לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2007, 15:56
  Outside Outside אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.06
שלום לכולם! אשמח אם תתראיינו לעבודת הדילמה שלי (כיתה ט') על סבי ז"ל - המעבר לבית אבות

שלום לכל חברי פורום פרש!

פניתי לפורום זה מכיוון שמחר עליי להגיש עבודה על אישיות (דילמה מוסרית / נושא חברתי) במסגרת שיעורי כתיבת עבודה לכיתה ט' ואני בלחץ של זמן ואין לי אפשרות כרגע לנסוע לבית אבות ולראיין שם אנשי מקצוע.
בנוסף, אני מפרסם את האשכול בפורום "מה שבראש" מכיוון שרוב הגולשים מגיעים לפורום זה וכך רוב הסיכויים שיענו לי על שאלותיי לריאיון.

אני יודע שיש כאן אנשים רציניים (לפחות חלק) שמוכנים לפנות כמה דקות מזמנם ולענות על מס' שאלות כראוי.
אנא ממכם הימנעו מהודעות מיותרות, אשכול זה הוא לא מקום לשטויות!
לידיעתכם, פרסמתי את השאלות לריאיון במספר פורומים שונים ברשת (ביניהם פורום "עובדים סוציאלים") אך אני לא יכול להסתמך רק על כמה אנשים ולכן פרסמתי את השאלות במקומות שונים וכך יהיו לי מס' אופציות לבחירת התשובות המתאימות ולפירסומם בעבודתי.
אם אין לכם תשובה לשאלה מסוימת פשוט דלגו שאלה.

אשמח אם תוסיפו לתשובותיכם את שמכם ואת מקצועכם (במידה ואתם תלמידים תכתבו רק את כיתתכם).

שאלת הדילמה:

האם על בני המשפחה לחייב את האדם החולה ללכת למסגרת טיפולית שמתאימה לו או לכבד את רצונו להחליט את החלטותיו בעצמו?

(אל תענו על שאלה זו, הריאיון בתחתית הודעתי).

רקע הדילמה:

ישנן משפחות שצריכות להתמודד עם טיפול וסיעוד של הורים מבוגרים וחולים הזקוקים לעזרה רבה. לא תמיד יש למשפחות אפשרות לטפל בהוריהם בכל שעות היממה ולעיתים יש צורך להעבירם למסגרות טיפוליות המתאימות להם. בפעמים רבות החולים אינם מסכימים לעזוב את בתיהם על אף שהם אינם יכולים לטפל בעצמם וברוב המקריםעליהם להיות נתונים להשגחה של אנשי מקצוע.

בדילמה זו נתקלה אמי שסעדה וטיפלה בסבי ז"ל שהיה חולה מאוד וחי לבדו.
ע"פ המלצות הרופאים היה עליו להיות בהשגחה "24 שעות ביממה" לאחר שעבר אירוע מוחי שתוצאותיו היו קשות ולא איפשרו לו לתפקד באופן עצמאי והוא הפך להיות נכה ותלוי באחרים.
סבי סירב לכך בכל תוקף לקבל עזרה כלשהי והעדיף להתמודד בעצמו עם המצב, רצה להחליט על דרך הטיפול שבו בעצמו ולא הסכים בשום אופן לעזוב את ביתו ולקבל עזרה או ללכת לסידור מוסדי כלשהו או מסגרת שמתאימה לו.

שאלות לריאיון:

1. כשאדם קשיש וחולה נמצא בביתו ולא מסוגל להגיע בעצמו לטיפול רפואי, מיהם הגורמים האחראים על הטיפול בו?

2. מה ניתן לעשות כאשר האדם הקשיש והחולה החי לבדו זקוק ע"פ המלצת רופאיו להשגחה של 24 שעות והוא איננו מעוניין בכך?

3. כיצד ניתן לשכנע אדם קשיש וחולה לקבל עזרה בביתו (לדוגמא: מטפלת) כאשר הוא מתעקש להיות עצמאי ולא להיות תלוי באחרים?

4. האם המערכת הרפואית יכולה לחייב אדם קשיש וחולה החי לבד בביתו לחייבו לעבור לסידור מוסדי ששם יקבל טיפול והשגחה רפואית (זאת במידה שהאדם כשיר וצלול בקבלת החלטות)?

5. כיצד יכולה לדעתך משפחה להתמודד עם סרבנותו של אדם קשיש המסרב לעזוב את ביתו וללכת לבית-אבות שבו יוכל לקבל את הטיפול המתאים לו?

6. כיצד המשפחה יכולה לשכנע אדם קשיש וסיעודי החי לבדו להסכים לעבור למסגרת שמתאימה לו
(כיוון שלמשפחה אין יכולת לסעוד אותו לאורך כל שעות היום והלילה)?

תודה מראש,
רביב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-04-2007, 16:12
צלמית המשתמש של Ohad_Naim
  משתמש זכר Ohad_Naim Ohad_Naim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Outside שמתחילה ב "שלום לכולם! אשמח אם תתראיינו לעבודת הדילמה שלי (כיתה ט') על סבי ז"ל - המעבר לבית אבות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Outside
שאלות לריאיון:

1. כשאדם קשיש וחולה נמצא בביתו ולא מסוגל להגיע בעצמו לטיפול רפואי, מיהם הגורמים האחראים על הטיפול בו?

2. מה ניתן לעשות כאשר האדם הקשיש והחולה החי לבדו זקוק ע"פ המלצת רופאיו להשגחה של 24 שעות והוא איננו מעוניין בכך?

3. כיצד ניתן לשכנע אדם קשיש וחולה לקבל עזרה בביתו (לדוגמא: מטפלת) כאשר הוא מתעקש להיות עצמאי ולא להיות תלוי באחרים?

4. האם המערכת הרפואית יכולה לחייב אדם קשיש וחולה החי לבד בביתו לחייבו לעבור לסידור מוסדי ששם יקבל טיפול והשגחה רפואית (זאת במידה שהאדם כשיר וצלול בקבלת החלטות)?

5. כיצד יכולה לדעתך משפחה להתמודד עם סרבנותו של אדם קשיש המסרב לעזוב את ביתו וללכת לבית-אבות שבו יוכל לקבל את הטיפול המתאים לו?

6. כיצד המשפחה יכולה לשכנע אדם קשיש וסיעודי החי לבדו להסכים לעבור למסגרת שמתאימה לו
(כיוון שלמשפחה אין יכולת לסעוד אותו לאורך כל שעות היום והלילה)?

תודה מראש,
רביב.

1. לפי דעתי המדינה היא אחראית לדאוג לו לטיפול רפואי הולם, אולם אין היא אחראית לדאוג כיצד יגיע לקבלת הטיפול.

2. השכרת שירותיו של מטפל/ת (בהתאמם למין החולה והמין הרצוי כמובן..).

3. להגיד לו קודם כל שזה זמני, עד שהוא ירגיש טוב יותר ויחלים, בנוסף הוא לא חייב להשתמש בשירותיו, אלא במידה וירצה לעשות משהו שהוא מעבר ליכולות שלו כעת שישתמש בשירותיו.

4. לא, אי אפשר לכפות על אדם מעבר למוסד ששם יקבל טיפול והשגחה רפואית.

5. שוב, או לנסות לשכנע אותו שזה משהו זמני, עד שמצבו יחלים, או שלהשכיר את שירותיו של בעל מקצוע שיטפל בו בביתו.

6. דומה מאוד ל5, ייתכן שלא הבהרת כראוי מה רצית..

אוהד, בן 18, כיתה י"ב, לא חושב שהעבודה היא משהו רלוונטי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:17

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר