לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2007, 18:49
צלמית המשתמש של Sonic ReLoaDeD
  Sonic ReLoaDeD Sonic ReLoaDeD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.03
Follow me...
צבא - לשרת או לא לשרת (לדעתכם האישית)

בעקבות האשכול של Dan325 המטומטם

לדעתכם, צריך לשרת? חייב לשרת?

חייב לקרבי או סתם ג'וב
ג'וב חשוב או סתם עובד רס"ר

האם מי שיצא מהצבא מסיבות אישיות כמו אי התאמה ומי שיצא מהצבא סתם כי לא בא לו (כמו Dan325 המטומטם) זה אותו הדבר?

רשמו מה שבראש שלכם, בטח יש לכם איזה דעה מעניינת..

לדעתי
מי שמשרת בקרבי זה כבוד (כי אני יודע עד כמה הוא טוחן)
מי שג'וב וואלה גם סבבה,
אני מבין את מי שיוצא מהצבא בגלל שלא הסתדר והיה לו קשה, הכרתי אחד ששנה לא הצלחתי להסתדר (מ-8 בבוקר עד 5 וחצי, וג'וב טחינה) ויצא מהצבא

מה שאני לא מבין זה ילדים כמו Dan325 שאפילו לא מנסים צבא.. לצאת תמיד אפשר, אבל אחרי שיוצאים אי אפשר לחזור.
(בטח הוא סתם שמלאני)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2007, 19:11
צלמית המשתמש של Snav
  Snav Snav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Snav
לא . ואם כבר אז גובניק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sonic ReLoaDeD שמתחילה ב "צבא - לשרת או לא לשרת (לדעתכם האישית)"

הצבא היה בשבילי הכול
רציתי להיות קצין
רציתי להיות בקבע
תכננתי את כול החיים שלי בצבא
בן יחידי שההורים שלי חתמו לי

בגלל חוסר הקשבה והתייחסות של המפקדים
חליתי במחלה
רוצו לתת לי פרופיל 24 לחצי שנה ואז גילו בצבא שהתרופות שאני צריך יקרות
תוך 24 שעות ירקו לי בפנים ושיחררו אותי על 21 רפואי

מה שכן דפקתי אותם בכול הכוח
נכה צהל 50 אחוז
משלמים לי על כול פלוץ שאני עושה

היום ?
שונא תצבא
אם אתה מתגייס גובניק הכי טוב
לא לעשות כלום לא לתרום
וללכת כול יום הבייתה
בזבוז של 3 שנים

ישן 17-04-2007, 19:59
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "אני איתך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Musicman0
יש כאלה שהם בריאים ובעיקרון יש להם 97 אבל אין מה לעשות הם לא בנויים לשירות קרבי והם לא אוהבים את זה..או שפשוט מעדיפים משהו שהם אוהבים וטובים בו (מחשבים וכו')

אז בשביל לא להתגייס לקרבי הם מורידים פרופיל אבל אז מסתכלים עליהם כ"משתמטים"

מה זה "לא אוהבים את זה"? ממתי שואלים אותם?
אם מישהו כשיר לשירות קרבי, הוא לא צריך לאהוב את זה. אם הוא יכול לתרום בדברים אחרים והוא מאותר לשם כך (נניח יחידות מחשבים או מודיעין) - אשריו, אבל הוא מנוצל לאותם מטרה.
זה לא קשור לרצון ואהבה. כמו שנאמר "פה זה צבא, זה לא בית זונות", למרות שלפעמים זה נראה ככה.

יש אנשים שאכן לא מתאימים למסגרת, אבל זה לא קשור לרצון זה או אחר, או ה"אהבה" שלהם, אלא לבעיות אחרות.
ישן 17-04-2007, 19:43
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
לשרת. אין ספק.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sonic ReLoaDeD שמתחילה ב "צבא - לשרת או לא לשרת (לדעתכם האישית)"

כל אחד ומה שמתאים לו. יש כאלה שלא מתאימים לקרבי. אבל יש להם אחלה ראש ויכולים לתרום במקומות אחרים. קרבי, ג'ובניקים, שירות לאומי. הכל הולך.

השירות הזה גם נותן לך, כאדם - המון. הוא משנה אותך. אנשים לפני צבא ואחריי צבא הם לא אותו הדבר.
אתה עומד בפני מצבים שבחיים לא תעמוד בפניהם באזרחות. מכיר אנשים שבאזרחות בחיים לא תכיר. לטובולרע. ואתה לומד להתמודד עם זה.

snav, התאכזבתי ממך.

"היום ?
שונא תצבא
לא לעשות כלום לא לתרום
וללכת כול יום הבייתה
בזבוז של 3 שנים"

קראתי את הסיפור שלך. אוקיי, סיפור קשה. הייתי בדיוק במצב שלך - רק שאני קיבלתי פרופיל 24 לשנה - 3 ימים לפני קורס קצינים. אז? מה קרה?
התנדבתי בחזרה לצבא, לתפקיד כלשהו, ותרמתי את המקסימום שיכלתי. הרווחתי את הידיעה שאני תורם, חברים, כיף חיים והזמן טס לי. במילואים, העלתי בחזרה את הפרופיל ל97 והייתי במלחמה האחרונה.

מבין את המרמור שלך. מרגיש שהצבא "בגד" בך. סבבה. זכותך. מכן ולחשוב שהצבא זה בזוז של 3 שנים אם אתה הולך לקרבי, האמת? דווקא ממך ציפיתי ליותר.

ישן 18-04-2007, 15:49
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "לשרת. אין ספק."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חרוב

snav, התאכזבתי ממך.

"היום ?
שונא תצבא
לא לעשות כלום לא לתרום
וללכת כול יום הבייתה
בזבוז של 3 שנים"

קראתי את הסיפור שלך. אוקיי, סיפור קשה. הייתי בדיוק במצב שלך - רק שאני קיבלתי פרופיל 24 לשנה - 3 ימים לפני קורס קצינים. אז? מה קרה?
התנדבתי בחזרה לצבא, לתפקיד כלשהו, ותרמתי את המקסימום שיכלתי. הרווחתי את הידיעה שאני תורם, חברים, כיף חיים והזמן טס לי. במילואים, העלתי בחזרה את הפרופיל ל97 והייתי במלחמה האחרונה.

מבין את המרמור שלך. מרגיש שהצבא "בגד" בך. סבבה. זכותך. מכן ולחשוב שהצבא זה בזוז של 3 שנים אם אתה הולך לקרבי, האמת? דווקא ממך ציפיתי ליותר.

אני חושב שלחלק מהאנשים הדם של הצבא עלה יותר מדי לראש. אני לא חושב שזה נכון להשוות בינך לבינו כל אחד מתמודד עם הכאב בצורה שונה יכול להיות שהוא חווה טראומה כה מזעזעת שפשוט סיבבה אותו ואת המחשבה שלו ב- 180 מעלות. אתה המשכת הלאה, בחרת להתנדב ולהתגבר כל הכבוד. אני לא חושב שכל אחד מסוגל לעשות את זה.
ישן 25-04-2007, 00:55
  Business Man Business Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "לשרת. אין ספק."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חרוב
כל אחד ומה שמתאים לו. יש כאלה שלא מתאימים לקרבי. אבל יש להם אחלה ראש ויכולים לתרום במקומות אחרים. קרבי, ג'ובניקים, שירות לאומי. הכל הולך.

השירות הזה גם נותן לך, כאדם - המון. הוא משנה אותך. אנשים לפני צבא ואחריי צבא הם לא אותו הדבר.
אתה עומד בפני מצבים שבחיים לא תעמוד בפניהם באזרחות. מכיר אנשים שבאזרחות בחיים לא תכיר. לטובולרע. ואתה לומד להתמודד עם זה.

snav, התאכזבתי ממך.

"היום ?
שונא תצבא
לא לעשות כלום לא לתרום
וללכת כול יום הבייתה
בזבוז של 3 שנים"

אל תשפוט אחרים כל אחד הוא אדם שונה... ותכלס? אם הצבא בגלל זלזול מצידו (של הצבא) היה גורם לי למחלה (סכרת) בגלל זלזול וחוסר התחשבות אני גם בטח הייתי מתעב תצבא על מה שהוא עשה לי.
סתם לידע אתה גם חולה סכרת שהשוות תצמך אליו?
ישן 18-04-2007, 02:02
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "משטרת אוסטרליה, שם נחיה. הכי..."

סבבה סע לאוסטרליה...מבחינתי הכי טוב בישראל..גם ככה כולם שונאים אותנו וזה המקום היחידי שאתה יכול להיות גאה שאתה יהודי..חבל שאתה לא לומד מההיסטוריה..
האידאולגיה שלך מתרכזת בפרט ולא בכלל..אתה חושב על מה טוב לעצמך ולא מה שטוב לכולם.
חבל שאתה מדבר ככה..אנשים מתו בשביל המדינה הזאתי כדי שאני ואתה נחיה..קל להגיד אויבים שרוצים לזרוק אותנו לים ויאדה יאדה יאדה..אבל מצטער להגיד לך אתה חושב על עצמך בלבד..
מתחילת האנושות היו מלחמות ...בלי צבא לא נוכל להתקיים יותר ואתה יודע את זה טוב מאוד..
אז לפני שאתה אומר דברים שטובים לך בלבד,תחשוב על כל אלה שהקריבו את החיים שלהם בשביל המדינה ובשבילנו ואני בטוח שגם לחלק מהם לא היה מתאים או שהם העדיפו לגור באוסטרליה..אבל הם עשו מה שצריך..לא השאירו את העבודה לאנשים אחרים וחשבו רק על עצמם.

נוב 07.

ישן 17-04-2007, 20:06
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04

נושא כבד.

לדעתי חייבים לשרת את המדינה, מי שלא הולך לצבא מסיבותיו האישיות צריך לעשות שירות לאומי <שזה לא פחות מצבא>, זאת המדינה שלנו ואנחנו חייבים לתרום, אין כאן אפילו שאלה.

לגבי התפקיד, זה לא משנה אם הולכים להיות גובניקים או משהו אחר, ברור שקרבים עוברים אימונים ודברים קשים, אבל אסור לזלזל בשאר התפקידים, כל תפקיד הוא תרומה למדינה! וזה מה שחשוב! להיות שם ולתרום באמת.

אגב, יש לי כעס רב בגלל ההתנהלות הגרועה שהולכת שם <הקלות דעת, ההתחמקות מדברים וכמובן ההתנהלות אחרי המוות של החברה שלי..> אבל גם זה לא מוריד מערכו של הצבא בעיניי.

בלי הצבא הזה לא הייתה לנו מדינה, חייבים לתרום ולהעריך! כל האנשים האלה שבונים את המדינה שלנו, אם זה מבחינת בטחון ואם זה בתוך המדינה עצמה.

כמובן שיש דברים רעים.. אבל המהות עולה על הכל, חייבים לתרום!!

מי שיש לו בעיה עקרונית נגד המסגרת יכול לתרום בדרך שלו! אין שום סיבה שאדם לא ישרת את המדינה.

נערך לאחרונה ע"י הולי בתאריך 17-04-2007 בשעה 20:23.
ישן 19-04-2007, 21:09
  kapusta kapusta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.03
נראה כאילו יש לך רגשי נחיתות
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "listen"

לא באתי לריב איתך,
סה"כ אמרתי שמעביד הוא בנאדם שמותר לו לעשות מה שהוא רוצה. ואם הוא נגד לקחת אדם שלא עשה שירות מלא זכותו, אבל זכותו של האדם שיצא על נפשי (כי הוא בידיוק רצה לטוס לאיביזה לחודשיים) להגיד שהוא השתחרר על זה שהוא אלרגי לעקיצות דבורים והצבא החליט לשחרר אותו.
ואף אחד לא יכול לבדוק, ואף אחד לא יכול לעשות כלום.

נראה לך שיש מעסיק שלא יקח אותי לעבודה כי בזמן הגיוס גילו אצלי סרטן? (עכשיו אני בריא).

מנגד עדיין עומד הטיעון שעובד שלא עושה מילואים הוא בעל יתרון ברור על עובד שכן מחוייב לחודש מילואים בשנה ע"ח המעסיק.

כל מה שאני בא להראות שאין שום חסרון בלצאת מהצבא בכל הנוגע לעבודה, ואם כבר אז יש יתרון.
ישן 19-04-2007, 22:12
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
הוא הסביר - מילואים.
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "אני אתן לך שקל על הניתוח של האופי שלי."

עזוב את זה שאתה מתחיל 3 שנים לפני כולם -
יותר שווה למעסיק לקבל לעבודה עובד שלא נעדר לחודש+- בשנה כדי לשרת את המלכה. עדיף להעסיק אדם שיהיה תמיד בעבודה.
אני לא מתאר לעצמי איזה כאב ראש זה יכול להיות למעסיק שבנה על אדם ספציפי לעסוק בפרוייקטים דחופים ורציניים שפתאום נעדר לו מהעסק...

מהצד השני יש את הפרנציפיסטים של "לא עשית צבא ואני טחנתי 3 שנים...",
או אנשים שבאמת חושבים שאם בן אדם לא מתאים לצבא הוא גם לא מתאים להם, ואומרים את זה חד וחלק, לא בצורה מתנשאת אלא פשוט מאוד סומכים על כך שהצבא מסנן אנשים בצורה רצינית ומעמיקה.

בקיצור אפשר למצוא טיעונים לכאן או לכאן.. לכל מעסיק יכולים להיות כל מיני שיגעונות.

ישן 17-04-2007, 21:14
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר

אני מגדיר את עצמי שמאל, ואני כן משרת. ההכללות האלה סתם מגעילות, למעשה, כמעט כל הקיבוצניקים הם שמאלנים מובהקים, עם אחוזים מטורפים של הצבעה למרץ-עבודה-ירוקים-עלה ירוק וכל שאר המפלגות הליברליות, ובכל זאת יש להם אחוז מאוד גבוה ביחס לאוכלוסיה של קרביים, קצינים, ושות'.

המיתוס הזה לא עושה לאף אחד טוב, שמאלנים לא אוהבים את הארץ פחות, אני לא חייב לאהוב ערבים בשביל להיות שמאל.
שמאל זה עניין של תפישה לגבי מה יותר חשוב, יציבות מדינית לעומת יציבות צבאית. אני מעדיף שהיציבות של המדינה תתקבע בזכות הישג בין מדינות, ולא כסטטוס קוו שהצבא קובע, זה ההבדל בהשקפה.

בכל מקרה, לדעתי אנשים כן צריכים לתרום למדינה, אבל אני חושב שלאו דווקא בתור חיילים. לדעתי, יש היום יותר מדי חיילים, והמערכת לא יודעת מה לעשות איתם, סתם מבזבזת איתם משאבים, ומבזבזת להם ת' זמן. מה שצריך לעשות זה פשוט להפנות יותר אנשים לשירות לאומי. יש לא פחות צורך באנשים במד"א, במשטרה, באגודות למיניהם, מאשר בעוד כמה פקידים, ומכיני קפה למפקדים. צבא גדול הוא יותר ביוקרטי, יותר מגושם, ומגיב בצורה יותר איטית וכושלת לכל דבר.

אני כמובן מעדיף שיהיו יותר קרביים, אבל לא כל אחד מסוגל, מבחינה פיזית, נפשית או מנטלית, לשרת בתור קרבי. כל אחד שיתרום את מה שהוא חושב שהוא מוכן לתרום, אבל העיקר שיתרום.

בכל מקרה, במה שעלול להישמע כניגוד מוחלט לפסקאות הקודמות, אני לעולם לא שופט אנשים שמשתמטים רק על הדבר הזה. כל אחד והסיבות שלו, לא כולם בנויים לשירות במסגרת מסיבית, אגרסיבית, וכופה שכזאת.

זין.

ישן 17-04-2007, 21:27
  סאשה הסוס סאשה הסוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06
שמאלני :(((
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי איתי מאיר שמתחילה ב "אני מגדיר את עצמי שמאל, ואני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איתי מאיר
כמעט כל הקיבוצניקים הם שמאלנים מובהקים, עם אחוזים מטורפים של הצבעה למרץ-עבודה-ירוקים-עלה ירוק וכל שאר המפלגות הליברליות, ובכל זאת יש להם אחוז מאוד גבוה ביחס לאוכלוסיה של קרביים, קצינים, ושות'.

נגיד.

ציטוט:
המיתוס הזה לא עושה לאף אחד טוב, שמאלנים לא אוהבים את הארץ פחות, אני לא חייב לאהוב ערבים בשביל להיות שמאל.

אכן.

ציטוט:
שמאל זה עניין של תפישה לגבי מה יותר חשוב, יציבות מדינית לעומת יציבות צבאית.

לא, זה לא.

ציטוט:
אני מעדיף שהיציבות של המדינה תתקבע בזכות הישג בין מדינות, ולא כסטטוס קוו שהצבא קובע, זה ההבדל בהשקפה.

גם הימין, גם רבים אחרים. מעניין, אני משוכנע בכך שלא רק השמאל מעוניין בכך, אלא שהעניין הוא שיש כל מיני הישגים שמדינות יכולות להשיג.

ציטוט:
בכל מקרה, לדעתי אנשים כן צריכים לתרום למדינה, אבל אני חושב שלאו דווקא בתור חיילים.

מסכים.

ציטוט:
לדעתי, יש היום יותר מדי חיילים, והמערכת לא יודעת מה לעשות איתם, סתם מבזבזת איתם משאבים, ומבזבזת להם ת' זמן.

יכול להיות.

ציטוט:
מה שצריך לעשות זה פשוט להפנות יותר אנשים לשירות לאומי. יש לא פחות צורך באנשים במד"א, במשטרה, באגודות למיניהם, מאשר בעוד כמה פקידים, ומכיני קפה למפקדים.

בהחלט אין צורך במכיני קפה נוספים, אלא שלא צריך "להפנות לשירות לאומי", אלא לחייב את כל אזרחי המדינה בשירות לאומי כלשהו - בצבא, במשטרה, במד"א, או באיסוף זבל ברחוב עם המקל הדוקרני הזה.

ציטוט:
צבא גדול הוא יותר ביוקרטי, יותר מגושם, ומגיב בצורה יותר איטית וכושלת לכל דבר.

צבא תמיד גדול מספיק כדי להיות גרוע. העניין הוא ששלנו מצליח להיות גרוע בצורה יוצאת דופן מגדר הרגיל. כבוד! (?)

ציטוט:
אני כמובן מעדיף שיהיו יותר קרביים, אבל לא כל אחד מסוגל, מבחינה פיזית, נפשית או מנטלית, לשרת בתור קרבי. כל אחד שיתרום את מה שהוא חושב שהוא מוכן לתרום, אבל העיקר שיתרום.

רעיון טוב.

ציטוט:
בכל מקרה, במה שעלול להישמע כניגוד מוחלט לפסקאות הקודמות, אני לעולם לא שופט אנשים שמשתמטים רק על הדבר הזה.

לא הבנתי.

ציטוט:
כל אחד והסיבות שלו, לא כולם בנויים לשירות במסגרת מסיבית, אגרסיבית, וכופה שכזאת.

תכלס.

ציטוט:
זין.

גם לך.

ישן 17-04-2007, 21:40
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "שמאלני :((("

בלהפנות לשירות לאומי, התכוונתי לחייב לשירות לאומי.
ככה אתה פותר את בעיית ההשתמטות. אתה מפנה את אלה שיוצאים, לשירות לאומי.

והצבא שלנו מתפקד גרוע יותר מהרגיל מהסיבה שבזה שאתה מחייב גיוס, יש יותר מדי חיילים ממורמרים, שפשוט עושים את העבודה שלהם בצורה מאוד מאוד מרושלת, וכשזה מערכת גדולה ומגושמת שכזאת, הרבה שלבים ממורמרים גורמים לכל המערכת לעבוד אפילו יותר לאט.

ומה שאמרתי על משתמטים, זה שאני לא שופט אנשים שהשתמטו ישר, אני קודם מקשיב להם ללמה הם השתמטו. יש הרבה שאני לגמרי מצדיק אותם, למרות שאני מאמין שאם היה להם אפשרות, הם היו תורמים ת' חלק שלהם בשירות לאומי אחר.

זיונים.

ישן 17-04-2007, 21:45
  סאשה הסוס סאשה הסוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06
לפנים.
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי איתי מאיר שמתחילה ב "בלהפנות לשירות לאומי,..."

ציטוט:
בלהפנות לשירות לאומי, התכוונתי לחייב לשירות לאומי.
ככה אתה פותר את בעיית ההשתמטות. אתה מפנה את אלה שיוצאים, לשירות לאומי.

אם כך, אנחנו מסכימים לגמרי.

ציטוט:
והצבא שלנו מתפקד גרוע יותר מהרגיל מהסיבה שבזה שאתה מחייב גיוס, יש יותר מדי חיילים ממורמרים, שפשוט עושים את העבודה שלהם בצורה מאוד מאוד מרושלת, וכשזה מערכת גדולה ומגושמת שכזאת, הרבה שלבים ממורמרים גורמים לכל המערכת לעבוד אפילו יותר לאט.

זה לא רק זה. בירוקרטיה היא מערכת יעילה יחסית לכמה אלטרנטיבות אחרות, אבל היא לא מתייחסת לאדם כאדם, אלא כמספר על הנייר. הצבא לוקח את השיטה הבירוקרטית לקיצוניות זוועתית (מסיבות שאולי מוצדקות ואולי לא, אבל זו לא השאלה), וזה גורם לתופעות המוכרות והאהובות עלינו כל כך.

ציטוט:
ומה שאמרתי על משתמטים, זה שאני לא שופט אנשים שהשתמטו ישר, אני קודם מקשיב להם ללמה הם השתמטו. יש הרבה שאני לגמרי מצדיק אותם, למרות שאני מאמין שאם היה להם אפשרות, הם היו תורמים ת' חלק שלהם בשירות לאומי אחר.

לדעתי עצם הכינוי "השתמטות" הוא שיפוטי, ולא בהכרח במקום לכל אדם שלא משרת בצה"ל. המשך דבריך רק מחזק את עמדתי.

ציטוט:
זיונים.

זיונים לפנים.

ישן 19-04-2007, 13:49
  boozi :] boozi :] אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.06

לשרת.

מכמה סיבות, קודם כל זה החוק, כל אזרח צריך לדעת שלצד זכויות ומותרות יש לו חובות, ומה לעשות, צבא זה אחד מהם לטוב או לרע.
מה שעוד, צבא עוזר לבגר את הבן אדם, להכניס לו טיפה משמעת, להוציא אותו מפוזות מסוימות.
חוץ מזה אני אישית רוצה לשרת, בשביל המדינה, להגן עליה, אין לנו מדינה אחרת, וגם שאפשר לרכוש הרבה חברים חדשים, ובחלק מהמקרים-הצבא בונה לך את העתיד.
מה שעוד, זה דיי כפוי טובה לא לשרת, חיילים יום יום מסכנים את חייהם, נהרגים, נפצעים, "מבזבזים" 3 שנים ויותר מחייהם בשבלינו, מחובתנו לשרת גם, פשוט אין ברירה, מה לעשות זה לא שוויץ כאן, זה מדינה במלחמה, שונאים אותנו, חייבים לשרת!
ישן 19-04-2007, 21:36
  tejas tejas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל tejas שלח הודעה דרך AIM אל tejas שלח הודעה דרך MSN אל tejas
לשרת

וכל אחד יכול לשרת, כל אחד. היום בצבא יש תפקידים שזהים לעבודות ציבוריות שונות ואין סיבה שהאדם הכי פציפיסט ושמאלני לא ישרת את המדינה ויצטרף לשורות האנשים שבזכותם הוא ישן כמו תינוק במיטה החמה שלו 18 שנה. עשרות אלפי חיילים מתו כדי שהמדינה הקטנה הזאת תמשיך להיות מקום בטוח לעם היהודי ולכל אחד מאיתנו ואני לא חושב שיש כאן מקום לילדים בני 15 לפסול את כל זה במשפט עלוב אחד שעיקרו הוא הפינוק שאיתו הם גדלו והחינוך הליברלי שהוא לא יותר מחלום רע שעוד יתפוצץ לכולנו בפרצוף.
חבל שחלק מאיתנו לא מחובר למציאות ולא מבין באיזה אנשים אנחנו מוקפים, אין לנו מקום אחר, אין לנו מי שיגן עלינו , ואין לנו מקום ליפי נפש שבוקר אחד קמו והחליטו שהם פציפיסטים כי זה יותר נוח להם!
בכל מקום אני שומע ילדים שבשבילם להתגייס זה כבר "פסה", זה לא נחשב, זה להיות פראייר .. כל המקרים האלה מובילים לבעיית המשמעת החמורה שיש במדינה שלנו, וזה פוגע בהכל וגם בצבא.. אבל זה כבר דיון אחר.
שורה תחתונה, צריך לגייס כל אחד - אבל לא לכל תפקיד. תפקידים קרביים רק למי שמתאים.
צריך להטיל חובת גיוס על כל אחד מאיתנו ולא לתת להשתמטות הזאת להפוך למכת מדינה, היו פה גם כמה אנשים שאמרו שצבא זה מקצוע ורק מי שרוצה צריך להתגייס.. אז מצטער לפוצץ לכם את הבועה, כי טכנית אין לנו מספיק כוח אדם במדינה כדי להקים צבא כובש שיפעל אך ורק על מתנדבים, פה זה לא ארה"ב עם למעלה מ220 מליון תושבים ומספר האויבים שלנו מכופל.

אני בתור אחד שעומד קצת פחות משלושה חודשים לפני הגיוס, מתכוון לשרת את המדינה גם מהסיבות שהצגתי בתגובה שלי וגם מסיבות אישיות או אחרות.

אללה 160 (:

ישן 19-04-2007, 21:48
צלמית המשתמש של LZX
  LZX LZX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.02

אני עצלן וקראתי רק חלק מהתגובות... מכווה שמישהו ישקיע בלקרוא את שלי:

קודם כל לכל אלו שעוד לא התגיסו אני ר קרוצה להסביר, לצבא לא ממש איכפת מה אתם אוהבים במה אתם טובים או מה אתם חושבים! כל מה שמעניין את צה"ל זה למלות שיבוצים שהוא צריך למלות ולא איכפת לו אם רציתה חיל הים וקיבלתה שריון או אם רציתה להיות ש"ג וקיבלתה תותחנים.
- ככה שלא ממש היתי מעריך את התגובות פה של העיקר שאתה עושה מה שאתה אוהב ותורם!

לדעתי הצבא הרס לי את החיים אני מגוייס כבר 4 חודשים (אני לא יפרט לאן).
באמת שכמה שאני מצד אחד חושב שזה חשוב ובאמת אני מאמין שכל תפקיד חשוב גם להיות עובד רס"ר זה חשוב, ולדעתי זה יורת מוערך על אידיוטים שיוצאים קב"ן או עריקים!

למרות זאת אני יגיד שוב הצבא זה חרא. הוא לא טורם בכולם מבזבז לך שלוש שנים מהחיים וגם את העתיד הוא די הורס (ואני לא יכנס לזה).
וכל אלו שאומרים על קרבי - חרטע! פשוט טחינה וכל הזין ... חרא יציאות וחרא שיגרת שירות, שום גאות יחידה ושום "הערכה אזרחית" לא מקבלים מזה כי אחרי שלוש שנים שמגיעים לרעיון עבודה במקום כזה או אחר ממש לא מעניין את המנ"כל אם היתם בגולני גבעתי משטרה צבאית או שלדג.
כל עוד עשיתם צבא מילתם את ה"עקרונות" שלו ותתקבלו לעבודה!

אז האם לשרת או לא?
ברור שאם היתה ברירה היתי עכשיו כבר חצי דרך לתואר ראשון עם כרטיסים לארה"ב באוגוסט.
אבל בגלל שאין בריריה ולאלו שאין אזרחות כפלוה לצאת מצהל = לדפוק את העתיד שלהם.

לכו לצבא תעשו את המינימום שבמינימום, ותתפללו שצהל יוצא אתכם מיוזמתה ותזכו לקבל על חשבונו כל מיני דברים שאף אחד לא צריך.

ישן 20-04-2007, 18:34
  tm tm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.03
אזרח ישראלי למופת אתה.
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי LZX שמתחילה ב "אני עצלן וקראתי רק חלק..."

באמת, כל הכבוד.
חתיכת סמרטוט..צעיר מת.
"כל אלו שאומרים על קרבי - חרטע! פשוט טחינה וכל הזין ... חרא יציאות וחרא שיגרת שירות, שום גאות יחידה ושום "הערכה אזרחית" לא מקבלים מזה כי אחרי שלוש שנים שמגיעים לרעיון עבודה במקום כזה או אחר ממש לא מעניין את המנ"כל אם היתם בגולני גבעתי משטרה צבאית או שלדג."
תודה על הדעה מר לוחם
אתה 4 חודש בצבא וככה אתה מדבר?
מי עושה שירות קרבי בשביל לקבל משהו אחרי זה?
כנראה אתה לא ממש מבין את המשמעות של להיות לוחם(כן, גם עם החרא יציאות וחרא שיגרת שירות אתה מקבל כל כך הרבה..שאין לך מושג)
"לכו לצבא תעשו את המינימום שבמינימום, ותתפללו שצהל יוצא אתכם מיוזמתה ותזכו לקבל על חשבונו כל מיני דברים שאף אחד לא צריך."
חבל שאתה נמצא במסגרת 3 שנים וזה השאיפות שלך..לנצל אותה ולעשות את המינימום.
עצה לחיים - לא משנה איפה אתה נמצא, תמיד תשאף גבוה, תשאף להתפתח..אתה מציג פה גישה של סמרטוט.אם כולם היו עושים מינימום בצבא איזה מחבל כבר מזמן היה רוצח אותך ואונס את אחותך הקטנה.
עם דעות כמו שלך עדיף שכבר שתצא מהצבא ותעוף מפה.כן חמוד, אתה בדיוק כמו ה"אידיוטים שיוצאים על קב"ן או עריקים".

נערך לאחרונה ע"י tm בתאריך 20-04-2007 בשעה 18:39.
ישן 20-04-2007, 03:01
צלמית המשתמש של Shpits
  Shpits Shpits אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.07
עם טתה מתלבט לך לגו'ב!

וואלה אני הייתי בקרבי ,פתחו לנו תת'חת סבלנו נהננו שלוש שנים ו ו א ל ה שולש שנים אתה נותן את הנשמה שלך לצבא עד שהם(צה"ל) רוצה אותך או צריך אותך לכול מיני דברים שטוטיים מתחילים לנצל אותך לכל מיני מטרות שלא קשורות אלייך! ובמיוחד שאתה לוחם אז אתה צירך לסתום את הפה למה...?!! כי אתה לוחם אסור לך להגיד לא אתה חייב להראות דוגמה,אם תגיד לא חבל לך על הזמן ...כמו שהמפקדים שלנו שאמרו לנו את המישפט הזה, אני יגיד לך.
אתה משתין על הצבא אז לא נורא הוא קצת נרטב...
אבל עם הצבא ישתין עלייך אתה תטבע! וזה נכון ,כל מי שהתעסק עם הצבא באמת טובע.
קיצור תתפוס לך איזה גו'ב סבבה באחד מתוך מיליון בסיסים שיש לנו בארץ "מוצב" הזאת...תהנה לך תתפוס לך איזה חברה שניראת טוב (ככה זה כל הבחורות היפות הן בג'ובים קטלניים)ואחרי שלוש שנים פחחח איזה שלוש אולי שנתיים וקצת של שירות אתה בחוץ אחי!
אין מחיר לחופש יש לו רק תאריך! ויש כאלה שיגידו יש לו מ'ס אישי ויש לו מילואים ...אין סוף!
גםאותי משגעים עם מילואים לא מעניין אותם עם אתה לומד או רק עכשיו מצאת עבודה חדשה שאתה רוצה קצת להשקיע בא להראות נוכחות טובה שלך....אז מה אתה עובד כולה שלושה ימים בעבודה חדשה קוראים לך לשבוע מילואים סתם אימון של 3 ימים מתוך כל השבוע זיוני שכל כל היום דייייי אין לי כוח יותר.

נכון פעם היו סטיקרים "פרייר מי שלא עושה מילואים" אז אני לא יחדש לכם
פ-ר-י-י-ר מי ש-כ-ן עושה מילואים.אני בכל אופן רוצה לצאת ממערך המילואים ביגלל אי אימון בממשלה שלי ובמפקדה.
במדינה דפוקה כמו שלנו שאתה נילחם נותן את הנשמה שלך ופיתאום אתה ניפצא בתרגיל/מלחמה זורקים אותך לכלבים! כמה תלונות מחיליי המילואים היו על המח"ט ולא על הפשלות שהיו בפיקוד השגוי אלה על הייחס האנושי שהם לא קיבלו מ"האבא"(המח"ט)של חטיבה.

ישן 20-04-2007, 15:52
צלמית המשתמש של Aviv-Y
  Aviv-Y Aviv-Y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.03
שלח הודעה דרך ICQ אל Aviv-Y שלח הודעה דרך MSN אל Aviv-Y Facebook profile
"אין לי שם, קוראים לי האסיר, זהו גורלי בין סורגים לשיר.." XD
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "לונוולף? כבר אין לי שם?"

ועכשיו תגובה למה שקראתי בדו(תלת)-שיח שהתנהל לכם פה:
אני התגייסתי עם 0 מוטיבציה לצבא, אבל התגייסתי.
לא ידעתי מה יהיה, אבל ידעתי שאני לא רוצה קרבי, רוצה להעביר 3 שנים (ואולי לא)
ולראות מה יצא מזה, אולי כלום אולי הכל.
עברו 3 שנים (וחודש!) בהתחלה היה אחלה, היה כיף היה חוויה (טירונות וקורס)
דווקא אחרי זה כבר נהייה לי חרא, אולי בגלל השגרה... אבל נראה לי שזה יותר בגלל הסביבה,
בכל אופן המערכת אטומה לפעמים יותר מתמיד, היא לא תמיד יודעת לעשות את האבחנה הנכונה לגבי כל חייל,
וצה"ל כמו צה"ל אוהב ללכת עם הראש בקיר רוב הזמן במקום לנצל את החייל בתחום שיתאים לשני הצדדים
בוחר לדפוק אותו (וגם את עצמו בסופו של דבר - מחסור בכוח אדם).

אז תגיד מה שתגיד, גם הג'ובניק הכי "מובחר" תורם בסופו של דבר,
ככה שאפשר להפוך גם את ה"לא יעיל בעליל" ל"יעיל נקודתית",
זה פשוט ניצול נכון של כוח אדם.

ישן 21-04-2007, 21:30
צלמית המשתמש של ofir_arzi
  ofir_arzi ofir_arzi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "כן הא?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
ומה עם עניין ביטול תורה? ויש לך מושג בכלל כמה קשה להעביר מסלול לפלוגה של חרדים? יש לך מושג איך זה קשה לארגן לו"ז עם שיעורי תורה? כנראה שלא. מה גם, שיש הרבה חרדים שמאמינים שהם תורמים יותר בכך שהם לומדים תורה למענה של המדינה ולמען שמירה על חייליה. יתכן שאתה לא מאמין בזה אבל הם כן.
ובעניין הצפירה שכ"כ מרגיז אותך: מה תעשה עם פסקי הלכה שקובעים שעמידה בצפירה היא מנהג של גויים ולכן אסורה? כנראה שכלום, כי אתה לא טורח לברר לפני שאתה מקשקש בשכל. בשביל חרדים, ביום הזיכרון אומרים תהילים לזכר ההרוגים ולא עומדים בצפירה.

א)אם נח"ל החרדי יכול,אז כולם יכולים.
ב)אף אחד לא ימות אם הם יקראו פחות את התורה,להפך,יותר אנשים יחיו.
ג)ע"י כך שהם קוראים בתורה הם מביאים יותר צרות מתועלת למדינה.
ד)אז מה אם זה מנהג של גויים?זה יהרוג אותם לכבד 6 מליון יהודים שחלקים היו חרדים?

ולסיכום,החרדים גם לא יכולים להתשמט מהצבא וגם לסחוט כסף מהמדינה,שיבחרו דבר אחד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-04-2007, 22:31
צלמית המשתמש של coolroy
  משתמש זכר coolroy coolroy אינו מחובר  
מנהל פורום פלאש

חבר מתאריך: 04.03.05
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "כן הא?"

יש הבדל בין אמונה לבין תכלס מה קורה בשטח.
לפי דעתי הם פרזיטים.
זה פשוט לשבת בבית ולא לעשות כלום, למרות שיכול להיות שלהיות חרדי זה קשה עם כל עניין התלמוד וכו' אבל בשטח זה לא מביא כלום, זה כמו כל החיים שלך ללמוד משהו ולקוות לטוב, הם כאילו בעולם משלהם, לא קשורים וחיים על חשבוננו.
אני לא מבין את ההצדקה לעניין, הם אומרים 3 שנים הם מעדיפים ללמוד תורה - זה יותר חשוב.
עכשיו ב 3 שנים האלו בן-אדם רגיל יכול לפתח קריירה מקצועית ולעזור לחברה, משהו שבתכלס קורה, אף דוס לא ימות אם 3 שנים הוא יילך לצבא ולא אכפת לי במה הוא מאמין או כמה פארש הוא כי כל החיים שלו הוא לא זז מהכיסא, הם רק בורחים מהקושי.
ישן 21-04-2007, 22:57
  XeNo XeNo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
חשוב מאוד לעשות צבא.

אבל המסגרת הזאת בהחלט לא מתאימה לכל אחד. מערכת מאוד מגושמת, קשה והמון פעמים מפגרת.
אנחנו תלויים בצבא שלנו תלות קיומית ורק מהסיבה הזאת כל מי שיכול פיזית ונפשית להיות לוחם, שילך ויהיה לוחם. לא משנה איפה. נכון, טוחנים, לא מעריכים את העבודה, לא נותנים ללוחמים גב, המדינה בכללי מתנהלת כמו בית *ונות אחד גדול. אבל אין ברירה. אני רואה את זה כזכות להיות לוחם פה למרות הכל. לצערי אני כבר לא במסלול לוחם ומזל שיש לי אמא רופאה אחרת בגלל הצבא בשילוב עם האישיות המטומטמת והעקשנית שלי הייתי בכיסא גלגלים.
אני לא מת על הצבא בשלב הזה אבל אין לנו שום ברירה.
מי שלא יכול להיות לוחם, שישאף להגיע למקום שימצה את היכולות שלו (רוב הפעמים זה לא קורה) ויתרום כמה שיותר. שעובדי רס"ר יעשו מה שהם אמורים לעשות ולא להגיד לאחרים לעשות את העבודה שלהם במקומם. אולי פעם המקצועיות תשלוט בצבא במקום החוסר יעילות שקיים היום.

היו איתי אנשים עם מצוקה רצינית בבית והצבא די זורק זין עליהם. אנשים שלמרות כל זה, התנדבו לשירות קרבי. כי חשבו שזה חשוב להגן בגוף על הארץ הזאת. הם לא חיפשו לא תהילה, לא מילה טובה, רק יחס אנושי ומה שהם קיבלו זה *ין בעין. למה זה צריך להיות ככה?

כל הג'ובניקים למיניהם שעושים את המקסימום לעשות את המינימום כי לא בזין שלהם הם סמרטוטים.
כל ה804 למיניהם (באים ב8 עושים 0 הולכים ב4)...
כ"כ הרבה צריך לשנות בצבא הזה..וזה רק ממה שראיתי בתקופה הקצרצרה שאני שם. מקווה שאשכנזי יעמוד בציפיות ממנו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:51

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר