לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2007, 15:17
צלמית המשתמש של noam906
  noam906 noam906 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.05
שלח הודעה דרך MSN אל noam906
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tamar29 שמתחילה ב "אתרי stock של תמונות.."

על אתרים כלשהם אני לא יכול להמליץ, כיוון שאני לא מהמפרסמים שם. אולי במהלך בתגובה תביני גם למה.

תחילה הכל נראה מבטיח - את מעלה תמונות, האתר דואג לנסות למכור אותם ואת מקבלת על זה כסף. מה רע?
כשמסתכלים יותר לעומק, אפשר "לקרוא את האותיות הקטנות". דבר ראשון - יש שם חוק שתופס חזק מאוד - "זו לא האיכות, זו הכמות". למרות שתמונה חובבנית לא תימכר, חשוב ההסתברות שלך להרוויח יותר מ"כסף קטן" באתרים מסוג זה היא לפרסם כמות תמונות שתבטיח שתופיעי בהרבה קטגוריות ובתחומים שונים.
מה שכן, גם על כל תמונה תצטרכי לעבוד. אני לא מדבר כרגע על עריכה, שגם היא לא פחות חשובה, אלא על מילות מפתח - אם תהית כיצד ממיין האתר את התמונות לקטגוריות, יש לך הזדמנות גם ללמוד משהו חדש - יש בפוטושופ אפשרות, איפשהו בתפריט File, להכניס מלל לתיאור התמונה. שם הצלם הנואש שמשתוקק שתמונתו תימכר, צריך להכניס כמה שיותר מילות מפתח (כמה שיותר, כדי שהתמונה תופיע בחיפושים רבים).
כשמוכרים גם כמויות רבות של תמונות, במיוחד לקהל יעד של מעצבים שמחפשים תמונה שיקבלו עליה זכויות, המחירים הם זעירים. כל תמונה נמכרת בסביבות דולר אחד. ושלא תשלי את עצמך - כחצי ממחיר התמונה עובר לבעלות האתר. סתם כי האתר שלהם.
את סכום הכסף א תוכלי להוציא בכל פעם שתרצי, אלא כשתגיעי למכסת כסף מסויימת. לדוגמה 50$. זה אומר שאת צריכה למכור כ-100 תמונות כדי להוציא את מה שהרווחת עד עכשיו.
עוד שכחתי לציין - משום שהאתר פונה לקה יעד מסויים ומוגדר, רצוי ואף חובה שהתמונות ישרתו את המטרה. המעצב לא צריך לחפש אותך - את תצטרכי לחפש אותו. לצלם תמונות שקשורות לנושאים שיכולים לעניין הרבה אנשים, כמו חיות בטבע או סטודיו, זה מאוד כיף ויפה - השאלה כמה זה מעניין את המעצב שרוצה לבנות אתר לשגרירות ישראל באפגניסטן.

נעבור קצת להמחשה - צילמת סט של תמונות ואת מרוצה ממנו. לגומה עריכת תמונה, כדי שתצא עריכה מושלמת ולא פחות, לוקחת 10 דק'. נוסיף לזה עוד 4 דקות של כתיבת מילות מפתח. עכשיו תעלי כמות גדולה של תמונות, כדי להגדיל את ההסתברות למכירה. לדוגמה 7 תמונות. בינתיים יצאה עבודה של 98 דק'. נניח שהצלחת למכור 2 תמונות, וזה מאוד מכובד למכור 2 מתוך 7 תמונות. על כל התמונה תרוויחי כ-2 ש"ח, בערך. יצא לך 100 דק עבודה בשביל 6 שקלים. וזה במקרה טוב. אם זה שווה לך - את מוזמנת להחליט.

בהצלחה, נעם.

נערך לאחרונה ע"י noam906 בתאריך 19-04-2007 בשעה 15:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2007, 15:40
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי noam906 שמתחילה ב "על אתרים כלשהם אני לא יכול..."

וכמובן מהצד השני של המטבע:
סטוק אומר "כמות".
מכרי בכמות ותרוויחי כסף. כמו בכל השקעה, בהתחלה עובדים קשה, מתאמצים ומזיעים ולבסוף, אם עשית עבודה מספיק טובה, תוכלי לנוח ולהינות מההכנסה הקבועה.

המטרה הראשונה היא יצירת גלריה גדולה ככל הניתן. כל תמונה מכל סוג (בתנאי שבאיכות שמתקבלת לאתר). גם אם תמונה לא מוכרת - שווה להעלות כמה שיותר תמונות.
תמונה תמכור לא רק פעם אחת אלא מספר בלתי מוגבל של פעמים.
כשמתחילים אז מוכרים לאט מאוד, וככל שמגדילים את הגלריה, כמות המכירות עולה.
בשלב מסויים תוכלי לקבוע בלעדיות לאתר (בד"כ מכמות מכירות מסויימת, 500 למשל) ואז לקבל יותר כסף פר מכירה.

כשאת מוכרת 200 תמונות ומרוויחה בממוצע 1/2 דולר לתמונה, זה כולה $100 רווח נקי (נקי ממס).
מה שכן, יש חברה' באתרי סטוק שמוכרים בכמויות של עשרות ומאות אלפי העתקים.
גם אם הם מוכרים ב 1/2 דולר לתמונה בממוצע - מדובר עדיין בהמון כסף.
מכיר אישית איש שכבר כיסה את הקניה של ה D200 שלו רק ממכירת תמונות בסטוק.

אני אישית לא משקיע יותר מדי עבודה שם, אבל ההכנסה קבועה. כל הזמן תמונות נמכרות.
ואם יהיה לי מתישהו זמן להעלות לשם טונות של צילומים, זה רק יגדל.
אגב - כל תמונה מתקבלת בלי קשר לקונספט. אולי צילום של סירה בים לא מתאימה לאתר של שגרירות ישראל באפגניסטן, אבל היא מתאימה ללמעלה מ 35 מקומות אחרים (נכון לכתיבת הודעה זו)

צילומים שלי מופיעים בברושורים, אתרים, קטלוגים ובאנרים במקומות שונים בעולם, ותמיד יהיה מישהו שצילום שלך יתאים לצרכים שלו.

ישן 19-04-2007, 17:39
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי noam906 שמתחילה ב "תגובה יפה."

אין לך ממש מה להפסיד (מלבד אולי זמן עבודה, אבל אם אתה עושה את זה בזמנך הפנוי והחופשי - אז זה הופך לסוג של הנאה).
בשלב מסויים זה כבר ספורט. אתה מתחיל ליצור מעגל חברים באתרים, אנשים מנקדים לך עבודות, אתה מנקד לאנשים - אתה מגיב ומחמיא לצילומים שנראים לך יפים ואתה באמת מקבל שם המון (!) השראה.

יש שם פורומים, ואפשר להכנס לתוך העניין ממש עם כל הראש.
מקווה שלא נאבד אותך ושתמשיך לכתוב גם פה ולא רק שם

בנוגע לאתרים - אין פה כלל ברזל.
חבר שלי שהכניס אותי בהתחלה אמר לי להרשם ל istock ול dreamstime
הוא כמעט ולא מוכר ב istock ואילו ב dreamstime הוא מככב.
אצלי בדיוק ההיפך. כמה שהוא משבח את dreamstime, אני פשוט לא מוכר שם בכמות שאני מוכר ב istock. עניין של מזל? לא יודע...

ישן 19-04-2007, 18:15
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי BiNbA17 שמתחילה ב "זה עולה להירשם לאתרים..."

הכל כתוב ב TERMS OF USE של האתרים.
בשביל לקצר לך את הקריאה באנגלית:

1. לא צריך לשלם לאתרים האלה כלום - הם משלמים לך (ואל תדאגי, הם מרוויחים יופי מהעלמות של המכירות שלך)
2. כן, האתרים בחו"ל. הגדולים ביותר ממוקמים בארה"ב אך נתקלתי בלא מעט אירופאיים.
3. את הכסף את מקבלת בכמה שיטות.
או שהם שולחים לך צ'ק על סכום הרווחים שלך בדואר רשום הביתה (את צריכה לקחת את הצ'ק ולהפקיד אותו בבנק, שם יקחו לך עמלת עבודה + שער דולר מכירה [נמוך] מה שלא ישאיר לך את כל הסכום), או שהם יפקידו אותו לחשבון Paypal שתפתחי עם כרטיס האשראי הבין-לאומי (שאין לך) או בכל שיטה אחרת שהם מציינים באתר.
עריכה: אין מיסים. את פשוט מקבלת את הכסף כמו שהוא. רק אם את מקבלת צ'ק, את צריכה לשלם עמלות לבנק שבו את מפקידה את הכסף.
אני עשיתי טריק - אח שלי גר בארה"ב, אז אני שולח לו את הצ'ק על שמו, הוא מפקיד את הכסף אצלו בחשבון בנק, והוא מביא לי כסף מזומן כשאנחנו נפגשים (לפי שער הדולר). כך לא מאבדים כסף בעמלות.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 19-04-2007 בשעה 18:19.
ישן 20-04-2007, 08:33
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tamar29 שמתחילה ב "אתרי stock של תמונות.."

סדר בבלאגן.
צאו כבר מהפרנויות של זכויות יוצרים.
זכויות היוצרים הם תמיד שלכם ולא יאבדו לכם אלא אם תתאמצו לאבד אותן.

מה שאתם מוכרים באתרי סטוק זה רשיון שימוש בתמונה.
אנשים שקונים את התמונה שלכם יכולים להשתמש בה בבאנרים, כתבות לעיתון, ברושורים למשרדי תיירות, עיבודי מחשב וקונספט (דוגמאות יבואו בהמשך) וכו'.

הם לא רשאים למכור הדפסים של התמונות, הם לא רשאים למכור העתקים של הקובץ וכו'.
הם יכולים רק להשתמש בו לצרכים שלהם.
אם הם מדפיסים את הקובץ (נניח פלאיירים למשהו) הם יכולים להדפיס כמות מוגבלת כפי שנקבעה בתקנון האתר, אם הם רוצים יותר הדפסים (בעיקר רואים את זה בחולצות), הם משלמים יותר.

התשלום בעבור התמונות ב STOCK הוא לפי רזולוציה.
מי שרוצה רזולוציה נמוכה בשביל תמונת 100 על 100 פיקסלים יגדיל את חשבונכם באתר בכ-20 סנט.
מי שקונה תמונה ברזולוציה גבוהה להדפסה, יגדיל את חשבונכם בדולר אחד (שוב, הכל שאלה של רזולוציה, אצלי הכי גדול זה 6 מ"פ. אם יש פה מישהו עם ממיה ZD, הוא יקבל הרבה יותר עבור תמונת ה 22 מ"פ שלו).
בנוסף, יש דרכים להגדיל את סכום המכירה באתר, אם חותמים בלעדיות וכו'... אבל בשביל זה צריך להתחיל למכור כמות תמונות, ועד שתגיעו לשם, אתם כבר תבינו לבד את הקונספט.

תמר: אין לך מה להפסיד מלשים תמונות שלך באתרי סטוק. כמובן שאין על זה פיקוח היסטרי, אבל תחשבי על זה כך: זכויות היוצרים נשארות שלך ואת יכולה לעשות עם הצילומים שלך מה שאת רוצה, כולל להדפיס בענק ולמכור בשוק.
זה שאנשים בארה"ב / בריטניה / יפן / אוסטרליה קונים העתקים של קבצי המקור שלך (אחרי עיבוד פוטושופי כמובן) לא אמור להוריד לך את כוח המכירה הטבעי שלך (בארץ). תוכלי עדיין למכור בשוק את הצילומים שלך ב 1000 שקל מבלי שיהיה להם מושג שניתן להשיג את קבצי המקור ב 3 דולר.
רגועה?
בנוסף, את יכולה למכור את התמונה עצמה (זכויות יוצרים ושימוש מלאים) בתמורה לסכום שאת קובעת. אני למשל, מוכר כל פריים שמישהו רק ירצה בסכומים שבין 500 ל 1000 דולר.
ממש לא אכפת לי לאבד זכויות יוצרים על אי-איזו תמונה שלי בעבור סכומים כאלה.
ברוך השם המצלמה שלי עובדת ואין לי פריים אחד שאני לא יכול לשחזר (מלבד אולי אילו שצולמו בחו"ל, אבל ב 1000 דולר אני מכסה את כל הטיול שלי לטורקיה כולל הטיסה בכדור-פורח. את התמונות ממקסיקו אולי כדאי למכור בקצת יותר P: )
מה מוכר יותר? לא יודע. אצלי נופים מוכרים מצויין, וגם המקרו.
שמתי לא מעט סטודיו אבל הוא מוכר פחות. אצל אחרים, הסטודיו מוכר מעולה. אין פה נוסחא מדוייקת לצערי. אם היתה, מזמן הייתי מצלם רק את הדברים שמוכרים

תומר: דוגמא לשימוש בתמונות לעיבוד גראפי שמורכב מהמון צילומים של כל מיני אנשים שונים:
http://www.istockphoto.com/design_s...ls.php?ID=10022
אני לא יודע למי הוא מכר או ביצע את העיצוב, אבל תראה כמה צלמים השתתפו (בלי מודע) בעיבוד הזה. כל תמונה זיכתה את הצלם בסכום כסף.
עוד: הם לא יכולים לפרסם תמונות שלך תחת שמם, אלא כחלק מעיבוד גראפי.
זאת אומרת שהם משתמשים בתמונה שלך כאלמנט בתוך העיצוב עצמו ואז הם יכולים להגיד "העיצוב שלי". לא מדובר בפורומים לצילום ואין משמעות למי שצילם את התמונה.

אור: כן, אי אפשר להעלות תמונות של חצי מגה פיקסל כמו פה. יש מינימום כדי שמי שרוצה להשתמש בתמונות בעיצוב - יוכל (או פרינט)

מקווה שעניתי על הכל. אם לא, תמשיכו לשאול.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 20-04-2007 בשעה 08:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:41

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר