לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2007, 18:11
  משתמש זכר Rayton Rayton אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.07
חדש+שתי בעיות

שלום לכם.
אני מתן, בן 14, נעים להכיר חח
הגעתי לפה די מזמן, ומאז רק קראתי פה את הבעיות+התגובות, והבנתי שאתם מאוד עוזרים, אז באתי לנסות את מזלי.
יש לי שתי בעיות גדולות בחיים (לא בעיות אבל שני נושאים שדי מציקים לי לאחרונה).

הנושא הראשון הוא: החברים.
הבעיה היא החברים עצמם, אלא משהו כזה שחסר לי בקשר.
קודם כל, אנחנו בעצם חבורה של 5 ילדים, מאותה כיתה. אנחנו עושים הכל ביחד- נפגשים אחרי צהריים, מדבריםבהפסקות, משחקים ביחד, עושים עבודות ושיעורים ביחד וכל זה.
אבל, הבעיה שלי איתם היא פשוט שאנחנו לא מספיק פתוחים, לדעתי, אחד כלפי השני.
בשביל להסביר את עצמי, אני מתכוון שבעצם אנחנו לא כל כך מספרים על הרגשות שלנו, כמו אהבה לאיזו בת, צורך למשהו, מחשבות וכאלו.
חשבתי אולי אתם תוכלו לעזור לי לתקן את הקשר- או לתת לי טיפים בנושא.

הנושא השני שלי הוא- ק. (ילדה שאני לא רוצה לרשום את השם שלה).
בשנה שעברה הגעתי לחטיבה. המצב היה טוב למדי- הכרתי המון חברים חדשים, הצטיינתי בלימודים (לא רוצה להשוויץ או משהו) והתקבלתי בחברה. אבל אחד הדברים החשובים שקרו לי היה להכיר אותה. בתחילת אותה שנה הייתי עוד ילד ביישן, מופנם כזה, שאין לו כל כך ניסיון עם בנות (למרות שהיו לי 2 חברות, אם ניתן להגיד ככה בגיחל של יסודי). הכרתי אותה בשיעור מדעים, כאשר המורה העבירה אותה לידי במקום חבר טוב שלי. בהתחלה קצת צחקנו, ולאחר מכן גם התחלנו להכיר. יופ אחד היא הוסיפה אותי לאייסיקיו, והתחלנו לדבר. השיחות שלנו זרמו כמו שלא זרמו לי עם אף אחת אחרת. אחרי כל שיחה הייתה לי הרגשה מדהימה. צחקנו יחד, כעסנו אחד על השני, רבנו אבל תמיד השלמנו. הבעיה הייתה שפשוט לא כל כך דיברנו ב"מציאות", אלא רק באייסיקיו, דבר שלדעתי מאוד פגע. השנה, אותה ק. הייתה פשוט ילדה מדהימה לפי דעתי- יפה, מצחיקה, חכמה והייתה דומה לי בכל מיני דעות בנושאים שונים.לפי דעתי די אהבתי אותה, אך כל זה השתנה אחרי החופש הגדול הכל השתנה. היא נהפכה להיות ילדה אחרת. היא לא התנהגה אליי כמו שהתנהגה פעם, התייחסה אליי די בזלזול, ולמרות שהיו מספר שיחות טובות, הרגשתי כאילו היא בכלל לא אותה ילדה. לאחר השינוי שלה, הבנתי שעכשיו אני בכלל לא נמשך אליה, ולהפך, די נדחה ממנה בגלל ההתנהגות שלה, אך למרות זאת היא לא יוצאת לי מהראש, ואני נזכר באותם זמנים טובים שהיו לנו פעם, והשינוי שעבר עליי אחרי שהכרתי אותה (קיבלתי ביטחון עם בנות, נפתחתי יותר וכו' קרה בזכותה.
הייתי רוצה שתגידו לי מה כדאי לי לעשות, ואם חסרים פרטים אני אשמח להוסיף..

סליחה על מגילת מתן שכתבתי לכם, אבל הנושאים הללו הם חשובים לי ולא רציתי להספים יותר מידי פעמים בפורום.
תודה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2007, 18:42
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה העצה שלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Rayton שמתחילה ב "חדש+שתי בעיות"

לגבי החברים הדבר הכי נכון הוא לנסות ולהיפתח בעצמך, כי לא תדע עד שלא תנסה. לא הכל בבת אחת, בקטן, ברגע שתרגיש שיש רגע אינטימי כזה איתם. אם אתה תתחיל להיפתח, ייתכן שבהחלה זה ייראה להם קצת מוזר, כי זה שינוי באיזון הקיים ביניכם, אבל לאט הם יתרגלו וייתכן שהם ייפתחו גם, אבל זה יקרה לאט.

לגבי הילדה - זה ממש לא חשוב שהיא לא יוצאת לך מהראש. תעזוב את זה בצד. מה שאתה צריך לעשות זה "לעדכן פרטים" אצלך בראש: היא עברה שינוי בקיץ - עכשיו אתה חייב להתייחס אליה בצורתה החדשה. להתמקד ולהתייחס להווה ולא להיזכר בעבר. זה הדבר היחיד שיעזור לך להוציא אותה מהראש באופן טבעי והדרגתי ובקצב המותאם לך. לפי דעתי היא מתייחסת אליך בזלזול כי היא רוצה להרחיק אותך. היא חושבת שאתה אוהב אותה, אבל היא לא מעוניינת בך וזו הדרך שלה לדחות אותך. דרך אגב, זה לא משנה אם אתה באמת אוהב אותה או לא, חשוב מה שהיא חושבת שאתה חושב.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 07-04-2007, 08:42
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אני אנסה להסביר שוב
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Rayton שמתחילה ב "1) אבל אני לא יודע כל כך איך..."

1) חשבתי בשבילך על דרכים עדינות ועקיפות איך להתחיל לפתוח את הקשר. בכל הדרכים האלה אני משתמשת, ויעילותן הוכחה (לפחות עבורי), רק שצריך להתמיד ולא להתייאש מהר, כי זה לא יבוא להם בבת אחת. כשהם יבינו שבזה אתה מתעניין, באופן טבעי הם יתחילו להתעניין רק בגלל שזה מעניין אותך. זה דבר מאוד טבעי אצל אנשים שהם חברים ואיכפת להם אחד מהשני. חוץ מזה, אתה תיפתח דלת גם לחברים אחרים שלך, שסביר שגם בקרוב יתחילו להרגיש כמוך.

א. תכיר להם פורומים (כמו זה שלנו בפרש, אבל אולי לא תירצה את זה שלנו, כי אתה שם, ולא תרצה שידעו את כל הסודות שלך) ששם כן בנים חושפים רגשות, ותבהיר להם שזה מאוד מרשים אותך האומץ שלהם, ואתה מבין אותם.
ב. תוכל באותה מידה לספר על מקרים מהפורום (הזה או אחר), ולהתמקד ברגשות - של האחרים, שלך, להביע דעות.
למשל: חברה שלי היא רווקה וזה נושא סופר-רגיש אצלה. גם לה מעולם לא היה חבר. אם אני רוצה לדבר איתה על הנושא, אני עושה את זה בעקיפין, מספרת לה משהו שקשור לנושא, אומרת את דעתי, והיא לבד מסיקה את המסקנות, ומשליכה על עצמה. זה ממש אותה גירסה של רעיון.
ג. למשל כשאתם מדברים על בנות - נניח מדברים על יחסים בין בנים ובנות מסידרה מסויימת, או נניח שחברים שלך מעירים הערות (לא חשוב אם טובות או רעות) לגבי המין הנשי (הן אוהבות רק וורוד, הן רגשניות נורא וכל מיני סטיגמות כאלה), אז אתה מתחיל לזרוק מילה קטנה: "לא נכון, זאת שאני מכיר לא כזו, אני אוהב את X והיא בכלל לא ככה, כשאוהבים מרגישים ___, אני לא בטוח שאני אוהב את X" ודברים כאלה.

תאמין לי שאני כן מבינה את הבעייה שלך, כי היא נשארת בכל הגילאים, ויש לה גירסאות מגוונות. זה בדיוק אותו דבר גם במקרה שאני מעוניינת שמישהי תהיה חברה טובה שלי. נכון שזה חברות רגילה בין בני אותו מין, אבל גם כאן צריך לדעת "להתחיל עם בנות" כדי שיהיו חברות טובות שלך.

2) אני לא חושבת שצריך לנתק איתה את הקשר בגלל שאתה לא יודע בוודאות מה מקור היחס שלה אליך ומה היא מרגישה באמת אליך. רק אם אתה יודע בוודאות שהתנהגותה תואמת במאה אחוז את רגשותיה וכוונותיה, הייתי אומרת לך לנתק את הקשר. לא לפני כן. אני לא בעד לסגור דלתות, כי יחסים משתנים עם השנים, עוברים כל מיני תמורות, ואפילו אם לא דיברתם שנים, יבוא רגע שאחרי כל השנים האלה תדברו ותחזרו להיות ידידים כמו פעם, אולי אפילו יותר קרובים. חשוב מאוד להיות סבלני בנושא הזה. חוץ מזה היא לא סתם אחת, אף אחד הוא לא סתם אחד, והיא כן ידידה, לפחות היתה, אלא שדברים השתנו אצלה והשפיעו עליה. אני כן חושבת שאם היא מתעלמת ממך, באמת כדאי להניח לה ולהתרחק ממנה. ברגע שאתה מקבל ממנה יחס מזלזל - עדיף, ברגע שהברזל חם, להעיר לה על כך. אסור לה לזלזל בך. אם היא לא מעוניינת בקירבתך היא יכולה להבהיר זאת בדרכים שנותנות הרבה יותר כבוד אליך כבנאדם. בדיוק כמו בנאדם שמרים עליך יד - אתה מיד עוצר לו את היד ומנטרל אותו, אבל לא מכה אותו בחזרה - אותו דבר, רק במילים.

אני מקווה שהסברתי את עצמי יותר טוב. אם לא הבנת משהו - תשאל, אשמח לענות.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 06-04-2007, 21:33
  Salamandra D Blat Salamandra D Blat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.06
הגיע הזמן להגיב ברצינות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Rayton שמתחילה ב "זה באמת יכול לעזור... אם..."

דבר ראשון, רק לפרוטוקול, אני חושב שאתה מתנסח היטב.

דבר שני, בנוגע לחברים, אתה מרגיש שחסר קצת שכולם יהיו פתוחים יותר. יכול להיות שאתה שונה מהם, כי רק שתדע שלא כולם מרגישים ככה (לפחות בגיל הזה). יכול להיות שהם עוד לא התבגרו מספיק ואתה כן. יכול להיות שהם לא יהיו חברים טובים שלך בעוד כמה זמן. תן לעניין הזה זמן. אם זה צריך לקרות זה יקרה. אנשים מתבגרים מעצמם (לפחות הרוב), ואם יגיע הזמן ועוד תהיו חברים טובים (ובטח הידידות תתפתח ותתעצם) אז הם ואתה תרגישו בנוח יותר להיפתח אחד לשני. אל תדאג זה יגיע

דבר שלישי, בנוגע לנערה, העצה שלי היא פשוט לא להתייחס אליה. לשכוח שהיא קיימת. אני יודע שכרגע זה נראה לא מציאותי כי היא לא יוצאת לך מהראש, אבל תאמין לי מניסיון הזמן עושה את שלו. אולי תהיה לך מדי פעם איזו צביטה בלב כשתחשוב עליה אבל זה כלום. אנחנו מתבגרים ומתפתחים ומשאירים מאחורינו את מה שכבר לא חשוב.

סליחה שחפרתי ובהצלחה

ישן 06-04-2007, 22:36
  משתמש זכר woper woper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.07
שלום לך!

קראתי את מה שכתבת וזו דעתי
1. לפי דעתי הבעיה שלך עם החברים יכולה לנבוע משתי סיבות:
א. החברים שלא עוד לא הגיעו לגיל הבגרות שלהם וכרגע הם לא מרגישים שזה נחוץ/חשוב כל הקטע הזה של האינטרקציה עם המין השני, או שהם כן היה להם קשר והם מפחדים לדבר על זה גם, יש לך כאן שלוש אפשרויות לבחירה ראשית זה לתת לזמן לעשות את שלו, שנית זה להניע את הגלגלים בעצמך, (אתם יכולים להיפגש לסרט או משהו ותוך כדי להתחיל לדבר על זה) אתה יכול לקחת יוזמה באותו זמן ולשאול אותם "מה אתם חושבים על X ?(איזושהי ילדה מהבית ספר, {אם אתה רוצה מכנה יותר משותף אז "מה דעתכם על הדוגמנית X?"})", ואני מאמין שתוך כדי (בהנחה שישתפו פעולה) השיחה יכולה להתגלגל ולהתקדם וכך תפתחו יותר אחד לשני. האפשרות השלישית היא בעצם לשלב את שתי האפשרויות בהנחה שאתה מתחיל באפשרות השנייה ואתה רואה שאין זרימה אז אני חושב שכדאי לך לתת לזמן לעשות את שלו.
ב. הבעיה שלך עם החברים יכולה גם לנבוע מהסיבה שאתם קשורים יותר מדי אחד לשני, זה קורה להרבה אנשים, הקרבה בינכם לא מאפשרת לכם להפתח אחד לשני, (אני מכיר ת'בעיה הזאת), כמו שקורה בד"כ עם משפחה ואם אנשים קרובים. בנושא הזה אין לי ממש דרך לעזור לך אבל אתה יכול לבדוק אם זה נכון על ידי כך שתדבר עם חברים שלא קשורים אליך אישית (חברים שלך אבל במעגל היותר רחוק) ותראה אם איתם אתה מצליח לתקשר.

2. לגבי חברתך, גם כאן יש שתי אפשרויות:
א. כמו שאמרו כאן החבר'ה אתה יכול לנתק קשרים ולחסום אותה בפניך ולשכוח ממנה.. אני לא מאמין בדרך הזו (אף על פי שלפעמים זה נחוץ)
ב. הדרך השנייה היא לדבר איתה בגלוי תתפוס אותה באיזו פינה, או שתיקח אותה רגע לצד ונסה לדבר איתה ולשים את הדברים על השולחן (הייתי אומר אפילו להטיח בפנייה את הטענות שלך ["למה את מתייחסת אלי בזלזול?","למה את לא עונה להודעות שאני שולח לך?" "למה את יוצרת קשר כשמגיעים המבחנים?" "והאם את רוצה להמשיך ולשמור על קשר או שננתק?" ]) אתה יכול לפתוח את השיחה עם המשפט "אני מרגיש שהשתנת בתקופה האחרונה ושהקשר שלנו לא כמו שהיה פעם..." {אני יודע שזה נשמע יותר מדי כמו שיחה בין בני זוג אבל בעצם לפי מה שאתה אומר ככה אני מרגיש..}. שמע, זה קשה אין ספק אבל אתה חייב להתמודדעם זה באחת הדרכים, אתה תבחר את הנוחה לך בהתאם למה שאתה שואף שיהיה לך בעתיד.

מקווה שתסתדר! שיהיה בהצלחה בשני המקרים!

Canon 50D + Canon 70-200L + Sigma 17-70 + Canon 100Macro

ישן 06-04-2007, 23:17
  משתמש זכר Rayton Rayton אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.07
קודם כל- תודה לכולם! אני שמח שיש כאן באמת

אנשים תומכים כמו שראיתי בשאר הבעיות (או משהו כזה )
אוקיי אז בקשר להצעות שלכם, אני באמת חושב שאתם צודקים.
1) עם החברים אני באמת חושב שאני אתן לזה עוד מספיק זמן, בגלל שאני גם חושב שהם לא עברו עדיין את השלב הזה ונחשפו לצורך הזה.אני אחכה עם זה עוד מספיק זמן, ואם אני אראה שתוך שנה בערך זה לא ישתנה- אני אצטרך לפעול ראשון.
2)בקשר לק., אני חושב שאני אצטרך לדבר איתה שיחה חשובה- בקשר ליחסים. אם היא לאתגלה סימני איכפתיות או משהו בסגנון, אני חושב שאני באמת אמחוק אותה מהרשימת אייסיקיו ואני אמנע מיצירת קשר איתה- כי אני לא צריך את הניצול שלה, לפחות עד שאולי אי פעם היא תבין את מה שהיא עשתה, וכמה השינוי הזה פגע ביחסים שלנו.

אז שוב תודה לכולכם ועל ההקשעה מצידכם, ואולי בפעם הבאה גם אני אעזור לאחרים (אם אני אוכל )
נראה לי אפשר לנעול

אה, עריכה בקשר לבחורה- אני דיברתי איתה, הסברתי לה את מה שאני מרגיש, והיא אמרה שהיא נורא מצטערת, והיא פשוט נורא בלחץ וכל המבחנים אז יש לה זמן להתחבר רק בשביל חומר (או משהו כזה).
אז בקיצור החלק השני נפתר, ולראשון אני אתן זמן

נערך לאחרונה ע"י Rayton בתאריך 06-04-2007 בשעה 23:31.
ישן 07-04-2007, 03:57
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
ברוך הבא לפורום

שלום לך ידידי
ושמחים שהצטרפת לכותבים ולא רק לקוראים כמו שאומרים עברת מישיבה על הגדר לשחק במגרש
אז שוב ברוך הבא תמיד שמחים להכיר אנשים חדשים ואפרופו להכיר במידה וטרם הוספת את עצמך אתה מוזמן לכתוב על עצמך באשכול של ת.ז. של חברי הפורום וגם להוסיף אם תרצה תמונה שלך באשכול תמונות של חברי הפורום - 2 האשכולות נמצאים בראשית העמוד באשכולות המעוגנים
ודבר נוסף קצת מנהלתי במידה ולא קראת אתה מוזמן לקרוא את דבר המנהלים שתדע מה מותר ובעיקר מה אסור לכתוב בפורום ובקשר לזה אני יכול להגיד לך כמו שאמרו לך כבר שאתה מתנסח בסדר גמור כך שאתה לא צריך לחשוש או להתנצל כל כך בהודעות שלך

ובקשר למה שכתבת, בייחוד לנושא הראשון שלך רציתי להוסיף שקח בחשבון שאתה גם בגיל שלא תמיד משתפים אחד את השני אם זה מביישנות או כי אין ו/או עוד לא התבגרו מספיק ועוד יותר כיוון שאתם גברים וכמו שסביר להניח קראת כבר באשכולות אחרים פה שיחות בין גברים מתנהלים שונה לגמרי משיחות עם נשים (גברים עם נשים ונשים עם נשים) כך שהרבה פעמים גם בגילאים מאוחרים יותר גברים לא משתפים אחד את השני ברגשות ושיחות נפש כי זה לא נחשב "גברי" מידי אלא מעדיפים לבלות את הזמן ביחד במשחק טוב או בצפיה בטלויזיה ואת השיחות נפש מעדיפים לעשות עם בנות המין השני. כמובן שזה לא הכללה ויש גברים שעושים שיחות נפש ומשתפים את החברים שלהם, וכמו שנאמר פה ואתה גם החלטת כך את הזמן ותראה מה קורה בהמשך ואם תראה שאין שינוי קח יוזמה ותתחיל לשתף ולדבר על נושאים שאתה רוצה דעה עליהם ותפתח וזה יגרום להם גם להפתח ולא חסר נושאים לשתף אם זה משהו שראית או חווית ביום יום או נושאים כמו המקרה שלך עם ק
ובקשר לק. אני שמח לראות שדיברתם וליבנתם את הבעיות שלכם, רק קח בחשבון שגם אם הלחץ של הלימודים והמבחנים יגמר ולא תחזרו להיות מה שהייתם צריך להסתגל למצב החדש ולא להתבאס מזה שהמצב לא כמו שהוא היה אלא לזכור את המצב שהיה כזכרון נחמד ומשהו כיפי שעברת ולעבור הלאה איתה או בלעדיה
שיהיה בהצלחה ושבת שלום
ארז

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 07-04-2007, 15:01
  cohenrm cohenrm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל cohenrm
ברוך הבא

בקשר לחברים-מחזק את מריאל..קח חבר אחד מה5, דבר איתו לבד ותגיע בשיחה לנושאים עמוקים...אהבה, חברות, קשרים עמוקים וכו'....

בקשר לנערה:
איך שהצגת את זה מזכיר לי קשר שהיה לי עם בחורה שנגמר לפני כ3-4 חודשים ועד היום יש "רסיסים" של געגועים...
לא היה לה חבר, והיא הייתה ממש יפה, אני הייתי חסר בטחון ולא כזה יפה אז לא נתתי לדברים להתקדם...היא ממש התייחסה אליי יפה וניסתה לקדם ת'מערכת יחסים ביננו...שיחות, דיבורים, מפגשים הכל!-אבל הייתי חסר בטחון! חששתי! ...

פתאום!
גיליתי שהיא לא שולחת הודעות...
לא שואלת לשלומי...
לא רואה איך עבר עליי היום ואם יש לי משהו חדש לספר ולשתף....

אז אני הרגשתי רע! הרגשתי החמצה!
שלחתי לה הודעה, דיברנו דיברנו..ואז אני זה שקידם את המערכת היחסים עד למצב שזה הגיע לסיבה האמיתית- יש לה חבר!!!!!!

כ"כ כ"כ היה לי קשה לעכל את זה, אבל מאז כ"כ הרבה נסיון רכשתי, כ"כ הרבה דברים למדתי-זה פשוט מדהים עד כמה שהקשר הזה תרם לי ..ובעיקר בבטחון ובנסיון....

שמע לי אחי- שכח אותה...לכל היותר שלח הודעה לראות מה קורה איתה פעם בכמה זמן אם היא לא זו ששולחת..קשר ידידות קל לא יותר...

בהתחלה זה קצת קשה, אבל עם הזמן יעבור לך ותנסה להיות ולהכיר אחרות-זה משכיח פלאים!

בהצלחה אחי !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר