לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2007, 12:46
  itsik2005 itsik2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
הקמל"ר עושה הכל כדי להפוך מיותר......

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3387191,00.html

ציטוט מ ynet
"קצין המילואים הראשי, תא"ל דני ון בירן, יזם את הקמתה של המועצה בה חברים כ-20 איש, כולם מוכרים בתחומם. לראש הוועדה מונה, ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי, חברים במועצה בין היתר מנכ"ל בית החולים איכילוב, פרופ' גבי ברבש, אלוף (מיל') יוסי פלד, אל"מ (מיל') אשי אליצור, המפיק חיים סלוצקי, השרים לשעבר יוסי שריד ועו"ד משה שחל וכן אנשי העסקים, נוחי דנקנר ועפרה שטראוס"

קראתי את רשימת השמות של המועצה 5 פעמים ועדיין אני לא מבין את הראציוי לבחירתם
להלן מס' הערות הנוגעות לעניין אותן הייתי מעיר לקמל"ר לו הייתי פוגש אותו
1.מר ון בירן יקירי, אין צורך להקים ועדה שתברר נושא שאין ברור ממנו .
2.אתה רוצה לברר את מצב רוחם של חייליי המילואים? שאל אותם ותראה כמה קל להבין אותם
3.אין אדם שמסוגל לבטא את תחושותיו המדויקות יותר ממילואימניק, אפילו לא אתה.
4. את מסקנות המועצה יקבל סגן שר הבטחון בתוך מספר חודשים- לא חבל על הזמן אצלנו תקבל את המסקנות תוך מספר ימים והם יהיו אמיתיות יותר נכונות יותר ויעלו הרבה הרבה פחות.
5.האם בדקת אדוני מי מבין 20 חברי המועצה שירת אי פעם כלוחם במילואים? בוא וחסוך לך את התשובה מאחר ואף לא אחד מהם.
6.תודה על האמת דני אתה פשוט אוהב להתחכך עם מליונרים נכון?
אחרת אין הסבר לגיוס בעלי ההון הללו . תצביע לי על איזשהו יתרון ולו הקטן ביותר לפרי או עופרה או ברבש או פלד על פני חייל מילואים קרבי שיודע בדיוק מה הם הדברים המציקים לו ומה יישפר את הרגשתו ולכן איני מבין את הצורך שלך במתווכים מיליונרים החיים בבוהמה במגדל השן ותהייה בטוח שאין להם מושג מה הבעיה ואיך פותרים אותה.
אולי בכלל אתה עושה לביתך ? כלומר בקרוב אתה עומד להשתחרר ומה יהיה כל כך נורא שבנית לעצמך ולחבריך תקשורת בלתי אמצעית ישירה לחלק נכבד מעשירי המשק על גבו של מערך המילואים? כדי לסדר את העתיד ביתר קלות

אתה רוצה לדעת מה הבעיה אז אני אספר לך בקצרה (ואם המועצה תמלא את ימיה ותגיש המלצות אתה מוזמן להשוות ולהשתאות)

1.אנחנו מיוחדים ואנחנו רוצים להרגיש כאלה כי מגיע לנו. -כלכלי

2.אנחנו קריטיים לצבא ולמדינה בשעת חירום וכדאי להם שישקיעו בנו בהתאם-מקצועי

3.אנחנו בני אדם ולא רק מספרים ומגיע לנו יחס אנושי מהמעכת-רגשי

4.כולם שומעים אותנו (כולל אותך רק שאתה לא אוהב לדבר עם חיילים אלא רק עם קצינים -מניסיון) אבל אף אחד לא מקשיב לנו -שכלי

אם כך לפנייך 4 סעיפים מתומצתים מאוד (הפירוט קיים עד רמת הפואץ' עליך רק לדרושו) שפר אותם וצפה בתוצאות מידיות.

נ.ב. פזר מיידית את המועצה כי אותי ותיק וגאה היא ממש מעליבה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2007, 14:31
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
צוקי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itsik2005 שמתחילה ב "הקמל"ר עושה הכל כדי להפוך מיותר......"

כידוע לך, דעתי כדעתך, אך ההרגשה האישית שלי היא, כי עולם כמנהגו נוהג. כולם באזרחות מהנהנים בראשם ומצקצקים בלשונם לאות הזדהות עם אנשי המילואים, ודבר לא קורה. ואלה המסוגלים לעשות מעשה, קרי הכנסת, לא עושים דבר וחצי דבר. אז אנחנו יכולים לקטר עד אחרית הימים, ועופר ימשיך לכתוב את מאמריו המצויינים ( לא בציניות, אני מתכוון לזה ), אבל רעידת האדמה הגדולה עדיין אינה מתרחשת. במילואים האחרונים, שנינו ראינו אפטר שוקס קלים כתוצאה מהמלחמה בדמות מחסור בכח אדם, ובקצב הזה ולאור קריאות הפריירים המתגברות, אני צופה תחזית קודרת לעתיד. לא שיש לי פתרון, הרי אנו תמיד מגיעים למילואים ולא נפקד מהם גם בעתיד...
(ןלמען גילוי נאות קטן, שנינו ביחידה עשינו בשנה החולפת כ 90 ימי מילואים )
ישן 14-04-2007, 00:25
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי נשר 101 שמתחילה ב ", הרי אנו תמיד מגיעים..."

אני לא בטוח שאנשים מבינים עד כמה המצב חמור :

ציטוט:
חברי המועצה קיימו לאחרונה דיון ראשון בו קבעו את יעדיהם והמטרות שהם רוצים להשיג. מנתונים שהוצגו בפניהם עולה כי בשלוש השנים האחרונות, מכלל אזרחי מדינת ישראל, רק קצת יותר מאחוז אחד מבצע שירות מילואים משמעותי (למעלה משמונה ימי מילואים בשנה), כך שלמעשה על כתפיהם מוטל כל הנטל.
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3387191,00.html

לטעמי, מכיוון שמדובר בוועדה שתפקידה הוא בעצם הפקת "יום הוקרה למילואימניק" הרכב הועדה הוא מאד הגיוני :
ציטוט:
לראש הוועדה מונה, ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי (אחראי לתרועת הכבוד) , חברים במועצה בין היתר מנכ"ל בית החולים איכילוב, פרופ' גבי ברבש (אחראי לצוות הרפואי באירוע) , אלוף (מיל') יוסי פלד, אל"מ (מיל') אשי אליצור (שני אנשי הצבא ינאמו את נאומי "כל הכבוד חבר'ה") , המפיק חיים סלוצקי (אחראי לחלק האמנותי) , השרים לשעבר יוסי שריד ועו"ד משה שחל (אחראים על נאומי "המדינה מודה לכם") וכן אנשי העסקים, נוחי דנקנר ועפרה שטראוס (נוחי אחראי למימון האולם ועופרה לכיבוד) "

למילואימניקים 3 בעיות עיקריות :
1. כלכלית - מה יותר פשוט מאשר תגמול כלכלי אמיתי לאנשי המילואים ? זה יכול לכלול לדוג' מתן ש"ע לתעודות לוחם גם למילואימניקים קרביים (מקנות הנחות למיניהם), הנחות בארנונה או נקודת זיכוי במס הכנסה, והאפשרויות עוד רבות.
2. מקצועית - אנשי המילואים רוצים להרגיש שזמנם מוקדש לדברים חשובים ולא לגירוז נגמ"שים. יש ליעל את מערך ההדרכה לאנשי המילואים, לעבות את נושא הסדירים העוסקים המנהלה (אני לא צריך להעביר את הגפ"ס יום טיפול בסוף האימון, תן לי גפ"ס מזווד בתחילת המילואים וקח אותו ממני בסופם), ליעל את מערכי השיעור, לוודא שיש מספיק הקצאות תחמושת ושטחי אש, ועוד.
3. אופרטיבית - הימ"חים צריכים להיות מצויידים בכל הציוד הנדרש, יש להתאמן במתארים אמיתיים ובשטחי אימון מתאימים, לכל חייל צריכים להיות מדים נעליים וציוד אישי תקינים.

זהו, תן לי את השלישיה הזו ואני מאושר.

ישן 14-04-2007, 10:49
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itsik2005 שמתחילה ב "הקמל"ר עושה הכל כדי להפוך מיותר......"

כשפוליטקקי רוצה לדחות עשיה הוא מקים ועדה. !!!

כשהצבא לא רצה לטפל במילואימניקים - הוא מינה קצין מילואים.

לסגור ומהר את הדבר המיותר הזה !

מה הוא עשה בשביל מדינה ?
יום הוקרה בל"ג בעומר - הצחקתם אותי ...............
אתם יודעים מה עושים ביום הזה ? שופוני תקשורתי !
זה כמו במערכון של הגשש - כאילו ! אתה הבנת את זה ברוך?
מה ? יום אחד על כפיים וכל שאר הימים התעלמות מוחלטת.
תודה אני מעדיף הפוך יום אחד תעלמות ו 364 ימים על כפיים.

ועוד את היום הזה מפרסמים בכל כלי התשקורת. אומרים לעסקים בואו תנו הנחות ונפרסם אתכם חינם.
אז אני שואל לו אני בעל עסק ?
אתן הנחה של 20% יום אחד בשנה למי שנמצא בשמ"פ.
הסיכוי שיגיעו בודדים.
אבל בתמורה אקבל פרסומת לעסק באותו היום על עמוד שלם וביסופ"ש שלפניו?
לו הייתי מפרסם באופן פרטי ? מאות אלפים!!! בפועל גרושים.
קצין המילואים מרפד עסקים והם ירפדו לו את השחרור.
עד כאן שעור קצר בקלקלה ופוליטיקקה.
בושה היום הזה, בושה התפקיד הזה ובושה שנבחרי העם מינו אותו כדי שיוכלו לא לעשות כלום בנושא ואחר כך לנוח.

מה כן אפשר לעשות ?
קחו לדוגמא סטודנטים.............
המדינה מעבירה לאוניברסיטאות סיוע לפי גולגולת.........
קחו את הסכום חלקו בחצי.
אוניברסיטה תקבל 1/2 מהסכום לגוגולת שקיבלו עד עתה.
1/4 מהסכום יחולק לפי המספר היחסי של משרתי המילואים הרשומים.
1/4/ מהסכום יחולק על פי שמ"פ בפועל.
או אז תראו על איזה אוכלוסיה יושם הדגש בקבלה למוסד, ואיך כל המורים יאפשרו אפילו מועד ז' רק לשמור על משרתי המילואים אצלם.
קחו לדוגמא בעלי עסקים קטנים..............
ערבות מדינה למסגרת של מי שמבצע שמ"פ בפועל !
למדינה זה לסתום חור בשן לאותו עצמאי שנקרא למערכה בלבנון ל 90 יום זה יכול להפיל את העסק.

בתי הספר נמדדים היום רק על פי תוצאות הבגרות.
למה לא מפרסמים ליגה של מי ביה"ס התורם ביותר למערך הלוחם?
ואחריו מי התורם ביותר למערך המילואים?
ואולי גם לצ'פר אותם בימי טיול.......... וכדומה?

למה אני אגיד לכם למה?
כי המילואימניקים אוהבים את המדינה הזו ללא תנאי.........
הם מתיצבים לדגל כל פעם שקוראים להם.
למה דופקים את "הפראייירים"? - כדי שיתרבו.
מה לא ככה ?

מה בסך הכל המילואימניקים רוצים ?
שהמדינה הזאת תאהב אותם כמו שהם אוהבים אותה,
אז לא צריך קצין מילואים ולא צריך חוקים.
הדברים יבואו לבד.

ואת הדבר המגעיל הזה קצין מילואים לבטל ומיד
ישן 16-04-2007, 10:00
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
"הנבחרים למילואים"? - לא בטוח.

לפני מס' שנים, בשיא האינתיפאדה, יצא משרד הבטחון בהכרזה על שדרוג מעמדם של חיילי המילואים יחסית לאזרחים "רגילים" (="הנבחרים למילואים"). בפועל מסתבר שמפקדת קמל"ר הוקמה מסיבות תקשורתיות בלבד, שכן רוב הפעילות נעשית מעל דפי "ידיעות" ו"מעריב" וכמעט כלום לא בשטח. דוגמה מהימים האחרונים: ביטול ההוראה האוסרת על הביטוח הלאומי לגבות חובות שונים מכספי תגמולי המילואים. מעתה שוב יכול הביטוח הלאומי לגבות כספים באופן חד צדדי ישירות מקיצבת המילואים. המשמעות: לוחם ששירות 25 יום, ומצפה לקבל את קיצבתו, יקבל שקלים בודדים במקרה הטוב, או שום דבר במקרה הרע, במידה ויש פיגור בתשלום מזונות, פיגוןר בתשלומי הביטוח הלאומי (בעיקר שכיח אצל סטודנטים) ועוד כהנה וכהנה. הייתי ממליץ לקמל"ר להתעסק פחות בתחרויות מטופשות כמו "הצילום המוצלח מהווי המילואים" ויותר בדאגה לחיילים. אם לא לשדרג את מעמדו של לוחם המילואים לפחות לשמור על הקיים!
ישן 17-04-2007, 15:51
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
חוק מילואים: סגן שר הביטחון אפרים סנה - מה שווה מילה של פוליטיקאי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב ""הנבחרים למילואים"? - לא בטוח."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יובל.
לפני מס' שנים, בשיא האינתיפאדה, יצא משרד הבטחון בהכרזה על שדרוג מעמדם של חיילי המילואים יחסית לאזרחים "רגילים" (="הנבחרים למילואים"). בפועל מסתבר שמפקדת קמל"ר הוקמה מסיבות תקשורתיות בלבד, שכן רוב הפעילות נעשית מעל דפי "ידיעות" ו"מעריב" וכמעט כלום לא בשטח. דוגמה מהימים האחרונים: ביטול ההוראה האוסרת על הביטוח הלאומי לגבות חובות שונים מכספי תגמולי המילואים. מעתה שוב יכול הביטוח הלאומי לגבות כספים באופן חד צדדי ישירות מקיצבת המילואים. המשמעות: לוחם ששירות 25 יום, ומצפה לקבל את קיצבתו, יקבל שקלים בודדים במקרה הטוב, או שום דבר במקרה הרע, במידה ויש פיגור בתשלום מזונות, פיגוןר בתשלומי הביטוח הלאומי (בעיקר שכיח אצל סטודנטים) ועוד כהנה וכהנה. הייתי ממליץ לקמל"ר להתעסק פחות בתחרויות מטופשות כמו "הצילום המוצלח מהווי המילואים" ויותר בדאגה לחיילים. אם לא לשדרג את מעמדו של לוחם המילואים לפחות לשמור על הקיים!

סגן שר הביטחון אפרים סנה, בהיותו ח"כ, תמך בהצעת חוק המילואים של ארגוני המילואים בשנת 2005 ואף חתם על ההצעה.

סגן שר הביטחון אפרים סנה, בהיותו ח"כ ומיועד לסגן שר הביטחון, תמך בהצעת חוק מילואים של ארגוני המילואים שהוגשה לכנסת הנוכחית ואף חתם על ההצעה.

סגן שר הביטחון אמר ב- 16/5/06, בפגישת השדולה וארגוני המילואים בכנסת ש"מי שנבחר באליטה המשרתת, המדינה צריכה לפצות אותו ולתגמל אותו"..

והנה, ח"כ סנה, בתפקידו כסגן שר הביטחון מקדם הצעת חוק אנטי-מילואים ובה שום זכר מאותם עקרונות שחשב בזמנו שנחוצים לאליטה המשרת את המדינה.

סגן שר הביטחון, מה אתה רואה מהקומה ה-15 בבניין החדש בקיריה שלא ראית קודם מגובה הקרקע?

עלה

נ.ב.: בונוס: תמונה שפורסמה אצלנו ורצה במיילים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/20312790.JPG]
ישן 21-04-2007, 11:29

כתבה ב"יומן שישי" מאתמול על קריסת מערך המילואים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב "חוק מילואים: סגן שר הביטחון אפרים סנה - מה שווה מילה של פוליטיקאי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פורום החפ"שים
סגן שר הביטחון אפרים סנה, בהיותו ח"כ, תמך בהצעת חוק המילואים של ארגוני המילואים בשנת 2005 ואף חתם על ההצעה.

סגן שר הביטחון אפרים סנה, בהיותו ח"כ ומיועד לסגן שר הביטחון, תמך בהצעת חוק מילואים של ארגוני המילואים שהוגשה לכנסת הנוכחית ואף חתם על ההצעה.

סגן שר הביטחון אמר ב- 16/5/06, בפגישת השדולה וארגוני המילואים בכנסת ש"מי שנבחר באליטה המשרתת, המדינה צריכה לפצות אותו ולתגמל אותו"..

והנה, ח"כ סנה, בתפקידו כסגן שר הביטחון מקדם הצעת חוק אנטי-מילואים ובה שום זכר מאותם עקרונות שחשב בזמנו שנחוצים לאליטה המשרת את המדינה.

סגן שר הביטחון, מה אתה רואה מהקומה ה-15 בבניין החדש בקיריה שלא ראית קודם מגובה הקרקע?

עלה

נ.ב.: בונוס: תמונה שפורסמה אצלנו ורצה במיילים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/20312790.JPG]

לכל מי שפספס אתמול את הכתבה:
http://www.keshet-tv.com/VideoP Page.aspx?MediaID=15664&Cat tID=379

כתבה חשובה למי שלא מכיר את המצב בשטח. אני מקווה ששר הביטחון, סגנו סנה, הרמטכ"ל (שטוען שאין בעיה) והקמל"ר ש... (האמת, עד היום אני לא יודע במה הוא עוסק) ראו אותה.

עלה
ישן 24-04-2007, 22:02

ארגוני המילואים קוראים לביטול יום ההוקרה לחיילי המילואים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב "כתבה ב"יומן שישי" מאתמול על קריסת מערך המילואים"

שלום רב!

ב- 18/4/05, פורום החפ"שים ותנועת בלת"ם פנו במכתב לשר יעקוב אדרי, יו"ר ועדת שרים לענייני טקסים וסמלים, בדרישה לבטל לאלתר את "יום ההוקרה" לחיילי המילואים עד שיחוקק חוק מילואים הוגן וצודק אשר כן יבטא את ההוקרה המצופה ממדינה מתנכרת.

מצ"ב המכתב שנשלח לכל הגורמים:
************************************************** ************************************

18 באפריל 2007
ל' ניסן התשס"ז

לכבוד
ח"כ יעקוב אדרי, יו"ר ועדת השרים לענייני טקסים וסמלים

הנדון : דרישה לביטול יום ההוקרה לחיילי המילואים.

שלום רב!

כבכל שנה ב-3 השנים האחרונות, יתקיים בל"ג בעומר הקרוב "יום ההוקרה לחיילי מערך המילואים" שמטרתו המוצהרת הינה "שיפור המוטיבציה של חיילי המילואים באמצעות הצדעה חברתית" (כפי שמופיע באתר קצין מילואים ראשי).

גם השנה מתוכננים טקסים ואירועי הצדעה שונים ללא בשורה אמיתית וללא כל עשייה משמעותית לחיזוק אמיתי של מערך המילואים וחייליו.

אנו, ארגוני המילואים, חשים היטב את הקרע בין המדינה, מוסדותיה וצה"ל לבין האזרח הנאמן המשרת במילואים. ב- 6 השנים האחרונות, אנו מסייעים ונאבקים למען חיזוק מערך המילואים ע"י דרישה בלתי מתפשרת בעיגון בחוק את החובה לאמן, לצייד, לתגמל ולהגן אזרחית על מי שמוכן למסור את נפשו למען ביטחון המדינה.

לצערנו, המדינה אוטמת את ליבה פעם אחר פעם ובמקום לספק פתרונות ידועים ומשמעותיים, היא מסתפקת ב"ימי הוקרה" חלולים, עם נאומים יפים וטפיחות שכם מזויפות במקום לקדם חקיקה שתסדיר ותבטיח את ביטחונם ורווחתם של המילואימניק ובני ביתו.

יום זה הינו סטירת לחי צינית לכל מילואימניק ובמקום לשפר את המוטיבציה לשרת הוא מעצים את תחושת הניצול והניכור של המדינה כלפי המילואימניק. לראיה, סקר צה"לי שהתפרסם לאחרונה מראה ממצאים מדאיגים - ב- 3 השנים האחרונות המוטיבציה לשירות ותחושת השליחות במגמה ירידה מתמדת.

אין כל צורך ביום מילואים חסר תוכן משמעותי, המשמש עלה תאנה לאי עשייה.

אנו קוראים לבטלו לאלתר עד שיחוקק חוק מילואים הוגן וצודק אשר כן יבטא את ההוקרה המצופה ממדינה מתנכרת.

בברכה,
רועי רון, תנועת בלת"מ לחיזוק מערך המילואים baltam@tapuz.co.il
עלה מיקנובסקי, פורום החפ"שים hapashim@gmail.com

העתק
שר הביטחון
ועדת חוץ וביטחון
רמטכ"ל
ישן 26-04-2007, 00:31

"אנשי המילואים מזהירים: החוק החדש יביא לקריסתנו" - כתבה ב- ynet
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב "קישורים לכתבות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פורום החפ"שים
1. "לא רוצים סטירת לחי צינית שמעצימה הניצול"
http://www.ynet.co.il/articles/ /1,7340,L-3391578,00.html#n
מאת חנן גרינברג ב- ynet

2. "ארגוני מילואים: לבטל את יום ההוקרה למילואימניקים"
http://www.nfc.co.il/Archive/00 01-D-129229-00.html?tag=00-22-0 04
מאת עידן יוסף ב- nfc

לעיונכם,

עלה

כתבה מאת חנן גרינברג. ציטוט:

"בפגישה עם סגן שר הביטחון אמרו חיילי המילואים כי כבר כעת נשמעים מהשטח קולות של מפקדים במילואים שמתקשים לגייס את חייליהם בשל המעמסה הכבדה. בין היתר טוענים המילואימניקים כי יש לגייסם לאימונים ולא לתעסוקה מבצעית".

לכתבה המלאה

זה המסר שהעברנו כל ארגוני המילואים לסגן שר הביטחון בפגישה שהתקיימה אתמול (יום ד') בערב במשרד הביטחון.

ביום א' ה- 6/5/07, ל"ג בעומר, הממשלה תאשר את הצעת החוק האנטי-מילואים שלה ובאותו שבוע היא צפויה לעבור קריאה ראשונה.

כל מי שאכפת לו מהמשרתים במילואים ומביטחון המדינה חייב להתנגד לחוק החלול הזה ולדרוש חוק אחר, חוק הוגן אשר יעגן את החובה לאמן, לצייד, לתגמל ולהגן אזרחית על המעטים הנושאים בנטל הביטחון.

אנו נמשיך להאבק לחקיקת חוק מילואים צודק והוגן.

עלה
ישן 26-04-2007, 00:33

על שתיקתו של הקמל"ר
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב ""אנשי המילואים מזהירים: החוק החדש יביא לקריסתנו" - כתבה ב- ynet"

על הקמל"ר להחליט באיזה צד הוא נמצא. הישיבה על הגדר לא יכולה להמשך. בעבר, שמענו וקראנו דברים שלו בעד הצורך לפצות, לתגמל, לטפח ולהוקיר את המיעט המשרת. הקמל"ר הנוכחי עבר את כל התפקידים כקצין במערך המילואים. אסור לו לשכוח מהיכן הוא בא ולמען מה הוא מונה לתפקיד.

דני הקמל"ר: הגיע הזמן לבחור ולעמוד מאחורי הבחירה. או בעד המשרתים או להמשיך לשתוק.

אם בעד, אז בבקשה - נא להודיע חגיגית שהחוק המוצע ע"י משרד הביטחון הוא חוק רע ומזיק.

אם לשתוק ורק לארגן "ימי הוקרה", אז בבקשה - נא למסור את המפתחות ולסגור את הלישכה.

עלה
ישן 24-04-2007, 23:46

בקרוב נעדכן אתכם לגבי המחאה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "קורא לכל אנשי המילואים להסתובב בגופיות של צבי (צ' - עושק חיילי מילואים)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MONOCHROME
ללבוש חולצות אלה באותו יום (ואם אפשר לעבור ולהצטלם ליד מוסדות צה"ל ומוסדות ציבור)
אגב, האם מתוכנן ארוע מחאה בירושלים לאותו יום?

ואני מצטרף לקריאתך בחום.

ולכל מי שמעוניין בחולצה:
פרוייקט "צה"ל עושק את חיילי המילואים" נמשך וכל יום מצטרפים עוד מילואימניקים.

רוצים להצטרף גם? תזמינו חולצות בתיבת מייל להזמנותן: oshek.miluim.shirts@gmail.com
וצרו קשר עם צבי לגבי מחיר ולוגיסטיקה (במחיר כמעט עלות) ותשלחו לנו למייל את התמונות שלכם.

גם לנו תהיה תערוכת צילומים ל"יום ההוקרה" (יער זה כבר יותר מסובך... )

עלה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/20190550.JPG]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/20367491.JPG]

נערך לאחרונה ע"י פורום החפ"שים בתאריך 24-04-2007 בשעה 23:58. סיבה: תיקון תוכן שהועתק
ישן 25-04-2007, 13:31
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
כתבה ב-YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3391578,00.html
ויש שם תגובה אחת שהייתי חייב לצטט:
ציטוט:

אני, כמו רבים מחברי, לא עושה מילואים בשביל להרוויח כסף. אני עושה מילואים כי החוק במדינה מחייב (וגם המצב מחייב). לכן אני לא רוצה את היום כיף פעם בשנה ולא רוצה את ה- 500 ש"ח שאני מקבל על ימי מילואים מעבר ל- 20 יום ולא רוצה תגמול מיוחד.
אני רק רוצה שלא יהיה מצב שהבוס שלי כועס עלי והחברה צוחקים עלי שאני יוצא למילואים. אני לא רוצה מצב בו המזכירה לא יודעת מה הנוהל לגבי ימי מילואים והפתרון שהיא מציעה לי זה שאני "יפוטר" ל- 24 ימי המילואים ואדאג לקבל את הכסף מביטוח לאומי ואחרי "יעסיקו" אותי מחדש. אני לא רוצה מצב שאישתי כועסת עלי שאני יוצא למילואים ומשאיר אותה לבד 24 יום.
כל מה שצריך זה שפשוט כ-ו-ל-ם יעשו מילואים. מי שלא יכול להלחם - שיעשה שירות אחר. יש חוק במדינה, ואני רק רוצה שיאכפו אותו!
אני לא צריך פרס על זה שאני ממלא את החוק. אני רוצה עונש לאלה שלא ממלאים אותו. זה כמו שבמקום לכלוא את הגנבים - יתנו תגמול למי שלא גנב!

לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר.

http://www.baking.co.il

ישן 01-05-2008, 18:54
  itsik2005 itsik2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
איך פוליטיקאי שלא עשה דבר בכהונתו יאדיר את שמו?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "הקפצה קלילה אחרי שנה לטובת כתבה מבמחנה על הקמל"ר היוצא"

ינכס לעצמו מהלכים ופעולות של אחרים.
תא"ל הקמל"ר לא עשה דבר לטובת אנשי המילואים פרט לנסיון ציפה בנבכי הפוליטיקה הצה"לית והישראלית.
עם סיום תפקידו (המיותר לחלוטין ) הוא טוען כי הוא שבע רצון וגאה במיוחד בחוק המילואים החדש.
1.למיטב ידיעתי חוק המילואים תומרץ על ידי פורום החפשי"ם וחכי"ם תומכים ולא על ידי הקמ"ר.
2.אני לא יכול למנות ולו פעולה אחת איכותית של הקמל"ר לטובת חיילי המילואים.
תפקיד הקמ"ר מעצבן במיוחד כאשר הקמל"ר שאמור לייצג את חייליי המילואים מגלה אזלת יד וההישג היחיד שלו הוא האדרה עצמית וחויית בית ספר לפוליטיקה לקראת המשך הקריירה.
מרגיז,ממש מרגיז וחבל....
ישן 01-05-2008, 21:39

עזוב, לא שווה תגובה אפילו
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי itsik2005 שמתחילה ב "איך פוליטיקאי שלא עשה דבר בכהונתו יאדיר את שמו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itsik2005
ינכס לעצמו מהלכים ופעולות של אחרים.
תא"ל הקמל"ר לא עשה דבר לטובת אנשי המילואים פרט לנסיון ציפה בנבכי הפוליטיקה הצה"לית והישראלית.
עם סיום תפקידו (המיותר לחלוטין ) הוא טוען כי הוא שבע רצון וגאה במיוחד בחוק המילואים החדש.
1.למיטב ידיעתי חוק המילואים תומרץ על ידי פורום החפשי"ם וחכי"ם תומכים ולא על ידי הקמ"ר.
2.אני לא יכול למנות ולו פעולה אחת איכותית של הקמל"ר לטובת חיילי המילואים.
תפקיד הקמ"ר מעצבן במיוחד כאשר הקמל"ר שאמור לייצג את חייליי המילואים מגלה אזלת יד וההישג היחיד שלו הוא האדרה עצמית וחויית בית ספר לפוליטיקה לקראת המשך הקריירה.
מרגיז,ממש מרגיז וחבל....

רק הערה חשובה: התימרוץ הוא עבודה ארוכת שנים של פורום מג"דים, מח"טים וטייסי מילואים, בלת"ם, האלוף במיל' עוזי דיין, ח"כ אבו וילן, איתן כבל ודני יתום (יו"רי השדולה בעבר ובהווה) וכמה ח"כים מכל סיעות הבית במסגרת השדולה וגם שלנו. כמו כן, מהמון מילואימניקים כמוכם שעודדו אותנו להמשיך וחיזקו את מאמצינו, למרות יחסי הכוחות ונתוני הפתיחה אשר היה ניתן לחשוב שהמשימה היא בלתי אפשרית.

סיומו המוצלח לא היה קורה ללא התגייסותו של סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, יו"ר ועדת חו"ב, צחי הנגבי ולשכותיהם והבנה ורצון לקידום החוק של ראש אמ"ש המיועד, תא"ל אבי זמיר וצוותו.

לגבי הכתבה הנ"ל, שיהיה לו לבריאות.

שבת שלום,

עלה
ישן 02-05-2008, 09:16
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
תפקיד הקמל"ר נגזר מפקודת מבצע "עלה תאנה"
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי rshibi שמתחילה ב "יישר כוח"

ולפיה ישמש קמל"ר כקכסתח"ר בעת מצוקה תקשורתית.

בתור מילואמניק ותיק וציני ברצוני להודיע לך כי: [1] לא סופרים אותנו [2] לא יספרו אותנו

צנחן1 מיצה היטב את דרישות מערך המילואים: תגמול כלכלי, מיצוי מקצועי של ימי השרות באימונים ובחרום, שמירת כשירות מבצעית ולוגיסטית לזמן מלחמה.

כל הדרישות הנ"ל מצריכות כסף או לחלופין עלולות לאלץ גורמים שהורגלו לחוסר יעילות לשנות ממנהגיהם.
את ההחלטות בסופו של יום מקבלים פוליטיקאים. פוליטיקאים אינם אוהבים להוציא כסף על מי שאינו הכרחי לבחירתם ואינם אוהבים לשנות מנהגים אצל מי שעלול להפריע לבחירתם.

כידוע 'מלחמה זה ענין של מילואימניקים וסתם חילים רציניים' ואלו כידוע מהווים מיעוט ובכל מקרה יתיצבו ביום פקודה להציל את המצב. במחיר של כך וכך אחוזי נפגעים בעתיד יכול פוליטיקאי לקנות לעצמו את ההווה ומה הוא צריך יותר מכך?

* לגבי רשימת אנשי העסקים שאותו קמל"ר קישט עצמו בנוצותיה - הייתי מעדיף כל אחד ואחד מהם כקמל"ר שכן כולם הוכיחו את יכולתם לנהל מערכת גדולה, להגדיר את צרכיה ומטרותיה ולחתור למימושם.

* לגבי 'למה קמל"ר לא בא לבקר" - קמל"ר הינו תפקיד יחצ"ני בעיקרו. כל יעודו הינו יצירת מראית עין של 'דאגה למילואימניקים'. זה מצטייר טוב תקשורתית כמעט כמו עיסוק בהתחממות כדור הארץ רק יעיל פחות. הגעה של קמל"ר למפגש טעון עם חיילים טעונים - עלול להסתיים בשאלות מביכות, טענות או חלילה הצגה סדורה של נימוקים ואמירות שיביישו את המבקר ואת שולחיו. בזאת, תוחמץ מטרת עצם קיומו של המוסד.

* פעילותם המבורכת של עלה, ד"ר לובין ושאר פורומי ואגודות המילואימניקים מועילה יותר וחשובה יותר מפעילותם של הקמל"רים שסיבסדנו עד כה.
ישן 30-05-2008, 11:48

"יום ההוקרה לבזבוזים" מתוך מדור "רפובליקת בננות" מאת גיא לשם

מאמר ב"דה מרקר"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
מערכת הביטחון ערכה טקסי הוקרה למילואימניקים. פוליטיקאים וקצינים בכירים זכו לתקשורת אוהדת, אבל אל החיילים בשטח החגיגות לא הגיעו
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P300508/p.0.3005.40.1.9.jpg]

בכירי מערכת הביטחון והנשיא שמעון פרס בטקס הוקרה ליחידות מילואים

תצלום: טס שפלן / ג'יני

בצירוף

מקרים ציני במיוחד, דווקא בשבוע שבו פורסם דו"ח מבקר המדינה, אשר חשף שוב את הבזבוזים הגדולים מתקציב הביטחון ואת ידם הקלה של בכירי צה"ל שאישרו לעצמם תנאי פרישה דימיוניים משירות הקבע, ציינו בצה"ל את יום ההוקרה למערך המילואים. ויש מה לחגוג - לפני כחודשיים התקבל חוק המילואים המשפר את ההחזר הכספי שניתן למשרתים במילואים יותר מ-16 יום בשנה ומעניק להם נקודות זיכוי במס - שיפור משמעותי לאחר שנים של התעלמות מחיילי מילואים קרביים שמצאו עצמם נקראים לשירות כדי לאבטח עזים על גבעות שוממות או לאימוני ריענון שכללו בעיקר המתנה בחוסר מעש.

בצה"ל טוענים כי הימים האלה חלפו ומציגים בגאווה את החוק שאמור להגביר את המוטיווציה, אבל את היום שאמור לטפוח על שכמם של המילואימניקים לא ציינו בשטחי האימונים של צה"ל בנגב וברמת הגולן ואפילו לא בעמדת השמירה של הש"ג. את החגיגות בחרו לערוך באולמות ממוזגים, לצדם של פוליטיקאים. בבית הנשיא הוענקו תעודות הוקרה ל-18 יחידות מילואים מצטיינות, ובלשכת הרמטכ"ל הוענקו תעודות ל-37 חיילים, קצינים ונגדים מצטיינים ממערך המילואים.

כדי להשלים את הפסטיבל נערך גם טקס מיוחד במעמד שר הביטחון, יו"ר ההסתדרות עופר עיני ונציגי המעסיקים, שבו נחתמה אמנה ציבורית להבטחת יחס הוגן מצדם של מעסיקים למילואימניקים. בדובר צה"ל הדגישו השבוע בתגובה ש"כל האירועים מוכוונים לחיילי המילואים ולא לאף אחד אחר" .

פרט קטן שכחו בדובר צה"ל לציין: עלות האירועים לתקציב הביטחון היא לא פחות מ-1.3 מיליון שקל. לא ברור מדוע נדרש סכום גדול כל-כך בעבור האירועים, אבל בצה"ל, כרגיל, מתייחסים לכל שאלה מביכה כאל סוד צבאי ולא מפרטים את סעיפי ההוצאות.

בדיקת המדור מגלה לאן הולך לפחות חלק מהכסף. הצבא שכר את שירותיו של יועץ חיצוני ליחסי ציבור כדי שיעלה את המודעות הציבורית לקיומו של יום ההוקרה הבזבזני. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מאז ייסודו של יום ההוקרה למערך המילואים נשכרו שירותי פרויקטור, אשר עסק בייזום אירועים במגזר האזרחי ובקידום העלאת מודעות ליום זה. בשנה הנוכחית לא נשכר פרויקטור ייעודי ליום ההוקרה ואת התפקיד ממלאת חברת ייעוץ המסייעת באופן שנתי למפקדת קצין המילואים הראשי בקידום יוזמות מול גופים אזרחיים".

אם מישהו ממקבלי ההחלטות בצה"ל או במשרד הביטחון היה באמת מתעניין בשיפור מצבם של המילואימניקים, היו נמצאים לכסף שימושים ראויים יותר, שהיו מגיעים באמת לשטח - במקום ליחסי ציבור, שנועדו, אולי, להסתיר הוצאות מנופחות ומחדלים.
************************************************** **********************************************

גם מיותר וגם יקר,

שבת שלום,

עלה

נערך לאחרונה ע"י פורום החפ"שים בתאריך 30-05-2008 בשעה 11:51.
ישן 21-06-2008, 09:25
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אנחנו מוכנים למלחמה הבאה!
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב ""יום ההוקרה לבזבוזים" מתוך מדור "רפובליקת בננות" מאת גיא לשם"

הקיץ בא והזמן לאימון תאג"ד הגיע. לאחר דין ודברים ונסיונות חוזרים ומיותרים שוכנעה מועצת גדולי הצבא כי ניתן לדמיין פצועים גם בימ"ח האוגדה ואין צורך לסוע לבאלי"ש לשם כך. ביום א' בתשע בבוקר התייצבו ככתוב בצו ובספר הבדיחה והחידוד הצה"ליים רופא, רואה חשבון, עו"ד, דוקטור לכימיה, דוקטוראנט לביולוגיה, פרסומאי ושלושה סטודנטים עובדים - בימ"חם החביב. שוחחנו, צחקנו, התעדכנו במצב המשפחתי והלימודי והבטנו בשעון. ומי לא בא? הצבא!

לא קצינת הקישור, לא קצינת ההדרכה, לא החונכים מחיל רפואה, לא הנגד שמונה לסייע לנו ולמען האמת גם לא אף אחד אחר למעט פקידה צעירה וסדירה שחיילה אותנו אך לא ידעה מאומה מעבר לכך.

שעתיים וחצי חלפו והנג"ד החביב הגיע. יחד יצאנו לאיזור שהוקצה לנו לתרגול והמתנו לכח החילוץ. כעבור שלוש שעות ומחצה הגיעה קצינת ההדרכה האוגדתית שכן שנת היופי של חלק מאנשי קבע נמשכת ביום א' כידוע עד הצהרים.

היא בישרה לנו כי המדריכים כבר בבסיס ומיד לאחר שיאכלו צהרים נתוודע אליהם. אחת בצהרים זה לסדירים אמרה הקה"דית בלי למצמץ, תשע זה רק למילואימניקים. היא הביטה בעיני עגל ברואה החשבון שביקש להבין מדוע לא יכל לקיים ישיבת בוקר במשרדו במקום להמתין למעלת הקצינה והנהנה בחביבות כשהסברתי לה כי מחוץ לגדרות הבסיס המנומנם יש חיים דינמיים יותר משהורגלה להם.

במזל טוב החל האימון. בשלושת הימים הראשונים חנכו אותנו כמובן מתלמדים בלווי מדריכתם שכן אין דבר הגיוני יותר מלבזבז ימ"מ של תשעה מילואימניקים על תרגולם שלושה ילדים בני שמונה עשרה וקצת. הם רשמו חוות דעת זה על זה, הקשיבו למדריכתם שישבה לצידם ואין ספק כי התקדמו ביכולות ההדרכה תוך אימון. לא שאסור לתרגל צעירים על חשבון תרגולם של יחידות המילואים רק שמשום מה שני שליש מאימוני תאג"די המילואים שחוויתי הוקדשו למטרה זו. היינו סבלניים עימם ושלא כבעבר לא הנסנו אותם בכעס משהראו חוסר בקיאות בתו"ל או משהתיימרו להיות מומחים לטראומה ובכלל. גיליתי כי ככל שאני מתרחק מגילם של הזאטוטים וילדי מתקרבים לגילאיהם אני נעשה רך יותר.

ביום השלישי נערה כמתוכנן שיחת סיכום לחבריה והגיע להחליפם המדריך האמיתי. האימון החל לזרום גם בעזרת המדריך ולא מעט בזכות נגד בודד שחזר מן הנופש ומילא חוסרים צפויים בעזרי אימונים על חשבון זמנו הוא. תמיד יש מי שמאחה את ששוברים אחרים ולא זוכה על כך להכרת תודה מהמערכת. היה זה בדיוק אותו נגד שהתרוצץ לפני שנתיים ביום גיוס החרום בזמן שקת"ח / סגן ב' / נגדי תחזוקה אחרים לא הבינו מדוע מחרידים כל כך הרבה אנשים את שלוותם.

ביום החמישי התקלקלה מכוניתו של אחד החובשים ויצאתי לאוספו. הודעתי לחברים כי אאחר ושיתחילו בלעדי אך משהגענו בשמונה ומחצה לשער הימ"ח מצאתי אותם ממתינים זעופים מחוצה לו. תקלה בהעברת מסרים בין השרת רב העוצמה של משרד הרס"ר לבין מערכת התמיכה של משרד הקישור ועומס בלתי צפוי על הנהגתו הרוחנית של המחנה גרמה לכך שאישורי הכניסה היו כלא היו. הנגד הממונה על יצירת תקלות ותיקונן ע"י אילתורים היה בדרכו לבסיס כי הרי עוד לא תשע בבוקר. למרבה המזל התרגש הרס"כ [רב סמל כלשהו] שעמד כתורן בשער לשמוע כי אנו משוייכים לאותה יחידה. האזנו לנאום מליצי אודות "אני
X, אני הבאתי לכם את האלפות לחורשה, איך לא שמעתם על X שהביא לכם מים לעמדות, למה מי הביא לכם אוכל?" [המושבניקים כמובן]. מיד לאחר הנאום הראנו תעודות מזהות ונכנסנו פנימה.

הנפגעים המדומים של היום האחרון לא הגיעו וגם קצינת ההדרכה לא ממש. שטויות. הרי בכל יום מבזבז הצבא הון כסף ושפע זמן אז מאומה לא יקרה מאי מצוי של עוד קצת ימ"מ. אילתרנו כרגיל איש על רעהו, עברנו יחד עם הנגד היעיל לסיבוב רענון במחסן שלנו וסיימנו ציניים ומשועשעים את האימון.

ומדוע אני משוכנע כי אנו מוכנים היטב למלחמה הבאה? התשובה פשוטה - בשל האיכות האנושית. המוטיבציה, יכולת האלתור, ההסתגלות והנכונות להקדשת מרץ וזמן הם אלו שיקבעו. בכל אלו - אנו מתורגלים היטב.

הקמל"ר? הוא לא קשור אלינו.. הוא אומנם מהאשכול הזה אך מאז מונה לתפקידו נראה כאילו הוא שייך לצבא אחר.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 21-06-2008 בשעה 09:35.
ישן 21-06-2008, 10:18
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אנחנו מוכנים למלחמה הבאה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
הקיץ בא והזמן לאימון תאג"ד הגיע. לאחר דין ודברים ונסיונות חוזרים ומיותרים שוכנעה מועצת גדולי הצבא כי ניתן לדמיין פצועים גם בימ"ח האוגדה ואין צורך לסוע לבאלי"ש לשם כך. ביום א' בתשע בבוקר התייצבו ככתוב בצו ובספר הבדיחה והחידוד הצה"ליים רופא, רואה חשבון, עו"ד, דוקטור לכימיה, דוקטוראנט לביולוגיה, פרסומאי ושלושה סטודנטים עובדים - בימ"חם החביב. שוחחנו, צחקנו, התעדכנו במצב המשפחתי והלימודי והבטנו בשעון. ומי לא בא? הצבא!

לא קצינת הקישור, לא קצינת ההדרכה, לא החונכים מחיל רפואה, לא הנגד שמונה לסייע לנו ולמען האמת גם לא אף אחד אחר למעט פקידה צעירה וסדירה שחיילה אותנו אך לא ידעה מאומה מעבר לכך.

שעתיים וחצי חלפו והנג"ד החביב הגיע. יחד יצאנו לאיזור שהוקצה לנו לתרגול והמתנו לכח החילוץ. כעבור שלוש שעות ומחצה הגיעה קצינת ההדרכה האוגדתית שכן שנת היופי של חלק מאנשי קבע נמשכת ביום א' כידוע עד הצהרים.

היא בישרה לנו כי המדריכים כבר בבסיס ומיד לאחר שיאכלו צהרים נתוודע אליהם. אחת בצהרים זה לסדירים אמרה הקה"דית בלי למצמץ, תשע זה רק למילואימניקים. היא הביטה בעיני עגל ברואה החשבון שביקש להבין מדוע לא יכל לקיים ישיבת בוקר במשרדו במקום להמתין למעלת הקצינה והנהנה בחביבות כשהסברתי לה כי מחוץ לגדרות הבסיס המנומנם יש חיים דינמיים יותר משהורגלה להם.

במזל טוב החל האימון. בשלושת הימים הראשונים חנכו אותנו כמובן מתלמדים בלווי מדריכתם שכן אין דבר הגיוני יותר מלבזבז ימ"מ של תשעה מילואימניקים על תרגולם שלושה ילדים בני שמונה עשרה וקצת. הם רשמו חוות דעת זה על זה, הקשיבו למדריכתם שישבה לצידם ואין ספק כי התקדמו ביכולות ההדרכה תוך אימון. לא שאסור לתרגל צעירים על חשבון תרגולם של יחידות המילואים רק שמשום מה שני שליש מאימוני תאג"די המילואים שחוויתי הוקדשו למטרה זו. היינו סבלניים עימם ושלא כבעבר לא הנסנו אותם בכעס משהראו חוסר בקיאות בתו"ל או משהתיימרו להיות מומחים לטראומה ובכלל. גיליתי כי ככל שאני מתרחק מגילם של הזאטוטים וילדי מתקרבים לגילאיהם אני נעשה רך יותר.

ביום השלישי נערה כמתוכנן שיחת סיכום לחבריה והגיע להחליפם המדריך האמיתי. האימון החל לזרום גם בעזרת המדריך ולא מעט בזכות נגד בודד שחזר מן הנופש ומילא חוסרים צפויים בעזרי אימונים על חשבון זמנו הוא. תמיד יש מי שמאחה את ששוברים אחרים ולא זוכה על כך להכרת תודה מהמערכת. היה זה בדיוק אותו נגד שהתרוצץ לפני שנתיים ביום גיוס החרום בזמן שקת"ח / סגן ב' / נגדי תחזוקה אחרים לא הבינו מדוע מחרידים כל כך הרבה אנשים את שלוותם.

ביום החמישי התקלקלה מכוניתו של אחד החובשים ויצאתי לאוספו. הודעתי לחברים כי אאחר ושיתחילו בלעדי אך משהגענו בשמונה ומחצה לשער הימ"ח מצאתי אותם ממתינים זעופים מחוצה לו. תקלה בהעברת מסרים בין השרת רב העוצמה של משרד הרס"ר לבין מערכת התמיכה של משרד הקישור ועומס בלתי צפוי על הנהגתו הרוחנית של המחנה גרמה לכך שאישורי הכניסה היו כלא היו. הנגד הממונה על יצירת תקלות ותיקונן ע"י אילתורים היה בדרכו לבסיס כי הרי עוד לא תשע בבוקר. למרבה המזל התרגש הרס"כ [רב סמל כלשהו] שעמד כתורן בשער לשמוע כי אנו משוייכים לאותה יחידה. האזנו לנאום מליצי אודות "אני
X, אני הבאתי לכם את האלפות לחורשה, איך לא שמעתם על X שהביא לכם מים לעמדות, למה מי הביא לכם אוכל?" [המושבניקים כמובן]. מיד לאחר הנאום הראנו תעודות מזהות ונכנסנו פנימה.

הנפגעים המדומים של היום האחרון לא הגיעו וגם קצינת ההדרכה לא ממש. שטויות. הרי בכל יום מבזבז הצבא הון כסף ושפע זמן אז מאומה לא יקרה מאי מצוי של עוד קצת ימ"מ. אילתרנו כרגיל איש על רעהו, עברנו יחד עם הנגד היעיל לסיבוב רענון במחסן שלנו וסיימנו ציניים ומשועשעים את האימון.

ומדוע אני משוכנע כי אנו מוכנים היטב למלחמה הבאה? התשובה פשוטה - בשל האיכות האנושית. המוטיבציה, יכולת האלתור, ההסתגלות והנכונות להקדשת מרץ וזמן הם אלו שיקבעו. בכל אלו - אנו מתורגלים היטב.

הקמל"ר? הוא לא קשור אלינו.. הוא אומנם מהאשכול הזה אך מאז מונה לתפקידו נראה כאילו הוא שייך לצבא אחר.

ישראלה
למה לעזאזל לא לחשוב חיובי ?
הרי אין אימון טוב מזה.............
גם את וגם אני בטוחים שבבוא יום פקודה - הימ"ח יהיה מבורדק וחסר ! (לא ככה?)
כך היה בקדש, כך היה בששת ימים (רק אז היו 3 שבועות כוננות לסגירת פערים)
כך היה ביוה"כ
כך היה בליטני (דחיית יציאה ב 24 שעות להשלמות הפסדנו יום בהיר והרווחנו יום גשם)
כך היה בלבנון 1 אז נתנו הקודקודים המנוסים 72 שעות להכנות מרגע הגיוס.
מי זוכר את חומת מגן - שיקום מי שלא חסר ציוד ? (אפודים ושחפצי"ם זוכרים?)
ועל לבנון 2 כל דיבור מיותר.

אז מה עושים: בונים אימון המיועד לבדוק את רוח הלחימה היוזמה וכושר האלתור של כוח המילואים.
זהו סוג האימון הכי נכון והכי מתאים לקראת המלחמה הקרובה.
אם הצלחתם אילתרתם יזמתם וניצחתם - אזי מה טוב אנחנו מוכנים לסיבוב הבא.
אם לא..............................
אז תתחילו להתאמן על אילתור ויוזמה - יא מילואימניקים בכיינם.
מה אתם מפריעים לקמל"ר לשמן את בעלי ההון ולרפד את עתידו.
נו באמת?
ישראלה הגזמתם
ישן 15-12-2011, 08:17

"הקמל"ר-התא"ל המיותר בצה"ל" - מאמר ב"ישראל דיפנס"

מאת איתי לנדסברג-נבו ואל"מ (מיל') משה פישר (חברי פורום מג"דים, מח"טים וטייסים במילואים" .

ציטוט:

"חברי פורום המח"טים, מג"דים וטייסים במילואים יוצאים בביקורת חריפה נגד מי שאמור להגן על זכויותיהם. לטענתם, עם תום הקדנציה של הקמל"ר השלישי, ניתן לומר כי ממלאי התפקיד כשלו לחלוטין במשימתם".

למאמר המלא

לעיונכם,

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 15-12-2011, 09:16
  יגאלמד יגאלמד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.10
עיינתי...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב ""הקמל"ר-התא"ל המיותר בצה"ל" - מאמר ב"ישראל דיפנס""

תפקיד הקמל"ר הוא תפקיד כפוי טובה.
מחד, ממנים קצין מילואים, "אחד משלנו", כדי לעמוד על משמר האינטרסים של מערך המילואים; מאידך לא נותנים לו סמכויות של ממש לביצוע, והוא מנסה לקדם את יעדי מערך המילואים בכח אישיותו ויכולותיו בלבד. לא תמיד זה מספיק, כי נושא המילואים , בעיני המערכות - הצבאית, האזרחית, הפוליטית - אינו נמצא בראש סולם העדיפויות.
נראה לי שכותבי המאמר עושים עוול לתא"ל שוקי בן ענת, שכן הוא משקיע מאמצים רבים לטובת מערך המילואים, אכן לא תמיד בהצלחה, כפי שהוא עצמו מודה.
למען הגילוי הנאות, אני מכיר ומוקיר את תא"ל שוקי בן ענת עוד מהימים בהם למדנו באותה כתה בביה"ס היסודי, כך שאיני יכול לטעון לאובייקטיביות.
ישן 15-12-2011, 10:47

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב ""הקמל"ר-התא"ל המיותר בצה"ל" - מאמר ב"ישראל דיפנס""

חבל שיש מצב של חוסר אמון ו"מלחמות יהודים" בין הפורומים לקמל"ר. מאחר ששמעתי גם את עמדתו של הקמל"ר לגבי העניין, אני יודע שחוסר ההערכה במקרה הזה הוא הדדי. שוב - חבל, רק המילואימניקים מפסידים...

אני לא מסכים עם הביקורת שהוטחה בתא"ל בן-ענת בכתבה. לא למדתי אתו ביסודי (לדעתי אפילו לא הייתי מפוצל לשני חלקים אז ) ולא אכלתי אתו מאותו המסטינג, אבל כן נעזרתי בו רבות במהלך תפקידי במילואים. אני חייב לומר שלא נתקלתי במצב שבו פניתי לקמל"ר והוא לא פעל, אישית, כדי למנוע פגיעה בחיילים או בכשירות היחידה. ואני לא יחיד.

נכון, לא כל מה שרוצים מצליחים להשיג. בטח כשמדובר בהתנהלות מול מערכת שבהגדרה לא מבינה למה היא צריכה אותנו (למרבה הצער והאיוולת!). ברור גם שלפורומים אזרחיים, שלא מקבלים משכורת מצה"ל, קל יותר לפעול בצורה "קולנית" (במובן החיובי של המילה) ולוחצת כדי להשיג השגים. אבל בן-ענת פעל ופועל באופן חסר תקדים, כולל עבודה מול ועדות הכנסת השונות, על מנת לשרת אותנו ולהבטיח שנזכה ליחס הוגן ולכשירות המתאימה.

שוב, חבל מאוד שבמקום שילוב זרועות ופעילות משותפת למען היעד החשוב לשני הגורמים, יש חוסר כבוד והשמצות.

ישן 15-12-2011, 10:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "חבל שיש מצב של חוסר אמון..."

קל מאוד לפעול בצורה יחידנית - מול בעיה ספציפית, קטנה וכזו שלא לוקחת יותר מדי משאבים. הרבה יותר קשה לפעול לטיפול כולל בבעיות. ההבדל בין ההצלחה לטפל בצורה יחידנית אל מול חוסר היכולת לטפל בכלל, מצביע על חוסר רצון של המערכת לעשות את זה.
קוראים לזה הרדמה. מה שאתה אומר רק מעצבן יותר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-12-2011, 12:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אני חושב שאתה טועה בעניין זה..."

לא, זה בדיוק זריית חול בעיניים. למה לא להתחיל בתנאי שירות בסיסיים? למה לא להתחיל בדבר הכי פשוט - להוציא מקסימום מהחיילים ללא הפסד כספי מהמילואים?
לבוא בטענות לגופים אזרחיים על כך שהם לא מתייחסים כיאות לאנשי מילואים, כאשר הצבא משתין עליהם בקשת, זה לא פחות מצביעות. שיתחיל לעשות סדר בבית. אני כבר לא מדבר על כך שבכל האמור לועדת חוץ ובטחון, הקמל"רים לקחו תמיד עמדה נגד אנשי המילואים בכל האמור לחובות הצבא.
באים בטענות לאוניברסיטאות על כך שהם לא עוזרים לאנשי מילואים, אבל שוכחים שסטודנט חוזר ללימודים וגם לעבודה ללא מתן הזדמנות "להתיישר" באזרחות. לוקחים שכירים לעבודה, אבל לא משפים את המעסיקים שלהם.
סופו של דבר כסף מדבר - ודווקא שם צה"ל ומשרד הבטחון לא עושים את העבודה. אבל מה כן? מתעסקים בעשרות הטבות פעוטות ערך שבסופו של דבר, גם אותם לא מכבדים.
אתה יודע מה? אפילו לקבוע מדדי כשירות נמנעו, אבל להכניס תעסוקה מבצעית בכל חור דווקא כן הצליחו.

הבעיות ידועות. הפערים ידועים. הם ידועים כבר די הרבה זמן, הם היו ידועים גם בדיונים על חוק המילואים. דווקא אותם לא רוצים לתקן. מה שכן רוצים זה כלבי שמירה במחיר הזול ביותר האפשרי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 15-12-2011 בשעה 12:26.
ישן 15-12-2011, 13:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי יגאלמד שמתחילה ב "זו לא זריית חול בעיניים"

בשביל לטפל בבעיות נקודתיות צריך תא"ל ולשכה? אתה אמיתי? זה לא שקמל" לא הצליח בכל אשר רצה לתקן או לקדם. הוא לא הצליח, אם ניסה, לתקן ולקדם את מה שבאמת חשוב.

ישן 15-12-2011, 21:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי יגאלמד שמתחילה ב "כן."

כשמגיע חולה עם התקף לב לחדר מיון, הדבר האחרון שהוא צריך זה שיתחילו לטפל בדלקת בקרסול, גם אם זה מאוד מציק ביום יום. הישג נקודתי לא עוזר ליחידה הבאה שנתקלת באותה בעיה מהותית, ורק יוצרת תחושה "שיש מישהו שעושה משהו" במינימום תקציב.
העובדה שהיא שכל ההישגים המשמעותיים בנושא המילואים הושגו למרות או במנותק מהקמל"רים. אני יכול לומר לך שהישגים מסויימים בחוק המילואים הושגו למרות התנגדות של קמל"ר דאז.
.זה לא מפתיע, כי צה"ל ומשרד הבטחון לא באמת רוצים בכך, אבל הקמל"רים מאוד יעילים בהרחקת הדיון מאחריותו העיקרית של צה"ל ומשרד הבטחון בטיפול הלוקה באנשי המילואים, שלא לדבר על תעמולה זולה, כפי שעשה דני ואן בירן בתקופת הדיונים על חוק המילואים.
בסיכומו של דבר, קמל"ר הוא עלה תאנה לערוותו של צה"ל, וטיפול במאה בעיות נקודתיות לא מוחל על כך שנושאי התפקיד מאפשרים לצה"ל ומשהב"ט להמשיך ולדפוק את אנשי המילואים ומשפחותיהם. וזאת בדיוק הבעיה - בפועל קמל"ר מגן על צה"ל - לא על אנשי המילואים.

ישן 17-12-2011, 07:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי יגאלמד שמתחילה ב "שנינו מסכימים"

בתקופתו של בן ענת קיצצו בתגמול המיוחד - לא להתבלבל, השילוב של התגמול המיוחד, יחד עם שכר מינימלי גבוה הוא זה שהביא הרבה חיילים לעשות פרקי זמן ארוכים בתע"מ. למעשה, בשנה לאחר אישור החוק היתה הפעם הראשונה שהייתי צריך להתווכח עם חיילים שילכו הביתה. אני עדיין לא שמעתי על הישג אחד שישווה את הנזק של ביטולו. יודע מה? אני עדיין לא שמעתי על הישג אחד - נקודה.

ישן 17-12-2011, 09:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי יגאלמד שמתחילה ב "אמת, אבל..."

נכון, זה לא היתה יוזמה שלו. אבל איפה הוא היה כאן בדיוק?
ואם אתה מכיר איזשהו הישג מערכתי של הקמל"ר הנוכחי, אני אשמח לשמוע - בלי ציניות.

ישן 19-12-2011, 08:33
  יגאלמד יגאלמד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.10
על ערעורים והישגים
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "נכון, זה לא היתה יוזמה שלו...."

היוזמה לקיצוץ התגמול המיוחד היתה, אאל"ט, של ר' אכ"א הקודם. תא"ל בן ענת ערער עליה בפני ס' הרמטכ"ל וערעורו נדחה. (הפרטים בפרוטוקול של ישיבת ועדת הכספים של הכנסת מתאריך 24.5.11).
הישג מערכתי אחד של תא"ל בן ענת הוא אתר התעסוקה, בו אנשי מילואים יכולים להיעזר בחיפוש ומציאת עבודה באמצעות היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הבטחון. היוזמה, למיטב ידיעתי, היתה שלו.
ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה ב-7.11.11 הקצאה של 2.5 מיליון ש"ח נוספים לתקציב סל הרווחה של יחידות מילואים. הקצין הבכיר שזומן לדיון ואמר שם את דברו (כמובן לטובת אישור התוספת) היה תא"ל בן ענת.
בבואנו לבחון את התהליכים ואת ההישגים, עלינו לזכור שקמל"ר, בלי להתייחס לאדם שמחזיק בתפקיד בנקודת זמן מסויימת, הוא קצין מטה. הוא מייעץ, הוא יוזם, אבל ההחלטות, גם בתוך הצבא, מוחלטות בידי אחרים. מדרך הטבע, שלא כל הצעה של הקמל"ר מתקבלת ע"י הדרגים המחליטים.
ישן 01-11-2012, 08:04

"הקמל"ר - תפקיד מיותר" - מאמר ב"הארץ" מאת משה פישר

ציטוט: תקצר היריעה מלנתח במה עסק תא"ל בן ענת בשלוש השנים הראשונות לכהונתו, ובמה לא עסק. דבר אחד בטוח: אלה היו שנים של חוסר תרומה ממשית למילואימניקים, שלא קודמו כמעט בשום פרמטר משמעותי".

למאמר המלא:
http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1854201

פורום ב- ynet

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 10-11-2012, 16:03

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב ""הקמל"ר - תפקיד מיותר" - מאמר ב"הארץ" מאת משה פישר"

ציטוט:
בכל אותם שנים, עד למחצית 2011, לא נשמע קולו של הקמל"ר בן ענת בעוז ובנחרצות כפי שהוא עושה זאת בחודשים האחרונים. רק עכשיו הוא מגיע לשיאים בהתבטאויותיו, בתחזיותיו האפוקליפטיות על "קריסת מערך המילואים", ובאזהרותיו המאוחרות, כי דור המפקדים הבא (מפקדי פלוגות ומג"דים), לא יהיה זמין למערכת.

בשלוש מילים: חרא של פר.

בן-ענת מזהיר מפני העלמות "הדור שאחרי הבא" לפחות כבר שנתיים. וב"מזהיר" אני מתכוון לכך שהוא אומר זאת בפורומים סגורים ופתוחים, כולל ועדת חו"ב. מתחילת תפקידו בן-ענת עסק בהעלאת חשיבות המערך בפני מקבלי ההחלטות, והיה הגורם הראשון שהביא את העניין - בצורה רצינית - לסדר היום של הממשלה והכנסת (לגבי מידת ההצלחה אפשר להתווכח - אבל זו כבר לא אחריותו). כנ"ל לגבי פעילותו ליצירת "חומת מגן" תעסוקתית למשרתי המילואים.

בכל מקרה, בן-ענת עשה הרבה יותר מקודמיו כדי לוודא שמקבלי ההחלטות יחשבו שבע פעמים לפני שהם פוגעים בכשירות מערך המילואים. בעולם אידאלי התפקיד אכן היה מיותר, כי הרמטכ"ל היה דואג בעצמו לכך שעיקר צבא היבשה ישמור על כשירות. מצד שני, בעולם שכזה בטח היה שלום ולא היינו צריכים בכלל צבא...

ישן 10-11-2012, 23:07

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE]בכל אותם שנים, עד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
(לגבי מידת ההצלחה אפשר להתווכח - אבל זו כבר לא אחריותו).

אין טעם הלתווכח (למרות שיש על מה במה שכתבת) כי זה לא מעניין ולא משרת את המטרה, אבל לפחות במשהו אפשר להסכים - מידת הצלחתו ואחריותו למשהו.

אם תפקידו של קמל"ר (כל קמל"ר, בלי קשר לאיש זה או אחר) הוא רק להזהיר ולגבי כל השאר זו לא אחריותו, אז הנה שורש הבעיה בתפקיד והכתובת היא צה"ל ומשרד הביטחון שיצרו תפקיד ללא סמכות ואחריות (ולא בטעות). אפשר להסתפק בתפקיד "יוהל"מ" (יועץ הרמטכ"ל לענייני מילואים) או "ממ"ר" (מזהיר מילואים ראשי).

בישיבה האחרונה בועדת חו"ב מיד אחרי פיזור הכנסת, פגשנו את הקמל"ר הנכנס. איחלנו לו הצלחה והצטרפנו לאיחולים של יו"ר ועדת המשנה ח"כ איתן כבל: "שלא ישכח בסופו של דבר את מי הוא אמור לייצג, כפי שאנשים טובים אחרים שכחו במהלך השנים בתפקיד".

שיהיה לו באמת בהצלחה.

פורום ב- ynet

נערך לאחרונה ע"י פורום החפ"שים בתאריך 10-11-2012 בשעה 23:09.
ישן 12-11-2012, 11:27

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "קמל"ר הוא לא "איש קבע" במהות:..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
קמל"ר הוא לא "איש קבע" במהות: הוא לא מצפה לקידום והפנסיה שלו לא תלויה (רק) בצה"ל. לכן, עקרונות, אמור להיות לו חופש תמרון רק יותר מלתא"ל הממוצע.

טוב, הרמת לי להנחתה (אם אתה חושב שכדאי לעצור כאן, תודיע):

ואז נשאלת השאלה: מה הוא אותו יסוד (נפשי או אחר) שמחזיק קמל"ר (לא משנה מי הוא) עד תום הקדנציה שלו למרות ש:
1. אין לו שום סמכות
2. גם לא אחריות
3. עקב כך, בתוך המערכת עצמה, לא שמים עליו ואף מכשילים אותו
4. נעשות פעולות ע"י המערכת נגד המשרתים והקמל"ר מקטר, מצדיע ויוצא להצדיק את העוול בכל במה אפשרית
5. מקבל ביקורות בכל פורום אזרחי אפשרי וחוטף אפילו בועדות השונות בו הוא מופיע מצד ח"כים ו"אורחים" והוא לא תמיד מוכן / יכול / רוצה לחשוף את דעתו האישית ונאלץ לספוג על מעשים של אחרים.
6. מתוך תסכול (יש לקוות), משתלח באלה שמנסים גם לשנות ושוב, חוטף ביקורת מכל עבר (ראית זאת במו עיניך)

תשובות בנוסח "מאמין שיכול לשנות מבפנים", "מעלה מודעות" וכו' לא יספיקו. מה שמיניתי קודם הוא לא פשוט לנשיאה ו"ציונות" אפשר לעשות גם כאזרח מהשורה ולא כאיש קבע או בעל תפקיד.

אז מהו אותו היסוד?

טוב ייעשה אם התפקיד הזה יבוטל ואם לא, שיוגדרו לו תחומי אחריות וסמכות ברורים (שהיום אין לא) . זה לא מבטיח דבר אך לפחות, נוכל להעריך ולבקר את מידת תרומתו וביצועיו.

פורום ב- ynet

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:45

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר