לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2007, 14:58
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
רע מאוד!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חולצות עושק שמתחילה ב "כל מי שרוצה חולצות עושק לקראת יום "ההוקרה""

מי רואה את החולצות האלה? על מי הן משפיעות?
על ראש הממשלה? על שר הביטחון? על הרמטכ"ל? אלוף הפיקוד? מפקד האוגדה? המח"ט?
לא. הן משפיעות אך ורק על אנשי המילואים שלובשים אותן ועל חבריהם. ומה שהחולצות האלה גורמות להם להבין זה שהם פראיירים, שדופקים אותם ועושקים אותם.
אז יופי, אנחנו מרגישים מה זה בסדר - לוחמניים ואנטי ממסדיים. אבל מי שזורע דמורליזציה בקרב החיילים (וזה בדיוק מה שאתם עושים), שלא יתפלא כשהצבא לא יתפקד.

ולא, אני לא איש קבע. וכן, יש לי המון ביקורת על הדרך שבה המדינה מתנהלת באופן כללי, ועל הטיפול בנו, אנשי המילואים, בפרט. אבל רטוריקה של מעברה לא תקדם אותנו לשום מקום.

http://www.baking.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2007, 15:12
  חולצות עושק חולצות עושק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.07
היסטורית המאבק שלי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "רע מאוד!"

אני נאבק בעניין העושק כבר כמה שנים, יש לי מכתבי תשובה מכל גורם אפשרי שאכן נגרם עוול נוראי למערך המילואים אך הפתרון הוא בחקיקה.
פניתי לכל פוליטיקאי שעניין העושק קשור עליו, פניתי לארגוני עובדים, ארגוני זכויות אזרח ובקיצור חוץ מלאמנסטי פניתי לכולם. אני לא התחלתי את המאבק ישר מחולצות עושק אלא ניסיתי לפעול בדרכים לגיטמיות, מרגע שהבנתי שדרכים לגיטמיות אינם עושות רושם עברתי לדרכים אחרות.
מאז שהתחלתי עם קמפיין העושק שלי יש יותר הד ציבורי לעושק חיילי המילואים ע"י צה"ל ומשרד הבטחון, יש יותר תומכים לקמפין שמטרידים קצינים בכירים ונבחרי ציבור על עושק חיילי המילואים. אני מקווה שבעזרת השם נפתור בקרוב את הבעיה. ותתפלא, גם קצינים לוקחים חולצות למילואים.

ולבסוף שאלה לי אליך, אתה חושב שצה"ל פתר מיוזמתו את משבר הביטוח? התקשר מופז לפורום מגד"ים ושאל האם הם חושבים שהביטוח מתאים לדרישות שלהם? תתעורר, מערכת הבטחון וצה"ל לא סופרים את חיילי המילואים, חוץ מיום ההוקרה המגוחך.

ולבסוף, במדינה וצבא מתוקן לא הייתי צריך לעשות את המאבק הזה, מדינות מתוקנות יודעות להעריך את כוח המגן העיקרי שלהם.
ישן 04-05-2007, 16:14

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי חולצות עושק שמתחילה ב "היסטורית המאבק שלי"

אני בטוח שכוונותיך טובות - אני פשוט חושש מהמקום אליו הן תובלנה אותנו...
אני מבין את התסכול ואת זה שהמערכת מעודדת, למעשה, את הפניה ל"שבירת כלים" שכזו. ועדיין, אני חושב שהנזק שייגרם יעלה על התועלת.
יש מי שממשיל את המצב לפצוע השוכב על הכביש, ולידו רכב סגור שבתוכו ערכת עזרה ראשונה שתציל את חייו. האם אסור לנפץ את חלון הרכב ע"מ להציל חיים? הבעיה היא, שפעולות כמו שלך - וכמו קריאות לסירוב ולהשתמטות כל עוד לא יתוקן העוול אינן "ניפוץ חלון". הן דומות יותר להשלכת הרכב לתהום, העלאתו באש ואז חיטוט בקרביו אחר שרידי הערכה...

ישן 04-05-2007, 17:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "על "המדרון החלקלק" שמעת?"

להזכירך - סירוב גדוד להתנדב הוא זה שפתר את בעיית ביטוח המילואים. מרד הוא תוצאה של עושק, לא ההפך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-05-2007, 22:17

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "טיעוני מדרון חלקלק..."

ציטוט:
בנושא המילואים צריך לזכור שמציאות עגומה היא הגורמת לתחושות הקשות, ובשלן מתעוררת המחאה.

אמת. המציאות אכן עגומה, אבל לדעתי אימוץ גישה של "דופקים אותי" רק תגרום לנו להרגיש דפוקים - כלומר תגדיל את הנטל (הגברת תחושת הפראייריות=הגברת ההשתמטות) ולא תפטור דבר. מה גם שאפילו לאחר פתרון הבעיה המסויימת, עדיין ניוותר עם תחושות הקיפוח.
ציטוט:
אנשים שמשרתים במילואים הם דווקא מהחלקים הפחות מתבכיינים בח'ברה. כשהם מגיעים לטענות על "עושק"- תן להם את הקרדיט שהם לא מתבכיינים.

אני לא צריך לתת "להם" שום קרדיט - אני אחד מ"הם", ואני מעז לומר שאני נמצא באחוזון העליון מבחינת ימי מילואים בשנה ופעילות ללא תמורה שאני מבצע. לדעתי, הטענות הן מוצדקות לחלוטין והמצב הקיים הוא בושה וחרפה. לא זו הבעיה שלי -אלא הבחירה בדרך פעולה שתפגע עוד יותר בדימוי העצמי של החיילים ובמוטיבציה שלהם.
זו אולי פסיכולוגיה בגרוש, אבל אני מאמין שאדם הוא, קודם כל, מה שהוא מאמין שהוא. ברור לי שהמצב אינו פשוט ושעלינו לפעול לתיקונו. אבל אנחנו צריכים לפעול בחכמה ולהזהר שלא נבוא לברך ונצא מקללים.

ישן 05-05-2007, 00:30
  חולצות עושק חולצות עושק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.07
מכתבי תשובה שקיבלתי, נא לשים לב לתאריכים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "במקום לבקר את דרך הפעולה שלהם,"

אלה רק חלק מהתשובות שיש לי, כפי שאמרתי חוץ מלאמנסטי פניתי לכולם. אם יש לך רעיונות חדשים למאבק אני אשמח לשמוע, תבין שכל הדרכים הלגיטמיות כבר נוסו. המכתבים כאן הם מארגונים שענו לי, יש כאלו שמעולם לא טרחו לחזור עם תשובה. יש גם מכתב מצה"ל, אבל אני לא יכול לפרסם אותו בפורום.

תשובה מחדר מצב הסתדרות
19/10/2006
צבי שלום רב,

1. לידיעתך, שכר המינימום המחושב לצורך שיעור התגמולים בגין יום מילואים, נמוך משכר המינימום הריאלי שכן הוא נגזר מחלוקת השכר בימים הקלנדריים (30 יום כולל שישי-שבת!), אולם מנגד השיעור הנ"ל גם מוכפל במספר ימי ה מילואים הכולל (לרבות שישי שבת גם במקרה שהעובד אינו מועסק בימים אלה בעבודתו השוטפת...) וכתוצאה מכך בסופו של דבר ההפרשים מתקזזים...

2. חרף האמור לעיל, אבקש להביא לידיעתך כי ההסתדרות עושה ימים כלילות על מנת לקדם את זכויותיו הסוציאליות של חייל המילואים ותודות למאבקה בשנים האחרונות – שופרו התנאים ללא היכר !!!

3. לפרטים נוספים באפשרותך לפנות אלינו לטל' 331-700-700-1.

בכבוד רב,

רונן כאליהו

מזכיר חטיבה בחדר מצב

תשובת קמל"ר
6/10/05

צבי שלום רב,

הדברים האמורים בפנייתך ברורים, יחד עם זאת תגמול ה מילואים משולם עפ"י חוק הביטוח הלאומי שבהגדרתו הינו תגמול בגין אבדן הכנסה ומחושב עפ"י ממוצע השכר בשלושת החודשים אשר קדמו לחודש השירות.

ראוי לציין כי בחוק ה מילואים החדש יישונה אופן חישוב התגמול ואנו מקווים שבכך יימצא פתרון לסוגייה שאתה מעלה.

בברכה,

שלי ארטמן

עוזרת קמל"ר

תשובת המשרד לעבודה ורווחה- אגף האכיפה
16/06/06
שלום רב מר צבי רביב.

לצערי משרדנו אינו מוסמך לטפל בעניין זה.

תשלום תגמול בעבור ימי מילואים אינו נושא הנמצא בטיפול חוקי העבודה.

מעבר לאמפתיה לדבריך, אין למשרדנו אמצעים לטיפול בבעיה.

בנושא זה יש לטפל ברמה של שינוי החוק באשר לתגמול על מילואים

והנושא כולו מצוי בתחום אחריותו של המוסד לביטוח לאומי

ואינו מוגדר כלל כתשלום שכר עבודה.

בברכה.

קובי סוויד – מפקח עבודה

ממונה אזור ת"א והמרכז

משרד התמ"ת – מינהל אכיפה והסדרה

טל: 03-5125430

פקס: 03-5125216

תשובת התנועה לאיכות השלטון
‏11 אוקטובר 2005
א. נ,

הנדון: פנייתך לתנועה למען איכות השלטון

בשם התנועה למען איכות השלטון בישראל (להלן התנועה) הריני משיבה לך כדלקמן:

פנייתך התקבלה במשרדנו ונבחנה בעיון. מבלי להמעיט מחשיבות הנושאים אותם הינך מעלה, לצערנו לא נוכל, בשלב זה, לטפל בפנייתך. התנועה לאיכות השלטון עוסקת בתלונות הנוגעות לתופעות של שחיתות ברשויות השלטון. פנייתך אינה מעלה, על פניה, חשד לשחיתות שלטונית.

לצערנו אין באפשרות התנועה לחרוג מעבר לאותם נושאים בהם בחרה לעסוק, אם בשל מחסור בכו"א ותקציבים ואם בשל הניסיון לשמור על מסגרת ברורה של נושאים בהם התנועה עוסקת.

אנו מודים לך על פנייתך ונשמח לעמוד לרשותך בעתיד.

בכבוד רב,

שני פריידין

ממלאת מקום רכזת פניות הציבור
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר