לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2007, 21:09
  psycho59 psycho59 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.07
הכי קל להתחכם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי psycho59 שמתחילה ב "שאלת מוסר, מה אתם הייתם עושים?"

אבל מה לעשות שעם עובדות לא מתווכחים. המצב ברעיון הכללי הוא או שמתים ביחד או שאחד נשאר בחיים. מה שמוזר זה שעדיין אף אחד לא אמר "הייתי נשאר ונותן לו את הבקבוק"
תחשבו שאתם תשאירו אותם שם למות ואתם תלכו, כל החיים שלכם אתם תחיו בייסורי מצפון זה ירדוף אותכם איפה שלא תיהיו. כל מה שיזכיר לכם מדבר יזכיר לכם אותו הוא יבוא לכם בחלומות בעבודה עם החברים בחתונה בכל מקום וזה יהיה על המצפון שלכם שהוא מת שם בגללכם.

נ.ב
עוד תשובה ששמתי לב שאף אחד לא ענה זה פשוט לשבת עם החבר במקום שאתם נמצאים, לשתות ביחד מה שנשאר, למות ביחד, בלי ייסורי מצפון. ואני מדבר אתכם על חבר שהוא כמו אח שלכם, דמיינו שאח שלכם נמצא אתכם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2007, 14:50
  V.G V.G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל V.G
הייתי במצב הזה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי psycho59 שמתחילה ב "שאלת מוסר, מה אתם הייתם עושים?"

היינו בסוף קורס טג"ח (טיפוס, גלישה וחילוץ) או מה שקוראים לו ברחוב מדריכי סנייפלינג,
המסלול היה נחל רחף (ליד ים המלח) בסוף החופש הגדול של בין כיתה י' לי"א מטעם יחידת החילוץ שאני חלק ממנה.
יצאנו ליום האחרון של הקורס למסלול של הרבה גלישה וכיף (לאחר שהיה כבר את המבחן). לקחנו איתנו כל אחד שלוש ליטר מים וג'ריקנים ויצאנו למסלול של שעה וחצי הליכה + שלוש - ארבע שעות של גלישה ובניית עמדות.
הוא היה בנוי משלושה מפלים שיורדים כשהגבוהה בינהם אשר גם האחרון הוא 40 מטר.
בסוף המפל השני מצאנו את עצמינו בדרך כזו או אחרת (המים פשוט נגמרו בפתאומיות) כמעט ללא מים (בקבוק אחד שאמור לספק מים בשיא החום ל10 אנשים!!
לכל אחד היה מגיעה כמה שלוקחים אחרי שנרד את הצוק האחרון כדי שנוכל להגיע אל בסיס רחף כי שם השארנו את הג'יפים שלנו.
לאחר שירדנו מהצוק האחרון התחלנו להתחלק במים לי אישית נשאר כמה טיפות באחד הבקבוקים ושתיתי אותן כשירדתי.
לאחר מכן כש"מפקד היחידה" או המדריך (קראו לו איך שנוח לכם) ירד אלינו יחד עם המדריך של הקבוצה השנייה שעברה איתנו את ההכשרה התחלנו להתחלק במים. אני השארתי את עצמי להיות אחרון בסבב בינתיים קיפלתי חבלים וארגנתי הכל ליציאה משם. כשתורי הגיעה לקחת את כמה השלוקים שהיו אמורים להביא אותי בבטחה אל הג'יפ וויתרתי עליהם בשביל משהי שהייתה מהיחידה שלנו (היא באמת אחלה גבר אז מגיעה לה =] ) התחלנו בהליכה אל אותו בסיס רחף המיוחל כעבור רבע שעה של הליכה הראש שלי הסתובב ממש ממש חזק, כעבור עוד 5 דקות התחלתי לדמיין את הג'יפים עומדים על החול, ולאט לאט התחלתי לראות גם את האבנים של המדבר מתחילות להחליף צבעים במהירות (ירוק, סגול, אדום וורד) וכך המשכתי ללכת. פתאום אני רואה את הבסיס המיוחל מול העייניים שלי קוויתי שזו לא עוד אשליה שהמח שלי מייצר בגלל חוסר השתייה והחום. התקדמתי אל הבסיס והוא היה אמיתי!!! (לא ציינתי קודם שמצאתי את עצמי לבד בשלב מסויים אנשים אחרים היו או הרבה לפני או במרחק של 20 - 30 מטר ממני מהצד) הבאתי לחיילת השומרת שם את בקבוק המים שלי ופתאום הרגשתי שיורדות לי דמעות מהעיניים, ראיתי שחור ובום מצאתי את עצמי על הרצפה. כשאחד החברה מהקבוצה השנייה (חברה משדרות) שעבר צבא מחזיק לי את הרגליים החובש ניגש אליי והגיש לי טיפול לא ממש נעים....
לבסוף קיבלתי על הראש על זה שלא לקחתי את השלוקים שהייתי אמור לקחת מהמפקד יחידה ולכן לא הוציאו אותי לקורס מתקדם יותר.... אבל למדתי לקח מאוד מאוד חשוב לחיים... שהחיים הם לא סרט ולא תמיד צריך להיות "גיבור"
במצבים כאילה אתה חייב לדעת להתחלק ולא לוותר על החלק שלך כי תמיד קיים הסיכוי שאם תתחלקו נכון וחכם במה שנשאר שניכם תגיעו במצב טוב ובטוח ואם תקפצו לקיצוניות אחד מכם עלול לא לסיים את המסלול.
למזלי הכמה טיפות ששתיתי לפני שהיו בבקבוק שלי הספיקו לי בקושי כדי להסחב עד לבסיס רחף ורק שם התמטטתי אם זה היה קורה לי כשהלכתי על שפת המצוק אני מאמין שלא הייתי פה היום לספר לכם את זה...

ככה שזה מצב לא כ"כ דמיוני במיוחד במדינה כמו שלנו
ישן 13-04-2007, 18:14
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה התשובה שלי

אני לא יודעת באמת מה הייתי עושה. אני יודעת מה הייתי רוצה לעשות. מה שהייתי רוצה לעשות הוא לחלוק בבקבוק ולקוות לטוב. אבל ברגעי האמת, אי אפשר באמת לדעת מה אדם יעשה. מלחמת שרידות היא מלחמת שרידות ומול מוות בטוח אני מניחה שיצר השרידות שלי יגבר ואשתה לבד את הבקבוק. כדי לחלוק אותו בכל זאת במצב כזה אני אצטרך אמונה חזקה מאוד באלהים שבכל זאת יציל אותנו, אפילו אם זה ניראה כרגע כמוות בטוח. אם אין לי אמונה שלמה, עוד לפני שיצר השרידות ישתלט עלי לגמרי הייתי מעדיפה להכנס אפילו להזיות או למשהו שהוא תחילף של אמונה על הצלה כדי שאוכל לחלוק את הבקבוק, ולא לגרום במודע (או שלא במודע) למוות של אדם אחר.
אני מאוד מקווה שלא אגיע למצב כזה.

אתה יודע, מה שאמרת בהמשך מזכיר לי שיחה עם ידיד מאוד מבוגר שלי. הוא עבר את כל מלחמות ישראל, היה בפלמ"ח, פתאום שאלתי אותו אם הוא הרג מישהו בזמן המלחמה. הוא אמר שלא. ושנינו שמחנו על כך, כי זה יהיה על המצפון למשך כל החיים. אדם שהרגע, אפילו אם זה במצב לגיטימי כמו מלחמה, לעולם לא יהיה אותו אדם שלא הרג איש מימיו. יש דברים בלתי מוסריים שקיבלו מעטפת לגיטימית כמו: מותר להרוג אדם במלחמה. טוב, סתם נסחפתי. זה פשוט הזכיר לי...
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר