לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2007, 14:06
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "הסרט "אביבה אהובתי""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תותית
חיפשתי בו משהו שמיחד אותו, אבל אין. אפילו נושא אין לו ממש... בלעכס.

וכאן לדעתי הטעות הכי גדולה שלכם

לעתים, לא צריך לצפות לדברים הגרנדיוזים ביותר, או ל"מיוחדים" ביותר (ובכוונה המרכאות).

הסרט פותח בפנינו צוהר - לחיים "רגילים", שיכולים להיות של כל אחד מאיתנו.

דווקא היותו של הסרט פשטני - הוא מצליח לגעת בצופים - לפחות ברוב אלה שאני מכיר - כולל בי.

תמיד טענתי שסיפורי האגדות של האחים גרים, ה.כ אנדרסן ושאר אגדות עם - באו מהאנשים הפשוטים. מדובר בהשלכה של רצונות ופנטזיות וחוויות יומיומיות שלנו על אגדות וסיפורים שנרקמים ביסודם מהחיים ה"רגילים" של כל אחד ואחת מאיתנו.

דווקא ההערכה לחיים ה"רגילים" היא זו שמביאה את האושר האמיתי, את השלמות האמיתית - עם מי שאנחנו ומה שאנחנו.

ואת זה אני חושב שהסרט עושה בצורה נ-פ-ל-א-ה (!)

בניגוד לאחד הסרטים הקודמים שלו ("הכוכבים של שלומי") שהחטיא את המטרה, דווקא כאן הוא מצליח לפגוע בדיוק בלב... היכן שזה נוגע לכל אחד ואחת מאיתנו.

הליהוק התמוה היחיד שהיה בסרט הוא לדעתי של נתי רביץ - שלא משדר אמינות בדמות נהג המונית.

רותם אבוהב מקסימה.. כמו גם אסי לוי שנכנסת בקלות לדמות אביבה כהן.

לעתים כדאי דווקא להסתכל בפרטים ה"קטנים" ה"רגילים" - כדי להבין עד כמה הם מיוחדים !

זו בכל אופן דעתי....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2007, 14:49
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
הממ...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "..."

אני מבינה למה אתה חותר, אבל מעבר לסיפור קצר על החיים או סרט של חצי שעה, זה לא מעורר עניין לראות סרט שלם של חיי היום יום. בסופו של דבר מטרתו של סרט היא להנעים לנו שעה וחצי-שעתיים מהחיים, להוציא אותנו מהשיגרה. הרעיון להחזיר אותנו לשיגרה בסרט אומנם מהפכני וחדש, ויש בו קמצוץ של שוני, אבל זה עדיין לקוי כשאין יותר מידי עניין, הסרט לא קומדיה, לא אימה, לא פעולה ובקושי מתקרב לדרמה. זה סרט שאחריו הצופה לא יגיד "וואו! סרט גדול!" ולא "צחקתי עד השמיים" המקסימום שיגיד זה "זה בטח קשה, היא עברה הרבה בחיים" ולצאת מסרט שאמור להנעים לנו את הזמן בהרגשה של בעסה - זה לא כל כך נעים, והסרט עצמו לא מרתק כל כך שאי אפשר להפסיק באמצע.

הסרט הזה בהחלט שונה, הוא חותר למציאות היומיומית אבל לא מעניק מספיק מהדרמה שצופה מחפש.
בכל מקרה, אני שמחה שנהנית ממנו
תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-04-2007, 15:17
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "הממ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תותית
המקסימום שיגיד זה "זה בטח קשה, היא עברה הרבה בחיים" ולצאת מסרט שאמור להנעים לנו את הזמן בהרגשה של בעסה - זה לא כל כך נעים,

תות יקרה,

מה שהתכוונתי לומר - הוא שסרט, הוא לא רק דרך להנאה - זו רק אחת המטרות של הקולנוע.

סרט יכול (וצריך) גם - לגעת בנו, להקיץ אותנו מ"תרדמת" שבה אנחנו מצויים - לעורר בנו הזדהות.

יכולתי בקלות לראות את עצמי בדמות מוני, מחוסר העבודה המיואש בטבריה, או בדמות אביבה כהן - שברגע אחד של ניצול תמימות הפכה להיות "א. כהן" - פלונית אלמונית שמישהו לקח את כל הקרדיט על סיפור החיים שלה למעשה.

עקב תחושת ההזדהות העצומה הזו - שאלתי את עצמי - "במה בעצם כולנו שונים ממנה?"
כולנו מנהלים מאבק מסויים של הישרדות, כולנו רוצים לחיות בכבוד.

אלא - שאותה אביבה כהן - נלחמה "על שלה" - ושמרה על ה"אני העצמי" שלה - לא איבדה את מי שהיא ומה שהיא.

רבים מאיתנו חושבים שאנחנו חיים חיי עושר ואושר - כשבעצם אלו חיים מזוייפים שבהם הפכנו למשהו אחר - שהוא אינו מי שאנחנו באמת.

איפה טמון האושר האמיתי ? איפה מצויים החיים האמיתיים ? האם בעושר ובתהילה ?

אחרי צפייה בסרט כזה, אני יכול לחוש גאווה מסויימת... להישאר מי שאני - לא להשתנות עבור אף אחד! להעריך את הדברים הפשוטים-האמיתיים - ולחיות באושר.
זו המשמעות האמיתית של החיים בעיניי.

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 11-04-2007 בשעה 15:20.
ישן 11-04-2007, 17:41
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
:)
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "..."

אני שמחה שהסרט העלה בפניך שאלות של מהות חייך, וגאווה בנפשך, ונראה שהוא השפיע עליך רבות.
אני כבר יודעת מה אני מי אני ומה אני שווה, בחיים לא הייתי מוכרת את הקרדיט שלי אגב, לאף אחד.
בכל מקרה אני מבינה מה ניסית להעביר, ומקווה שמי שיראה הלאה את הסרט יקח את זה כמוך ויהנה ממנו ויצליח לספוג ממנו חוכמת חיים,

אבל אם היית שואל אותי אם הייתי מחזירה את הזמן וצופה בסרט הזה שוב, הייתי מעדיפה סרט אחר
אולי זה בגלל שאני כבר שלמה עם עצמי ויודעת מה אני מחפשת ומה יש לי, ואולי סתם כי אני לא מחפשת להבין דברים שכאלו מסרטים. בכל מקרה, תודה על דעתך, היא חשובה לי.

תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר