לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2007, 11:46
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gwal שמתחילה ב "F-22"

(בחייאת ראבאק, לא היית יכול לכתוב כותרת יותר.. "מרשימה"? או יותר גדולה או משהו?)

זה הרי חדשות, ישראל רוצה את ה-F-22 Raptor, המטוס המתקדם ביותר בעולם, לפני סיום העשור! (זאת-אומרת שתוך 3 שנים ישראל רוצה ראפטור ישראלי כשר למהדרין!)
ישראל קושרת את מכירת הראפטור עם מכירת-הנשק שארה"ב מתכננת למדינות-ערב הסוניות\מתונות עקב גירעון-איראן והנסיגה-המתוכננת מעיראק.
זאת-אומרת שישראל אומרת לארה"ב שאם היא רוצה לבצע את המכירה, לפחות שתמכור לה (לישראל) את ה-F-22 Raptor כדי לשמור על ה'יתרון האיכותי' (ה-Qualitative Edge) של ישראל.
-אני באמת מקווה שאם ניהיה 'ילדים טובים' ולא נעשה יותר מידי 'בעיות' הדוד סאם ימכור את המטוס. (איך בגין אמר? "רפובליקת בננות"? בשביל המטוס אני מוכן להפוך לשזיף P=)

דרך-אגב, הקרדיט על הפרסום הראשוני והבלעדי של הפרשה שייך ל-Jarusalem Post - לינק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2007, 12:16
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
סקרנות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "(בחייאת ראבאק, לא היית יכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shavit69
(בחייאת ראבאק, לא היית יכול לכתוב כותרת יותר.. "מרשימה"? או יותר גדולה או משהו?)

זה הרי חדשות, ישראל רוצה את ה-F-22 Raptor, המטוס המתקדם ביותר בעולם, לפני סיום העשור! (זאת-אומרת שתוך 3 שנים ישראל רוצה ראפטור ישראלי כשר למהדרין!)
ישראל קושרת את מכירת הראפטור עם מכירת-הנשק שארה"ב מתכננת למדינות-ערב הסוניות\מתונות עקב גירעון-איראן והנסיגה-המתוכננת מעיראק.
זאת-אומרת שישראל אומרת לארה"ב שאם היא רוצה לבצע את המכירה, לפחות שתמכור לה (לישראל) את ה-F-22 Raptor כדי לשמור על ה'יתרון האיכותי' (ה-Qualitative Edge) של ישראל.
-אני באמת מקווה שאם ניהיה 'ילדים טובים' ולא נעשה יותר מידי 'בעיות' הדוד סאם ימכור את המטוס. (איך בגין אמר? "רפובליקת בננות"? בשביל המטוס אני מוכן להפוך לשזיף P=)

דרך-אגב, הקרדיט על הפרסום הראשוני והבלעדי של הפרשה שייך ל-Jarusalem Post - לינק.

סתם מתוך סקרנות , תזכיר לנו מדוע זכית בתואר "מומחה" או צל"ש ?
ישן 20-04-2007, 12:50
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "זו חשיבה לא נכונה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי haplo
בשביל זה יש תקציב נפרד שצריך להגדיל, נכון.

אתה יודע אתה דיי מנגד את עצמך,אתה אומר שאי אפשר להשקיע בחי"ר על חשבון חיה"א אבל אח"כ אומר שפשוט צריך להגדיל את התקציב של החי"ר,ועל חשבון מה?

להזכירך חיה"א מקבל את הנתח הגדול ביותר בתקציב(וטוב שככה),לפי דעתי אם רוצים לחסוך בתקציב צה"ל צריך יותר לחשוב על הכיוון של ה"ייעול" שזה אומר לסגור ולאגד יחידות,פחות קצינים ג'ובניקים שמגיעים ב10 לצבא וחוזרים ב16:00(אני בטוח שיהיה אפשר להסתדר בלעדהם)מעבר של הצבא לאוכל קיטרינג במקום בזבוז עצום של אוכל שנזרק כל יום בבסיסים.

ואפשר להמשיך ולהמשיך,צה"ל ללא ספק יכול לחסוך מליוני שקלים אם הוא יעבור ייעול רציני.

ישן 20-04-2007, 13:35
  tuni tuni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.06
כן,גם אני לא מחובבי הז'אנר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "זו חשיבה לא נכונה."

אבל לפעמים כן ראוי לשאול את השאלה.

כמו שאמרת, יכולת הרתעה, ועד ערך מוסף לא קטן בעצם החזקת מטוס שכזה.

לא אמרתי שצריך לקנות מגיני ברכיים וכתות מגניבות שלכל חפ"ש יהיה במה להשוויץ, אלא בציוד שיכול מהותית לשפר את הלחימה: ע"ע- אמרל לכל לוחם. גם נעליים טובות ותחתונים שמונעים שפשפת זה משהו שלא צריך לזלזל בו (אבל נכון, תיאורטית מטוס אחד יכול למנוע מלחמה רק בעצם קיומו בידי אחד הצדדדים, לא כן לגבי תחתונים, מגניבים ככל שיהיו).

ויותר מזה: אפילו שחיל האויר מתוקצב ביותר- עדיין משתמשים וממחזרים דברים, בכמה יהיה אפשר לשפר את מצב הטייסות הקיימות?

(ואגב, מה עלות התחזוקה והתפעול של הנ"ל?)

*וסתם אנקדוטה: במילואים האחרונים לבשתי את מדי הב' החדשים, אלו שיש להם שכבה כפולה של בד בברך, ועלה לי פטנט: להפוך את השכבה הכפולה למעין כיס בו אפשר להכניס ריבועי פלציב במקום ברכיה, או כמעין "ברכייה לייט". מחשבונת.
ישן 20-04-2007, 12:12
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אתה מתכוון - הסריקה היא מידיעות אחרונות..(לא תמונת המטוס)
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב ""F22 Raptor" מטוס הקרב הטוב בעולם בדרך לישראל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נץ כחול

קרדיט לתמונה לעיתון "ידיעת-אחרונות" מוסף הכותרת עמוד7

נשאלת השאלה, האם המטוס ירכש כתוספת ל JSF או במקום המטוס הנ"ל.

ישן 20-04-2007, 12:21
צלמית המשתמש של נץ כחול

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה מתכוון - הסריקה היא מידיעות אחרונות..(לא תמונת המטוס)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
נשאלת השאלה, האם המטוס ירכש כתוספת ל JSF או במקום המטוס הנ"ל.

אני מניח שאתה מתכוון ל"F-35 Lightning II".

בכל אופן הF35 הוא רב-משימתי(תקיפה ויירוט)

הF22 היא ה"פנינה" של חיל האוויר האמריקאי,המטוס הזה משלב בתוכו כל כך הרבה אלמנטים חיונים ללוחמה אווירית שאין מפקד חיל אוויר בעולם שלא היה רוצה את המטוס קרב הזה בטייסות שלו,הF22 מסוגל לבצע משימות תקיפה ואף ביון בהצלחה מרובה,אבל תכליתו היא לוחמת אוויר(לשם זה הוא תוכנןן)

ככה שאני חושב שניתן לשלב את 2 המטוסים בחיה"א בשאיפה שהF22 יחליף את הF15 וF35 יחליף את מטוסי הF16(כמובן בלי לגעת בF15I וF16I :-) )

ישן 20-04-2007, 12:38
צלמית המשתמש של נץ כחול

חינוך זה דבר חשוב מאוד...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי אלעד105 שמתחילה ב "אין בתגובה שלי שמץ של..."

אבל צבא וביטחון קודם לכל
מה יעזור לך שיהיה לך תקציב חינוך גבוה כאשר במלחמה יהיו לך מטוסי קרב של האויב שיפציצו אותך ואת הביה"ס המעולים שהשקעת בהם סכומי עתק.

צבא וביטחון זה המגן של המדינה,לא סתם האמרקאים משקיעים טרליוני דולרים בתקציב הביטחוני שלהם,ואפשר גם להכניס עוד מדינות אירופאיות נוספות.

כמובן שיש יוצאות מן הכלל כמו שוויץ או ליכטנשטין או אנדורה-מדינות שמשקיעות את מירב התקציב על נושאי הפנים ופחות על צבא.

אני מניח שאתה יודע שישראל היא אחת המדינות הבודדות בעולם שנמצאת כל הזמן במצב של לחימה,לכן תקציב גבוהה הוא הכרחי.

ואם ניתן לקנות את מטוס הF22 אז זה צ'ופר משמעותי עבור ישראל כי ארה"ב לא מתלהבת למכור את המטוס הזה לשאר העולם.

נערך לאחרונה ע"י נץ כחול בתאריך 20-04-2007 בשעה 12:40.
ישן 20-04-2007, 12:54
  אלעד105 אלעד105 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "חינוך זה דבר חשוב מאוד..."

עוד פעם אני אסביר לך שמדינה זה לא רק צבא. נכון הצבא בין הדברים החשובים שיש אם לא החשוב ביותר. מדינה בלי חינוך כעבור עשור או שניים אפילו שלושתגיע למצב שכדי שאנשים יוכלו לאכול תצטרך לבקש טובות ממדינות אחרות כי האנשים שמפתחים ומייצרים דברים פשוט לא יהיו פה כי הזנחת את החינוך ולהזכירך אין לנו ממש מזל בקטע שליצור מדינות ידידותיות לנו למשל השלום שעשינו עם כמה מדינות. המדינות שעשו איתנו הסכם שלום עשו את זה לטובתם האגואיסטית בלבד. מצרים א. אחרי שתי מלחמות גדולות העדיפה לא לבזבז כסף ולעשות איתנו שלום מה גם שהשלום הזה נותן לה כסף מאתרי התיירות בסיני ומהנפט שבסיני. גרמניה עשתה איתנו שלום בגלל המוסר והביאה לנו כסף רק כדי לצאת נקיים מהשואה.

לא אמרתי שהצבא זה לא חשוב אבל התעצבנתי מזלזול בחינוך. אני מאמין שהבהרתי את עצמי.
ישן 20-04-2007, 12:40
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני לא יודע מאיפה הסקת את זה, אבל כבר עניתי לך בתגובה אחרת באשכול...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי אלעד105 שמתחילה ב "אין בתגובה שלי שמץ של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלעד105
אין בתגובה שלי שמץ של פוליטיקה. פשוט עצבן אותי שעלה מהתגובה של רועי AZ שהחינוך זה דבר לא חשוב שלא שווה לשים עליו כסף.

ישן 20-04-2007, 12:36
צלמית המשתמש של רועי AZ

מן הסיבה הפשוטה שהרבה ישראלים לא מבינים - הכסף בו נרכשים המטוסים
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי אלעד105 שמתחילה ב "לא הבנתי למה אתה אומר את זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלעד105
לא הבנתי למה אתה אומר את זה שזה קלישאה עקומה זה שכל חמש שנים מחליפים לך מטוסים ולא אכפת פה לאף אחד מהחינוך זאת בעיה ולא זאת לא "קלישאה עקומה".

הוא כסף אמריקאי, שאי אפשר לעשות בו שום שימוש אחר!!

ומה שהכי מעצבן זה, שאתם מביעים דעה במה שאתם לא מבינים בכלל, שכן לא מחליפים מטוסים כל חמש שנים, אלא קונים מטוסים חדשים במקום אלו הישנים שהתחזוקה שלהם בשמיים וזה החיסכון האמיתי. אנחנו חייבים חיל אוויר חזק וח"א חזק = מטוסים חדישים ומתקדמים!

ישן 20-04-2007, 12:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה לא ברור במשפט - חלק מן התקציב השוטף של החיל?
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "כמה מיליונים זה "זניח"?"

כל חמש שנים בונים תכניות אב לחמש השנים הבאות בחה"א ומכאן נגזרת גם חלוקת התקציב. וזה בלי קשר לניצולי השואה (ששנינו חושבים שזו בושה וכלימה המצב אליו הגיעו) ומצב החינוך בארץ.

ישן 20-04-2007, 12:49
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "האם ידיעות אחרונות מתחילם להתחרות ב"דבקה" ?...."

לבני,

אני יכול לספר לך מידע פנימי שזה בדיוק המצב - וזה קורה לא מעט שכתבים מתבקשים לספק משבצת בגודל X למהדורה כשידיעה אחרת מתבטלת. כמו שהערתי קודם - התוספת של "חימוש גרעיני היא אנפנטילית - כמעט כל מטוס קרב/הפצצה אמריקני מסוגל לשאת חימוש גרעיני (החל בF16 וה-15 וכלה במטוסים החדישים יותר דוגמת הF22 וללא ספק גם הF35 העתידי - שלא לדבר כמובן על כל המפציצים - B1B/B2/B52). האמת שזאת שאלה מעניינת האם דרושים שינויי תוכנה כלשהם במטוס בשביל להטיל פצצה גרעינית סטנדרטית (למשל B63 שציינתי)?

בקשר לישראל - לא שהדברים עלו במוחו של הכתב האדיוט אבל סתם לשם הדיון אם נניח שלישראל אכן יש נשק גרעיני המשוגר מהאויר יש לדעתי שתי אופציות - או שלקחו מעטפת של פצצות קונבנציונאליות והפכו אותן לגרעיניות או שפיתחו פצצות מאפס. במקרה הראשון לא אמורה להיות כל בעיה משום שמדובר לכאורה בפצצה רגילה (למרות שרצוי לקחת בחשבון את גובה ההטלה וכו' בשביל למנוע פגיעה במטוס). אגב בתצורה פנימית ה-F22 די מוגבל מבחינת הפצצות שהוא מסוגל לשאת. אם מדובר במקרה בו פותחה פצצה ייחודית אזי או שהיא מתאימה או שלא (מבחינת גודל), מבחינת התאמה למחשב החימוש אני מניח שניתן לעשות זאת למרות שזאת שאלה איזו נגישות נקבל אליו אם בכלל.

אגב בעניין מחשב החימוש במטוסים ממה שקראתי האמריקנים מפתחים סוף סוף משהו אוניברסלי שיאפשר הוספה של חימושים חדשים למטוסים בקלות רבה (בערך כמו פאטצ' במחשב). האמת שדי מפתיע אותי שזה לא קיים עד כה זה נראה לי כאב ראש לא קטן להתעסק עם התאמה עבור כל מטוס (מה גם שברובם התוכנה עשויה להיות מאד ישנה).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 20-04-2007, 13:00

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נו - אז כנראה שלפחות בעניין ה"חלונות הפנויים" אני לא טועה....."

אוסיף עוד משהו בעניין החלונות הפנויים.

אני מכיר באופן אישי מקרה בו באחד העתונים הגדולים היה חלון בכתבה של העמוד האחורי. לכתב ניתנה בדיוק רבע שעה למצוא כתבה ולהכינה לדפוס - אתה יכול להבין כעת מהיא רמת הכתיבה כשאלו הדרישות. אגב זאת אחת הסיבות שלעולם לא אכתוב בתנאים כאלו - אני רוצה לקוות שיש לי עוד קצת יושרה מקצועית בשביל לא להציג עצמי כמי שמסוגל לכתוב משהו רציני ב-5 דקות.
www.MegaPixel.co.il

ישן 20-04-2007, 13:24
  SnoWolf2 SnoWolf2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב ""F22 Raptor" מטוס הקרב הטוב בעולם בדרך לישראל"

תוך כמה שנים יגיע (אם) המטוס הזה (הערכה כמובן)

נ.ב בקשר להערה על החינוך:
- הבעיה במערכת החינוך זה לא הכסף שמושקע בה, הבעיה במערכת החינוך זה השיטה שלה, הניהול של הכל.. אם מערכת החינוך - במקום לחקות מערכות חינוך לכאורה מוצלחות ברחבי העולם, היית מפתחת מערכת ושיטה ייחודית (ולא ניכנס איזו שיטה ומערכת) - זה היה תורם הרבה יותר למערכת החינוך. כי מה לעשות מורה גרוע יישאר מורה גרוע גם אם תעלה לו בשכר, ומערכת גרועה תישאר מערכת גרועה גם אם תביא לה עוד 150 מיליון - שהיו אמורים לקנות את הF22.

(ועדין לא דיברנו על כך שהתקציב שדרכו ייקנה הראפטור, יהיה תקציב שיועד לדברים כאלו, ואם הוא לא יילך לראפטור, הוא יילך לדברים אחרים - ולא לחינוך)
ישן 20-04-2007, 13:47
צלמית המשתמש של נץ כחול

ומי כבודו?
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי brobasket שמתחילה ב "חמקן לא להרבה זמן"

אני מניח שאתה מבין גדול בצבא הרוסי על בסיס הביטחון הרב שניתן לחוש בהודעה שלך.

רק שתהיה בענינים שהרוסים סביר להניח מתכננים(או לפחות שואפים) ליצור מכמי"ם לזיהוי חמקנים עוד מהימים שהF117 היה מטייל מעל נוואדה בבסיסי חיה"א הסודיים.

אם הרוסים אכן יצליחו לפתח מכ"ם שיוכל לזהות את השח"מ של המטוסים החמקניים אז כל הכבוד להם,אבל לפי דעתי הם רחוקים מזה.

מה שגם אל תשכח שבשביל שמטוס קרב X יוכל לזהות מטוס חמקני X הוא צריך גם כן להיות מצוייד באותו מערכת מכ"ם אולטרה חדשנית סודית שהרוסים מפתחים(שספק אם יהיה ניתן להתאים אותה גם כפלטפורמה אווירית).

נערך לאחרונה ע"י נץ כחול בתאריך 20-04-2007 בשעה 13:51.
ישן 20-04-2007, 14:45
  brobasket brobasket אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "ומי כבודו?"

לנץ כחלחל P:

לפי מה שאני מבין בתחום הראדרים ואני ייתן לך רק את הבסיס

אתה שולח אות רדיו גבוה למרחב אוויר מסויים ומוגבל בגובה ובזווית
יש כמה סוגים של שליחת אות רדיו אבל זה לא משנה כרגע אתה מקבל אות חזרה מ"אובייקט"
והראדאר שלך מתרגם לך נתונים עליו

הקטע של החמקן זה לא רק שהאובייקט מעוצב בצורה כזו שהאות שאתה שולח אליו "מחליק" על המשטח אלא גם החומר הסודי שממנו הוא מורכב....וזה חלק חשוב בו.....

אובייקט יכול להיות גם ספינה או מטוס או אחר....
זה רק יידע בסיסי שיש לי אני לא מדען בSKUNKS WORKS
אם אני טועה אתה מוזמן לתקן ולא לצאת ביציאות של "מומחה לעניני רוסיה"!

נערך לאחרונה ע"י brobasket בתאריך 20-04-2007 בשעה 14:49.
ישן 21-04-2007, 07:44
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "בכנס בנושאי חלל נפגשו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The Cheff
בכנס בנושאי חלל נפגשו קוסמונאוט ואסארונאוט, האסטרו הוציא עט מהכיס והסביר לקוסמו שזה עט מיוחד שפותח במעבדות נאסא, מסוגל לכתוב על שמן ומים, מסוגל לכתוב בכל זוית וכמובן גם בחלל ואז שאל בלגלוג "איך אתם מסתדרים עם לכתוב בחלל?" ענה לו הקוסמו - עם עיפרון.

כלומר לא תמיד צריך את האמ-אמא של הטכנולוגיה כדי לנצח, לדוגמא, ה B2 המהולל שהיה אמור להיות שקוף לראדר קל מאד לגילוי, איך ? עם מכ"מ של תחנות מטארולוגיה שמזהות מערבולות אוויר בשמיים... כמו שנאמר, הפיתרון הוא לא תמיד ב high end, יש גם פתרונות זולים ויצירתיים...

כמו רבים, גם אתה לא הבנת את הפואנטה של הסיפור המפורסם עם העיפרון...
האמריקאי עם העט המיוחד הגיע לירח וניצח בנוק אאוט את הרוסים....העיפרון של הרוסי לא יצא מגבולות סיביר......הפואנטה של הסיפור הזה היא בדיוק הפוכה ממה שרוב האנשים חושבים..היא הוכחה לגדולה האמריקאית וממש לא לגאונות הרוסית (הכל נכון לשנות ה60 כמובן..היום הסיפור שונה..).
אמיל.

ישן 21-04-2007, 10:37
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
הן ההערצה הגורפת להישגי ארה"ב
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=The Cheff]בכנס בנושאי..."

והן הזלזול הגורף בהישגי רוסיה זה לא מתכונת הכי רציונאלית. בכל זאת הרוסים היו הראשונים בחלל, וגם עם האדם הראשון בחלל. נכון לירח לא הגיעו, ועוד כמה דברים לא השיגו, אבל רק בעקבות ההובלה של הרוסים, התעוררו האמריקאים.
ובינתיים, אם יורדים קצת בגובה, ב-67 היה זה טיל ימי רוסי שנורה מהחוף והטביע את אחי אילת, שאחר כך כנראה גרם לפיתוח מואץ של ספינות טילים שלנו. ב-73, המצרים הפעילו (על מי מה שקראתי פעם) סילוני מים חזקים לפרוץ את סוללות העפר בתעלה – פתרון בהחלט מקורי, פשוט, זול ואפקטיבי מאוד , וסביר להניח שהרוסים היו בעניין הזה. ואיפה המקוריות שלנו ואמריקאית בתחום הזה? וטילי הנ"ט והנ"מ במלחמה הזאת היו אפקטיביים מאוד מאוד, לצערנו, והם היו תוצרת רוסיה. שנזכיר את הטילים (הכוונה במיוחד לנ"ט וקרקע-ים) בקיץ 06?
אולי הרוסים מצטיינים יותר בפריצות דרך אלגנטיות, בעוד אשר האמריקאים מצטיינים בשכלול עתיר כסף, וסיפור העיפרון, ד"א, כלל לא כוון לכך שהרוסים לא הגיעו לירח (למה צריך היה דווקא את סיפור העיפרון בכדי ללעוג להם), אלא בכדי להדגיש את השוני בגישה. כך אני מכיר את הסיפור, אבל כל אחד והפואנטה שהוא מנסה לייצר לעצמו.
בכל זאת, התוספת שהעיפרון נשאר כביכול בסיביר, נראית לי לפחות, כפרשנות מאולצת
ישן 21-04-2007, 10:44
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=The Cheff]בכנס בנושאי..."

צר לי, אך נראה לי שדווקא אתה לא הבנת את הפואנטה.
לא התייחסתי לסיפור העיפרון, העט, האסטרונאוט והקוסמנאוט כדי להיכנס לויכוח המטופש מי יותר טוב, ארה"ב או ברה"מ לשעבר. ניצלתי חלק ממנו לצרכיי ופשוט ניסיתי להעביר נקודה פשוטה והיא שכסף הוא לא חזות הכל ולפעמים עם חשיבה פשוטה ניתן להגיע לתוצאה.

אחד מעקרונות הלחימה הוא : פשטות.

(ואם אתה ממש ממש ממש חייב התייחסות למי יותר טוב ומי ניצח אז לדעתי לא אלה ולא אלה וגם לא אנחנו, כולם בני אדם, לכולם יתרונות וחסרונות והגלגל מסתובב וימשיך להסתובב, פעם ברה"מ היתה למעלה, היום ארה"ב ואולי בעוד עשור זו תהיה אירופה או אפילו סין... אתה יודע למי ניתנה הנבואה ?)
ישן 20-04-2007, 14:59

לא רואה את זה קורה...
ה F-35 גם יותר זול וגם יהיה יותר טוב ברוב הדברים הרלוונטים, חיל האוויר בונה עליו ולא על על ה F-22.
מסיבות פנימיות של האמריקאים, הם מציגים את ה F-22 כמטוס שונה וטוב יותר, אבל נראה שפרט לכך שהוא יותר טוב באוויר אוויר (הוא 2 רמות מעל כל מטוס אחר ואילו ה F-35 רק רמה וחצי מעל כל מטוס אחר...ממש הבדל גדול...) דווקא ל F-35 יש יתרונות: הוא חדש יותר ב10 שנים בערך (תחשבו כמה הטכנולוגיה משתנה ב10 שנים!!) הוא יועד מראש להיות רב משימתי, הוא זול בהרבה....בקיצור ה F-35 הוא המטוס הרלוונטי, ולדעתי גם בחיל האוויר שלנו חושבים כך.
לא רואה אותנו קונים את ה22, אלא אם מדובר בלחצים חיצוניים לשיקולי ביטחון.
אמיל.

ישן 20-04-2007, 15:33
צלמית המשתמש של דג עם מאג
  דג עם מאג דג עם מאג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל דג עם מאג שלח הודעה דרך MSN אל דג עם מאג
תגובתי בעניין

לBROBASKET - אז נפל F117 בקוסובו. דבר ראשון - זה מטוס מיושן והטכנולוגיות של היום מתקדמות שנות דור. דבר שני - אינך יודע בדיוק מה היו הסיבות לנפילה. ייתכן גם כי הייתה התרשלות של הטייס או טעות שגרמה להיחשפות המטוס. מה שכן,ייתכן והרוסים מצאו כבר אמצעי נגד נגד חמקנות זו,אך מסיבות ברורות הם לא מפרסמים בגלוי כי יש להם יכולות כאלה.
אמיל ואחרים צודקים באומרם כי הF35 הוא מטוס מתאים יותר מאשר הF22 עבור חי"א ,אך אולי רכישה של כמות מסוימת של מטוסים אלו תהיה גורם מרתיע עבור שאר מדינות האזור, וכמובן שיעזור לנו לשמור על עליונות צבאית באזור. מה גם שעד שהF35 יהיה כשיר לטיסה רק בעוד זמן רב,בעוד שהF22 כשיר לשירות כבר היום.בנוסף,ייתכן ויש אינטרס למכור עוד מטוסים מאחר וחי"אא רכש כמות זעומה מכלל המטוסים שתכנן לרכוש.

שאלה - האם הF22 מסוגל לשאת נשק גרעיני רציני,ובמידה וכן,האם זה לא פוגם ביכולות החמקנות שלו?

ישן 20-04-2007, 15:54
  bam pom pam bam pom pam אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי דג עם מאג שמתחילה ב "תגובתי בעניין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דג עם מאג
לBROBASKET - אז נפל F117 בקוסובו. דבר ראשון - זה מטוס מיושן והטכנולוגיות של היום מתקדמות שנות דור. דבר שני - אינך יודע בדיוק מה היו הסיבות לנפילה. ייתכן גם כי הייתה התרשלות של הטייס או טעות שגרמה להיחשפות המטוס. מה שכן,ייתכן והרוסים מצאו כבר אמצעי נגד נגד חמקנות זו,אך מסיבות ברורות הם לא מפרסמים בגלוי כי יש להם יכולות כאלה.
אמיל ואחרים צודקים באומרם כי הF35 הוא מטוס מתאים יותר מאשר הF22 עבור חי"א ,אך אולי רכישה של כמות מסוימת של מטוסים אלו תהיה גורם מרתיע עבור שאר מדינות האזור, וכמובן שיעזור לנו לשמור על עליונות צבאית באזור. מה גם שעד שהF35 יהיה כשיר לטיסה רק בעוד זמן רב,בעוד שהF22 כשיר לשירות כבר היום.בנוסף,ייתכן ויש אינטרס למכור עוד מטוסים מאחר וחי"אא רכש כמות זעומה מכלל המטוסים שתכנן לרכוש.

שאלה - האם הF22 מסוגל לשאת נשק גרעיני רציני,ובמידה וכן,האם זה לא פוגם ביכולות החמקנות שלו?

פי מה שאני זוכר הf117 הופל בזמן שהוא פתח את הדלת של התא נושא פצצות ולכן נחשף לראדר.
כמו כן יכול להיות שהוא פתח את האנטנות קשר שלו שהן גם גלויות למכ"ם.
לפי דעתי הf22 מטוס יקר מדי בשבילנו ואני לא מאמין שארה"ב תסבסד את כול מחיר המטוס בשבילנו או את רובו ביחס לתקציב הקיים שהם נותנים לנו ולכן אני לא רואה אותנו קונים אותו.
עוד דבר זה שאני לא מבין למה אתם נדבקים לזה שרוסיה תפתח דווקא מכ"ם שיאתר מטוסים חמקניים.
אפשר אולי לפתח מערכת אופטית או אלקטרונית או לפי רעש המטוס.
אבל יכול להיות שאני אכול סרטים
ישן 20-04-2007, 16:20

היום ידועות פחות או יותר נסיבות נפילתו של ה-F117. אני ממליץ לכל מי שכתב כאן לקרוא את החלק הרלוונטי בויקיפדיה (בין השאר מדובר על SA3 מכ"ם בגלים ארוכי טווח ועוד ושאר ירקות).

חמקנות פלזמה למי ששואל איננה נושא חדש והרוסים חוקרים את הנושא כבר מספר שנים - אני עצמי כתבתי על כך עוד בתחילת העשור בכתבה השנייה על טכנולוגיית החמקן שהוזכרה כאן מספר פעמים.

לדאג עם מאג - 2 מגאטון מספיק לך בשביל יכולת נשיאה גרעינית של הראפטור או שאתה צריך צאר בומבה?
www.MegaPixel.co.il

ישן 20-04-2007, 16:36
צלמית המשתמש של נץ כחול

אוקיי,נראה כמו חירבוש בלבוש
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "היום ידועות פחות או יותר..."

ע"פ הציטוטים הבאים:

"Serb air defenses found that they could detect F-117s with their radars operating on unusually long wavelengths. This made them visible on radar screens for short times"

"Dani claims to have modified his radars to better detect the F-117A, but he has not disclosed what was changed"

ניתן רק להסיק שהיה להם פוקס גדול ובמזל הם הצליחו ליירט את המטוס,כמו כן אני ממליץ לך לקרוא את הציטוט הבא:

It is believed that the SA-3 crews and spotters were able to locate and track F-117A 82-806 visually, probably with the help of infra-red and night vision systems. Dani claims to have modified his radars to better detect the F-117A, but he has not disclosed what was changed

אז נראה לי שסגרנו את הסיפור עם הF117 בקוסובו...

ישן 20-04-2007, 18:46
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
דשנו בעבר בנושא הזה
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני לא יודע אם חירבוש - יש..."

הנה עוד פעם
בסה"כ האירוע הזה הוא דוגמה טובה לחיל האוויר שלנו איך לא לזלזל באוייב וזה לא משנה אם זה חמאס, חיזבאללה, סרבי, פרסי או ערסי.

היה זה לילה עם עננים נמוכים וסמיכים, ברקים ורעמים.
האמריקאים עשו מספר טעויות:
- כשל מערכתי: לא הפעילו הרבה אמצעי SEAD ו SIGINT וכתוצאה מכך לא התפנו לטפל באיומים ורק לאחר מכן לתקוף את המטרות, אלא הסתמכו בעיקר על חמקנות ה F-117 (עובדה שעדיין היו סוללות חיות שאפילו לא טופלו - היה דיווח על הפלת F-16, אמריקאים טענו שזה היה כתוצאה מכשל מכני).
- כשל נקודתי: לא נילקחו כל מרכיבי מזג האוויר בחשבון, טסו בנתיבים כמעט קבועים, גובה נמוך יחסית וכו'

דני זולטן בשילוב של "טקטיקת רחוב סרבית" והרבה מזל הצליח עם טילי ה SA-3 המיושנים שלו להפיל מטוס.
הוא הציב תצפיתנים חמושים באמר"לים וא"א לאורך כל נתיב הטיסה (כניראה הצליחו לראות את הצללית המשולשת השחורה של המטוס על רקע העננים בזמן שברקים האירו את השמים), מהים האגאי עד לסרביה, עשה או לא עשה חישובים וכיוונים שונים ועל המזל ירה מטח טילים שבספק אם הצליחו לנעול.
אחד מהם שהצליח להתפוצץ קרוב למטוס גרם לפגיעה במערכת ההידראולית שלו וזה הוביל לאובדן שליטה .
יש דיווח על מטוס נוסף שניפגע בשיטה הזו, אבל הצליח לחזור לאביאנו.
לגבי פתיחת דלתות הפצצות והגדלת השח"מ, זה נכון אם כי זה לרגע קט וההפלה הייתה בדרך חזרה של המטוס, הרבה אחרי התקיפה.
כתבה על איך להפיל F-117 כאן

לגבי הרוסים שתמיד מפגרים מאחור אבל בצורה אינטנסיבית דואגים לפרובוקציות בעולם (עלייה מתמדת במחירי הדלק, חימוש מדינות מפוקפקות ועידוד סיכסוכים שכונתיים), יש לקחת ברצינות את פוטין שלאחרונה דווח שהקציב כ 179 מיליארד דולר בפריסה של 8 שנים על מנת לפתח מערכות נשק חדשות וזה כולל מטוסים, צוללות, ספינות, טילים ואמצעי גו"ז.
בל נתפלא אם המדענים שלו יצליחו לעלות מדרגה עם נושא החמקנות ו/או הגילוי שלה.

הכתבה בידיעות על הרפטור אכן לא רצינית ואין ללמוד ממנה דבר.
בשיקולי עלות/תועלת (גם אם זה כסף אמריקאי) ה F-35 ניראה כבחירה הנכונה על פני הרפטור מהרבה סיבות שכבר פרטנו בעבר.
אם אכן תהיה רכישה כזו ע"י ישראל, להחלטה יהיו מרכיבים נוספים שגדולים ב 10 מספרים עלינו.

שיהיה לכולם שב"ש!

ישן 20-04-2007, 20:35

מתאים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דג עם מאג

מטוס באמת היה מתאים לנו לפני הסופה הוא הפ-18 דגם F לפי דעתי
עכשיו אנחנו הולכים על פ-35 אז שיהיה לבריאות אבל אם תחשבו על עלות מול ביצועים מול צרכים אין כמו הפ-18......חלום לראות את המטוס הזה בח"א ......למרות שאני לא יכול לכתוב מילה רעה על המטוס המועדף ממשפחת הפ-16 ......הפ-18 היה יכול להיות הבחירה המתאימה ביותר

פ22 יש יכולת לאחסן נשקים בתוך גוף המטוס ולפתוח את התא שמאוכסן הנשק לפני שיגור

לא נראה לי שאנחנו נשתמש בפצצה "רצינית" .....
ישן 20-04-2007, 18:09
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
תקראו ותשכילו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gwal שמתחילה ב "F-22"

למדינת ישראל אין היום שום תשתית להתחיל לתחזק מטוס כמו ה- F-22 RAPTOR !

החומרים מהם הוא בנוי והצבע שלו (סופגים גלים אלקטרומגנטיים) לא מוכרים בארץ והינם סוד צבאי בארה"ב ברמה גבוהה ביותר !

מחיר fly away שלו הינו 133 מליון דולאר לחיל האוויר האמריקאי אם מוסיפים את התשתית התחזוקתית למחיר המטוס המחיר עולה באופן חריף (אגב התחזוקה השוטפת שלו הינה זולה ומהירה מזו של ה F-15 אותו נועד להחליף).

-כך שמבחינת מחיר אני לא חושב שיש בכלל על מה לדבר (במחשבה שניה 5 מפלצות כאלה שווים יותר מפי שניים כל הסופות שלנו ביחד באוויר - תאמינו או לא !!!)

אם האמריקאים ימכרו אותו לנו הם יצטרכו לעשות זאת עם מדינות נוספות ושוב ספק גדול אם חיל האויר האמריקאי ירצא לחלוק את סודותיו ויתרונו הגדול היותר בשמיים כיום ולשלושים שנה הבאות לפחות עם עוד מדינות (בייחוד מדינה כשלנו שמוכרת נשק לסין ! <-- זה מלחיץ אותם בטרוף).

ולגבי הרוסים כל מטוסייהם בעבר ובהווה הינם העתק ושיפור של טכנולוגיה מערבית מה MIG 15עד ל Su 27/30/33/35/37 אז למה שהאמריקאים יתנו להם שוב פעם אפשרות להציץ מקרוב על שיא הטכנולוגיה שלהם ?!

ולגבי הפלת ה F-117 (שהינו בעל טכנולוגיה ישנה יותר בחמקנות בשני דורות וזה הרבה מאד) שום מכ"ם לא גילה אותו ושום נעליים מזל והתחכמות ... לא אפרט כאן אבל בהחלט חשיבה יצירתית .
ישן 20-04-2007, 19:13

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "emile-a מצטער אם נשמעתי מתנשא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי edge540
אבל זה שהינך טייס F-16 לא אומר שאתה יכול לרדת כך על אנשים אחרים בפורום (כבר ראיתי הודעות שלך מבעבר זה לא פעם ראשונה זה בטוח).

עכשיו לגבי "..חצי ממה שכתבת לא נכון..." כן ? מה בדיוק ?

אולי כל שיחותי עם טייסי RAPTOR לא השכילו אותי כלל, אשמח לשמוע ממישהו מקצועי יותר מאותם טייסים.

ורועי לא הבנת אין כאן שום סתירה ההשקעה הראשונית הינה אדירה אך כשכבר יש לך את התשתית התחזוקה של הראפטור הינה מהירה וזולה יותר משל האיגל/בז שאותו נועד לרשת ולאורך שנים לחיל האויר האמריקאי זה משתלם אולי גם לנו.

לא ירדתי עליך בגלל שאני טייס מוסקיטו, ירדתי עליך כי אתה כתבת דברים ממש לא נכונים.
מה?
1. לא ניתן לתחזק מטוס F-22 בארץ והחומרים מסווגים?..נו באמת..כמו כל דבר כמעט לפני שמוכרים לנו אותו הוא מסווג...ואחרי שימכרו לנו אותו ימכרו לנו גם את התחזוקה והלוגיסטיקה הרלוונטית....בקיצור, זאת לא תהיה בעיה.
2. " 5מפלצות כאלו מחליפות 200 סופות...תאמינו או לא..."? מה אתה אומר? (מאיזה סרט הבאת את זה? XMEN?)....רק לגרות את המחשבה...כמה מטרות אפשר לתקוף עם 5 F-22.?....אולי 10....כמה עם 200 סופות?.....בערך 400.....
3. האמריקאים יכולים למכור לנו את ה F-22 בלי שום מדינות נוספות....
4. לגבי הF-117.....אף אחד לא בטוח למה הוא נפל...אבל אתה מדבר בביטחון חסר שחר...
עניתי לך?

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 20-04-2007 בשעה 19:15.
ישן 20-04-2007, 20:04

ל- emile-a
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=edge540]אבל זה שהינך..."

או קיי אולי נסחפתי ...

סופה בשום אופן לא מגיע ליחס הפלות של מינימום (כאשר לטייס יש 20-30 שעות על המטוס) של 39-1 לטובתו ובטח לא ל 244-2 כאשר טייסיו כבר "מנוסים מאד" עם 100 שעות על המטוס !

ע"פ זה התכוונתי ליחס סופות מול ראפטורים וכן אני יודע שזה לא מדוייק לחשב זאת ע"פ זה !

כמו כן הראפטור פוגע בך בלי שאתה יודע שהוא מעלייך באויר (כן כן מעלייך ב 60 אלף רגל בדר"כ), ולכן אתה בדר"כ לא מנסה להתחמק ולהפעיל אמצעי הטייה (לא שזה ממש יעזור במקרה זה).
חמוש ב 8 טילים ותותח שכפי שציינתי קודם (את הסיבה) ב-98% מהפעמים פוגעים פגיעה קטלנית.

עוד מקרה פיקנטי מ RED FLAG האחרון, לידיעתך טייס בריטי בטייסת ביום אוייב 64 (במסגרת החלפת מידע והכשרות) שטס ב F-15 תאר זאת כך (בערך - תרגום זריז) :
"זה הדבר הכי מרגיז בעולם לנסות לרדוף אחרי ראפטור ... גם כשאתה רואה אותו בעניים אתה לא מצליח לנעול עליו !"

נערך לאחרונה ע"י edge540 בתאריך 20-04-2007 בשעה 20:07.
ישן 20-04-2007, 20:22

מעניין
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "ל- emile-a"

ציטוט:
או קיי אולי נסחפתי ...

סופה בשום אופן לא מגיע ליחס הפלות של מינימום (כאשר לטייס יש 20-30 שעות על המטוס) של 39-1 לטובתו ובטח לא ל 244-2 כאשר טייסיו כבר "מנוסים מאד" עם 100 שעות על המטוס !

ע"פ זה התכוונתי ליחס סופות מול ראפטורים וכן אני יודע שזה לא מדוייק לחשב זאת ע"פ זה !

כמו כן הראפטור פוגע בך בלי שאתה יודע שהוא מעלייך באויר (כן כן מעלייך ב 60 אלף רגל בדר"כ), ולכן אתה בדר"כ לא מנסה להתחמק ולהפעיל אמצעי הטייה (לא שזה ממש יעזור במקרה זה).
חמוש ב 8 טילים ותותח שכפי שציינתי קודם (את הסיבה) ב-98% מהפעמים פוגעים פגיעה קטלנית.

עוד מקרה פיקנטי מ RED FLAG האחרון, לידיעתך טייס בריטי בטייסת ביום אוייב 64 (במסגרת החלפת מידע והכשרות) שטס ב F-15 תאר זאת כך (בערך - תרגום זריז) :
"זה הדבר הכי מרגיז בעולם לנסות לרדוף אחרי ראפטור ... גם כשאתה רואה אותו בעניים אתה לא מצליח לנעול עליו !"

נערך לאחרונה ע"י שחר אדום בתאריך 20-04-2007 בשעה 20:36.
ישן 21-04-2007, 04:51

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "אין לך מה להתחיל להשוות בין"

ציטוט:
ה F-35 ל- F-22

למרות שימוש בחלק מהטכנולוגיה של ה F-22 בבניית ה F-35 עדיין יכולות ה F-22 גבוהות בהרבה
והטכנולוגיה שלו מתקדמת הרבה יותר (דוגמא אחת "קטנה"- מכ"ם).

לא קונה את הלוקש הזה..זה סיפורי סבתא אמריקאים שנועדו לכך שלא יסגרו את פרויקט ה F-22 היקר והמטופש...
גם אם לוקהיד ינסו הם לא יצליחו לבנות את 35 10 שנים אחרי ה22 ועדיין להפוך אותו לפחות מתקדם..זה בלתי אפשרי....יהיו ל 22 יתרונות מובנים בפיתוח ובתיכנון שלו לעומת ה35 ..אבל ה35 יהיה 10 שנים מתקדם ממנו בהרבה דברים...אין מה לעשות........את אותם סיפורים בדיוק סיפרו על ה F15 לעומת ה F-16 והיום אנחנו יודעים שלמרות ההבדל האדיר במחיר ובתכנון, אין בינהם ממש הבדל גדול..
אמיל.

ישן 20-04-2007, 20:46

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "תקראו ותשכילו"

ציטוט:
למדינת ישראל אין היום שום תשתית להתחיל לתחזק מטוס כמו ה- F-22 RAPTOR !

החומרים מהם הוא בנוי והצבע שלו (סופגים גלים אלקטרומגנטיים) לא מוכרים בארץ והינם סוד צבאי בארה"ב ברמה גבוהה ביותר !

מחיר fly away שלו הינו 133 מליון דולאר לחיל האוויר האמריקאי אם מוסיפים את התשתית התחזוקתית למחיר המטוס המחיר עולה באופן חריף (אגב התחזוקה השוטפת שלו הינה זולה ומהירה מזו של ה F-15 אותו נועד להחליף).

-כך שמבחינת מחיר אני לא חושב שיש בכלל על מה לדבר (במחשבה שניה 5 מפלצות כאלה שווים יותר מפי שניים כל הסופות שלנו ביחד באוויר - תאמינו או לא !!!)

אם האמריקאים ימכרו אותו לנו הם יצטרכו לעשות זאת עם מדינות נוספות ושוב ספק גדול אם חיל האויר האמריקאי ירצא לחלוק את סודותיו ויתרונו הגדול היותר בשמיים כיום ולשלושים שנה הבאות לפחות עם עוד מדינות (בייחוד מדינה כשלנו שמוכרת נשק לסין ! <-- זה מלחיץ אותם בטרוף).

ולגבי הרוסים כל מטוסייהם בעבר ובהווה הינם העתק ושיפור של טכנולוגיה מערבית מה MIG 15עד ל Su 27/30/33/35/37 אז למה שהאמריקאים יתנו להם שוב פעם אפשרות להציץ מקרוב על שיא הטכנולוגיה שלהם ?!

ולגבי הפלת ה F-117 (שהינו בעל טכנולוגיה ישנה יותר בחמקנות בשני דורות וזה הרבה מאד) שום מכ"ם לא גילה אותו ושום נעליים מזל והתחכמות ... לא אפרט כאן אבל בהחלט חשיבה יצירתית .

אולי תגלה לנו מה קרה עם הפ-117?
ישן 21-04-2007, 07:19
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
לגבי תיאור האירוע
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "Fang פרט זאת אם אני לא טועה"

האומלל הזה כפי שפירטתי בהודעה 87, זה בגדול מה שקרה שם על סמך כל מה שפורסם אי פעם בנושא (כולל עדויות של הסרבים והאמריקאים), מה באמת קרה שם בדיוק, בספק אם מישהו יודע.

emile-a הגדיר את פרויקט ה F-22 "יקר ומטופש" ומייד קפצה לי מול העיניים תמונתו של פרוייקט באמת "יקר ומטופש" - פרויקט ה B-2 שעלה לפחות כ 1.15 מיליארד דולר למטוס (יש הערכות גם על מעל 2 מיליארד דולר למטוס, מומחים תירגמו את זה ליותר מ 30 דולר לגרם - יקר יותר מזהב, גררררר..........)
כפי שנאמר, תיאורטית ניתן לאתר את ה B-2 בגלל אי יציבות אירודינמית שלו (הזקוקה לתיקונים אינסופיים של מערכות FBW) בכל הצירים וכתוצאה מכך נוצרות מערבולות אוויר מופרזות.

אני עוד פעם חוזר אל הגמד הרוסי (פוטין) שרגשי הנחיתות שלו דוחפים אותו חזק מאד לסגור פערים עם המערב, מדענים שלו שוקדים על נושא החמקנות וההיסטוריה כבר הוכיחה שרוסיה במוקדם או במאוחר כשרצתה משהו השיגה אותו (טוב יותר או טוב פחות זה לא רלוונטי כרגע) ובעיקר עם/בלי בעלי בריתם הסינים ששוקדים על פרוייקט ה J-XX (קיימות ידיעות על פיתוח שני מטוסי חמקנות ברמת הרפטור לפחות, גם ישראל מוזכרת בכתבה....).
מי שיהנה מהפירות זה הגמד הפרסי (אחמדינאג'ד).

ככה זה עם ה Short People (במחילה מבלי לפגוע אישית באף אחד מלבד השניים האלה שמטריפים את העולם)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 21-04-2007 בשעה 07:24.
ישן 21-04-2007, 08:06

emile-a אתה אולי לא אוכל לוקשים
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]מדינת ישראל..."

אבל כשתראה את מה שהראפטור עושה בעניים ו/או תרגיש (כטייס הטס מולו) מה הוא מסוגל תדבר אחרת.

אם אתה תעמיק בתכונות האוירודינמיות תוכל להבין שה -35 למרות שכנראה יהיה מטוס טוב לכל הדעות לא ממש ידגדג את ה -22 .

כמו כן ה -35 תוכנן מהתחלה להיות שווה ביצועים ל F-16 באויר אויר אולי קצת יותר טוב וחמקנות (על נושא התקיפה הושם דגש גדול יותר).
שלא תבין אותי לא נכון בהחלט ה-35 יקצור יתרונות מעצם כך שהינו חדש יותר - כל אבל כל הטכנולוגיה שלו פותחה במקור בפרוייקט ה ATF המקורי וחלקה (כמו מסכי מגע) לא היה בשל בזמן לייצור של הראפטור (בלוקים מאוחרים יותר יקבלו בודאי חלק אם לא את כל החידושים הללו).
לגבי sensor fusion ה-35 בהחלט מדהים אבל לא ברמה של הראפטור.

שום מטוס בודד לא מנקנק 8 Vipers בלי להזיע למעשה אפילו לא 2 (במערב או במזרח)

ולגבי כל ה"תשובות" הסיניות ורוסיות למינהן ... טוב על זה שמענו כבר יותר מעשר שנים וכנראה שעוד 20 שנה נשמע ולא נראה דבר (בכל מקרה רצוי לקוות).
ישן 21-04-2007, 10:57

צודק...
בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "emile-a אתה אולי לא אוכל לוקשים"

ציטוט:
אבל כשתראה את מה שהראפטור עושה בעניים ו/או תרגיש (כטייס הטס מולו) מה הוא מסוגל תדבר אחרת.

אם אתה תעמיק בתכונות האוירודינמיות תוכל להבין שה -35 למרות שכנראה יהיה מטוס טוב לכל הדעות לא ממש ידגדג את ה -22 .

כמו כן ה -35 תוכנן מהתחלה להיות שווה ביצועים ל F-16 באויר אויר אולי קצת יותר טוב וחמקנות (על נושא התקיפה הושם דגש גדול יותר).
שלא תבין אותי לא נכון בהחלט ה-35 יקצור יתרונות מעצם כך שהינו חדש יותר - כל אבל כל הטכנולוגיה שלו פותחה במקור בפרוייקט ה ATF המקורי וחלקה (כמו מסכי מגע) לא היה בשל בזמן לייצור של הראפטור (בלוקים מאוחרים יותר יקבלו בודאי חלק אם לא את כל החידושים הללו).
לגבי sensor fusion ה-35 בהחלט מדהים אבל לא ברמה של הראפטור.

שום מטוס בודד לא מנקנק 8 Vipers בלי להזיע למעשה אפילו לא 2 (במערב או במזרח)

ולגבי כל ה"תשובות" הסיניות ורוסיות למינהן ... טוב על זה שמענו כבר יותר מעשר שנים וכנראה שעוד 20 שנה נשמע ולא נראה דבר (בכל מקרה רצוי לקוות).

אמיל , כדאי לך להקשיב.. נראה שיש מומחה חדש בפורום...
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:01

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר