לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2007, 12:27
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אייזנקוט: "אי אפשר היה להחזיר את החטופים"

במבצע צבאי.
ועוד: המבצע היה מתוכנן ל-4-6 ימים והתפתח למלחמה.
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/852093.html
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/573/131.html
ועוד: אייזנקוט היה ראש אגף מבצעים במלחמה, למי ששוכח.
אני מבקש להזכיר ש'התכלית האסטרטגית', שנאמר לאחר המלחמה שנוסחה בידי צה"ל לבדו, הייתה:
" העמקת ההרתעה הישראלית במרחב ועיצוב מערכת יחסים בין מדינתית עם לבנון. הפסקת הטרור מתחומה הריבוני של לבנון כלפי מדינת ישראל, תוך דחיקת הממשל הלבנוני למימוש אחריותו המדינתית בכללה שליטה בטחונית בדרום לבנון והפעלת לחץ על החיזבאללה להשבת החטופים. זאת תוך פגיעה משמעותית בחיזבאללה והותרת סוריה מחוץ למערכה, תוך צמצום הזיקה לזירה הפלשתינית."

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2007, 00:15
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
שאלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אייזנקוט: "אי אפשר היה להחזיר את החטופים""

אייזנקוט אומר שאי אפשר היה לאתר את החטופים.

השאלה שלי היא היכן היה הכשל באיתור המיידי של מסלול הבריחה של החוטפים.
הרי מדינת ישראל מהמובילות בעולם בטכנולוגיות של מזל"טים.

איך ייתכן שלא הרימו מייד מזל"ט לאוויר שיעקוב לאורך כל הדרך אחרי מסלול החטופים?

האם זה כשל מבצעי?

האם אין לצבא מספיק מזל"טים בגלל שיקולי תקציב?

או שאין מספיק כח אדם בצבא שיתפעל מזל"טים רבים במספר גזרות (זה היה בתקופה של פעילות ענפה בעזה, ולכן אני מניח שרוב המזל"טים היו בדרום...)?

איכשהו הייתי מצפה שבטכנולוגיות של היום, שלא לדבר על לווינים (אמנם פה זה כבר שאלה של מסלול הלווין באותו רגע...) ניתן יהיה באירוע כזה לבצע מעקב מיידי אחרי מסלול הבריחה.
ישן 26-04-2007, 10:50
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
דווקא פה אין לי תלונה עליו.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מבקר המדינה שמתחילה ב "שאלה"

לוקח זמן עד שהבינו מה קורה, ועד שיכלו להרים מל"ט עבר זמן, ואז כבר ודאי החטופים היו ברכב ללא סימנים מיוחדים שנע בדרום לבנון בין רכבים אחרים.

מה שאני כועס עליו הוא העובדה שבתור ראש אגף מבצעים יש לו אחריות לתכנונים של צה"ל ולכתיבת הפקודות, ובפקודות לא באה לידי ביטוי העובדה שצה"ל, לדעתו, יודע שלמלחמה אין שום קשר לחטופים. שלא לדבר על כך שהממשלה הצהירה במפורש ההיפך.
בזמן המלחמה כעסתי על הערפול של 'התכלית האסטרטגית, שבעיני היתה כסת"ח" - כי "הפעלת לחץ" פירושה שאם לא תצליח בהשגת כלום, בכל זאת עמדת במשימתך.
אבל מסתבר עכשיו, לדברי אייזנקוט, שזה היה כסת"ח אחר: כדי לרמוז כביכול כאילו צה"ל מתכוון לעשות משהו בעניין החטופים, אבל בלי באמת כוונה לעשות משהו.

והפשיטה על בעל-בק בשביל מה הייתה?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 26-04-2007, 21:17
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
לא נראה לי רציני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אייזנקוט: "אי אפשר היה להחזיר את החטופים""

עדיין לא פרסמו את דו"ח וינוגרד.. עדיין אין מסקנות מחקירת הצבא וכבר יש מלחמות גנרלים שממשיכות במלוא עוזן..הלוואי שהקודודים היו מתפקדים ככה במלחמה..

לא זו בלבד אלא שהאלוף נואם בתיכון שבו למד חייל שנשבה ומדבר על כך שלצה"ל לא היה מענה לשבי..

הרי תרחיש של חטיפת חיילים בגדר זה התרחיש בעל הסיכויים הגבוהים ביותר להתממש אחרי הנסיגה..וכבר קרה פעם.. אני מכיר את חיל המודיעין היטב.. אתם חושבים שעשו פעם תרגיל שבו מדמים תפעול מערך מודיעיני לאחר חטיפה?

לראות איך נערכים לתיאום..מי אמור לקפוץ ואיך?
כל התגובה של צה"ל (ואני לא מדבר על הזמן שעבר)..הייתה מאולתרת ולא היה תיאום ..חבל..פשוט חבל

נערך לאחרונה ע"י עין טרמית בתאריך 26-04-2007 בשעה 21:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:20

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר