לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2007, 00:18
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
גניבה

פעם ראשונה שלי פה נראה לי

רציתי לפרוק פה משהו שקרה לי היום..
אני ישבתי באוטובוס בדרך לרכבת לת"א.
בערך 3 דקות לפני התחנה שלי פתאום שמתי לב שהארנק שלי חסר ( )
עברתי למקום הקודם שבו ישבתי (החלפתי מקומות במהלך הנסיעה כי אנשים שם דיברו בקול ולא יכולתי לשמוע כלום בטלפון)
ישבו שם שתי בנות
שאלתי אותן אם הן ראו את הארנק והבחורה הטיפה יותר שמנמנה ישר ענתה לי בטון שגרתי "לא"
הלכתי הלאה לחפש כשפתאום שמעתי גבר שישב לידן אומר "חכה! אני ראיתי קודם שהן החזיקו ארנק"
הסתובבתי
הבחורה שקודם דיברה איתי אמרה שבטח מישהו לקח אותו..
הבחורה שלידה ישבה בשקט.
שתי הבנות קמו ובדקו מתחת למושבים שלהם..
הבת שהייתה קודם שקטה נראתה לחוצה.
הבחורה השנייה נראתה נינוחה.
הגבר התעקש שהארנק אצלן והציע לי ללכת לנהג ולהגיד לו שלא יתן להן לרדת ושיקרא למשטרה
אני מצדי לא ידעתי בדיוק מה לעשות, מכיוון שמצד אחד אני חייב את הארנק
(חוץ מדברים שפשוט לא בא לי לשחזר (כרטיסים, כרטיס סטודנט...) היה בו גם בערך 20 כרטיסי רכבת...כסף לא היה בו כי אני מחזיק כסף בכיס)
אבל מצד שני אם הבנות אומרות אמת זה יכול להתפתח לפרשיה מביכה ולא נעימה..נו אז מה אם איזה משוגע שכנע אותי לעשות את זה? והוא בכלל לא יודע איך נראה הארנק שלי..
עמדתי שם כמו גולם איזה 20 שניות ואז הגבר קם והלך לנהג
היה די ברור מה הוא הולך להגיד לו
אז הבת שדיברה קודם, עם הבעה של שנאה עזה על הפנים שלה (או שזה רק היה נדמה לי?) הוציאה את הארנק שלי משקית קניות ואמרה "קח!" בטון של "אולי ניצחת בקרב הזה אבל...".
הבחורה לידה השפילה מבט.

הגבר חזר למקומו והתיישב...האוטובוס עצר בתחנה שלי וירדתי.
שעה אחרי זה עדיין חשבתי על זה...

מצד אחד הרוע(אולי אני מגזים, אבל ככה זה נראה לי באותו הרגע) של הבחורה שנראתה כל כך תמימה, מצד שני הדילמה (אני חושב) של הבחורה השקטה,
ומצד שלישי הטוב של הגבר שנראה כל כך עקשן וכוחני..ובעיקר העובדה שהוא התערב למרות שזה לא היה קשור אליו.

זה היה כל כך סוריאליסטי...במרווח זמן של שניות נחשפתי גם לטוב וגם לרשע (כך לפחות זה נראה לי באותו הרגע) וגם למה שבאמצע, וזה השאיר עליי רושם עמוק.

that's it...אולי זה לא נשמע כמו משהו כזה דרמטי אבל ככה זה היה בעיני, ורציתי לפרוק טיפה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2007, 05:10
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Effoliation שמתחילה ב "דווקא אני מזה מבינה את ההרגשה שלך.."

ממש לא.
הילדה שישבה בשקט והרגישה לא בנוח עם הסיפור קרוב לוודאי נקלעה למצב של לחץ חברתי והיא לא רצתה להסתבך עם חברתה.
אותו בחור שהלך לנהג ראה בבירור כי הארנק אצל אותן בנות והוא עשה את המעשה הנכון כשדרש מהן אותו בחזרה (ע"י כך שהלך לנהג, או לפחות רק עשה את עצמו כאילו הוא מדבר איתו).

הילדות לא רעות. אני מניח שהן קיוו שמקסים לא ישים לב שהארנק לא אצלו כאשר ירד מהתחנה ואז בלאו-הכי מישהו ימצא את הארנק.
רק שהוא מצא, והוא גם ידע לאן ללכת, והוא הכניס אותן לפינה לא נוחה. גם אם היו מביאות לו את הארנק באותו הרגע, הן לא היו בסדר כי לא חיפשו אותו קודם להחזיר לו את האבידה.

כשמקסים הצליח לאיים עליהן (בצורה עקיפה) ולקבל את הארנק בחזרה, הן למעשה הפסידו הכל. גם הם יצאו בלי ארנק, וגם בלי הכבוד שלהם. הוא נרמס כי נתפסו עושות מעשה רע.
זה שיעור בסיסי בפסיכולוגיה, אבל אם מקסים היה פונה אליהן בגישה אחרת של שיתוף פעולה, ומשאיר להן פתח מילוט שיוציא אותן בכבוד (כמו בכוונה לא לחפש באיזור מסויים ולתת להן לחפש בו, כדי שיוכלו (כביכול) למצוא שם את האבידה...), זה היה נגמר בכך שהן מתקנות את המעשה שלהן ע"י כך שהן "מוצאות" את האבידה ומחזירות לו.

ישן 02-04-2007, 23:40
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DimaX שמתחילה ב "[QUOTE]אני מניח שהן קיוו..."

כשאני מלמד אותך שיעור בפסיכולוגיה, ראה אותי כמורה ולא כעבריין.
פסיכולוגים, או אנשים שמתעסקים בתחום (בעיקר בבני נוער וילדים) מודעם לדחפים שלהם ולדרכי החשיבה שלהם מתוך למידה, ולאו-דווקא מתוך הזדהות אישית.

כמו גם קרימינולוגים בשירות המשטרה.

לפני שאתה מעיד על האופי הדפוק שלי, למד להכיר אותי טוב יותר, אחרת אתה סתם תסתבך בתביעה על הוצאת דיבה ושם רע ברבים.
אני מורה בבתי ספר, ואני עובר סדנאות והשתלמויות בנושא הפסיכולוגיה של ילדים.
אני מניח שאתה יכול להיות תלמיד שלי לפי צורת הדיבור שלך

או כפי שאמרו אצלנו במחלקה בצבא: שצת"ק

ישן 02-04-2007, 10:33
  MeGaTal MeGaTal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "גניבה"

איזה גבר זה שעזר לך לא הרבה היו עוזרים (אני הייתי עוזר ) אל תרגיש רע על זה שהחזרת את הארנק שלך !! עם יש דבר שאני שונא זה שקרנים וגנבים במיוחד גנבים ולא משנה הסיבה גם עם אין אוכל אני מאמין שעם הם יבואו נגיד למסעדה שלי (עדיין אין אבל מתוכנן ) אני יביא להם בכיף כי יעשה טוב לעזור למישהו שצריך עזרה ככה שבמקום שאני ירגיש רע ויתרוצץ לבטל כרטיסי אשראי ולהפסיד כסף שבארנק אני מרגיש טוב עם עצמי ואותו בן אדם משיג את מה שהיה צריך אוכל.

סיפור משלי
הייתי במועדון בתל אביב שבוע שעבר אז ככה ב2 בלילה בעודי רוקד ונהנה בום אני מרגיד קל קצת חח אני מחפש הארנק במקום מחפש הפלאפון נעלם ואני בהטרף שואל אחד אחד כולם לא לא עד שאחד אומר לי גנבו לך פלאפון נכון אמרתי לו כן , אז הוא אומר גם לי גנבו מסתבל ל15 אנשים גנבו
קיצר חזרתי הבייתה מבואס אבל היום שבוע אחרי אני מדבר עם אבא שלי והוא אומר לי טל יש לך פלפון עם שליח מחוץ לדלת תפתח לו אז אני בכיף שלי קם מהמקום ולא היה אפחד בחוץ אז אבא שלי אומר לי 1 באפריל חחחחח אחרי 5 דקות של שיחה אני מנתק ולאחר עוד 5 דקות יש פיקה בדלת אני בא פותח ואת מי אני רואה שם כן כן את אמא שלי חוזרת מקניות חחח סתם לא, אני רואה שליח עם שני פלאפונים לי חדש ולאחותי שדרוג אתם לא יודעיים איזה מאושר אני
ישן 02-04-2007, 11:01
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
בכול מטבע יש צד רע וצד טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "גניבה"

גם אצל בני אדם קיים הצד הטוב והצד הרע.
האיש שעזר לך הוא הצד הטוב של המטבע.
הילדה שאמרה שהארנק לא אצלה זה הצד הרע של המטבע.
והילדה השקטה זה מטבע שלא החליט באיזה צד ליפול.
מה שאני מנסה להגיד שאין טובים ורעים יש צדדים שבסיטואציות מסוימות נהפכים הצדדים.
יכול להיות ששתי הילדות באות ממשפחות חסרות תקציב ואין להם אוכל לפסח
אגב עדין אני לא אומר שזה מוצדק לגנוב.
אבל בהחלט אם המקרה כזה אני יכול להבין את המצוקה.
אני מאמין שכול סיטואציה בחיים באה ללמד אותנו דבר בחיים.
אותי למשל אתמול פיספסתי את האוטובוס לאימון (לפחות כך חשבתי)
רצתי במשך 5 דקות אחריו ספרינט לא הצלחתי להגיע.
חזרתי לתחנה כולי מבואס (מאוד רציתי להגיע לאימון) אבל הסתבר אחרי
10 דקות שחזרתי לתחנה שרדפתי אחרי האוטובוס הלא נכון. (אני לא רואה כול כך טוב מרחוק)
לא משנה עליתי לאוטובוס ירדתי במסוף ופיספסתי את האוטובוס לפתח-תקווה חיכיתי 20 דקות
בא האוטובוס לתל-אביב שעובר דרך פתח תקווה עליתי ואז היה פקק בצומת ירקון
וממש כבר הייתי שבוז ואמרתי שאני כבר לא יספיק להגיע לאימון בזמן.
התקשרתי לאמא ואמרתי לה שאני יורד מהאוטובוס בגלל שיש פקק ואני לא הגיע לאימון בזמן.
בדיוק ב 18:00 הגעתי לאימון בריצה.
מה שרציתי להגיד למרות ששום דבר לא היה חלק ולמרות שחשבתי שאין סיכוי
כבר להגיע לאימון הצלחתי להגיע בזמן תודה לאל.
וזה רק הראה לי שאסור לוותר בחיים גם אם חושבים שהסוכויים אוזלים

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:39

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר