לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2007, 22:05
  maoz_mel maoz_mel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל maoz_mel
צריך בבקשה עזרה בדחיפות. האם יש לי אופציה בחוזה השכירות?

שלום,
אני צריך את עזרתכם בנושא הארכת חוזה השכירות שברשותי.

רציתי לדעת בבקשה מה משמעות האופציה בחוזה שלי.
לטענתי, מגיע לי להמשיך את החוזה באותם תנאים - כלומר באותו סכום ב $, כפי שכתוב בחוזה בסעיף 5.4.
לטענת בעל הבית, מאחר וכתוב בסעיף 5.2 "באם יגיעו הצדדים לידי הסכמה בכל הקשור להארכה זאת", הוא יכול להעלות את שכר הדירה.
אנא עזרו לי בבקשה! מי צודק?
ואם נניח שאני צודק, מה אני יכול לעשות?

תודה מראש!
מעוז

סעיף 5, תקופת השכירות:
5.1 תקופת השכירות היא לשנה אחת בלבד החל מיום 1.5.06 ועד ליום 30.4.07 (להלן תקופת השכירות)
5.2 כל הארכה בהסכם השכירות יעשה בכתב בין הצדדים - באם יגיעו הצדדים לידי הסכמה בכל הקשור להארכה זו.
5.3 באם לא הוסכם על כל הארכה נוספת יהיה על השוכרים לעזוב את הדירה ביום 30.4.07 ולפנות את הריהוט והמטלטלין שהוכנסו על ידם.
5.4 במידה והשוכרים עמדו בכל תנאי ההסכם זאת לרבות תשלומים שוטפים ותשלומי שכ"ד במועדם (אכן עמדנו) - יוסכם כי תינתן להם אופציה לשהות של שנה נוספת באותם תנאים.

סעיף 4, דמי השכירות:
4.1 דמי השכירות המוסכמים בין הצדדים יהיו שווים ל x$ דולר ארה"ב (שש מאות ושלושים דולר), לכל חודש. אשר ישולמו בצ'קים לכל רבעון, שנה מראש.
4.2 סכום דמי השכירות, יהא צמוד לשער הדולר וישולם בשקלים חדשים לפי השער היציג שהיה ידוע בעת התשלום.
4.3 השוכרים יפקידו בידי המשכיר - 4 צ'קים לצורך תשלום דמי השכירוצ למשך תקופת השכירות (שנה), אולם אין בהפקדת השקים משום תשלום דמי השכירוצ, אלא עם פרעונם בפועל.
4.4 בסוף תקופת השכירות, יערך חישוב התאמת הסכומים לשערי הדולר שיהיו במועד כל תשלום ותשלום.
4.5 דמי השכירות לרבעון הראשון, ישולמו על הסכם זה בצ'ק מס... בנק... סניף...

נערך לאחרונה ע"י maoz_mel בתאריך 16-04-2007 בשעה 22:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2007, 17:00
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אני מודע לסעיף 5.2, אולם לדעתי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "לפי דעתי"

מדובר בסעיף עמום שלא ברורה כוונת המשורר מאחוריו והוא יכול להתייחס לעניינים שונים הקשורים בהארכת ההסכם.
מכל מקום, הוא בוודאי אינו גורע מהנוסח המפורש והברור המופיע בס' 5.4.

מה ניתן לעשות ?

ניתן לשלוח מכתב - לפיו אתם זכאים למימוש האופציה וכי הפרת תנאי ההסכם בעניין זה מהווה הפרה יסודית של ההסכם.

תוכלו לציין, כי כל ניסיון להציג את הדברים אחרת הינו ניסיון להתחמק מהמשך השכירות שאינו עולה בקנה אחד עם הוראות סעיף 5.4 להסכם, המדברות בעד עצמן.

תוכל לכתוב שהתקשרת בהסכם מתוך ידיעה שהמחיר הזה יישאר לתקופה של שנה נוספת וכי אם היית יודע שהדבר אינו כך, היית מוותר מראש על השכירות בדירה .

תוכל לכתוב שבנסיבות העניין שמורה לך הזכות (אם כי היית שמח שלא להזדקק לה) לתבוע את בעל הדירה בגין הנזקים הכספיים שייגרמו לך כתוצאה ממעבר דירה וכן כל הפרש כספי שתידרש לשלם במקום אחר - מעבר לשכר הדירה שסוכם עמו, בנוסף לעוגמת נפש שתיגרם לך כתוצאה מכך.

אם יש לך אפשרות לבקש מעו"ד שיכתוב ויחתום על המסמך - עדיף.

ניתן להגיע ביניכם להסכמה כלשהי - בפשרה: אולי להעלאה קטנה יותר של שכה"ד או כל הסדר הגון אחר שיוסכם על הצדדים.

אני בעד להגיע בטוב להסכמה כלשהי, על מנת שהיחסים בין הצדדים ימשיכו להיות תקינים ובריאים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר