לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2007, 17:04
צלמית המשתמש של הבלתי ניתן לסיפוק
  הבלתי ניתן לסיפוק הבלתי ניתן לסיפוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
עזרה איך תנהגו במקרה כזה? (בתוך המשפחה)

ילדה בת 18, עדיין ילדה בשביל הוריה מן הסתם, יוצאת מזה 3 שנים עם בחור שהוא בהחלט כמה רמות מתחתיה (מנטלית,שכלית,מראה חיצוני ומה לא)
הוריה חרדים לגורל הקשר הנ"ל ואובדי עיצות בנוגע לאיך גורמים לילדה להתפטר מהבחור
3 שנים הם מבקשים ממנה שתפסיק את הקשר איתו ושהוא לא לרמתה אבל היא ממשיכה בקשר
ועם השנים לא מתקדמת בחיים, כאילו נתקעה, מילדה שהייתה טובה בלימודים, עם חוכמת חיים,שנינות,עיסוק בספורט ופוטנציאל אדיר, הפכה לכזאת פשוטה,רדודה וקונפורמיסטית, נדמה כאילו כל שלושת השנים במחיצתו של הבחור דירדרו אותה.

אני פונה אליכם כי ברצוני לדעת מה הייתם עושים במקרה כזה שהייתה לכם בת,אחות,קרובה כזאת?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2007, 18:30
צלמית המשתמש של xnir
  xnir xnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הבלתי ניתן לסיפוק שמתחילה ב "איך תנהגו במקרה כזה? (בתוך המשפחה)"

כל עוד המשפחה הקרובה תנסה לדבר איתה היא תתנגד, תתמרד ואף אולי תעשה בכוונה.
יש סיכוי שהיא תקשיב לאדם מחוץ לתא המשפחתי הקרוב.
בכל אופן, כרגע היא איתו ומן הסתם טוב לה אז היא לא רואה מה שאתם רואים וזאת אכן בעיה.
יכול להיות (אני מניח) שהגיוס של שניהם לצה"ל בקרוב ישנה את המצב, הם יתרחקו, יראו עולם אחר וכ"ד... אני מכיר לא מעט זוגות (כשהייתי בגיל ההוא) שזאת הייתה סיבה מספיק טובה לסוף הקשר כשהוא לא היה מספיק חזק.

הכרתי פעם (עדיין מכיר... אך פחות בקשר) מישהי שבהתחלה מאד לא אהבנו (החברים) את הבחור שהביאה, גם כאן היינו בטוחים שהיא כמה רמות מעליו בכל מובן, לא הבנו מה היא עושה איתו, הם עדיין ביחד(4 שנים) רק שהבחור השתנה פלאים, היא פשוט עשתה ממנו בנאדם, החתונה בקיץ
בתקופה שהם התחילו לצאת והינו מגיעים לפעמים לבית הוריה, הם היו תופסים אותנו החברים לחדר צדדי ומתחננים שנעזור להם לגרום לה לעזוב את "הדבר הזה" שהיא הביאה הביתה...

נערך לאחרונה ע"י xnir בתאריך 09-04-2007 בשעה 18:34.
ישן 09-04-2007, 22:57
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הבלתי ניתן לסיפוק שמתחילה ב "איך תנהגו במקרה כזה? (בתוך המשפחה)"

3 שנים זה קשר רציני.
בדרך כלל אם המשפחה אנטי וזה לא פירק את החבילה עד עכשיו, אז זה עלול להשפיע בצורה הפוכה.

מצד שני, ניראה שאתם לא ממש מעודכנים עם מה שקורה עם הבחור לאחרונה,
ואולי ההדרדרות היא לא באשמתו המלאה אם בכלל.

תראה, אחי הגדול היה בקשר שנתיים ומשהו עם בחורה שהרגשתי שהיא לא בשבילו,
אבל שתקתי. מצד שני, ההורים שלי לא שתקו בעיניין, לא שזה עזר להם...
יום אחד הוא בא לדבר איתי בנוגע לספקות שהוא מפתח לגבי הקשר ולגבי הבחורה ושאל את דעתי,
הפעם אמרתי לו (בעדינות) מה דעתי בנושא ואז הוא באמת הפנים את הדברים ואף שמח שאמרתי את מה שאמרתי.

אפשר להגיד שההורים שלי אמרו דברים דומים לאורך כל התקופה,
אבל ברגע שהוא זה שיזם את הנושא ולא להפך- הוא הקשיב.
בנוסף, אני מאמינה שאם הייתי מציקה לו בנושא לאורך התקופה שהם היו יחד, הוא לא היה בוחר לספר לי על הספקות שהיו לו או שואל את דעתי.

בסכ"ה מה שאני מנסה להגיד לך- אם היא באה להיתייעץ איתך, תגיד את מה שיש לך להגיד בצורה שקולה ועדינה.
עד אז- אלה החיים שלה. התערבות כזו לא תורמת וברוב המיקרים אף מחזקת את הקשר של השניים כסוג של התגוננות.

סליחה על הפסיכולוגיה בגרוש...

נערך לאחרונה ע"י EventHorizon בתאריך 09-04-2007 בשעה 23:44.
ישן 11-04-2007, 11:22
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

אתה קובע שהיא מדרדרת. שהיא לא עושה כלום...
מכיר כמה חילוניים שיגידו שהחרדים לא עושים כלום, לא הולכים לצבא ורק לומדים תורה כל היום וחיים מהמיסים שלהם, ומנגד אשמע חרדים שאומרים שכל החילוניים זה מה שמעכב את ביאת המשיח והקמת בית שלישי ותחיית עם ישראל.

ואני שואל אותך - מה יותר חשוב? להגן על המולדת, או להביא את המשיח?

מבטיח לך שיש כמה בודהיסטים בצפון הודו או נפאל שיגידו לך שלהשיג ציונים גבוהים במתמטיקה זה לא חשוב בכלל, כמו גם משרה בכירה באיזה תאגיד ענק או גוף ממשלתי כלשהו.

אולי לדעתך היא מדרדרת ולדעתה היא לא.
מה שמסביר את הריחוק ממכם.

בסדרה "מרחק נגיעה", כולנו כצופים הזדהנו עם זוריק ורוחל'ה שאהבו ורצו להיות ביחד, ואילו המשפחה החרדית היתה מזועזעת. האח שלה רצה להרוג את זוריק והאבא התכחש לקיומה.
ואתה בחור חילוני שואל: "מה כל כך נורא בזה שהיא התאהבה בחילוני?"
אנשים רואים דברים בצורה שונה. לפעמים מה שנראה לך אסון עולם, זה שטות עבור מישהו אחר.

מצטרף להמלצה לשאול את החברה שלה מה היא מוצאת בו, ולמה זה כל כך טוב לה, בזמן שאתה לא מבין ולא מקבל. תעדכן - דווקא נושא מעניין

ישן 11-04-2007, 19:49
צלמית המשתמש של הבלתי ניתן לסיפוק
  הבלתי ניתן לסיפוק הבלתי ניתן לסיפוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה קובע שהיא מדרדרת. שהיא לא..."

העניין הוא שהיא הייתה בעלת פוטנציאל אדיר עד שפגשה את הבחור הזה
הייתה אחת החכמות ואפילו שקלו להכניסה לכיתת מחוננים,
אתה מקביל את הסיפור לזוריק ורוחל'ה, כשאין בכלל שום דימיון וקשר בין המצבים
אני מדבר איתך על בחור נטול השכלה,חוכמת חיים או מחשבה לכיוון העתיד,מהשיחות הקצרות שהיו לי איתו הוא הספיק לספר לי שהוא ייכנס כנראה לכלא צבאי (בלי שבכלל שאלתי),הוא יודע שלא רוצים אותו ובכל זאת קורא לי אחי, אומר לי "בחייאת", מדבר אליי או להורים שלי כאילו הם חברים שלו מהשכונה, טיפת טקט אין לו,ואני אומר לעצמי...שים לב עם מי אתה מדבר טמבל...עם אחיה הגדול של חברה שלך,אחד שאתה יודע שלא סובל אותך,תן כבוד דבר יפה,תתלבש כמו בן אדם כשאתה מגיע לבית שלנו, לא עם גופיה לבנה של ערסים וג'ינס,משחק אותה שומר שבת אבל רואה איתה טלויזיה בשבת, לפחות תתאמץ ילד!!! , ואם הוא ככה איתי ועם הוריי אז איך הוא מתנהג איתה כשהוא מרגיש חופשי? אז מה אם הוא קונה לה כל פעם פרחים ונרות וכל מיני שמעטס לחדר? זה אומר שהוא טוב בשבילה?
אני שמח שהיא מתגייסת עכשיו ואני מקווה שהיא תהיה בבסיס סגור שלא תראה תפרצוף שלו
היא לא יכולה לקחת ממנו כלום, אז היא מבחינתה עומדת במקום כבר כמה שנים, אני מקווה ששנתיים בצבא יכניסו בה אחריות, משמעת וכבוד לזולת ושהיא תעיף אותו לעזזל כי היא כבר פיתחה אדישות שגובלת בטיפשות כמעט לכל דבר.
אני אחזור ואומר שהיא ילדה מקסימה ואני יודע שהיא חכמה ושטמון בה המון, בגלל זה אני ממש עצוב וטרוד מהסיפור הזה.

ישן 11-04-2007, 20:07
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי הבלתי ניתן לסיפוק שמתחילה ב "העניין הוא שהיא הייתה בעלת..."

היא צעירה. כל החיים לפניה.
היא לא תהיה טיפשה בגלל שהיא בסביבתו. היא אולי לא רצה בקצב ובמסלול שאתה והסביבה (משפחה?) שלה היו רוצים, אבל בסה"כ היא חווה את החיים כפי שהגורל (אם אתה מאמין בו) רצה.

אז הצבא משנה הרבה אצל אנשים.
לא רק פיסית - מרחק וגעגועים כאלו או אחרים, והכרות עם אנשים חדשים, אלא גם את הבנאדם עצמו. הרבה תובנות חיים מצאתי דווקא בזמן השירות הסדיר שלי.

היא תתבגר כי אין לה ברירה.
ובסופו של דבר, היא תחליט מה להיות.
גם אם היא לא תהיה מדענית גרעין, אלא מזכירה ב"מרכז החלפים" בצומת מסמיה, זה מה שהיא בחרה לעצמה.
תאמין לי - לו היית חי חיים של מישהו אחר, ותמיד מנסה לרצות ולספק אחרים ולא את עצמך, היית מוצא את אובדנך מהר מאוד (וזה מאוד קשור לזורקין ורוחל'ה כי זו בדיוק הנקודה).
תן לה להחליט מה להיות.
אפילו אם חס וחלילה תחזור בתשובה ותלבש שמלות ארוכות, תשמור שבת ולא תאכל יותר חזיר בשמנת בלאפה בפסח.

אל תשכח שהיא ילדה, וילדות בגילה עושות הרבה שטויות.
גם לי יש אחות קטנה בת 19 (טוב, למעשה 20 - היום היתה לה יומולדת... פאק, הן גדלות מהר) שעושה שטויות

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר