לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2007, 18:04
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מידע משמרת מחאה של ארגוני המילואים ביום א', יום ה"הוקרה"

שלום חברים!

גם השנה יתקיים בל"ג בעומר 6/5/07 יום הוקרה חלול ללא בשורה לחיילי המילואים!

משרד הביטחון מקדם חוק אנטי-מילואים שבו שוב אין דאגה לתיגמול משמעותי, לאימונים סדירים, לציוד הטוב ביותר, ולהגנה אזרחית מקיפה .

אנו, פורום החפ"שים ותנועת בלת"ם, נקיים משמרת מחאה בקריאה לביטול יום ההוקרה, וחקיקה מיידית של חוק מילואים מקיף שנוסח ע"י ארגוני המילואים .

משמרת המחאה תתקיים ביום המילואים, יום א' 6/5/2007 משעה 12:00 עד 16:00 מול משרד הביטחון בקריה (שער בגין ליד גשר עזריאלי) ברחוב דרך פתח-תקוה בתל-אביב.

חשוב שכל אחד ואחת מכם יעשה מאמץ ויגיע לשעה קלה .

אנא אשרו הגעתכם למייל והעבירו המייל לכמה שיותר מכותבים .

לפרטים נוספים, נא ליצור קשר איתנו :

עלה מיקנובסקי hapashim@gmail.com
ניצן פלס, 0547227686
צבי רביב, 0508499774

פורום החפ"שים

כתבות בתחום:

1.http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3393322,00.html

2. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3391578,00.html

עצומת הסטודנטים המשרתים במילואים :
http://www.petitiononline.com/6436056/petition.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2007, 20:47
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
למה לבטל?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב "משמרת מחאה של ארגוני המילואים ביום א', יום ה"הוקרה""

יום ההוקרה הוא צעד בכיוון הנכון. הוא לא מספיק, הוא לא ממצה ובטח שלא "פותר בעיות". אבל הוא עודנו צעד בכיוון הנכון, סמן ימני אליו יש למשוך את שאר המערכת.
לצערי, החרמת יום ההוקרה משתלבת היטב עם מגמות הפעולה המיליטנטיות והלא-יעילות שננקטות לאחרונה. השתלחויות אישיות בקמל"ר, כולל טענות כי הוא פועל בשיטות אורווליאינות, הפצת חולצות שעצם לבישתן היה מוגדר כמרד בצבא מתוקן וכיוב', לא רק שלא מקדמים את המדינה לשום מקום, אלא אף פוגעים בה.

אל תטעו בי. יש לי ביקורת קשה על התנהלות הצבא ומוסדות המדינה, ועל דרך הטיפול שלהם בנו, לוחמי המילואים. אני מאמין שחלק מהותי מתפקידנו, אנשי המילואים, הוא הבעת ביקורת וסימון הדברים אותם יש לתקן. אבל אם נשכח לרגע שאנו חלק, ואפילו חלק חיוני, במוסדות המדינה ונתחיל להתנהג כסקטור מקופח לכל דבר ועניין, הרי שזה בדיוק מה שנהיה.

אני חושב, שבמקום להתלהם ו"לשבור את הכלים", כדאי לנסות גישה שקולה יותר, רצינית יותר. אנחנו צריכים לדאוג לכך שצה"ל בכלל, ושירות המילואים בפרט, יחזרו להיות "שמורת טבע" בנוף הישראלי, מופת של יעילות, מקצועיות ואחריות. אנחנו צריכים להבין, להרגיש ולשדר כלפי חוץ שאנו העילית המובילה של המדינה. אם אנחנו מרגישים דפוקים ופראיירים, מה הפלא שכך מתייחסת אלינו החברה?

בימים האחרונים חשבתי קצת על שירות המילואים של אבא שלי - חפ"ש ביח' נ"מ. הוא ובני דורו לחמו בשלוש או בארבע מלחמות, שירתו הרבה יותר מאיתנו, בתנאים קשים בהרבה, עם ציוד פחות טוב, ללא תגמול כלל - ולא התלוננו כמונו. וישנו עוד הבדל אחד, מהותי: הם ניצחו בכל המלחמות שלהם.

http://www.baking.co.il

ישן 02-05-2007, 10:50

אין כאן התלהמות או בכיינות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "למה לבטל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
יום ההוקרה הוא צעד בכיוון הנכון. הוא לא מספיק, הוא לא ממצה ובטח שלא "פותר בעיות". אבל הוא עודנו צעד בכיוון הנכון, סמן ימני אליו יש למשוך את שאר המערכת.
לצערי, החרמת יום ההוקרה משתלבת היטב עם מגמות הפעולה המיליטנטיות והלא-יעילות שננקטות לאחרונה. השתלחויות אישיות בקמל"ר, כולל טענות כי הוא פועל בשיטות אורווליאינות, הפצת חולצות שעצם לבישתן היה מוגדר כמרד בצבא מתוקן וכיוב', לא רק שלא מקדמים את המדינה לשום מקום, אלא אף פוגעים בה.

אל תטעו בי. יש לי ביקורת קשה על התנהלות הצבא ומוסדות המדינה, ועל דרך הטיפול שלהם בנו, לוחמי המילואים. אני מאמין שחלק מהותי מתפקידנו, אנשי המילואים, הוא הבעת ביקורת וסימון הדברים אותם יש לתקן. אבל אם נשכח לרגע שאנו חלק, ואפילו חלק חיוני, במוסדות המדינה ונתחיל להתנהג כסקטור מקופח לכל דבר ועניין, הרי שזה בדיוק מה שנהיה.

אני חושב, שבמקום להתלהם ו"לשבור את הכלים", כדאי לנסות גישה שקולה יותר, רצינית יותר. אנחנו צריכים לדאוג לכך שצה"ל בכלל, ושירות המילואים בפרט, יחזרו להיות "שמורת טבע" בנוף הישראלי, מופת של יעילות, מקצועיות ואחריות. אנחנו צריכים להבין, להרגיש ולשדר כלפי חוץ שאנו העילית המובילה של המדינה. אם אנחנו מרגישים דפוקים ופראיירים, מה הפלא שכך מתייחסת אלינו החברה?

בימים האחרונים חשבתי קצת על שירות המילואים של אבא שלי - חפ"ש ביח' נ"מ. הוא ובני דורו לחמו בשלוש או בארבע מלחמות, שירתו הרבה יותר מאיתנו, בתנאים קשים בהרבה, עם ציוד פחות טוב, ללא תגמול כלל - ולא התלוננו כמונו. וישנו עוד הבדל אחד, מהותי: הם ניצחו בכל המלחמות שלהם.

יש כאן דרישה ערכית לטפל ב- 1% מהאוכלוסיה שנושא יחד עם הסדירים ב- 100% בביטחון המדינה. לא נולדנו אתמול ומאבקנו לאורך השנים לימד אותנו ש"אם אין אני לי, מי לי". הגישה עד היום הייתה שקולה, בניגוד לדבריך, והיא עדיין שקולה.

מנהיגנו לא השכילו דבר, גם אחרי המלחמה (ע"ע חוק האנטי-מילואים המוצע). אין כאן שבירת כלים אלא דרישה בלתי מתפשרת לטיפול אמיתי במשרתים ובני משפחותיהם, טיפול אשר יבטיח שהאחוז האחד הזה לא ימשיך לקטון.

תסכים איתי שכאזרחים ששירתו או משרתים, יש לנו זכות לדרוש שלא יפקירו אותנו, לא? בזמן שאנחנו עמדנו ועומדים בחלק שלנו בהסכם ("קוראים לי, אני בא"), המדינה וצה"ל לא עומדים בחלק שלהם - להכשיר, לצייד, לדאוג להגנה אזרחית ולפחות לא לגרום לך הפסדים (או לפחות לא להתייחס אליך בציניות).

התייחסות המדינה וצה"ל היא זו שיצרה את תחושת הקיפוח. היא לא נולדה בגלל שאתה מרגיש או לא מקופח אלא כי ישנו קיפוח, אבל קיפוח הוא לא הסיבה אלא תוצאה של זילזול, הזנחה, ניצול ועושק.

לגבי אבא שלך, הכל נכון. רק חשוב שתזכור שהעולם השתנה, הערכים במדינה השתנו ורק קומץ קטן ממשיך להחזיק בחלק מהערכים של פעם. הטענה שטענת בהקשר הזה צריכה להיות מופנית ל- 99% אחוז שלא משרתים במילואים ובמיוחד למנהיגנו הדגולים.

כל מי שמשרת היום במילואם לא צריך שילמדו אותו מהי ציונות וערכים.

בידידות,

עלה
ישן 02-05-2007, 13:46
  itsik2005 itsik2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
הקמל"ר עוסק ב pr בלבד
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פורום החפ"שים שמתחילה ב "אין כאן התלהמות או בכיינות"

אני רואה את אירועי יום המילואים כלא אחרת מלעג לרש .
ב 15 השנה שאני משרת במילואים יכולתי להבחין בהתדרדרות המגמתית והמתמשכת ביחס הצבא למשרתי המילואים ותמיד התלוננתי על כך. כמובן שאף אחד לא היה מעוניין לשמוע, כי הרי זה היה נגד הקונצפציה שאומרת שאין צורך בצבא מילואים .
העיוורון היה פשוט לא ייאמן, ההזנחה היתה שיטתית ומערכתית כולם כולל כולם בדרגים הבכירים ידעו והתעלמו לחלוטין מאנשי המילואים.
גם לאחר אירועי קיץ 2006, אני עדיין לא בטוח שהעניין הופנם אם ממשיכים לנסות להשתיק אותנו בעזרת הגימיק הזה שנקרא המל"ר ופעולותיו המגוחכות /מרגיזות.
נראה כאילו לא יצאה ערוותנו ברבים וממשיכים לסמוך על המזל .
השנה כבר הייתי בתעסוקה של 30 יום בגוש עציון ולא הרגשתי שינוי ולו הקטן ביותר בהתייחסות לחיילי המילואים חוץ מאשר העובדה שאנשים פשוט סירבו להתייצב בכל מיני סיבות.
וכך היינו כמעט חצי מהאנשים שהיינו צריכים להיות ובקושי הצלחנו לעמוד במשימו ,שקוצצו משמעותית כדי שיתאימו לכח אדם.
אומרים שישנה תכונת שיפור בצבא. ואני טוען להד"ם, לפחות לא עד עתה, כמעט שנה אחריי.
אני תובע, לבטל לחלוטין את מוסד הקמל"ר ,שמבזה את מערך המילואים בשטיקים אוויליים מדי יום ובמקומו להכריח את צה"ל, להציג תכנית כוללת כיצד הוא מתכוון לתחזק את צבא המילואים בשנים הבאות, על מנת לשמר אותו ככח איכותי, משמעותי ורציני לקראת האתגרים הבאים עלינו לרעה בשנים הבאות.
ישן 05-05-2007, 23:39

מאמר מעולה וכתבה מצויינת - לכבוד יום ההוקרע
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי itsik2005 שמתחילה ב "הערה נוספת"

1. איפה הכסף של המילואמניקים? - כתבת המשך מאת יאיר בר כוכבא ב"נענע"

ציטוט:
"יום ההוקרה לחיילי המילואים שיצויין מחר, מתקיים על רקע מחדל הפיצויים למשתתפים במלחמה. קרן שהקימה הממשלה לפיצוי הלוחמים בהיקף של 45 מיליון שקלים, שילמה עד כה ללוחמים רק שליש מהכסף, לאחר טיפול ב-90% מהפניות. לאן יילך הכסף הנותר? בצה"ל לא עונים".

לכתבה המלאה

2. "פראיירים, אבל לא מטומטמים" - מאמר ב- ynet מאת חן דוידוביץ'

ציטוט:
"עד שיתוקן העוול, עד שמי שלא משרת ירגיש הוא הפראייר - עשו טובה, חסכו מאיתנו את יום ההוקרה המגוחך"

למאמר המלא

מאמר מצוין ליום ההוקרע

ניפגש מחר במשמרת המחאה.

עלה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר