לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2005, 17:49
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
כתבה "הדם של ילדות בנות 10 מעיק לנו על המצפון"

א' שירת ביחידה מובחרת. הם היו יורים, לטענתו, בכל מה שזז. "יש פה דור שלם של אנשים כמוני", הוא אומר, "שמתהלכים עם מטען. מזוודה מלאה של מקרי הרג, דם על המצפון, דם על הלב, דם בזיכרון. לא של חיילים במדים, אלא של ילדות בנות עשר, או ארבע עשרה, או זקנות בנות שמונים, או חקלאי שהתקרב קרוב מדי לציר פילדלפי, שירינו בהם".

א' הוא היום אחד מגובי העדויות בעמותת "שוברים שתיקה".

"כלוחם, כל פעם שאני שומע עדויות על ירי ללא אבחנה", הוא אומר, "אני נזכר ביום בו חבר צוות שלי הרג בטעות ילד בן ארבע עשרה. זה משהו שרודף אותי כל בוקר וכל לילה. המחשבה הזאת, שחבר צוות שלי לקח חיים של ילד בן ארבע עשרה, שלא לבש שום מטען. אני בטוח שחבר שלי לא התכוון להרוג את הילד הזה. אני יודע את זה. אתה נשאר עם הדברים האלה, סוחב אותם איתך. אתה מתהפך עם זה אחר כך ויודע שזה לא סיפור אחד. סיפורים כאלה – יש עשרות".

"למה בחזה?"

סמ"ר מגבעתי, רפיח, לפני כ-6 חודשים:

"הגענו למוצב חרדון, על ציר פילדלפי. הפלוגה המסייעת שלנו ישבה שם. אחד החיילים אמר לי 'בוא תראה מה עשינו היום'. בחרדון, יש מצלמות על המוצב. זה מצלם וזה מקליט. עליתי למעלה. הוא שם לי את הסרט ואמר שוב פעם - 'אחי, תראה מה עשינו היום, חבל על הזמן'''.

''רצו לחפור מנהרה למוצב. סימנו את כל השטח כשטח השמדה אליו אסור להתקרב. אחד האנשים התקרב למנהרה. אתה רואה אותו: אדם מבוגר, בן שלושים, ארבעים, לא חמוש. ירו בו בחזה, קיבל כדור ונפל. הוא נעמד על הרגליים, הלך כמה צעדים, נפל שוב ומת. שאלתי - 'למה? למה בחזה?'. הם ענו לי - 'רגל זה טוב וחזה זה לא טוב? זה לא כזה רחוק. זה צלף'.

הם התחילו להגיד לי 'סתם, אתה יודע', דברים כאלה. אמרתי להם 'אף אחד לא יודע על זה, נכון?'. הם אמרו 'ברור שלא'".

איך זה שלא יודעים? צלף שעומד בעמדה לא מדווח?

"הוא מדווח על ירי. חוץ מזה שזאת היתה תקופה שהיה שם ג'ונגל, כל הזמן יריות".

לא הגיוני ולא אנושי

קצינה באוגדת עזה, לפני כשנתיים:

"הייתי מבקרת די הרבה בחמ"ל ובחדרים של התצפיתניות. הייתי רואה כל מיני סרטים. הפעם הראשונה שבה ממש הזדעזעתי היתה כשהראו לי סרט, מאחת התצפיות. ראו שם חקלאי פלשתיני זקן. הוא התקרב יותר מדי לגדר, כנראה בטעות. מסתכלים בסרט ורואים פשוט פגז של טנק, מגיע ומפוצץ לזקן הזה את הצורה.

''הסתכלתי על הפלשתיני, הסתכלתי על החיילת, התצפיתנית שהסתכלה על זה, וחשבתי על החיילים שהיו בטנק ששלח את הפצצה. זה לא הגיוני, וזה לא אנושי, אבל את זה אני מבינה היום. כשנמצאים שם, בפנים, זה נראה נורמלי. זה חייב להראות נורמלי. אחרת אתה לא יכול לתפקד".

מדובר צה"ל נמסר ש"על בסיס הפרטים שהעבירה הכתבת המקרה לא מוכר ולמרות הניסיונות שנעשו לא ניתן לזהות את המקרה המדובר.

"מפקדים בצה"ל בכל הרמות פועלים כדי לאפשר לחיילים להבין את תחושותיהם לנוכח המציאות המורכבת, לאפשר ביקורת ולהבהיר לכל חייל שיש לו כתובת מקצועית ופיקודית. אנו מצפים ופועלים לכך שהחיילים יעלו סוגיות אלה בזמן שירותם".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/863/540.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר