לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2007, 17:31
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "מצתרף."

אני לא חושב שיש מקום להשוואה בין שירות מילואים בתנאים מקפחים לבין ה'ילדים שעוברים מדלת לדלת'.
לעניות דעתי לא זה ולא זה צריכים להתקיים ועצם העובדה שאתה משלים עם קיומם טובה, יפה ונאצלת אך מנציחה את אימפוטנטיות הממשל בטענה ש'הנה הכל מסתדר'.

הממשלה צריכה לדאוג לתגמול חיילי מילואים - זו חובתה ולא 'טובה' שעושים לנו
הממשלה צריכה לממן תרופות לחולי סרטן שמשלמים כל חייהם ביטוח בריאות
הממשלה צריכה לדאוג לפנסיה לעובדים שבנו את המדינה בשתי ידיהם ושילמו ביטוח לאומי כל חייהם
הממשלה צריכה לדאוג למקום בבתי חולים
הממשלה צריכה לדאוג לחדרי כושר ומועדונים בבסיסים צבאיים
הממשלה צריכה להוביל את המלחמה בתאונות הדרכים
הממשלה צריכה לדאוג לחינוך ילדים מפגרים
הממשלה צריכה לדאוג לחינוך בכלל ולהקמת מערכת חינוך נורמלית ולתגמול מורים
הממשלה צריכה לדאוג למיגון תושבי שדרות

אני יכול להמשיך ככה עוד שעה ארוכה, לצערי אני טיפש כמוך, אני שירתתי שירות קרבי, עושה מילואים ומתנדב במשטרה כבר למעלה מ 13 שנה ומקפיד לתרום ככל שאני יכול, אבל לא עוטף את זה במילים יפות כי אני יודע שבכך אני נותן דחיפה להמשך אוזלת ידה של הממשלה ולמעשה מפנה זמן לחברי הכנסת ולשרים לדאוג לאינטרסים שלהם במקום לדאוג לי.

וכמו שז'וז'ו חלסטרה היה אומר - ותחשבו על זה...

נערך לאחרונה ע"י The Cheff בתאריך 05-04-2007 בשעה 17:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2007, 22:25
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
זה לא בא מרצונו הטוב של צה"ל
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[b][color=blue]הכל נכון , אבל..."

מה שקיבלת היא תוצאה מהתיקון לחוק שהיה ב- 2003, כאשר צה"ל ביקש הן להאריך את השירות השנתי עד ל- 57 יום בשנה וגם לבטל לקצינים את הפטור מתעסוקות מבצעיות שהיה נהוג לגבי כולם עד אותה שנה למי שגילו 41. היינו שם בועדת חו"ב בעת הכנה לקריאה שניה והבענו את התנגדותנו להארכת הימ"מ השנתי. בתום הדיון, ועדת חו"ב צמצמה את הימ"מים שדרשה מערכת הביטחון ולגבי הפטור, קיבלה את הבקשה של צה"ל אך קבעה שלגבי קצינים או חוגר בגיל 41 ומעלה שיתנדב, יקבלו תגמול מיוחד החל מהיום ה- 8.

המסקנה: אם אין אני לי, מי לי וגם אין מתנות חינם (מהתגמול המדינה לא וויתרה על חלקה - מס אחיד של 25% . מה שאתה מקבל הוא הנטו לאחר הניכוי).

עלה
ישן 09-04-2007, 23:13

וגם התגמול המיוחד עצמו לא בא מרצונו של צה"ל
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב "זה לא בא מרצונו הטוב של צה"ל"

אלא מחקיקת תיקון לחוק שירות הביטחון ביוזמת ח"כ דאז רענן כהן. שם גם נקבעה מכסת הימ"י בשנה.

ציטוט מ"תקציר השבוע שהיה במליאת הכנסת" מדצמבר 1997:

"התקבל בקריאה שניה ושלישית תיקון (מס' 9) לחוק שירות בטחון לקיצור משמעותי בשירות המילואים. התיקון שהוגש ביוזמת ח"כ רענן כהן (עבודה) מפחית את מיכסת השירות השנתי מ-50 ל-36 יום ומגביל את התעסוקה המבצעית ל-25 יום. גיל השירות של חייל קרבי ירד מ-54 ל-41 ושל לא קרבי ל47. שירות מעל למיכסה יזכה בתגמול כספי בהתאם למשך השירות".

מאז, צה"ל משלם בכל שנה את התגמול המיוחד ועושה זאת עפ"י חוק ולא מרצונו החפשי.

במרץ 2003, צה"ל ניסה גם להתחמק אך הסיפור נחשף יחד עם הכוונה לחוקק תיקון לחוק שירות ביטחון ובו הגדלה משמעותית בנטל. המחאה הציבורית גרמה לצה"ל מיד לתקן את ה"שמועה".

עלה
ישן 22-04-2007, 14:34

כללי התגמול המיוחד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "אני מבין שקצין מקבל תוספת של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
אני מבין שקצין מקבל תוספת של 300 ש"ח ליום המילואים השמיני, 100 ש"ח ליום התשיעי עד ה-31 ו150 ש"ח עבור היום ה32 ומעלה.

מה לגבי מילואימניק שאינו קצין (ושאינו בן 41 ומעלה) המשרת אורך תקופה זהה? האם הוא מקבל תגמול דומה, ואם לא אז מדוע?
תודה.

לא, חוגר או קצין עד גיל 41 מקבל החל מהיום ה- 26. קישור למידע כתוצאה מאותו חוק "רענן כהן" שקבע שמעל היום ה- 25 , תתוגמל.
ה"הטבה" לקצינים קרביים בני 41 ומעלה היא בגלל התיקון לחוק שביטל את הפטור מתעסוקות מבצעיות לקצינים וחל גם על חוגרים מתנדבים מעל גיל 41.

עלה
ישן 22-04-2007, 10:22

פרוייקט "צה"ל עושק את חיילי המילואים" נמשך. עוד תמונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב ""מחאת המילואימניקים: די לקיפוח בתגמולים" - כתבה על עושק ב- ynet"

שלום לכם!

פרוייקט "צה"ל עושק את חיילי המילואים" נמשך וכל יום מצטרפים עוד מילואימניקים.

והפעם: גדוד חי"ר באימון בצאלים. מצ"ב התמונות.

רוצים להצטרף גם? תזמינו חולצות בתיבת מייל להזמנותן: oshek.miluim.shirts@gmail.com
וצרו קשר עם צבי לגבי מחיר ולוגיסטיקה (במחיר כמעט עלות) ותשלחו לנו למייל את התמונות שלכם.

גם לנו תהיה תערוכת צילומים ל"יום ההוקרה".

תודה שוב לצבי על היוזמה והארגון.

עלה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/20367491.JPG]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:55

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר