לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2007, 15:11
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מ... לא ממש ברור לי על איזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
מ... לא ממש ברור לי על איזה דה-ז'ה-וו מדובר...

סבבה אני אנסה להסביר יותר טוב, למרות שיכול להיות שאני טועה ואין קשר בין הדברים:
1) נתתי קישור לוֶרמוֹק, מפעל הידרו-חשמלי בנורווגיה, שהיה המקור-המסחרי הראשון בעולם להשגת מים כבדים. למעשה חלק מהמים שיוצרו שם גמרו-דרכם בישראל (תת-כותרת שלישית).
הקשר הוא שהמאיץ-חלקיקים הראשון-מסוגו הזה שמדובר בכתבה, גם הוא בבחצי-האי הסקאנדינבי (בז'נבה שבשוויץ).
וזה לא הקשר היחידי, אני מצטט מן הכתבה:
ציטוט:
כמו כן נלמד גם על תופעה הנקראת CP Violation, שיתכן והיא האחראית לדומיננטיות של החומר על האנטי-חומר ביקום, ובמילים אחרות – אולי נדע טוב יותר למה כולנו נמצאים ביקום הזה".

ולמעשה הקשר היחידי שמצאתי לצו"ב הוא פצצת-אנטי חומר; דובר על זה כבר בפורום כאן וכאן. (ועוד מידע על ה-CP Violation כאן), וגם נתתי את הלינק לפסקה קטנטנה שמסבירה על ה-"עתיד על פצצת הניוטרון".
-יכול להיות שאין קשר בין שתי הדברים (המאיץ-החלקקים שמיוצר כרגע בז'נבה ופצצת אנטי-חומר\הפיתוח-העתידי של פצצת-ניוטרון), אבל אני לא לומד פיזיקה, אז זה פשוט נתן לי תחושה של דה-ז'ה-וו :>.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-03-2007, 15:33
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]מ... לא ממש..."

CP Violation - הוא נושא מורכב. נדמה לי שיצא לי לשמוע הרצאה בנושא אי שם בעבר. אחד המנחים שלי בדוקטורט שהוא פילוסוף של הפיזיקה מן הסתם יוכל לומר קצת יותר על הנושא כמו גם כהמ אסטרופיזיקאים שאני מכיר.

הקשר לפצצת אנטי חומר נראה לי די קלוש בגדול. אכן היה לנו דיון בנושא בעקבות המאמר שלנו על הנעת אנטי-חומר. אגב אני כותב כרגע לאתר ביקורת על ספר חדש שעוסק בפצצה "גרעינית" מסוג חדש - כשייתפרסם אביא קישור.

בעניין פצצות ניוטרון (עוד נושא שנדון כאן למשל) - האמת לדעתי יש מעט מידי חומר חופשי על מצב הנשק כיום - עד כמה התפתחה הטכנולוגיה מאז סוף המלחמה הקרה אם בכלל והאם קיימים כיום בארסמל האמריקני נשקים מבצעיים ומאילו דגמים.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 28-03-2007, 20:20
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
קצת
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "נדמה לי שקראתי - יש לך קצת..."

משרדי האנרגיה וההגנה האמריקאים בחרו את הדגם שהציעו מעבדות לורנס ליוורמור בקליפורניה מפני שהדגם המתחרה שלו שהוצע על ידי המרכז בלוס אלמוס היה דורש ניסויים תת קרקעיים (אולי הוא חדשני יותר).

הרש"ק מיועד לטילים שמשוגרים מצוללות גרעיניות, אבל הוא ישמש גם ליישומים אחרים. מרבית העבודה ההנדסית תבוצע במהלך השנה הבאה והצפי הוא להכנס לייצור סדרתי ב- 2012. אבל, הקונגרס מנסה להאט את הקצב על ידי קיצוץ בתקציב משום שפוליטיקאים רבים חשים אי נוחות עם חזרה לפיתוח הנשק הגרעיני בעת הזאת, תחום שהוזנח לפני כעשרים שנה.

לפי הפרסומים המטרה המרכזית בפיתוח היא לשפר את האמינות, והבטיחות של הרש"קים, וכן להכניס טכנולוגיות שימנעו שימוש ברש"ק אם הוא נופל לידיים עוינות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:03

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר