לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2007, 09:07
  משתמש זכר yoavmatchulsky yoavmatchulsky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל yoavmatchulsky שלח הודעה דרך MSN אל yoavmatchulsky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AmiHod1 שמתחילה ב "שאלה בנוגע להצפנה"

אם אתה רוצה באמת ללמוד על הצפנות, זה לא יכול להצטמצם לתשובה של פורום..

ההצפנה הכי טובה בעולם היא תיאוריה שנקראת "סודיות מוחלטת" שבה לא משנה איזה תו אתה רואה, אתה לא תדע את המקור שלו בלי המפתח הצפנה. תאמין או לא, אבל אתה יכול להגיע לסודיות מוחלטת ע"י ההצפנה הפשוטה שנקראת הזזה - לכל תו אתה מוסיף מספר וזהו הקוד המוצפן. לצערנו, אחרי הוכחה מתמטית, הצפנה כזאת היא הכי בזבזנית בעולם - כדי להצפין טקסט בגודל X, אתה צריך מפתח בגודל X כדי לפענחו.

כיוון שבטח לא אכפת לך מתיאוריה, ההצפנה שנחשבת הכי בטוחה היום היא RSA ונגזרותיה, שלפי התיאוריה צריך הרבה מאוד זמן וכח מעבד כדי לשבור אותה.

אין לי מושג איך אפשרי לשלב אותה בC++, אבל אם אני אמצא משהו אני אדביק פה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2007, 10:01
  משתמש זכר yoavmatchulsky yoavmatchulsky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל yoavmatchulsky שלח הודעה דרך MSN אל yoavmatchulsky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי AmiHod1 שמתחילה ב "מה לגבי MD5 וSHA1 , הם טובים?"

דבר ראשון, אני לא כותב את זה כבעל ניסיון, כי אין לי ניסיון בתחום.

דבר שני, הסיבה שדיברתי על RSA היא שאני לומד הסמסטר אבטחת מידע ממוחשב והשאלת האלגוריתם הטוב ביותר עלתה (לפני השביתה כמובן) והמרצה אמר שהאלגוריתם הכי טוב כיום הוא RSA. הוא גם אמר שלא בכל המקרים צריך וכדאי להשתמש בRSA, כי הוא כנראה יותר מסורבל (עוד לא למדנו אותו, אז הפרטים מעופלים עדיין). אבל ביקשת את הטוב ביותר והקשה ביותר לפיצוח.

דבר שלישי, שים לב שבהרבה מקומות משתמשים בMD5 וב SHA1 ויש להם ספריות כמעט לכל שפה (או אולי לכל שפה), לכן אני בספק אם אלו אלגוריתמים גרועים. מה שטוב בשביל הרוב, כנראה יהיה גם טוב בשבילך.
ישן 06-05-2007, 10:40
צלמית המשתמש של Humbug
  משתמש זכר Humbug Humbug אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 25.10.01
MD5 וSHA1 לא מיועדים להצפנת תוכן.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי AmiHod1 שמתחילה ב "מה לגבי MD5 וSHA1 , הם טובים?"

קודם כל, אלו אלגוריתמים חד כיווניים - ז"א, לא ניתן לפענח חזרה את מה שהוצפן.
איפה זה טוב? לדוגמא - בשמירת סיסמאות במסד נתונים. אתה יכול להצפין אותן, ואז בעל האתר לא יודע
מה הסיסמאות שנשמרו אצלו (כמו בפרש). מאידך, ברגע שמשתמש מנסה להתחבר - אתה שוב מצפין את
הסיסמא שהוא הכניס ובודק אם היא זהה לסיסמא המוצפנת ששמורה אצלך במסד הנתונים, ואם כן - זה
אומר שזו אותה סיסמא שהמשתמש בחר בעבר.
איפה עוד משתמשים בהצפנות האלו? בחישוב אינטגריטי של קבצים. ברגע שאתה מייצר קובץ אתה חותם
אותו עם MD5/SHA1 מתאים - ואז אם מישהו הוריד את הקובץ שלך, שינה אותו והחדיר לתוכו קוד זדוני
לדוגמא - מי שיוריד את הקובץ, יוכל לראות שהחתימה לא זהה לחתימה שאתה חתמת איתה את הקובץ, ואז
הוא ידע שהקובץ השתנה אחרי ששחררת אותו.

לגבי הצפנות של תכנים עם אפשרות לפענוח - קרא את התגובות של יואב.

ישן 06-05-2007, 18:48
  JamBurry JamBurry אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי AmiHod1 שמתחילה ב "יש לך אולי מדריך לשימוש..."

אתה בטוח שאתה רוצה להשתמש דווקא ב-RSA? כמו שיואב אמר, לפי התיאוריה היא אכן הכי מאובטחת. שזה אומר - אף אחד עוד לא פרסם דרך לפרוץ אותה בצורה שלא דורשת המון כוח חישוב ובדיקה של כל המפתחות האפשריים. זה לא אומר שאין דרך כזו- אולי איפהשהוא יש איזה גוף משטרה או מודיעין שמחזיק את זה בסוד.
בכל מקרה, שימוש ב-RSA הוא מסורבל מבחינה טכנית כי צריך שני מפתחות. מפתח אחד הוא הציבורי, שאתה מפרסם לכולם. השני הוא פרטי, שאתה מחזיק אצלך ולא מראה לאף אחד. את מה שמצפינים עם מפתח אחד פותחים עם המפתח השני. בגלל שהמפתחות הם מספרים מ-א-ו-ד גדולים, הצפנה של טקסט ארוך לוקחת המון זמן.
אם תסביר מה אתה רוצה לעשות, אפשר יהיה לתת המלצות יותר מדוייקות (למרות שהייתי מהמרת ש-DES או 3DES יספיקו לך).

JAM
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:08

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר