לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2007, 19:04
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
הטיל SSN-22 Sunburn
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי arielshish שמתחילה ב "אירן מחזיקה בטילי ssn 22 "וואלה""

הטיל שניקרא בפי הרוסקים Moskit פותח במטרה אחת בלבד - להטביע כלי שייט אמריקאים.
הוא נחשב כיום כאחד הטילים הכי קטלניים לכלי שייט בזירה.
העוצמה שלו נובעת בעיקר ממהירות הפגיעה שלו (קצת יותר מ 2.5 מאך או כ 750 מ' לשניה), נושא רש"ק של כ 300 - 500 ק"ג ובעל טווח של כ 160 ק"מ אותם הוא גומע בכ 3 דקות.
בשנת 1996 ארה"ב קירבה שתי נומ"טים לחופי טיוואן לאחר מתיחות בין טיוואן לסין.
סין ביקשה מהרוסים נשק נגד ובשנת 2000 מכרה רוסיה לסין מהטילים אלה הנישאים על סטי"לים שלה (24 טילים על כל ספינה) והיא גם ביצעה איתם מספר ניסויי ירי.

ארה"ב מאד חוששת מהטיל הזה עד כדי כך שלפני כ 5 שנים רכשה מס' טילים מהדגם הזה למטרות לימוד ובשנת 2004 או 2005 ביצעה ניסוי ירי של הטיל על אחת הנומ"טים מדגם פורסטל הישנות לצורך בדיקת עוצמת הנזק לנומ"ט במקרה פגיעה של הטיל הזה.

ע"פ האתר הזה לאיראן יש מאות מהטיל הזה שיוכלו בנקל לפרוץ את מערך ה Aegis.
כניראה שאת הטיל הזה סיפקה סין לאיראן על מנת שיוצב על משגרים קרקעיים ויגן על מיצרי הורמוז.

ה Sunburn
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2007, 22:03
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "אם יש לאירנים טילי Moskit, אז..."

אני לא חושב שמדובר כאן בסטנדרטים של המלחמה הקרה. האירנים בונים על הפתעה טקטית - תקיפה של כלי אמריקני לא מוגן - אפילו הטבעה של כלי שייט אמריקני לא גדול תיחשב על ידם כניצחון מוראלי עצום. בכל מקרה במסגרת מתקפה אמריקנית כוללת שום דבר אירני לא ישרוד יותר מידי זמן.

בנוגע לKH-55 כתבתי על הפרשה לפני מספר שנים - מדובר בטיל רציני ביותר - אם האירנים הצליחו להעתיק אפילו חלק ממנו (למשל מערכת ההנעה) זה עשוי להיות רע מאד - הבעיה כפי שכתבתי גם אז היא מערכת ההנחיה - העניין הוא שהיום בעידן הGPS פשוט יותר ליצור מערכות זולות ופשוטות (נכון שהאמריקנים יכולים לשבש GPS אבל זה יקרה רק אם הם יזמו את המלחמה - במקרה של מתקפת פתע אירנית מוקדמת לא יהיה כנראה שיבוש כזה בשלבים הראשונים של הלחימה).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 11-04-2007, 14:57
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "גם עם ניתוח זה אינני מסכים...."

מבחינה מעשית, מה ההבדל בין פתי המאמין לכל דבר לספקן שאינו משתכנע בשום דבר? שניהם אינם מכירים באמת.
מקווה שתשתכנע מהעובדות הידועות:
- לארה"ב יש ארסנל אדיר של נשק גרעיני, חלקו מוכן לפעולה מיידית במסגרת global strike.
- אחרי הכישלון של 91' (שהיה יחסי- כי תשומת הלב של הפיקוד האמריקאי בשטח לא באמת הופנתה במלואה לציד סקאדים במערב עיראק) באה הצלחה אמריקאית גדולה ב- 2003 בעיראק ובאפגניסטאן בתקיפת מטרות ניידות לא קורנות.
- נוסיף לכך את העובדה שסוללות טילים דורשות אמצעי רכישת מטרות כלשהוא (מכ"מ) שארה"ב יודעת לאתר, לשבש ולתקוף.
- וסה"כ ניתן להניח כי , בדומה ללבנון 2006, משגר יספיק לירות טיל אחד לכל היותר..
ישן 11-04-2007, 09:27
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני לא חושב שמדובר כאן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
אני לא חושב שמדובר כאן בסטנדרטים של המלחמה הקרה. האירנים בונים על הפתעה טקטית - תקיפה של כלי אמריקני לא מוגן - אפילו הטבעה של כלי שייט אמריקני לא גדול תיחשב על ידם כניצחון מוראלי עצום. בכל מקרה במסגרת מתקפה אמריקנית כוללת שום דבר אירני לא ישרוד יותר מידי זמן.

מסכים איתך.

ציטוט:

בנוגע לKH-55 כתבתי על הפרשה לפני מספר שנים - מדובר בטיל רציני ביותר - אם האירנים הצליחו להעתיק אפילו חלק ממנו (למשל מערכת ההנעה) זה עשוי להיות רע מאד - הבעיה כפי שכתבתי גם אז היא מערכת ההנחיה - העניין הוא שהיום בעידן הGPS פשוט יותר ליצור מערכות זולות ופשוטות (נכון שהאמריקנים יכולים לשבש GPS אבל זה יקרה רק אם הם יזמו את המלחמה - במקרה של מתקפת פתע אירנית מוקדמת לא יהיה כנראה שיבוש כזה בשלבים הראשונים של הלחימה).

אני אשמח לקרוא את הכתבה אם היא נמצת באינטרנט, שהרי גם אני מודעג מאפשרות שאירנים הצליחו לעתיק את הטיל הזה. דרך הגב, היו לפני כמה חודשים ידיעות שפורסמו ע"י הגולים האירניים בארה"ב (אני חושב), שתענו שהאירנים הצליחו לעשות זאת. צריך תמיד להזהר מאוד בנוגע לפירסומים מסוג זה, אבל אם כך הוא הדבר, הרי שישראל, לפי דעתי, ערוכה הרבה פחות להתמודם עם איום זה מאשר עם איום של טילים בליסטיים.
ישן 11-04-2007, 15:12
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]אני לא חושב..."

הינה הידיעה. בגדול לא תגלה שם שום דבר שלא ידעת אני מניח - לא מדובר בכתבה אלא בידיעה חדשותית שמבוססת על מקורות עיתונאיים אחרים. הטענה שלי היא שבטילים עצמם יהיה להם קשה לעשות שימוש (למרות שאולי עם עזרה חיצונית הם יכולים לאלתר משהו). הסכנה היא בידע האגור בהם. ואני מסכים בגדול שמדובר באיום חדש ושונה - יחד עם זאת זכור שמדובר בטיל שצריך לעוף מעל עירק (למרות שהטווח שלו מאפשר לו עקרונית גם מסלולים אחרים) וייקח לו זמן רב עד שיגיע לכאן - זמן שבו ניתן לאתרו ולהתכונן.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 10-04-2007, 22:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי arielshish שמתחילה ב "אירן מחזיקה בטילי ssn 22 "וואלה""

סקירה על הטיל שהתפרסמה פה בעבר. שימו לב שכבר אז (2003!) דובר שכנראה שהטיל נמצא בידי האיראנים.

ואם כבר אז הנה גם סקירה על קרוב משפחה ה"יאכנוט".

ודיון שניהלנו פה בעבר על האפשרות להתגונן כנגד טילים אלו.

לגבי התקרבות לטווחי 160 ק"מ ופחות מהחוף (האיראני או של מדינת אוייב אחר), אולי האמריקאים שמצויידים בטומהוקים פחות צריכים לחשוש אבל צי שמתבסס (לפחות רשמית) על הארפונים לתקיפת מטרות חוף בהחלט צריך לחשוש.

ישן 11-04-2007, 07:34
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
תודה יוסיפון
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "..."

אני זוכר את הדיון המרתק הזה ואכן אין טעם לחזור עליו שוב.
את הכתבה בוואלה/אלחייאת שלארה"ב אין תשובה לטיל הזה הייתי לוקח בערבון מאד מוגבל.
כאמור ארה"ב לקחה את האיום הזה ברצינות, בחנה אותו ומין הסתם מפתחת/פיתחה גם אמצעי נגד (לא הכל חייבים לפרסם).
סביר להניח שאם ארה"ב תחליט על הפעלת כוח באיראן, קודם תנטרל את האיום על המטוסים והספינות שלה ורק לאחר מכן תמשיך עם הפעילות.

חלק מהבדיקה הוא לא רק באמצעים שינטרלו איום כזה אלא גם איזה נזק באמת טיל כזה מסוגל לעשות.
הסכנה הכי גדולה לנומ"ט זה נזק (קריסה של חלקים ו/או שריפה) שיגרום לביקוע שלה שיוביל לטביעתה עם כל מה שעליה, לכן בדקו אם האימפקט של עוצמת הפגיעה (כ 2 טון במהירות 2.5 מאך + דטונציה של כ 300 ק"ג חנ"פ) תגרום לנזק כזה על נומ"ט 80,000 טון (מסוג פורסטל).

ואם כבר פורסטל, האסון על הנומ"ט פורסטל ב 1967 היווה נקודת מפנה בכל הקשור למערכות כיבוי אש על נומ"טים שעם השנים הולכות ומשתכללות.

סקירה על האסון כאן

היבט של האסון מבחינת כיבוי האש:
כאמור רקטת זוני פגעה במיכל דלק נתיק של סקייהוק שעמד לצאת לגיחת תקיפה בוייטנאם, הדלק במיכל החל לבעור ולדלוף אל הסיפון.
מעוצמת האימפקט של פגיעת הרקטה נפלו אל הסיפון הבוער מהמטוס 4 פצצות ברזל מאד ישנות וחלודות (מלחמת ויטנאם של אותם ימים רוקנה מחסנים שלמים) בעלות "זמן בישול" של דקה אחת במקום 2.5 דקות של פצצות חדשות והתחילו להתחמם מהאש.
צוות הכיבוי רץ אל השריפה עם מטפי קצף והחל לכבות אותה, אז התפוצצה פצצה אחת והרגה במקום את כל צוות הכיבוי המיומן.
צוות הספינה (שאמנם תירגל כיבוי אש אך לא היה מיומן בנושא) החל לכבות את האש עם מטפי קצף (נועד לחנוק את האש) וזרנוקי מים שגרמו לשני דברים:
- שטפו את הקצף ואיפשרו לאש להמשיך ולבעור
- דיללו את שמנוניות הדלק וגרמו לו לחדור גם אל הסיפונים התחתונים יותר כשגם שם המשיך לבעור אם כי לא באותה עוצמה.
לבסוף הצוות כיבה את האש, אך הנומ"ט נטתה על צידה ועמדה בפני סכנת טביעה.
אגב הרקטה הופעלה בעקבות קצר חשמלי בפאנטום לאחר ששתי ניצרות לא היו במקומם (אחת בעקבות רוח שטילטלה את הסרט "הסר לפני טיסה" והשניה בעקבות אי מילוי הוראה למען חיסכון בזמן).

כיום מערכות כיבוי האש הם אוטומטיות עם גיבוי של צוותים מיומנים, בלחיצת כפתור כל הסיפון (אם צריך) יתמלא בקצף.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:48

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר