לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2004, 13:47
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
נפצע בפיגוע בדולפינרים - קיבל צו גירוש

שר הפנים לשעבר מש"ס, אלי ישי, הנחה את אנשי מינהל האוכלוסין להתחשב בתיירים או בעובדים זרים שנפגעו בפיגועים ומבקשים להישאר בארץ. אבל מאז נכנס ללשכת השר אברהם פורז משינוי, שנוקט אמנם במדיניות הגירה ליברלית יותר, אך החליט בכל זאת לגרש מהארץ צעיר אוקראיני, שנפצע קשה בפיגוע בדולפינריום.

מקסים מלצ'נקו, בן 22, הגיע לארץ לפני חמש שנים מאוקראינה בעקבות אביו, אך בני המשפחה שהו בארץ חלק ניכר מהתקופה הזו באופן בלתי חוקי. ב-1 ביוני 2001, בשעות הערב, יצא מקסים עם חבריו למועדון ה"דולפי" שליד הדולפינריום. מחבל מתאבד שהתפוצץ בכניסה למועדון הרג 21 נערים ונערות, ובהם שניים מחבריו - סרגי פנצ'נקו ואלכסיי לופלו.

"שכחו את כל ההבטחות"

מקסים נפצע קשה ברגליו, והחל בתהליך שיקום ארוך שבסופו נקבעו לו 28 אחוזי נכות המזכים אותו בקצבה של כ-900 שקל בחודש. בזמן שהייתו בבתי החולים השונים ביקרו אותו לא מעט פוליטיקאים, שהבטיחו לטפל בשאלת מעמדו החוקי בישראל ולסייע לו במימון לימודיו. עכשיו, שלוש שנים אחרי, החליטו השלטונות שלא להאריך את אשרת השהייה של מקסים והוריו, והוציאו להם צו גירוש שלפיו עליהם לעזוב את הארץ עד ה-20 בנובמבר.

"הבטיחו לי הררי זהב", נזכר מקסים, "אבל עכשיו כולם הסתלקו, התחלפו, ובכל מקרה, שכחו את כל ההבטחות. אני מודה לישראל על הטיפול הרפואי בי, אבל אני רוצה להישאר כאן. אני מרגיש שאני יכול להחזיר למדינה את מה שהיא נתנה לי, ואני רוצה להתנדב לצבא". ואילו נדיה, אמו, מוסיפה: "בני נפגע כאן, וכמו שאר הפצועים הוא צריך לקבל את התשלומים מביטוח לאומי כמו כולם".

גם השר נתן שרנסקי, שטיפל בעבר בסוגיית מעמדם של נפגעי טרור שאינם אזרחי ישראל, כועס על החלטת הגירוש. "עצוב מאוד שש"ס קיבלה את עמדתנו שלנפגעי פיגועים צריך להתייחס לפנים משורת הדין, ודווקא כשיש שר מטעם שינוי המצב חוזר אחורה", אמר. "אסור לתת לצו גירוש כזה לקרות".

"הוא יוכל לערער"

בעקבות פניית מעריב הודיע משרד הפנים כי לאור הנסיבות המיוחדות, מקסים יוכל לפנות ללשכת מינהל האוכלוסין - ולהגיש ערעור לוועדה הבין-משרדית מטעמים הומניטריים.

"מדובר במשפחה ששהתה כאן שנים רבות שלא כחוק", נאמר בתגובת המשרד. "לאחר הפיגוע קיבלה המשפחה אשרת שהייה ועבודה למשך שנה. למשפחה הוסבר כי הארכת השהייה תישקל לפי מצבו הרפואי של הבן. הטיפול במקרה של מקסים נעשה כטיפול ביתר השוהים הבלתי חוקיים, אולם לפנים משורת הדין התאפשרה לו ולבני משפחתו שהות ארוכה במהלך הטיפולים".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/810/578.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:34

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר