לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2007, 16:30
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
שים לב שהנוסחה שהבאת היא עבור n איברים בסכום.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ewtk שמתחילה ב "אבל סכום סדרה הנדסית הוא..."

למספר סופי של איברים תמיד יש סכום סופי. כאשר q=1 הנוסחה הזו איננה נכונה (לפחות לא בהצבה פשוטה) ויש לחשב את הסכום בדרך אחרת.

מה שאני אמרתי היה עבור סדרה הנדסית בעלת אינסוף איברים. היא תתכנס רק כאשר המנה קטנה (בערך מוחלט) מ-1.
אם מדובר במספר סופי של איברים, הסכום תמיד קיים והוא תמיד סופי, רק צריך לדעת איך לחשב אותו. הנוסחה שהבאת נכונה לכל מקרה חוץ מ q=1, שבו מקבלים שהסכום הוא n*a1. אפשר לקבל את זה על ידי חישוב הגבול של הביטוי של הסכום כאשר q שואף לאחד.

שוב, כל עוד המנה בין שני איברים סמוכים היא קבועה, הסדרה היא הנדסית. הסכום שלה הוא נושא אחר. אם יש מספר סופי של איברים - הסכום תמיד קיים והוא סופי וזה נכון לכל סדרה שהיא. אם הסדרה היא אינסופית - הסכום מתכנס אם ורק אם המנה q קטנה מ-1 בערך מוחלט.

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2007, 23:29
מנהל פורום חומרה

אני קראתי את המשפט הזה:
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עשהאלר שמתחילה ב "ובכן..."

ציטוט:
פורמלית, ניתן להגדיר סדרה בתור פונקציה מקבוצת המספרים הטבעיים לקבוצת האיברים שמשמשים כערכי הסדרה.

לי זה נראה בדיוק כמו ההגדרה של חוקיות. אם ניתן לבטא את המיפוי מקבוצת המספרים הטבעיים לקבוצת מספרי הסדרה בעזרת פונקציה, הפונקציה היא החוקיות.

במתמטיקה מה שאמרתי נכון. במתמטיקה לבגרות, זה לא משנה מה נכון ומה לא נכון, משנה אם הדרך של הפיתרון נכונה. זה בדיוק כמו לעבור טסט, זה לא אומר שאתה יודע לנהוג, גם אם אתה לומד מתמטיקה בתיכון זה ממש לא אומר שאתה יודע מתמטיקה... אני עניתי מצד המתמטיקה. שהבנאדם יעשה עם הידע הזה מה שהוא רוצה

ישן 24-04-2007, 21:13
מנהל פורום חומרה

זה שבנוסחאון של משרד החינוך לא רשום תחום הגדרה של ביטוי, לא אומר שתחום ההגדרה הוא כל
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי idanst שמתחילה ב "תודה, אבל בקשר למבחן בבי"ס..."

המספרים הממשיים... אני די בטוח שאין הרבה הקפדה על תקינות סמנטית מתמטית בכל מה שקשור למתמטיקה בתיכון...

שוב, הנוסחה נכונה במקרים הבאים:

בסדרה בעל מספר איברים סופי - תמיד חוץ מכאשר q=1.
בסדרה אינסופית - רק כאשר q בערך מוחלט קטן מ-1.

כאשר q=1, אם הסדרה סופית, הסכום הוא פשוט n*a1, מספר האיברים כפול האיבר הראשון. אם הסדרה אינסופית, הסכום מתבדר לפלוס או מינוס אינסוף.

אני מניח שמצפים מהנוער של היום לגלות מעט בינה כלשהי ולהבין שכאשר q=1 בסדרה סופית, סכום של n איברים זהים יהיה פשוט מספר האיברים כפול ערך האיברים ולחשב כך במקום להשתמש בנוסחה כמו רובוט ולגלות שבטעות כתבת 0 במכנה ולהסתכל ימינה ושמאלה בחיפוש אחר הישועה...

ישן 25-04-2007, 10:55
  Anasurimbor Anasurimbor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "שים לב שהנוסחה שהבאת היא עבור n איברים בסכום."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kill-Machine
למספר סופי של איברים תמיד יש סכום סופי. כאשר q=1 הנוסחה הזו איננה נכונה (לפחות לא בהצבה פשוטה) ויש לחשב את הסכום בדרך אחרת.

מה שאני אמרתי היה עבור סדרה הנדסית בעלת אינסוף איברים. היא תתכנס רק כאשר המנה קטנה (בערך מוחלט) מ-1.
אם מדובר במספר סופי של איברים, הסכום תמיד קיים והוא תמיד סופי, רק צריך לדעת איך לחשב אותו. הנוסחה שהבאת נכונה לכל מקרה חוץ מ q=1, שבו מקבלים שהסכום הוא n*a1. אפשר לקבל את זה על ידי חישוב הגבול של הביטוי של הסכום כאשר q שואף לאחד.

שוב, כל עוד המנה בין שני איברים סמוכים היא קבועה, הסדרה היא הנדסית. הסכום שלה הוא נושא אחר. אם יש מספר סופי של איברים - הסכום תמיד קיים והוא סופי וזה נכון לכל סדרה שהיא. אם הסדרה היא אינסופית - הסכום מתכנס אם ורק אם המנה q קטנה מ-1 בערך מוחלט.

חחח שיטה קצת מתוחכמת לבעיה יחסית פשוטה.. חח אם q = 1 אז סכום הסדרה הוא: a1+a1+a1+a1+a1+a1 .. מספר ה a1 הוא N פעמים, וזאת הגדרה של כפל a1*n = a1+a1+..+a1 ב N פעמים ^^
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:02

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר