לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2015, 13:23
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הדרוזים בסוריה...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "הדרוזים ברמה"ג נוהגים הפוך ליצר ההשרדות שלהם"

1. לאורך שנים הדרוזים בסוריה שרתו בצבא אסד וגם נלחמנו נגדנו.
2. ברמה"ג הדרוזים הם ממש נגד מדינת ישראל (זוכרים את שריפת תעודות זהוי) ו
3. הסתובבתי במגדל שמס ונפגשתי עם תושבים (הצעירים) השנאה למדינת ישראל יוקדת.
4. בבקשה שהם עכשיו יעזרו לאחיהם מעבר לגבול ולא מדינת ישראל. הם אמנם קרובים לדרוזים "שלנו"
אבל זה לא מנע מהם להיות נגדנו (היו כמה מרגלים ידועים מבני הקהילה ברמה"ג)
ברור שמתישהו אם המצב יתייצב שם,הם יחזרו להיות דרוזים סורים...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2015, 13:57
  DBGS DBGS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.15
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הדרוזים בסוריה..."

אבל אין יותר סוריה והמצב לא יחזור לקדמותו, סוריה לא תיהיה קיימת והיא הולכת להתפרק לכמה מדינות.
הדרוזים נאמנים לאדמה בה הם חיים ולכן היו נאמנים למדינה לה האדמה שייכת, ומכיוון שאין יותר סוריה, ואסד נטש אותם הדרוזים מתחילים להבין שהם לבד בתוך מדינה שמתפרקת וכל אחד כובש שטח חדש למדינה העתידית שלו.
לפי איך שאני רואה את זה יש להם שתי ברירות:
1) לנסות להקים מדינה משלהם.
2)להצטרף לארגון כזה או אחר.

ולדעתי ישראל צריכה לחשוב היטב על המצב הנוכחי, יכול מאוד להיות שאם נתערב נצליח לעזור להם להקים מדינה ולקבל מדינה (אולי) ידידה, ועדיף לקחת את הסיכון מאשר שהם יצטרפו לאיזה ארגון אוייב ואז המצב ישאר על כנו.
ישן 17-06-2015, 15:04
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DBGS שמתחילה ב "אבל אין יותר סוריה והמצב לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DBGS
אבל אין יותר סוריה והמצב לא יחזור לקדמותו, סוריה לא תיהיה קיימת והיא הולכת להתפרק לכמה מדינות.
הדרוזים נאמנים לאדמה בה הם חיים ולכן היו נאמנים למדינה לה האדמה שייכת, ומכיוון שאין יותר סוריה, ואסד נטש אותם הדרוזים מתחילים להבין שהם לבד בתוך מדינה שמתפרקת וכל אחד כובש שטח חדש למדינה העתידית שלו.
לפי איך שאני רואה את זה יש להם שתי ברירות:
1) לנסות להקים מדינה משלהם.
2)להצטרף לארגון כזה או אחר.

ולדעתי ישראל צריכה לחשוב היטב על המצב הנוכחי, יכול מאוד להיות שאם נתערב נצליח לעזור להם להקים מדינה ולקבל מדינה (אולי) ידידה, ועדיף לקחת את הסיכון מאשר שהם יצטרפו לאיזה ארגון אוייב ואז המצב ישאר על כנו.

התהליך שאתה מתאר הוא בבחינת wishful thinking או שאלו תהליכים שאתה יודע שקורים כבר היום?

אני עוד לא רואה את הדרוזים ברמת הגולן משנים את הגישה כלפי מדינת ישראל.
ישן 17-06-2015, 15:50
צלמית המשתמש של האזרח

הדרוזים בלבנון....

מה עושים הדרוזים בלבנון? האם הם שולחים עזרה ו"מתנדבים" לעזרת אחיהם בסוריה ?
גם בלבנון יהודים לא אהודים במיוחד ע"י הדרוזים. עכשיו הם נזכרים 'שאנו קיימים....
לבי, לבי עם העדה המקסימה והנאמנה היושבת בישראל, אך האם מגיע לאחיהם שיהודים ישפכו מדמם
עבורם?

הייתי מציע לקברניטי המדינה לחשוב טוב, טוב. ישראל לא שוטר אזורי. מי שירצה לבוא כפליט ולגור אצל
הצשפחה שלהם, אהלן וסהלאן. אבל לשלוח יהודים להציל אותם. בשלב זה לא נראה לי.

ישן 17-06-2015, 22:02
  luben_gulu luben_gulu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.09
תרשה לי לתקן אותך

בדיוק כמו אחיהם בצד הישראלי.

2. ברמה"ג הדרוזים הם ממש נגד מדינת ישראל (זוכרים את שריפת תעודות זהוי)
לא כל הדרוזים ברמה"ג נגד מדינת ישראל, גם לא הרוב. אז תפסיק להכליל.

שרתיתי כעשור על החרמון ויש לי הרבה שעות במג'דל. אני לא יודע על מה אתה מקשקש.
אלפי יהודים ממלאים את המסעדות ולאף אחד לא קרה משהו מהיוקדת המטופשת הזו.

4. בבקשה שהם עכשיו יעזרו לאחיהם מעבר לגבול ולא מדינת ישראל. הם אמנם קרובים לדרוזים "שלנו"
יהודים שרתו בצבא הגרמני במלחמת העולם הראשונה, לפי ההיגיון שלך היה חבל להצילם.
ישן 18-06-2015, 06:53
צלמית המשתמש של האזרח

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי luben_gulu שמתחילה ב "תרשה לי לתקן אותך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי luben_gulu
בדיוק כמו אחיהם בצד הישראלי.

2. ברמה"ג הדרוזים הם ממש נגד מדינת ישראל (זוכרים את שריפת תעודות זהוי)
לא כל הדרוזים ברמה"ג נגד מדינת ישראל, גם לא הרוב. אז תפסיק להכליל.

שרתיתי כעשור על החרמון ויש לי הרבה שעות במג'דל. אני לא יודע על מה אתה מקשקש.
אלפי יהודים ממלאים את המסעדות ולאף אחד לא קרה משהו מהיוקדת המטופשת הזו.

יהודים שרתו בצבא הגרמני במלחמת העולם הראשונה, לפי ההיגיון שלך היה חבל להצילם.

2. ידוע לך כמה נושאים תעודות זיהוי ישראליות? וכמה שרפו אותן?
3. להסתובב במסעדות ולקבוע לפי זה, זאת ממש חוכמה קטנה. 90%-95% המבקרים במסעדות הם יהודים. אם תבקר ברמאללה או ביריחו תקבל תשובות דומות.
תסתובב בבקשה בעיר, בשווקים,בחנויות ותדבר איתם, אולי דעתך תשתנה.
4. דוגמה ממש לא לענין, אולי תביא משהו חכם יותר...

ישן 18-06-2015, 07:59
  luben_gulu luben_gulu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.09
מצטער, אתה חוזר על אותם השטויות
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "[QUOTE=luben_gulu]1. לאורך..."

2. ידוע לי שרוב הדרוזים נושאים תעודת זהות ישראלית. מכיוון שאתה יותר נחרץ בדעתך חובת ההוכחה חלה עליך.
3. עויונות כפי שבדית צריכה לבוא ביטוי ביחס האוכלוסיה המקומית לישראלים כמו ביו"ש, לא שמעתי על ישראלי שניזוק בביקור בכפרי הדרוזים בגולן. לבקר ברמאללה או ביריחו צריך אוישור מיוחד מהפיקוד מפני שאסור לישראלים להיכנס פן יאבדו חייהם.
יש לי יחסים עם המשפחה הכי מתנגדת לסיפוח הישראלי, משפחת אבו זייאד, אין בהם שנאה יוקדת רק שיקול דעת רציונאלי שהתעורר כאשר דיברו על החזרת הגולן בהסכם שלום עם הסורים.
למעשה העוינות היחידה שאני נחשפתי אליה הייתה כנגד שער הישוב נווה אטי"ב, השער נסגר בחצות ומונע נסיעה ממג'דל שמאס לק"ש ומצריך עיקוף דרך בוקעתה.
4. דוגמה מאד לעניין אבל, לא לעיניינם של גיזענים צבועים.
ישן 18-06-2015, 09:05
  DBGS DBGS אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי luben_gulu שמתחילה ב "מצטער, אתה חוזר על אותם השטויות"

כתבה ישנה, אבל אולי קצת עונה על השאלה...

הדרוזים בגולן רוצים תעודת זהות ישראלית
בעקבות הלחימה המתמשכת והזוועות בסוריה, חלה עלייה של מאות אחוזים בבקשות שהוגשו למשרד הפנים לקבלת אזרחות ישראלית
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/406/863.html

אגב, אין ספק גדול שיש אחוז של אנשים שמעדיפים לעצום עניים, ולצאת בסיסמאות שהדרוזים בגולן הם אוייב. אז נכון, הם שירתו בצבא אסד ונכון הם נאמנים לסוריה, אבל המצב הזה כרגע נתון לשינויי.
ולדעתי הטיעון הזה, פשוט טיעון בלי עומק מחשבה, אלא פשוט על אוטומט בלי לחשוב, מעניין איך היחסים שלנו היו נראים מול גרמניה היום אם היינו ממשיכים עם סיסמאות כאלה, שלא נדבר על הפתח.

במידה והדרוזים מסמנים, אני חושב שישראל חייבת לפעול לנרמל את היחסים איתם, גם אם בסופו של דבר יהיה צורך אפילו להיכנס.

ולסיכום היה סקר בוואלה "האם על ישראל לסייע לדרוזים שנמצאים בסכנה בסוריה?" והתוצאות חד משמעיות.
http://news.walla.co.il/item/2864124
ישן 17-06-2015, 14:33
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Byte Me שמתחילה ב "השאלה האמיתית איך מרגישים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Byte Me
השאלה האמיתית איך מרגישים הדרוזים שנאמנים למדינה ביחס ל"קרוביהם" שבסוריה, אם הם מרגישים\רוצים שישראל תעזור להם על ישראל לעזור לדרוזים הסורים. אותם דרוזים הגנו על המדינה אינספור פעמים נהרגו על מנת להגן על יהודים ועל המדינה. אז ישראל צריכה להחזיר באותה מטבע.
אבל עד כה אני לא ראיתי התייחסות רישמית של ראשי העדה הדרוזית אשר נאמנים למדינה מה דעתם על הדרוזים הסורים, אבל ייתכן שהיה ופיספסתי את זה.

הדרוזים שנלחמו למען יהודים נלחמו גם על ביתם ועל מה שמדינת ישראל מעניקה להם. הם נהנים מכל מה שיש למדינה להציע. זה לא אומר שאנחנו חייבים להם להיכנס לכל סכסוך צבאי עכשיו.
אותם תושבי חאדר, בית ג'אן, ג'ובטה-אל-חשיב והסביבה שונאי ישראל ובכפרים אלה חיילנו הוכו והושפלו קשות כשנלקחו בשבי והיו בדרכם לדמשק. גם אני שותף לתחושות בנוגע למג'דל שמס, גם כחייל לשעבר בגזרה הזו וגם כאזרח שהתארח שם.
לכן "ישראל צריכה להחזיר באותה מטבע" (לאבד מחיילינו לטובת חיילי אסד???) משפט בעייתי מאוד שכואב לי לראות באופן אישי.
ישן 17-06-2015, 21:44
  Byte Me Byte Me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.15
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "[QUOTE=Byte Me]השאלה האמיתית..."

לא חייבים להיכנס למלחמה כוללת, אפשר לספק נשק מודיעין. ככל הנראה לישראל יש סוג של ערוץ תקשורת עם חלק מהמורדים גם להפעיל עליהם לחץ שלא יתקפו את הדרוזים זה תמיכה.
אני בטוח שיש עוד דרכים שניתן לסייע בלי להיכנס ישירת לסכסוך ובלי לסכן חיילים, לספק מזון תרופות.
יכול להיות שהקמת חבל ארץ דרוזי בגבול הסורי יכול לשרת אינטרס ישראלי, אבל אין לי את כל המידע בשביל לדעת אם צעד כזה נכון או לא.
אבל אני בהחלט מסכים איתך אני לא רוצה לראות חיילים ישראלים נהרגים בשביל אותם אזרחים\חיילים סורים, אבל לעזור בצורה עקיפה זה לא כל כך נורא.

אבל במידה שבאמת יתרחש רצח עם בדרוזים, אני חושב שישראל תיהיה חייבת להתערב, אבל שוב אני כן הייתי רוצה לראות הודעה מסודרת מטעם הדרוזים של הגליל, במידה שלהם לא אכפת גם לנו לא אמור להיות אכפת.

נערך לאחרונה ע"י Byte Me בתאריך 17-06-2015 בשעה 22:06.
ישן 17-06-2015, 16:22
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orenp1 שמתחילה ב "הדילמה הדרוזית-האם להתערב במלחמת האזרחים בסוריה"

אני לא רואה כאן דילמה.

במקרה של רצח עם וג'נוסייד אמיתי, מן הסתם שיש לנו חובה מוסרית לקלוט ולסייע (גם אם באופן זמני ומצומצם) לפליטים שנמצאים מרחק הליכה מהגבול. עד כמה שאני יודע אנחנו עדיין רחוקים מהאפשרות הזאת, בניגוד למה שהדרוזים מנסים לטעון לא היה עדיין רצח עם של ממש בסוריה, מה שגם המורדים בדרום סוריה מתונים הרבה יותר באופן יחסי ובכלל לא ברור מה מידת המעורבות של ג'בהת א-נוסרה במבצע הנוכחי.

לגבי סיוע צבאי אחר, שילכו לחפש את החברים שלהם. הדרוזים בגולן הסורי הבהירו שהם עם אסד, איראן והחיזבאללה, רק לפני חודשיים יצאו מחאדר מחבלים דרוזים לכיוון ישראל וניסו להטמין מטענים נגד חיילי צה"ל. אני מבין את החשש הלגיטימי שלהם שלא לצאת נגד המשטר של אסד כי זה עלול להתנקם בהם בעתיד, אבל כל עוד הם נלחמים לצד אסד ומאפשרים לו להשתמש בכפרים שלהם כבסיסים נגד כוחות המורדים, אין שום דרך לסייע להם להם בלי להתייצב נגד המורדים (שזה כמובן לא האינטרס שלנו). עם כל הכבוד לבקשות של הדרוזים הישראלים, אין לנו שום סיבה לסייע לאחים שלהם בסוריה.

נערך לאחרונה ע"י סמוראי בתאריך 17-06-2015 בשעה 16:25.
ישן 17-06-2015, 16:29
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orenp1 שמתחילה ב "הדילמה הדרוזית-האם להתערב במלחמת האזרחים בסוריה"

Israel Considering Creation of ‘Safe Zone’ in Syria for Threatened Druze Sect

Would provide humanitarian aid, protection by guns on Israeli side of the border

Members of Israel's Druze minority look at the the fighting between between forces loyal to Syrian President Bashar Assad
and rebels in the Druze village of Khader in Syria, from the Israeli controlled Golan Heights, Tuesday, June 16, 2015 / AP

BY: Abraham Rabinovich
June 17, 2015 5:00 am

JERUSALEM—Israel is considering the creation of a “safe zone” on the Syrian side of the Golan border where members of the threatened Druze sect could shelter under the protection of guns on the Israeli side of the border and receive humanitarian aid, according to Israeli news site Walla.

Apparent confirmation came from Israeli chief of staff Gen. Gadi Eizenkot, who told the Knesset Foreign Affairs and Defense Committee Tuesday that the army will prevent any attempt to massacre refugees reaching the border

ישן 18-06-2015, 13:48
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
פשוט. לא מדובר על מיעוט
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי DBGS שמתחילה ב "מצחיק שאתה לוקח מיעוט..."

מה אחוז הגיוס לצה"ל באוכלוסיה הזו (הדרוזים בגולן)?
מה אחוז אלו המחזיקים בת"ז ישראלית?
מה אחוז המנהיגים שלהם שקוראים לגיוס והחזקת ת"ז ישראלית?
כל אלו - משקפים את התמיכה.

מהצד השני - אתה כן רואה גיוס ניכר לצבא הסורי ולחיזבאללה,
נאמנות לעלווים ולשיעים בצד השני של הגבול, הרבה מעבר למוכנות המינימלית להחזיק בת"ז,
ומוכנות מצידם למות כדי להרוג ישראלים - רק נכון ללפני מספר חודשים.
העובדה שהדרוזים בגולן שמצהירים על נאמנות זהה, גם פועלים בפועל לפי הצהרה זו,
רק מחזקת את הטענה.

לפי טענתך בדיוק - ישראל אמורה בכלל לסייע לאל-נוסרה ודאע"ש, ולהגן על הערבים הסונים בסוריה מפני העלווים והדרוזים שטבחו בהם, ועדיין טובחים בהם - רק בחלקים אחרים של סוריה.
הרי ערבים סונים בישראל - מזדהים עם ישראל ונאמנים לה אפילו יותר מהדרוזים בגולן.

לכן,
לצד סיוע רפואי לפצועים,
סיוע למדינות השכנות בקליטת הפליטים,
ותמיכה בפיתרון הסביר היחיד לבעיה הסורית (חלוקתה לאוטונומיות או למדינות שונות על בסיס אתני, ושמירה על זכויות המיעוטים בישויות הללו),
ישראל לא אמורה להתערב לטובת מי שלא מעוניין בברית רשמית איתה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 18-06-2015 בשעה 13:52.
ישן 18-06-2015, 14:39
צלמית המשתמש של ai22

מתוך וויקיפדיה
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי DBGS שמתחילה ב "אתה ממציא נתונים שיספקו נימוק..."

ציטוט:
רוב הדרוזים ברמת הגולן מוכרים כתושבי קבע בישראל, אולם לא כאזרחים. הם רשאים לקבל אזרחות ישראלית, אולם רק מעטים מהם, 677 איש במרשם האוכלוסין של 2006, ניצלו את האפשרות. מי שמחליט להתאזרח בישראל מסתכן בהטלת חרם מצד בני קהילתו. בקרב אלו אשר קיבלו אזרחות ישראלית הייתה בשנת 2006 השתתפות מועטה בבחירות וקצת פחות מ-35% הגיעו להצביע בקלפיות באזורי מגוריהם, הממוקמות ביישובים יהודיים סמוכים, לעומת 60% הצבעה בכלל האוכלוסייה הישראלית. ישראל אינה מכירה בדרוזים ברמת הגולן כאזרחים סורים, ורובם מוגדרים כמי שאזרחותם "אינה ברורה". בינם לבין סוריה מתקיים קשר מוגבל, בעיקר באמצעות שליחת צעירים ללימודים באוניברסיטאות בסוריה. הנהגת הדרוזים שמחוץ לרמת הגולן אינה מתערבת בדרך כלל בסוגיית אזרחותם של הדרוזים ברמת הגולן.

אז מדובר על 667 תושבים שטרחו להוציא ת"ז ישראלית - מתוך 20,000.
בערך 3 אחוז.
רק בקרב ערביי מזרח ירושלים אחוזי התמיכה בישראל נמוכים כל כך(10 אלף מתוך 280).
ישן 21-06-2015, 10:24
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "היבאת כתבה מעיתון אמריקאי...."

נכון שקראת רק חצי פסקה מכתבה ולא את כל הלינקים שסיפקתי ?
הבאתי מספר כתבות שמראות שהדרוזים ברובם לא מוכנים להתגייס לצבא אסד, ומשתפים פעולה עם הצבא רק כאשר מדובר בהגנה על היישובים שלהם. זה נקרא שמירה על אינטרסים, לא נאמנות למשטר.
אני יכול להבטיח לך שכשיהודים לחמו עם המוסלמים נגד הצלבנים הדבר לא נבע מאהבה יתרה לאסלם.

מה שמנחה את הדרוזים הוא עיקרון התקייה שעזר להם לשרוד כמיעוט החי בסביבה עוינת כל השנים הללו, ולכן במקומות שיד המורדים על העליונה אתה יכול לראות השתתפות דרוזית לצד המורדים, ולהיפך כאשר מדובר בכוחות אסד.
בכל מקרה, נראה לי שברור להם שעדיף להם את אסד מאשר הג'יהאדיסטים הפסיכים, אבל הם מתאימים עצמם לנסיבות בהתאם למצב השטח.
ישן 18-06-2015, 11:15
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
תלמד היסטוריה...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי DBGS שמתחילה ב "אתה טועה, היהודים נלחמו בצבא..."

במלחה"ע ה1 היו יהודים בצבא גרמניה, וזה הגיוני לאור העובדה שבגרמניה הייתה קהילה יהודית עתיקה של מאות שנים.

היהודים היו אזרחים לכל דבר, ורצו להגן על ארצם.

במלחה"ע ה2 זה כבר לא היה רלבנטי כי נאסר על היהודים לשרת בצבא הרייך, הם נרדפו, ונשלחו למחנות ריכוז והשמדה.

בכל אופן האנלוגיה לדרוזים היא גרועה.

הדרוזים בסוריה הימרו על הסוס הלא נכון, ולכן הם עומדים לקבל בראש.

הדרוזים בגולן כבר עשורים מהמרים על הסוס הלא נכון, ואם זה היה תלוי בי הייתי נותן לכולם שם בעיטה בתחת ומעיף אותם לסוריה, שיתייחדו עם קרובי המשפחה האהובים שלהם.

מבחינתי כל אדם שמניף בגאווה בחצר ביתו דגל של מדינת אויב (סוריה), שורף את ת.ז הכחולה שלו, ומצהיר כי הוא לא רואה את עצמו בתור אזרח ישראלי - מגיע לו שישללו את אזרחותו ויעיפו אותו לקיבינמט (וזה לא משהו אם מדובר בדרוזי, ערבי, יהודי, או נוצרי).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-06-2015, 11:33
  DBGS DBGS אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "תלמד היסטוריה..."

אני היסטוריה מכיר, אתה כנראה עוצם עניים חזק כדאי לא לראות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
במלחה"ע ה1 היו יהודים בצבא גרמניה, וזה הגיוני לאור העובדה שבגרמניה הייתה
קהילה יהודית עתיקה של מאות שנים.

אותו דבר אפשר להגיד על הדרוזים.

היהודים היו אזרחים לכל דבר, ורצו להגן על ארצם.

כנ"ל

במלחה"ע ה2 זה כבר לא היה רלבנטי כי נאסר על היהודים לשרת בצבא הרייך, הם נרדפו, ונשלחו למחנות ריכוז והשמדה.

אם לא שמת לב פרצה מלחמת אזרחים ענקית בסוריה וכל אחד כובש שטח למדינה החדשה שלו, הם האומנם לא נאסרו לשרת בצבא של אסד אבל הם מבינים שהוא נטש אותם, והאומנם הם לא במחנות ריכוז אבל להיות מוקף במורדים כמו דאע"ש ואלקיידה אפשר לראות את הדימיון.

בכל אופן האנלוגיה לדרוזים היא גרועה.

האנלוגיה לדרוזים לא גרוע, אתה פשוט לא רואה אותה
ישן 18-06-2015, 14:04
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי DBGS שמתחילה ב "התמונה הגדולה היא: 1)סוריה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DBGS
התמונה הגדולה היא:

1)סוריה מתפרקת אין יותר סוריה, מה שאתה רואה עכשיו זה מלחמות של המדינות החדשות שיקומו על חשבון מה שהיה פעם סוריה.

2)אם נייסע לדרוזים, כמובן כמו שנטען במהלך כל הדיון, במידה והם יבקשו ויכירו בישראל כידידה. מדינת ישראל תזכה בבעלת ברית חזקה עם אנטרסים משותפים נגד דאע"ש ונוסרה, ואולי אפילו נגד אירן וחיזזבאלה למרות שמבקרה הזה יותר סיכויים שהם פשוט ישארו נטרלים, לא שזה רע.

3)במידה ותקום מדינה של דרוזים, ואכן תיהיה ידידה הרי שיהיה לנו שקט על הגבול ולא אירגוני טרור כאלה ואחרים.

1. "המדינות החדשות" - בנאדם, זה כולה סוריה, הפכת אותה למינימום ארה"ב.

2. אז אתה כנראה עדיין לא מבין מהו שורש הבעיה, אני אנסה להסביר (שוב):

הדרוזים לא מתכוונים להכיר בנו כ"ידידים" או בעלי ברית, הדרוזים בסוריה מצפים שהדרוזים בישראל יפעילו לחץ על מנהיגינו, על מנת שנוכל לסייע להם.

מבחינת הדרוזים בישראל - צה"ל צריך לסייע לדרוזים בכל מקום במזה"ת, וזה לא רלבנטי אם מדובר בדרוזים פרו ישראלים או לא.

עכשיו הנושא הזה כבר יותר ברור לך?

3. לא תקום, המספר של הדרוזים הוא קטן מדי, והשטח שהם שולטים עליו ביחס לגודל של סוריה הוא על גבול הלא רלבנטי.

ישן 18-06-2015, 16:22
צלמית המשתמש של ai22

לא בהכרח
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי DBGS שמתחילה ב "התמונה הגדולה היא: 1)סוריה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DBGS
3)במידה ותקום מדינה של דרוזים, ואכן תיהיה ידידה הרי שיהיה לנו שקט על הגבול ולא אירגוני טרור כאלה ואחרים.
באזור הגולן הסורי והחורן מתגוררות שתי אוכלוסיות: סונים-ערבים במחוז דרעא הסמוך לגבול ודרוזים ממחוז סווידא (הר הדרוזים) המרוחק מהגבול 50 ק"מ.
כאשר יש יותר סונים-ערבים מדרוזים.
כל אלו - הם "דרום סוריה" הסמוך לגבול עם ישראל.

אם הדרוזים יקבלו עצמאות וישלטו על אוכלוסיה סונית שהיא רוב - לא בהכרח יהיה שקט, או שהסונים יאבקו כל הזמן בדרוזים כדי לחמוק מכיבוש וישראל כל הזמן תואשם בתמיכתה בשלטון שרוצח ערבים (אל תשכח - שיש סיכון לא קטן שהדרוזים יבגדו בישראל ויבצעו טבח המוני נגד הסונים הערבים, בדומה למה שהתרחש בלבנון).
או שהדרוזים והסונים יתאחדו מול אוייב משותף: ישראל.

גם אם הדרוזים והסונים יחיו כשתי מדינות שונות וילחמו זה בזה כל הזמן, גם לא בהכרח יהיה שקט

הדבר היחיד שהוא אינטרס ישראלי בכל הקלחת הזו הוא ששכנותיה יהיו איתה במוצהר בעלות ברית, וזה כלקח מהבוגדנות שישראל חוותה בלבנון.
לכן זה הדבר היחיד שהדרוזים יכולים לעשות בתמורה לסיוע ישראלי,
וזה לא הרבה.
ישן 18-06-2015, 15:53
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אם יצטרכו לטפל בחצי מליון..."

כנראה שאנחנו לא חיים באותה מדינה.
ראינו כמה עויינות, פחד ושנאה הצליחו לעורר כמה עשרות אלפי מסתתנים אפריקאים, שהדבר הכי גרוע שאפשר להאשים אותם בזה שהם נכנסו לישראל בצורה לא חוקית במטרה לשפר את חייהם כשהם עם צבע העור הלא נכון. באמת נראה לך שישראל תקלוט לתוכה במכה אחת מספר גבוה בסדר גודל שלם, של ערבים עויינים שעד אתמול היו בצד של איראן והחיזבאללה ומהווים סיכון ביטחוני אמיתי? זה חזון אחרית הימים.

במידה ויגיע נחשול כזה של פליטים (ואני בטוח שנעשה הכל כדי שלא יגיעו), אני משוכנע שישראל תהווה עבורם תחנת ביניים בדרך למדינה שלישית ותו לא.

ישן 19-06-2015, 12:21
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "כנראה שאנחנו לא חיים באותה..."

זה אתגר, ללא ספק. מצד שני, אם התרחיש יתממש, ו-200000 איש ינועו לכיוון הגדר, צריך להתכונן לזה.

הם אולי לא ציונים נלהבים, אבל כשהבחירה שלהם היא דע"אש או ישראל, הם כנראה יבחרו בישראל כמקום מפלט. פה, לפחות, הראש נשאר מחובר לכתפיים.

אם זה יקרה, צריך להיות מוכנים עם תוכניות מגירה להקמה של מחנות פליטים על הגבול עם כל האופרציה התברואתית, רפואית, תזונתית וכמובן ביטחונית-מודיעינית הנלווית. האו"ם צריך להיות מעורב בזה ואפילו להוביל את העניין הזה גם כי לישראל תמיד עדיף להשאר ברקע בעניינים האלו וגם כי זה הפאקינג תפקיד של האו"ם.

אף אחד הרי לא מדבר על רילוקיישן של הפליטים הללו, אם בכלל יבואו, לתוך ישראל בדיוק כמו שהם לא מסתובבים באנקרה ואיסטנבול.

אפשר כמובן להגיד שזה לא בא בחשבון מבחינתינו ולא יקום ולא יהיה ושאר הקשקושים הרלוונטיים וכמובן להכניס את הראש לחול ולהתעלם מהאפשרות הזו, אבל מכיוון שאם מחר צועדים 200000 פליטים לכיוון הגבול, הרי לא נירה בהם, צריך להכין תוכניות אופרטיביות לאופציה השנייה ולהתכונן לשהות ארוכת טווח באזור הגבול.

ישן 18-06-2015, 21:29
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
הדרך השלישית

חוץ מהאפשרויות שנידונו כאן (התעלמות ממצוקת הדרוזים בסוריה, והתערבות גלויה לצידם)-
מה עם הדרך הנוספת, לאור מפעלותיו העדכניים של החבר פוטין באוקראינה:

לאפשר לאוכלוסיה הדרוזית הגדולה בארץ, רובה ככולה יוצאת צבא, להתנדב למיליציות דרוזיות בסוריה, עם או בלי נשק ישראלי?
הרי, אם צריך לעזור לדרוזים בסוריה כי אחיהם בארץ נאמנים למדינה- הגיוני שהם שיישאו בנטל.

כמובן, עם תחקיר בטחוני לאחר החזרה לארץ, עם הבהרה שזה ייאסר כשמיליציה כזו תפעל נגד ישראל או תחרוג מאוד מדיני המלחמה, או כשהממשלה תמצא לנכון.

פוטנציאלית, זה עשוי לשפר את יחסינו עם שלטון אפשרי לאחר אסד, לפגוע בארגונים איסלמיים קיצוניים, וכמובן- לשמור על חיי אדם שבסכנה.

מה דעתכם?
ישן 19-06-2015, 01:11
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הדרך השלישית"

אסור להסכים לדבר כזה בשום אופן.

הצד שכנגדם יראה בלוחמים דרוזים-ישראלים ישראלים גמורים, וברגע שאחד כזה יפול לידם יהיה שמחה וששון של סרטון הצגת תעודת זהות ישראלית ושאר מוצגים ישראליים כשלל, וזה יוצג כהוכחה שישראל משתפת פעולה עם הצד שכנגד. לוחמים דרוזים-ישראלים לא יוצגו כדרוזים, אלא כישראלים.

תעמולה כזו יכולה להוביל קבוצות אויב שונות לשיתוף פעולה לנקמה בישראל, שפתחה כנגדם בפעולות איבה בלא שקדמה לכך התגרות מצידם, וזה לא דבר שאנחנו רוצים. עדיף לישראל שהם נלחמים אחד בשני ושוכחים מאתנו, ואסור לתת להם סיבות לנקום בישראל, כל זמן שהם שומרים על כללי המשחק המקובלים (לא פותחים בפעולות איבה יזומות כנגד ישראל, ולא מצטיידים בנשק שובר שיוויון).

נערך לאחרונה ע"י -נתנאל- בתאריך 19-06-2015 בשעה 01:14.
ישן 19-06-2015, 12:48
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הדרך השלישית"

ישראל זו לא רוסיה, אם דרוזים ישראלים יקלעו לצרה כלשהי בסוריה לא נוכל לזרוק אותם לכלבים כמו שפוטין עושה. מה שגם מהצד השני אם הם יהיו מעורבים בפשעי מלחמה (כידוע אסד לא פחות גרוע מדאע"ש בתחום הזה), זה מציב אותנו בבעיה דיפלומטית בשוך הקרבות.

כמו שכתבת אין לנו דרך לעצור דרוזים שנחושים לצאת ולהילחם, אבל לתת לזה לגיטימציה וסיוע זה אסון. מעבר לזה שלא נרוויח מזה יותר מידי, זה גם בוודאי ידרדר את היחסים השבירים שבנינו בשקט עם המורדים ליד הגדר. צריך להרתיע נגד תופעה כזו בכל הכוח, גם אם זה ירגיז את הציבור הדרוזי.

אני לא יודע מה נעשה ע"י המדינה מאחורי הקלעים, אבל אני מקווה מאוד שנעשים כל המאמצים בשיתוף פעולה עם העדה הדרוזית לפרק את המוקש הזה ולא לתת לדרוזים שלנו לעשות משהו טיפשי שיפגע בכולנו. אולי שווה לחשוב על דרך לנתב את המוטיבציה שלהם למאמצים הומניטריים חיוביים, במקום שישתוללו ויעשו בלאגן (כמו הניסיון להפסיק את הפעילות של בית החולים שדה שצה"ל הקים ליד הגבול, למשל).

רון בן ישי כתב על איך שגורמים בצד השני מנצלים את הרגישות של הדרוזים בישראל ומשתמשים בהם:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4670198,00.html

נערך לאחרונה ע"י סמוראי בתאריך 19-06-2015 בשעה 12:51.
ישן 19-06-2015, 15:04
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
הדרוזים בסוריה: הישועה תגיע מחיזבאללה?

http://www.israelhayom.co.il/opinion/291095

"ישראל היא לא הפתרון למצבנו בסוריה", הסביר מנהיג הדרוזים בלבנון ווליד ג'ונבלט במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס ביום שבת האחרון על רקע התקדמות כוחות האופוזיציה הסורית לעבר הר הדרוזים שבדרום סוריה. ההתקדמות התאפשרה לאחר קריסת חטיבה 52, שהתפרשה באזור דרעא כדי להגן עליהם. התגברות האש בכפרי הדרוזים, המונים למעלה מחצי מיליון איש, והדיווחים על השתלטות של אנשי האופוזיציה הסורית על חלק מהם, מעמידים את ישראל בדילמה ביטחונית ומוסרית, שמחייבת אותה לקבל החלטות מיידיות.

בימים האחרונים הצהירה ממשלת ישראל כי היא איננה מתכוונת להתערב מבחינה צבאית לטובת הדרוזים בסוריה, שכן הדבר יתפרש כמעורבות פעילה בפעם הראשונה מאז שפרצה מלחמת האזרחים במדינה. עם זאת, נראה שגם הדרוזים עצמם לא יהיו מעוניינים בקבלת סיוע גלוי ופומבי מישראל, משום שקבלת סיוע כזה או אפילו פנייה לישראל יתפרשו כבגידה באינטרס הסורי ויעודדו את המשטר ומתנגדיו לטבוח בהם.

בנסיבות אלו האפשרות של ישראל לסייע לדרוזים היא רק הומניטרית. לאחרונה רמז הרמטכ"ל על כוונה זו כשאמר ש"צה"ל יעשה הכל למנוע טבח בפליטים הסורים על הגבול", אך היכולת של ישראל לסייע להם מבחינה זאת גם היא מוגבלת. הדבר מצריך הכשרת אזורי קליטה לפליטים בתוך שטחי סוריה, קביעת אזורי חיץ, תיאומים בינלאומיים ושיתוף פעולה עם גורמים נוספים, שישראל איננה נוהגת לדון עמם בדרך כלל, כמו גורמי אופוזיציה הסוריים, על מנת שייקחו חלק בשמירה על העדה הדרוזית וכדי שהדבר יהיה יעיל ואפקטיבי.

מבחינה צבאית, נראה כי הלחימה של אנשי האופוזיציה הסורית בדרוזים באזור הר הדרוזים תימשך זמן רב, ולא בטוח שידה של האופוזיציה תהיה הפעם על העליונה. זאת משום ההתנגדות העיקשת של הדרוזים שיילחמו על חייהם. הדרוזים הנטועים עמוק בלבו של האזור הזה עשרות שנים ידעו מרידות וכיבושים, אך עמדו בהם תמיד בהצלחה. יתר על כן, שלא כמו במקרים אחרים שבהם אנשי האופוזיציה הצליחו להשתלט על כפרים ובסיסי צבא סוריים בעקבות בגידה או דריסת רגל באזור, הרי בתוך הכפרים הדרוזיים לאופוזיציה כמעט אין אחיזה, וסביר להניח גם שאיש מהדרוזים לא יבגוד באחיו. על כן, האופוזיציה תתקשה להתקדם לתוך הכפרים עצמם ולהביא לנפילתם.

אולם בהיעדר סיוע ישראלי צבאי לדרוזים הם עתידים לקבל את הסיוע הנדרש מארגון חיזבאללה וממשמרות המהפכה האיראנים, זאת נוסף על הסיוע שהם מקבלים כיום מהמשטר הסורי. השמועות בלבנון כי חבר הפרלמנט הלבנוני הדרוזי טלאל ארסלאן נועד בחשאי עם מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה כדי לתאם את העברת התגבורת להר הדרוזים מחזקות את ההערכה על העמקת הקשרים בין הדרוזים בסוריה לבין אנשי חיזבאללה. הקשר בין הצדדים, לכאורה, נראה טבעי לאור העובדה ששניהם עומדים כעת לצידו של המשטר הסורי ונלחמים למענו, אך לאורך זמן הוא עלול לחזק את גורמי הטרור ליד גבול ישראל ולבסס את התשתית הארגונית שסמיר קונטאר שקד עליה בשנים האחרונות ברתימת הדרוזים הסורים למאבק הטרוריסטי נגד מדינת ישראל.
ישן 19-06-2015, 15:05

הדרוזים: בלחץ הולך וגובר

http://www.israelhayom.co.il/opinion/290119

הישגיו של ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בסוריה עוררו את החשש בישראל כי לא ירחק היום, שבו נמצא את לוחמי הארגון נערכים לתקוף אותנו מן העבר הסורי של גדר הגבול ברמת הגולן.
אבל בינתיים מוסיף הארגון למקד את עצמו בלחימה בתוככי סוריה, ובשבועות האחרונים ניכר מאמץ של לוחמיו לפרוץ אל הר הדרוזים המצוי בדרום־מזרחה של המדינה, שבו מתגוררים כמיליון דרוזים. אבל לא רק ארגון דאעש מאיים כיום על הדרוזים בסוריה. גם חזית א־נוסרה, התנועה הבת של ארגון אל־קאעידה, הפועלת במדינה ונחשבת על ידי רבים כמתונה ופרגמטית יותר, מגבירה את הלחץ על הר הדרוזים מצידו המערבי, וכמו כן על הכפרים הדרוזיים המצויים למרגלות החרמון למול הכפרים הדרוזיים שבשטח ישראל.

חזית א־נוסרה השתלטה כידוע על מחוז אידליב בצפונה של סוריה, אזור שבו חיים כמה אלפי דרוזים. רבים מהם נאלצו להימלט מבתיהם ואותם אלו שנותרו מאחור אולצו לזנוח את האמונה הדרוזית, להרוס את בתי התפילה שלהם ולנהוג על פי דרכה של החזית. בשבוע שעבר אף דווח על הרג תושבים דרוזים בידי חמושי א־נוסרה.

לאורך שנים דבקו הדרוזים במדינה הסורית והפגינו כלפיה נאמנות. הם דבקו בנאמנותם זו גם כשפרצה המהפכה בסוריה, ובוודאי ככל שמהפכה זו הלכה ועטתה על עצמה מעטה איסלאמי קיצוני. אלא שבשאר אל־אסד גמל להם רעה תחת טובה, וכעת הוא מניח להם לגורלם ומפקיר אותם לידי אויביהם. בשאר נוהג כמו קברניט של ספינה שוקעת, המבקש להיפטר ממטען עודף. אין לו יכולת ורצון, ובעיקר אין לו מספיק כוחות כדי לשלוח לעזרת הדרוזים ולהגן עליהם מפניהם של דאעש וחזית א־נוסרה. תחת זאת הוא מפנה את משאביו ומאמציו כדי להציל את מה שאפשר, ובראש סדר העדיפויות שלו עומדים הבירה דמשק ויותר מכך רצועת החוף העלאווית, שבה חיים בני עדתו המהווים את עמוד התווך של משטרו.

הדרוזים נותרו אפוא לבדם מול דאעש וחזית א־נוסרה. זוהי עדה הידועה בלכידותה ובנכונותה להיאבק למול כל אויב הקם עליה. ובכל זאת, למול נחילי לוחמי דאעש וא־נוסרה המקיפים אותם מכל עבר, זקוקים הדרוזים לעזרה ולסיוע.

הדרוזים עדיין מכלכלים את צעדיהם, ולא בהכרח יפנו לבקש סיוע מישראל. אחרי הכל הם קשרו את גורלם עם המדינה הסורית, הגם שמדינה זו כבר אינה קיימת עוד. אפשר מאוד שאם יגבר הלחץ של המורדים על הכפרים הדרוזיים שלמרגלות החרמון, יבקשו תושביהם סיוע ואפילו מקלט בישראל. הר הדרוזים, לעומת זאת, רחוק מרחק רב מן הגבול ואין בינו לבין רמת הגולן רציפות טריטוריאלית.

מבחינתה של ישראל הושטת סיוע לדרוזים היא מהלך בעל היגיון אסטרטגי, שכן ברור שאנשי דאעש ימשיכו בדרך לרמת הגולן לאחר שיסיימו את מלאכתם בהר הדרוזים. אבל נוסף על כך, מדובר במחויבות אנושית ומוסרית. לא רק כזו העומדת בפני עצמה - סיוע לעדת מיעוט המצויה בסכנה - אלא גם מחויבות שעניינה החוב שחבה ישראל לבני העדה הדרוזית בישראל, המביטים בחשש אל הסכנה המאיימת על בני עדתם מן הצד השני של הגבול.
ישן 20-06-2015, 11:44

לסייע לדרוזים

http://www.haaretz.co.il/opinions/e...icles/1.2663777

התפוררות המדינה הסורית בארבע השנים האחרונות מציבה לפני ישראל סדרת בעיות. בשבועות האחרונים מבעבע בקלחת הנפיצה הסיכון לעדה הדרוזית. החשש לגורלם של רבבות דרוזים, אזרחי סוריה, כופה על ישראל החלטות מורכבות, בסביבה רוויית אי־ודאות ונתונה לתפניות מהירות.

ישראל, המתפארת בהיותה יהודית ודמוקרטית, העניקה לאזרחיה הדרוזים מעמד של כמעט־יהודים. לאחר עשורים של אפליה בוטה, בין השאר בארגונים ביטחוניים, הוסרו מחסומי קידום, וקצינים דרוזים מוכשרים בצה״ל, במשטרה ובשירות בתי הסוהר הגיעו לתפקידים בכירים ולדרגות אלוף, ניצב וגונדר. רבים מצאו בשירות הביטחוני, לענפיו, ייעוד ופרנסה. רק באחרונה העז הרמטכ״ל, רב־אלוף גדי אייזנקוט, לבחון מחדש את התועלת בקיומו הנפרד של גדוד דרוזי, ולהחליט לפרקו ולשלב את חייליו בכלל יחידות הצבא.

כשהחילה ישראל את הממשל והמינהל שלה על רמת הגולן, היא אילצה את תושביו הדרוזים, שהשתייכו ללאום הסורי, לקבל אזרחות ישראלית. מהלך זה עורר תסיסה שגילוייה החיצוניים נמוגו אך סימניה עדיין קיימים. חודשים מעטים לאחר הסיפוח־בפועל של הגולן פלשה ישראל ללבנון, בברית עם הפלנגות, שהתעמתו עם הדרוזים שבהנהגת משפחת ג׳ונבלאט. קצינים דרוזים בצה״ל התרעמו ואיימו לסייע לבני עדתם, אם ישראל תבליג על מעשי הפלנגות.

המודעות לרקע זה עומדת ביסוד ההתלבטות הישראלית, בהגיע דיווחים על סכנת טבח בדרוזים שבגזרות שונות בסוריה. עד כה דומה שהקו השקול של אייזנקוט מדריך את המדיניות הישראלית: להיזהר מלהיטות־יתר להתערב באופן צבאי, לעודד גורמים אחרים (ארה״ב, ירדן) לשאת בעיקר הנטל, אך במקביל להיערך להתערבות שתציל את הדרוזים מטבח.

ישראל אינה יכולה לעמוד מן הצד ולהתעלם מן הטרגדיה האנושית הזאת. לא רק מדינות האזור, כמו טורקיה, ירדן ולבנון, קולטות פליטים במספרים עצומים, גם מדינות אירופה נושאות בעול. ישראל חייבת לסייע, בתרומות הומניטריות, בטיפול רפואי ואף בקליטה זמנית ומבוקרת של פליטים דרוזים, פלסטינים וסורים. סיוע כזה לא יהפוך את ישראל לשותפה במלחמה, ולא יקבע תקדים, שהרי ישראל כבר קלטה בעבר נרדפים ממדינות שונות. בה בעת, הוא יזכיר לעולם את ערכיה היסודיים של המדינה.
ישן 22-06-2015, 22:01
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

תעודת עניות לצבא ולמדינה - בוצע לינץ' המוני באמבולנס צבאי (פצועים קשה)

אירוע 2 בפחות מ24 שעות.

כמה לא מפתיע שהצבא לא מפיק לקחים (הרי זה צה"ל, מישהו ציפה שהוא יפעל אחרת?).

דרוזים (עוכרי ישראל) במג'דל שאמס ביצעו מארב מתוכנן לאמבולנס צבאי שהוביל 2 פצועים קל מסוריה, מכיוון שהאמבולנס נתקע במקום, הדרוזים השתלטו עליו והחלו לבצע לינץ' קשה על כל יושבי הרכב (כולל 2 החיילים שאבטחו אותו).

נכון לעכשיו אלה התוצאות:

2 חיילים פצועים קל

2 הפצועים הסורים מוגדרים במצב אנוש (הגיעו במצב קל לישראל).

לדעתי מדובר בחציית קו שחור, לא אדום.

ברגע שאזרחים זרים נכנסים לישראל ונמצאים באחריות הצבא, הם מוגדרים כאזרחים לכל דבר ועניין.

הפושעים המתועבים שביצעו את הלינץ' חייבים להכנס לכלא, ולשנים רבות, וגם אם זה ירגיז את כל הקהילה המסריחה שלהם.

ובאשר ליהודים שחיים בסרט:

תצאו ממנו, הדרוזים (גם בגליל וגם בגולן) לא רואים אותכם ממטר, והם בטוח לא "אחים שלכם".

בהזדמנות הראשונה כשהמדינה תלך לעזאזל, הם יהיו הראשונים להצטרף לחיזבאללה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4671545,00.html

ישן 28-06-2015, 15:28
צלמית המשתמש של האזרח

מאז יצא מתוק....

בימים אלה יצא לי להסתובב במג'דל שמס....

מה אגיד לכם, אני חוזר בי ממה שכתבתי מקודם. הייתי צריך להגיע למקום מסוים במג'דל וה-GPS כל הזמן סובב אותי ועד שנתקע לגמרי ושבק חיים... פשוט נאלצתי להסיר אותו להתקין מחדש....

כאשר יצאתי מהרכב ובקשתי עזרה, התושבים ממש יצאו מגדרם לעזור לי . מזמן לא נתקלתי בידידות כזו.
היה מקרה נוסף, כאשר רציתי לקנות דובדבנים, המוכר (דרוזי כמובן) רצה לתת לי ארגז שלם חינם...!!!
לאחר "ויכוח קצר" הסכמנו בלחיצת יד כי אשלם לו תמורת חצי ארגז (כ-5 ק"ג) 30 ש"ח....

אז זהו חברים, סעו לשם, תעודדו אותם שלא ירגישו שהיהודים מפקירים אותם....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:32

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר