ברמה כזו שתשמור איתם על קשר אחרי הטירונות. וגם אם לא - בטירונות כזו כל טירון בסופה מקבל הצבה שונה, אין שום קשר ביניכם מבחינת התפקיד. יש כאלה שילכו לחיל האויר ולשב"ס ולמ"צ וולהיות נהגים וכל דבר אחר, אז אל תאבד תקווה עוד. אם תקבל תפקיד שלא תאהב ותתעקש אולי גם תוכל לשנות אותו. יש דבר שנקרא טופס 55.

האוכל - וואלה, אין מה לעשות. ככה זה. במיוחד בפסח שזו התקופה שהכי מרעיבים אבל לא רק אותך אלא את כל הצבא. תסבול את זה. שבעה שבועות זה לא הרבה ואתה תצא הרבה הביתה במהלכה.

בעיות רפואיות - מה שבאמת באמת מפריע לך תתעקש, אין שום סיבה לפגוע בבריאות שלך. אבל אל תתחפש"ן ואל תחפש הקלות שלא מגיעות לך.

על הרצון לא לשרת בכלל בצבא - על סמך מה אתה אומר את זה? על סמך יום וחצי בטירונות? אתה עדיין לא מכיר ולא יודע כלום, אתה בקשיי הסתגלות וזה נורמלי. אבל הרבה אחרים עברו את זה לפנייך, אתה צריך לתרום למדינה שלך נקודה. זה לא כיף לאף אחד אחי, אבל אין מה לעשות, תחזיק מעמד, תסיים את השלוש שנים שלך כמו גיבור ואתה חופשי....

בגדול - פשוט תשנה גישה. תבוא לצחוקים עם האנשים באוהל. אם אי אפשר לצחוק איתם, תצחק עליהם (אבל בלב, אל תתנשא מעל אף אחד). כשהמפקד מעצבן אותך תדע שהוא עושה הצגה, שזה התפקיד שלו ואין לך מה להתייחס.... תזכור שזה לא הרבה זמן, שמתי שאתה לא טירון הכל נעשה שונה - לא נותנים לך זמנים, מתייחסים אלייך יפה, יהיה לך תפקיד ומטרה ועבודה שוטפת להתעסק בה. זה עוד מסגרת בחיים שלך והיא תיתן לך המון...
והכי חשוב - אתה לא לבד. סתכל מסביבך, מלא טירונים שרובם מרגישים כמוך או בדומה למה שאתה מרגיש. ולפנייך היו שם עוד טירונים שעברו אותו הדבר. יש אנשים שלא רצו להתגייס ובסוף הפכו לקצינים. תן לעצמך זמן, גם להסתגל, להכיר את המערכת. יהיה בסדר, תזכור את זה.

את כל זה אני אומר גם בתור אחד שעדיין בטירונות, אבל אני מנסה לשמור על גישה אופטימית יותר. הצבא מאכזב כי זו מערכת דפוקה וכולם יודעים את זה. אבל תתמודד עם זה ואתה רק תרוויח בסוף.
בהצלחה!!!

נערך לאחרונה ע"י Zeph בתאריך 31-03-2007 בשעה 17:32.
ישן 31-03-2007, 18:46
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Zeph שמתחילה ב "רובכם פה פשוט מגעילים אותי. תתביישו."

תעשה לי טובה. אני אומנם הייתי בבקו"ם כבר, ויש לי לא מעט קשר עם הצבא אבל בו נצא מנקודת הנחה שאני צעיר גמור. איך הטיעונים שלך תקפים יותר משלי? לכולם קשה, מובן מאליו, אבל הצבא לא בנוי כדי לדחות החוצה מתגייסים, להיפך, הצבא צריך אנשים. נכון, הם עוברים קשיים אבל אף אחד בממסד לא רוצה לרוקן את בסיסי הטירונים על ידי האכלת החיילים בחרא. אני מבין אנשים שבוזים, אני מבין אנשים עייפים, אבל הבנאדם בא בגישה של "לא בראש שלי לשרת" כי האנשים לא מתעסקים במחשבים ובגלל זה הם לא איכותיים (איך אני אמור להגיב לזה?), כי ישנים באוהלים (ולזה?), כי קר (ולזה?), כי יש לו אלרגיה לאבק (בטירונות 02 כן...). הוא אומר שיומיים בבסיס וחמש בבית אולי יתאימו לו (אולי? אולי?!), הוא לא ישב יום בכלא על סירוב פינוי והוא מתלונן? הטירונות 02 (!) שלו התארכה ל7 שבועות בגלל החגים (!) והוא בוכה? הוא שוקל לסרב פקודה כי לא נתנו לו לישון במבנה?
הוא לא נשמע לי חייל רגיל שקשה לו, הוא נשמע כמו בנאדם שיבכה שרע לו ולא משנה עד כמה יעשו לו חיים קלים.

בוא לא נהיה יפי נפש, יש אנשים שצריכים עזרה ולהם אני יעזור בכיף, ויש אנשים כמו פותח האשכול שצריכים כאפה שיתעוררו מהחלום שהם חיים בו 18 שנה, מין אהבה קשוחה כזאת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י AcidicJimmy בתאריך 31-03-2007 בשעה 18:49.
ישן 31-03-2007, 20:35
  Zeph Zeph אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי AcidicJimmy שמתחילה ב "תעשה לי טובה. אני אומנם הייתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AcidicJimmy
תעשה לי טובה. אני אומנם הייתי בבקו"ם כבר, ויש לי לא מעט קשר עם הצבא אבל בו נצא מנקודת הנחה שאני צעיר גמור. איך הטיעונים שלך תקפים יותר משלי? לכולם קשה, מובן מאליו, אבל הצבא לא בנוי כדי לדחות החוצה מתגייסים, להיפך, הצבא צריך אנשים. נכון, הם עוברים קשיים אבל אף אחד בממסד לא רוצה לרוקן את בסיסי הטירונים על ידי האכלת החיילים בחרא. אני מבין אנשים שבוזים, אני מבין אנשים עייפים, אבל הבנאדם בא בגישה של "לא בראש שלי לשרת" כי האנשים לא מתעסקים במחשבים ובגלל זה הם לא איכותיים (איך אני אמור להגיב לזה?), כי ישנים באוהלים (ולזה?), כי קר (ולזה?), כי יש לו אלרגיה לאבק (בטירונות 02 כן...). הוא אומר שיומיים בבסיס וחמש בבית אולי יתאימו לו (אולי? אולי?!), הוא לא ישב יום בכלא על סירוב פינוי והוא מתלונן? הטירונות 02 (!) שלו התארכה ל7 שבועות בגלל החגים (!) והוא בוכה? הוא שוקל לסרב פקודה כי לא נתנו לו לישון במבנה?
הוא לא נשמע לי חייל רגיל שקשה לו, הוא נשמע כמו בנאדם שיבכה שרע לו ולא משנה עד כמה יעשו לו חיים קלים.

בוא לא נהיה יפי נפש, יש אנשים שצריכים עזרה ולהם אני יעזור בכיף, ויש אנשים כמו פותח האשכול שצריכים כאפה שיתעוררו מהחלום שהם חיים בו 18 שנה, מין אהבה קשוחה כזאת.

לא אמרתי לו פעם אחת להשתמט. אין לך מושג כמה אני מעריך שירות צבאי ושירות צבאי מועיל בפרט.
אבל הוא נתקל בבעיות שהרבה אנשים נתקלים בהם והמצוקה היא לא רק שלו.
את הכאפה הגדולה שלו הוא כבר קיבל בבקו"ם אל תדאג, הוא לא צריך אותך בשביל זה. בידיוק בגלל זה הוא פה. הוא לא צריך עכשיו עוד כאפות. מה שעושים פה זה להחמיר את המצב שלו. אם הוא יקבל עצות ומילות עידוד אולי הוא יתן לזה הזדמנות ויבוא בראש פתוח יותר, ולא ינסה לפלוט את עצמו מהמערכת. אם יש אנשים שנתקלו בקשיים שלו והתגברו עליהם (ואני מבטיח לך שיש המון) - הטיפים שלהם יוכלו לעזור לו.
כל מה שאמרת לגבי הגישה שלו - אני אמרתי לו אלף פעם לשנות גישה רק שאני אומר את זה בצורה אנושית. האוהלים, הקור, האנשים - אני ניסיתי להציע לו דרכים להתמודד עם אלו ולקחת את זה בטוב ואתה עכשיו זורק לו את זה בפנים וקורא לו בכיין. הבריאות - לא משנה מה תגיד, יותר חשובה מהכל. ואם הוא אלרגי לאבק ויש שם אבק והוא באמת סובל הוא צריך לקבל את היחס המתאים למצב הרפואי שלו. אתה ניסית פעם ללכת לישון עם קוצר נשימה? אני כן, וזה סיוט. ואני מקווה שאתה יודע כמה השעות שינה חשובות בצבא- בעיקר בטירונות.
בגלל כל אלה הדברים שלי תקפים יותר משלך. דיברת על גישה - תסתכל על ההבדל בין הגישות שלנו. אני חושב שלא קראת מספיק טוב את ההודעה הקודמת שלי. אם היית קורא היית רואה שהתייחסתי לכל הדברים שציינת. שיהיה ערב טוב.
ישן 31-03-2007, 17:22
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06

לפותח האשכול.

תשמע. גמני התטננתי וחטפתי איזו מחלה מאוד לא נעימה וגם לי היה חום וכואבים לי הבירכיים על עכשיו מאותה המחלה. יש מצב שזה משהו שקשור לחיסונים שקיבלנו, לא יודע. בכל מקרה אני מבין למה אתה מבואס. גם לי הימים הראשונים שלי בטירונות עברו קשה כי הייתי עם קילו נייר טואלט בכיס שמאלית וקילו נייר טואלט משומש בכיס שמאל, כי לא נרדמתי בלילה מחום מטורף שגרם לי להרגיש כאילו אני נמצא ערום במקרר. אבל הכי חשוב זה להכנס לפרופורציות ולהבין את הסיבות. עכשיו אחרי שאכלתי 4 קילו טרופות וישנתי איזה 18 שעות אני רק מחכה לחזור לבסיס (ועדיין כואבת לי הברך ואין לי מושג איך אני אסתדר במסע). תתחיל לשכנעה את עצמך שאתה כל יכול ושזאת חויה שאנשים מחול ישלמו בשבילה. אחרי הכל לשרת בצה''ל זה לא רק חובה זאת גם זכות.
שבוע נעים וקל אחי.

ישן 31-03-2007, 19:34
  b-17 b-17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.04

אחי וואלה קראת את מה שכתבת פה שמע לא יודע איך הטירונות שלך 02
אני לא עשיתי אותה מה שבטוח אחי ראיתי אנשים בדיוק כמוך בטירונות שסבלו מוות כל היום בכו והיה קשה להם והם פשוט נישברו יש כמה מהם שוואלה הצליחו לסבול ת4 חודש האלה אבל כן הם עברו את זה כמו גדולים והם בכו וירקו דם לא ישנו בלילות וסבלו כמו שלא חשבתי בחיים שאפשר לסבול ככה
אבל הם עברו את זה אני מבין אותך גם לי היה קשה רצח בשבוע הראשון בצבא רציתי פשוט לקום וללכת הביתה רק לברוח משם אבל נשארתי והתמודדתי עם זה אחי תגיד לעצמך מה שאני עובר עברו לפני ויעברו אחרי זה קשה נכון אז תתאמץ אחי אין מה לעשות אתה לא באזרחות יותר תאמין לי אתה לא בקרבי אין לך תפחד הזה שאחרי הטירונות אתה הולך לטחון אין ולא יהיה לך תדברים האלה אז יש לך חצי נחמה באמת אני אומר לך תתאמץ זה שווה את זה בהתחלה כולם בשוק וזה אבל תן לעצמך צאנס אם תצא מהצבא אתה תצטער על זה אחריזה כמו שכמה חברה אמרו לך פה אם אתה רואה שאתה באמת לא יכול אולי אתה באמת לא מתאים לצבא לא כולם מתאימים לזה ככה זה קיצור מה שאני אומר לך תנסה ותפסיק לוותר לעצמך אז קשה אז מה!!! אז אוכלים חרא וסובלים כמו גברים ובסוף שמסיימים אומרים בונא זה שווה את זה אז יאללה תפסיק כבר לוותר לעצמך ותעשה את זה כמו גדול! שיהיה בהצלחה!

תותחנים נוב 06!!!
!!~איכון כי אנחנו כאן בשבילך~!!

ישן 31-03-2007, 20:19
  dudidu_10 dudidu_10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.07

התשובה שלי מורכבת משני חלקים - לא כדי לרצות אף אחד, אלא כי זהו באמת נושא אמביוולנטי.

להשתמט מהצבא זה אחת הפעולות הנוראיות ביותר שאתה יכול לעשות כאזרח. אתה שייך למדינה הזאת - היא שלך ובשבילך והיחס הזה צריך להיות הדדי. אדם שלא עושה צבא (להוציא אנשים שבאמת אינם יכולים לשרת מסיבות בריאותיות/נפשיות) הוא 'חרא' של בן-אדם. לא נראה לי שיש צורך להרחיב יותר מדי למה, כיוון שקודמיי העבירו את המסר מצויין.

אבל,
אני יכול להבין את הרגשות המעורבים שלך, ואת הרצונות והכוונות. הגעת למסגרת שחדשה לך, ורוב האנשים שמגיעים לצבא מקבלים את השוק הזה - יש שלוקחים אותו קשה יותר ויש שפחות, אבל כולם חווים אותו. מבחינה בריאותית - חשוב מאד שתעמוד על שלך ותדרוש שיבדקו אותך בצורה הטובה ביותר.
אני התגייסתי גם כן השבוע, וביום השני לטירונות הרגשתי כאבים חזקים בחזה. למותר לציין שהמפקדים דחו את הבקשות שלי לראות רופא במיידי בתירוצים של "אתה צריך למלא קודם את המסמך הזה והזה...". כשכבר הגעתי לרופא גם הוא ישר כתב לי פטורים מבלי לשמוע אותי יותר מדי, אני משער שהניח כי סתם באתי להוציא פטורים. אך לאחר שהתעקשתי עשו לי בדיקה מעמיקה יותר ושלחו אותי באמבולנס למיון וגם הייתי מאושפז שלושה ימים.

אז לסיכום, את ההתלבטויות שלך לגבי האם להשתמט או לא אני מציע שתרגיע - כי באמת אין לנו ארץ אחרת וצריך להגן עליה . גם אם בתפקיד עורפי. אך לגביי הבריאות שלך אל תתפשר ותלחם על מה שמגיע לך - הבריאות קודמת לכל.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י dudidu_10 בתאריך 31-03-2007 בשעה 20:23.
ישן 31-03-2007, 21:12
  The Unforgiven The Unforgiven אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
איך אתם לא מתביישים להגיב לו ככה?

כל ה"לוחמים" לעתיד שיודעים הכל על הצבא ועל המערכת.
רק שתדעו שהמערכת הצבאית היא אולי המערכת הכי לא מאורגנת וחסרת אחריות שיש, עובדה כל הבזיונות שקרו בה. אני בטוח שהצבא לא יודע מה טוב בשבילו ומה הוא מסוגל או לא כי לצבא ממש גם לא אכפת. הוא סתם עוד חייל שלאף אחד לא אכפת ממנו ומהבעיות שלו. וגם אם הוא נשמע מפונק אתם עדיין לא עשיתם כלום! אתם רק מדברים כמה תעשו וכמה הצבא הוא טוב ויעיל ויודע מה טוב לכולנו. אז וואלה לא. וכשתתגייסו אתם תבינו את זה טוב מאוד ואני מקווה בשבילכם שלא תצאו לג'וב אחרי יומיים של טרום טירונות.
ואני שנה בצבא ואני לוחם חי"ר ועדיין אני מבין בדיוק מה עובר עליו.
ישן 01-04-2007, 00:21
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07

ציטוט:
הייתי אמור להיות בתותחנים אבל לאחר עבודה קשה [קב''ן וכו']

עבודה קשה... קשה קשה. בכל מקרה כנראה שבצעד הזה שרפת את הסיכויים שלך להגיע למשהו מוצלח בתחום המחשבים/מודיעין.

ציטוט:
הגעתי לטירונות 02 [שתמשך כ-7 שבועות] שאני עושה עכשיו ב'מחנה 80'...ההלם מהצבא היה גדול..התקשרתי לחברים ולהורים וכבר כמעט בכיתי שאני חייב לעוף מהמקום הזה...כעבור 3-4 ימים ההלם עבר, אבל זה לא משנה את העובדה שאני שונא את הצבא...היתי רגיל להיות אדם חופשי - להיות הרבה במחשב, לצפות בטלוויזיה, לעשות רק את הדברים שעושים לי טוב, ועכשיו אני כלוא במקום חרא שפתאום נותנים לי זמנים, אוכל חרא, והרבה עבודה שלא מרצוני. את כל הדברים האלו אני אולי יכול לסבול, אבל לישון באוהל אני לא יכול. האבק והקור הורגים אותי שם...וזה למרות שאני יושן באוהל של אסמטים ולובש בגדי צה''ל + בגדים אזרחיים [2 מכנסיים, 3 חולצות ומעיל]..מאז שישנתי באוהל יש לי קוצר נשימה שהרופא אמר שזה פסיכולוגי בגלל שאני לא רגיל למקום...ואני לא אסמטי בכלל, אבל אלרגי לאבק...שינה באוהל של אסמטים לא עזרה בגרוש, וכל לילה באוהל זה פשוט עינוי...אני יושן איזה 3-4 שעות בקושי..ציפיתי שהרופא יתן לי פטור משינה באוהל ושימצאו לי מבנה לישון בו, אבל אפילו אישור לשינה באוהל של אסמטים לא קיבלתי ממנו. אני חושב שעוד כמה ימי שינה באוהל יהפכו לבלתי נסבלים ואני פשוט אסרב פקודה.

בסוף אתה תירדם טוב. אם תסרב פקודה, אני מאמין שתענש בחומרה.

ציטוט:

אני לא יודע כמה אתה 'קשור למחשב' יותר מהאנשים האחרים ואתה בטח לא במעמד לזלזל באנשים אחרים. בכל מקרה, אין שום קשר בין האנשים בטירונות 02 - בסוף הקורס מתפזרים לכל עבר.
מקווה בשביל חיל קשר ובשביל חיל שלישות שלא תגיע אלינו.

ציטוט:

כבר אמרו לך שיש לך בעיה של גישה?

ציטוט:

נראה לי שעיקר הטעות פה היא של הצבא. אולי אתה לא חסר תקווה ואולי כן. אני מקווה בשביל הצבא שהוא לא טועה איתך, כי אחרת כל כך הרבה חיילים מסכנים יאכלו ממך חרא שזה עצוב רק לחשוב על זה.

ציטוט:
הרגישו חופשי להגיב...

אני בכל זאת מנסה לעצור את עצמי...

אולי זה פשוט אי-בגרות זמנית. בסופו של דבר, במוקדם או במאוחר תחדור בך התובנה שאף אחד לא אוהב אגואיסטים והאדם הוא יצור שתלוי בחברו. זה לא עובד אחרת בשום מקום. בטח שלא בהיי-טק (שאליו אתה שואף להגיע כנראה), גם לא באוניברסיטה ובאקדמיה ובכלל, בשום מקום שהוא - זה לא עובד. רק חבל לי על הזמן שאתה מבזבז בינתיים ושהצבא מבזבז בינתיים.

אני רק מקווה שלאן שלא תגיע, תדע לתת קצת מעצמך ואולי תבין מה זה אומר עבור בן אדם. אבל אני פסימי.
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

ישן 01-04-2007, 00:53
  Zeph Zeph אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "[QUOTE=XpHunTeR]אז זהו..היום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GilBates
עבודה קשה... קשה קשה. בכל מקרה כנראה שבצעד הזה שרפת את הסיכויים שלך להגיע למשהו מוצלח בתחום המחשבים/מודיעין.

בסוף אתה תירדם טוב. אם תסרב פקודה, אני מאמין שתענש בחומרה.

אני לא יודע כמה אתה 'קשור למחשב' יותר מהאנשים האחרים ואתה בטח לא במעמד לזלזל באנשים אחרים. בכל מקרה, אין שום קשר בין האנשים בטירונות 02 - בסוף הקורס מתפזרים לכל עבר.
מקווה בשביל חיל קשר ובשביל חיל שלישות שלא תגיע אלינו.

כבר אמרו לך שיש לך בעיה של גישה?

נראה לי שעיקר הטעות פה היא של הצבא. אולי אתה לא חסר תקווה ואולי כן. אני מקווה בשביל הצבא שהוא לא טועה איתך, כי אחרת כל כך הרבה חיילים מסכנים יאכלו ממך חרא שזה עצוב רק לחשוב על זה.

אני בכל זאת מנסה לעצור את עצמי...

אולי זה פשוט אי-בגרות זמנית. בסופו של דבר, במוקדם או במאוחר תחדור בך התובנה שאף אחד לא אוהב אגואיסטים והאדם הוא יצור שתלוי בחברו. זה לא עובד אחרת בשום מקום. בטח שלא בהיי-טק (שאליו אתה שואף להגיע כנראה), גם לא באוניברסיטה ובאקדמיה ובכלל, בשום מקום שהוא - זה לא עובד. רק חבל לי על הזמן שאתה מבזבז בינתיים ושהצבא מבזבז בינתיים.

אני רק מקווה שלאן שלא תגיע, תדע לתת קצת מעצמך ואולי תבין מה זה אומר עבור בן אדם. אבל אני פסימי.

אל תהיה פסימי
אתה בטוח יודע שהוא לא הראשון ולא האחרון
אם הוא ישנה קצת גישה ויסתכל על דברים אחרת יהיה בסדר. זה עניין של זמן והוא עוד בהלם הראשוני - הוא צריך להתרגל... אני דווקא חושב שעוד חודשיים הוא יכתוב פה הודעה שסבבה לו.
מה שכן - העובדה שהוא סירב פינוי לתותחנים מעצבנת גם אותי קצת. אבל אני לא אתייחס לזה כי כל עוד הוא נשאר בצבא הוא עוד בן אדם. אם הוא יפלט בכוח מהמערכת בגלל סיבות כאלו, ויחליט לא לשרת בצבא בכלל - מבחינתי הוא לא ראוי להיות אזרח של המדינה הזאת... וכל מה שכתבתי כאן זה ביזבוז של זמן. להשתמט זה לא אופציה בכלל.
ישן 01-04-2007, 09:42
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Zeph שמתחילה ב "[QUOTE=GilBates]עבודה קשה......"

רוב האנשים אכן משנים גישה במוקדם או במאוחר. יש כאלה שלא, אבל הם המיעוט.
הבעיה היא שחלק ניכר משנים את הגישה רק אחרי השירות.
ואז השירות שלהם נראה כך:
הם שבוזים, כי הם לא כ"כ מתחברים עם אנשים וכי שום דבר לא מספיק טוב להם. בנוסף הם גם מקבלים עונשים פה ושם, מה שלא עוזר במיוחד.
הם משביזים את כל מי שבסביבתם - מקטרים כל הזמן ויוצרים דה-מורליזציה ונזק לחיילים בסביבתם.
והכי גרוע - הם כמעט אף פעם לא ממלאים את תפקידם כהלכה, אותו הם רואים כ "לא חשוב". ככה נגרם נזק מאוד קשה לצבא ונוצרים מקומות שלא מתפקדים כראוי ומשביזים את כל מי שצריך איזשהו שירות מהם ואת העמיתים שלהם לעבודה שצריכים לטחון במקומם.
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

ישן 01-04-2007, 08:35
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
לא חייל אבל

לי אישית אתה נשמע כמו ילד מפונק שחושב שהוא טוב מדי בשביל הצבא והמדינה אתה מזלזל באנשים שאתה בכלל לא מכיר "אל תסתכל בקנקנן אלא במה שבתוכו" מכיר?

ועוד באמת באמת שהטירונות שלך לא קשה למרות שאני לא עברתי אפילו יום בצבא 02 זו קיטנה

ולכל הפזמניקים שכרגע פגעתי בכבודם תגידו מה שתגידו טירונות 02 היא צחוק!!!!!!!!!!
לכולם!!!!!!!

ועוד אני לא יודע איזה חינוך קיבלת בבית אבל הוא כנראה גרוע אם זה מה שאתה חושב ומנסה רק לצאת מהצבא אז אתה חרא שלא מגיע לו לחיות במדינה הזאת ותהיה בטוח שכאשר אני אתגייס וישאלו אותי על מי את מגן? בטוח שלא עליך!!

ושוב לפזמניקים היקרים אתם יכולים לקפוץ עד השמים אבל אני אתגייס לקרבי ומבטיח לא להיות שבוז כמוכם אם אתם עייפים אין צורך להטיח את זה באף אחד אני את החרא שלי אוכל ואת הריצות ארוץ לא משנה מה תגידו זה שאתם עשיתם את זה לפני לא מקנה לכם שום זכות לזלזל בי.
העובדה הזאת קרתה רק בגלל שנולדתם לפני.

נערך לאחרונה ע"י edi89 בתאריך 01-04-2007 בשעה 08:37.
ישן 01-04-2007, 18:08

תגובות..

emile-a יכול להיות באמת שלחורף יש השפעות מדכאות כי בשעות האור אני לוקח דברים דיי בסבבה כזה אבל אז כשמגיע החושך אני מתחיל להיכנס כזה לדיכאון והמחשבה על האוהל רק מחמירה את המצב..
תודה.

AcidicJimmy אני לא יודע אם אפשר לקרוא לי בנאדם אנוכי..וואלה לפני הגיוס אמרתי "אני לא אנסה להשתמט מהצבא, אבל גם לא אהיה בקרבי כי זה סיכון לחיים..אני אהיה בתפקיד עורפי"..ומאז שהתגייסתי אני כל כך בהלם שבימים הראשונים רציתי לעוף משם ואחרי זה רק לחשוב על כמה שפחות להיות בצבא..רק הגעתי לבקו''ם בלי לדעת ממש מה צריך להביא, ואז אני קולט את עצמי נסחב עם 2 תיקים מפוצצים שקשה מאוד לסגור אותם, מהבקו''ם, למחנה 80, עם המון דברים שלא אירגנתי ולא הבאתי מהבית..בגלל שלא היו לי כפכפים אז לא התרחצתי גם מיום ראשון עד רביעי..רק בחמישי מישהו נתן לי את שלו..כל העינוי שעברתי מיום ראשון עד שישי גרמו לי להגיד - למה לי לעשות את זה? מה אני צריך את החרא הזה? תנסה אתה לישון כל יום 3 שעות במשך 5 ימים. 3 שעות לא רצופות אלא עם קטע שאתה קם מת מקור מצונן וחייב ללכת לשירותים.

חם על הירח - צודק..אני באמת חושב שאני אלחץ להם על הווריד..הדבר שהכי מציק לי זה השינה באוהלים..כל האבק [לכל מי שקורא - אני אלרגי לאבק!] והקור אימים שיש שם [וכבר כתבתי כמה דברים לבשתי..]..אבל לא יודע אם יש להם מבנה לישון בו כי ראיתי רק בנות בתוך מבנה..אפילו האסמטים נמצאים באוהל..מקמבנים אותם..השאלה מה אני אעשה אם יסרבו לתת לי לישון במבנה?...

Touch Down - איך זה לישון בהילטונים? (מבנים)..מה יש בתוך החדר? איך המזרונים? המקום נקי מאבק? היתם עם שמיכות סקאביאס רגילות?

Zeph - צודק..יכול להיות שזה באמת זמן של התרגלות..אבל אני פוחד שה "להתרגל" הזה זה בעצם לשכוח את כל הדברים שעשו לי טוב וכך בעצם 'להתרגל' למצב החדש..כמו האסקימוסים שלא "מתענים" על זה שאין להם צמחים כי הם לא ממש יודעים מה זה..
תודה.

GilBates - אפשר לזהות אנשים שנמצאים במחשב וכאלו שבקושי יש להם מחשב בבית והם כל היום במועדונים או עושים מה שהם לא עושים...כל האנשים שאני איתם באוהל (אוהל אסמטים) אני בכלל לא מתחבר אליהם..יש כמה מוזרים והשאר ערסים..כרגע יש לי רק חבר אחד שם שהתחברתי איתו וזה בגלל שראיתי שהוא לא ערס כזה ובסוף הסתבר שהוא מאוד מבין במחשבים..לא יודע אם אתה פסימי אבל אני פסימי..יכול להיות באמת שהגישה שלי פסימית וצריך לשנות אותה..אני גם נלחץ מכל דבר..בקיצור יש לי בעיות ועוד דברים שלא היה לי מקום להגיד כי אז כבר לאנשים לא היה כח לקרוא..

יש לי פחד ממקומות סגורים שזה משהו שלא כתבתי..איך שנכנסתי לצבא הרגשתי מועקה כזאת שאני סגור\כלוא בתוך הצבא..זה לא חייב להיות בהכרח בתוך מבנה סגור..
ובהרצאה של הרס''פ היה כל כך חם והכל סגור שאני רק חשבתי על הדלת כניסה שהיא לא תתקע..ולא מספיק זה גם היתי עם חום וכל שנייה נרדמתי..

לסיכום, קראתי את כל התגובות והפנמתי כמה דברים...אני אנסה להחליף גישה ופחות לחשוש..מה שכן זה שאני אדרוש בלי הפסקה לישון במבנה אבל המפקדת בטוח תסרב כמו תמיד ותגיד שאם יהיה לי פטור אז היא תהפוך את הצבא כדי שאני ישן במבנה..ואז אני אלך שוב לרופא המעפן הזה שלא יתן לי פטור לכלום..אפילו לא לאוהל של אסמטים שגם שם קשה לי (אין ממש הבדל בין אוהל אסמטים לאוהל רגיל).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:48

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר