לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2007, 22:50
  Scylla Scylla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.05
חוסר כיבוד המלצה של רופא מומחה - מרופא יחידה

פורום מתגייסים וסדירים שלום רב,
הפנייה שלי מתייחסת לותיקים ולמנוסים מבחינת ועדות רפואיות, פרופילים, הפניות, פטורים וכו'.
לאו דווקא בנושאי השתמטות למיניהם.

אני משרת שנה ו5 חודשים בצבא (בסיס סגור - בא"ח כפיר, במפקדה בתור תומך לחימה - ת'כלס ג'ובניק) מתוכם שנה ו4 חודשים אני סובל מבעיות קיבה, ובמהלכם עברתי בירור ארוך מאוד שכולל אינספור בדיקות ומפגשים ולבסוף נקבע לי IBS - תסמונת המעי הרגיז, ובנוסף רגישות ללקטוז - מה שיש בכל מוצרי חלב.
אני משרת במרפאה, וגם האחראי מרפאה (נגד לוגיסטיקה) וגם המפקד מרפאה (קצין רפואה - ד"ר) אמרו לי לא לחיות בסרט שאני אצא מהבסיס בגלל הבעיה הזאת.
העניין הוא כזה, הלכתי לדיאטנית שהמליצה לי על תפריט לסובלים מIBS ורשימה של מאכלים שעדיף להמנע מהם - כל אוכל מטוגן, עם שמן, מתובל, חריף, חומצי, כמעט כל מוצרי החלב, ועוד די הרבה מאכלים שאסור לי לאכול. מן הסתם לא ניתן ליישם כזה תפריט בבסיס.
הלכתי לרופא גסטרו צבאי סיפרתי לו על הבעיה וכל השתלשלות האירועים והוא המליץ לי פרופיל 45 (הכי נמוך שיש למעי רגיז מתוך 3-4 דרגות) והמלצה לשיבוץ בבסיס פתוח.
המפקד מרפאה שראה את זה גיחך ואמר מול כולם שאני לא יוצא מהבסיס תוך כדי שהוא צוחק על העניין, הוא הגיש את הבקשה לקרפ"פ פיקוד - כלומר לרופא בפיקוד שיעביר את הבקשה לענף יו"ר - שהוא קובע אם הבקשה מאושרת / נדחית.
כמובן שהוא כתב (גיליתי את זה בדרכים שלי) שהוא ממליץ לא לאשר מכיוון שאני לא משדר מצוקה כלשהי אני מתפקד באופן מלא ולא ירדתי במשקל באופן משמעותי בחודשים האחרונים.
כמובן שהרופא מהפיקוד (סביר להניח שהם דיברו לפני) תמך בו והמליץ גם הוא לדחות את הבקשה בגלל שהוא אומר שהרופא גסטרו לא מכיר אותי ביום יום בעוד הרופא יחידה כן מכיר, וגם לא ברור כיצד בסיס פתוח יתרום למצבי הבריאותי.

לאחר המגילה הזאת...
99% שהבקשה שלי לשיבוץ בבסיס פתוח - תידחה. (בעצם זה מובן מאליו שהיא תידחה)
השאלה שלי היא מה ניתן לעשות במקרה כזה?
כי כביכול אף אחד לא עבר על שום חוק צבאי, הרופא פעל בדרכים "כשרות" ונימק את סיבותיו לא לאשר לי בטענות שנשמעות צודקות.

ומנגד, אני באמת סובל, וIBS זו בעיה שלא ניתן לראות על מישהו שהוא סובל ממנה, אף אחד לא בא איתי לשירותים ולא סופר לי כמה פעמים וכמה זמן אני מבלה שם, זו מחלה מאוד אישית ומאוד לא נעימה למי שחווה אותה בעוצמה גבוהה. כמו כן הרופא לא רוצה שאני אצא מהבסיס כי אז הוא יאבד כוח אדם - כי אני עוזר למרפאה.

חשבתי על שיחה עם מפקד הבסיס, אבל מן הסתם שהוא יתמוך ברופאים כי הם פעלו בדרכים חוקיות והוא יצדיק אותם.

חשבתי על קבילה, אבל שוב הרופא פעל בדרכים חוקיות.

מה דעתכם כיצד ניתן לצאת מכל השכונה של חיל הרפואה הזה?
יש לציין שיצאתי ממקומות גם בלי להשיג מה שרציתי מהרופאים... אז עכשיו שכן השגתי את המקסימום שרציתי... עושים לי את המוות.

בתודה מראש,
אופיר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2007, 22:54
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אני מכיר שתי בחורות שסובלות מהבעיות האלה, כל אחת מבעיה אחת, שתיהן שירתו בצבא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Scylla שמתחילה ב "חוסר כיבוד המלצה של רופא מומחה - מרופא יחידה"

השותפה שלי לדירה סובלת מתסמונת המעי הרגיז. את רוב היום (והלילה) היא מבלה בשירותים. היא שירתה שירות מלא כמש"קית חינוך בחיל האויר.
חברה לשעבר של חבר טוב שלי סובלת מאלרגיה למוצרי חלב (ללקטוז). היא שירתה כמש"קית ת"ש במחנה 80.
אז כמו שראית- אפשר וניתן לשרת בבסיסים סגורים עם הבעיות שלך, ולא שאני ממעיט בערכן, אני פשוט נותן לך עובדות.

בעניין ההתנהלות של הממונים עליך- כמו שכתבת, הכול חוקי וכשר, אבל מסריח. נסה לדבר עם בכירי המרפאה או עם מפקד הבסיס, זה לא שיש לך יותר מדי ברירות (חוץ מללכת עם הראש בקיר אם לא תהיה ברירה).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:30

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר