לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2007, 13:52
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
אתה רוצה להגיד לי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי KאוריK שמתחילה ב "גם שיטה הכי קצרה ייקח זמן עד..."

שאתה מאמין שאפשרי להתמודד עם קבוצה של אנשים עם סכינים?!
אני לא יודע על מה אתה, אבל זה בטח חומר חזק!!! (אם אתה יכול לתת את השם של החומר בפרטי אני אשמח).
אין שיקול דעת של אם אפשר לברוח או לא, אם אפשר פשוט עוזבים בשקט בלי לעורר בעיות.
אם זה לא אפשרי (הוא חוסם יציאה אתה בצד השני של הבר\פאב\מועדון) עוברים פשוט דרך הבנאדם (מכה לאשכים לעיניים וכו') ויוצאים מהמקום, אם הוא לבד אפשר לעשות עוד דברים אבל זה לא הכרחי.

חזרה לפורום
ישן 07-05-2007, 15:21
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

מספר שאלות שיש לי:
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי KאוריK שמתחילה ב "תלוי"

1: איזו אומנות לחימה אתה לומד\ ראית שאדם מגן על עצמו מכמה תוקפים שהיו עם סכין?
2: ראית פעם בחיים שלך דקירה אמיתית?
3: למה נראה לך שמה שנלמד באימון זה מה שיקרה לך ברחוב??? (שאלה להרבה אנשים לא רק לך).
אני רוצה לראות את כל החגורות השחורות במועדון שלך לא חוטפות דקירה משלושה אנשים שבאים לדקור אותם בו זמנית, אני מוכן לבוא עם עוד שני אנשים ולהראות לך שאין שום סיכוי בעולם שהבנאדם לא יחטוף את הסכין בבטן\בגב\ברגל\בצוואר וכו' אם בנאדם רוצה לעשות לך חורים נוספים בגוף (רוצה להרוג אותך) ובמיוחד אם זה כמה אנשים תמיד עדיף לברוח, עם תוקף אחד עוד יש סיכוי שלא תמות אם תגיב כמובן אבל עם יותר מתוקף אחד זה מתחיל להיות עסק דיי מלוכלכך תרתי משמע.

חזרה לפורום
ישן 07-05-2007, 22:28
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
תחשוב על זה ככה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי KאוריK שמתחילה ב "1: במסגרת אימון כמובן רק..."

כאשר אדם בא לדקור מישהו כשהוא באמת בא בכוונה לדקור ולהרוג, זה לא יהיה סתם. תאר לך אדם עם מבט של רצח בעיניים וטירוף כאשר כל מה שהוא רוצה לפצוע אותך כמה שיותר קשה בכל מחיר, עכשיו אותו בנאדם לא פראייר נאמר והתחמקת ממכה ראשונה בתזוזה אחורה(לא משנה למה), אדם נחוש יכנס שוב מייד בתנועת חיתוך לכיוון שלך, הושטת יד קדימה כדי אולי לנסות לשלוט על אותו אדם - אותו אחד יחתוך לך את היד, נחתכת קצת - זה מחליש אותך וגורם לך לאבד מהריכוז ובאותה הזדמנות חטפת עוד דקירה. הייתה במרחק של בעיטה ובעטת - אותו אדם יכול לנסות לחתוך לך את הרגל.

ככה שלנטרל אדם מסכין זה מאוד קשה ומצריך מיומנות מאוד גבוהה, וכן גם מזל.

חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 08:44
  DonJenove DonJenove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "תחשוב על זה ככה"

אני טוען אחרת..

תראו זה ברור, אין מה להתווכח, שברגע שאדם תוקף אותך עם סכין לא חושב כמה אתה עם בטחון עצמי ומיומן, אתה נמצא בסכנת חיים.
אבל אתם שוחכים דבר אחד -
רוב האנשים עם סכין, הם בסה"כ ערסים עלובים!! הם לא אנשים שבאמת יודעים להשתמש בסכין חוץ מלנסות לדקור אותך בכל דרך אפשרית.
ותאמינו לי, הם לא שווים כלום, לא בחבורה ובטח לא אחד על אחד.. למרות שלברוח באמת יהיה חכם אם יתקפו אותך בחבורה.
האנשים המסוכנים באמת [למכות..] הם אלו שיודעים לשלוט על עצמם, יודעים לתקוף ולהגן, יודעים לוותר על כל צל של רחמנות בשעת הצורך, ולגמור את זה מהר וכואב, ולא איזה ערס עם עם סכין. אל תבלבלו בין ילדי רחוב לעבריינים אמיתיים, שאתם מן הסתם לא נראה לי שיצא לכם לריב.
ד"א ראיתי דקירות, נדקרתי בעצמי ברגל מעל הברך, ואני יודע כמה מפחיד זה להכנס למצב הזה, אני מכיר את הלחץ העצום והמזעזע, אבל תוקף עם סכין בקרב עצמו פגיע לא פחות ממך, ופגיע הרבה יותר ממך אם אתה יודע מה לעשות.. תאמינו לי שאם תכנסו למצב הזה, אתם תראו שכל דבר אשפרי לביצוע אפילו הכי סדיסטי אתם תיהיו מוכנים לעשות, מי שתוקף אותכם עם סכין בזמן אמת, מלבד הפחד הופך אותכם לחיה רעה חסרת מעצורים - זה מצב ביולוגי ששכחתי את השם שלו.
חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 15:59
צלמית המשתמש של @=Nir=@

נכון,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי DonJenove שמתחילה ב "אני טוען אחרת.. תראו זה..."

הרבה ממי שמסתובבים עם סכין הם אכן ערסים עלובים (או איך שלא תקרא להם), אבל זה לא אומר שהסכנה פחותה. סכין זה כלי נשק מאוד מסוכן ולא צריך הרבה ידע כדי לגרום איתו נזק גדול. ועם זאת אדם נחוש שבאמת בא בכוונה לדקור ולגרום כמה שיותר נזק, ממש לא יהיה פשוט לעצור אותו. אך זה לא סותר את זה שאפשר לנטרל את אותו אדם ולצאת מהסכנה, ללא ספק כמה שיותר אימונים יעזרו ויגדילו את הסיכויים לעבור מקרה כזה.
ובדרך כלל אלה שיש להם את הידע של שימוש נכון בסכין, רוב הסיכויים שהם מסוג האנשים שלמדו זאת לצורך הגנה עצמית, ולא יתקפו סתם. או שאם באמת יש להם ידע והם השתמשו בו (ולא להגנה עצמית) רוב הסיכויים שהם כבר מאוחרי סורג ובריח ויקח זמן מה עד שיחזרו להסתובב חופשי, ולהוות שוב סכנה.

וכן זה ברור שאם למשל אני אותקף (מוזר לרשום את זה P: ) על ידי אדם חמוש, לא תהיה בי טיפת רחמנות כלפי אותו אדם ואני לא אהסס להשתמש בכל מה שאפשר וכל מה שאני יודע. אני פשוט אדאג ללמד אותו את הלקח לפעם הבאה.

נערך לאחרונה ע"י @=Nir=@ בתאריך 08-05-2007 בשעה 16:06.
חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 13:11
  KאוריK KאוריK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "תחשוב על זה ככה"

במצב כזה בזמן ההתחמקות צריך לפרוץ ולנטרל וזה אפשרי חוץ מיזה זה תלוי מי מחזיק בסכין ואיך.. אפילו אפשר לזהות.. אם הדוקר מחזיק את הסכין בצורה של חרב כמו סייף כזה כשהסכין מקבילה לחזה שלו בכיוון החזה שלך וזזה בטווח מסוים כל הזמן מדובר במקצוען ולזה יש מספר תרגילים כדי לנטרל אותו שאני מאמין שהם יעבדו אחרת למה שילמדו את זה ? (במיוחד אם מלמדים את זה במסגרת הגנה עצמית ברחוב בלבד) מזל צריך אני לא אומר שלא .. אבל זה לא מה שיכריע את התוצאות מה שבעיקר עובד במצב כזה זה תזמון..וכמובן הביצוע של התרגיל שנועד במיוחד לכל תנוחה שהתוקף עושה כדי להגן ולעשות הכי פחות נזק וכמובן להשאיר אותך בחיים ואותו לנטרל לגמרי.

חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 16:15
צלמית המשתמש של @=Nir=@

אמרת
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי KאוריK שמתחילה ב "במצב כזה בזמן ההתחמקות צריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי KאוריK
אני מאמין שהם יעבדו אחרת למה שילמדו את זה ? (במיוחד אם מלמדים את זה במסגרת הגנה עצמית ברחוב בלבד) .

נכון, מלמדים את התרגילים באמת במטרה שתוכל להשתמש בהם ולהגן על עצמך בעת הצורך, וכן התרגילים באמת יכולים לעבוד, ואפשר למצוא גם הרבה אנשים שהידע שלהם באמת הציל אותם ועזר להם. . אך כידוע אמנות לחימה היא רק כלי, אתה צריך לדעת להשתמש בו. שאת זה עושים על ידי הרבה תרגול.
אל תסמוך על התרגיל שיציל אותך, אתה צריך לסמוך על עצמך.

ושוב אני לא אומר שאי אפשר לצאת בצורה טובה מתקיפה חמושה, אפשר, אבל זה תלוי בהרבה גורמים.

למשל ידוע שהדרך הטובה ביותר לבדוק אם תרגיל מסויים עובד, היא פשוט לבדוק אותו במצב שכמה שיותר קרוב למציאות. אמנם קשה להמחיש תקיפה אמיתית באימון אבל אפשר לנסות להגיע הכי קרוב, למשל אם זה תרגול של תקיפה כאשר שני היריבים לובשים מגנים כדי לא להפצע, (וששני הצדדים לא יחששו להפגע ולפגוע) ופשוט שהתוקף באמת ינסה לפגועה במטרה, ולבצע את המשימה המוטלת עליו(דקירת המותקף), ולעשות את זה עד הסוף כדי שיידמה כמה שיותר מצב אמיתי. פשוט לבצע ספארינג (קרבות) של תוקף עם סכין מול מתגונן ללא נשק.

חזרה לפורום
ישן 07-05-2007, 14:03
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

הוא דיי איך להגיד את זה "חירטט" אותך!
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי אלירן סטרייט שמתחילה ב "חבר שלי הציע לי איגרוף..."

באיגרוף תאילנדי לא לומדים הגנות מסכין\שליפת סכינים מירבים.
יכול להיות שאותו מדריך\מאמן כן מעביר טכניקות של הגנה מסכין אבל זה ממש לא איגרוף תאילנדי ואם אתה רוצה לדעת הגנה עצמית אני אישית לא מציע ללכת לאיגרוף תאילנדי עדיף ללכת לקרב מגע\מגן, מכות רחוב ודומיהן.
בנוגע להטלות לא לומדים להטיל באיגרוף תאילנדי, שוב יכול להיות שאותו מדריך\מאמן מעביר גם הטלות.
אם הוא מעביר גם הטלות וגם הגנות מסכינים הוא כבר לא ממש מאמן איגרוף תאילנדי זה יותר דומה לקרב מגע משולב פריי פייט ואיגרוף תאילנדי, משהו מעורבב כזה.

חזרה לפורום
ישן 07-05-2007, 14:37
צלמית המשתמש של @=Nir=@

הטלות זה הפלות
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי אלירן סטרייט שמתחילה ב "מה זה הטלה אחי מה זה אומר?"

הרבה נאמר אבל שוב אומר שרוב הסיכויים(99.9%) שלא תוכל להגן על עצמך מפני כמה אנשים חמושים בסכין כי זה פשוט בלתי אפשרי. פריקת אדם בודד מסכין היא פעילות קשה ומורכבת שדורשת מיומנות גבוהה ביותר וכן גם מזל, ככה נגד קבוצת אנשים חמושים אין מה לעשות.
אמנות לחימה היא כלי, לא איזה קסם.

ולא, באיגרוף תאילנדי ממש לא תלמד להשתמש בנונצ'אקו, וגם לא הטלות והתגוננות מפני סכינים. אלא אם המאמן מוסיף ומלמד את זה בנפרד, כי זה לא חלק מאיגרוף תאינדי.

וכמו תמיד השיטה שאני הכי ממליץ עליה למי שרוצה פשוט ללמוד הגנה עצמית היא קרב מגע על סוגיה השונים.

חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 14:49
  KאוריK KאוריK אינו מחובר  

גם אפשרות
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "תראו, רוב ההתגוננויות מסכין..."

זו יותר כמו תוספת לבריחה מהמצב אבל במקרים שאי אפשר בכלל לברוח עדיף לנסות משהו אחר

טוב אז לסיכום אני חושב שהתגוננות מול כמה תוקפים עם סכין תלויה מאוד באיך ייראה המצב כמו איך הם מחזיקים את הסכין מה הם עושים וכל מיני שיקולי דעת שצריך לעשות ומהר מאוד אם יש מצב לברוח ישר - ברח אם אין אז לנסות לנטרל אחד מהם ודרכו להמלט ואם גם זו לא אפשרות אז ... או שאכלת אותה בגדול או שאתה מיומן מספיק ועם די מזל כדי לנטרל את כל התוקפים ולצאת מהמצב בשלום - ולדעתי זו דרך שיכולה לעבוד והיא לא בהכרח בלתי אפשרית וגם לא בהכרח בעלת סיכויים קלושים( במיוחד אם מדובר בערסים קטנים ועלובים או אנשים אחרים שלא מיומנים בשימוש בסכין כמו שאמרו ) .

נערך לאחרונה ע"י KאוריK בתאריך 08-05-2007 בשעה 14:58.
חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 16:34
צלמית המשתמש של @=Nir=@

אנסה לעשות קצת סדר
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי אלירן סטרייט שמתחילה ב "תקשיבו סרקתי אמנויות לחימה..."

איגרוף תאילנדי - כמו שאמרת איגרוף תאילנדי אכן שיטה מאוד אגרסיבית. איגרוף תאילנדי היא שיטת לחימה בעמידה שמתבצעת על ידי הכאה(מכות) ע"י אגרופים, מרפקים, ברכיות ובעיטות. השיטה היא מאוד פשוטה יחסית ללמידה ונחשבת לפרקטית בזמן קצר יחסית.
באיגרוף תאילנדי לא לומדים לחימה באף כלי נשק. סביר להניח שגם לא תלמד להלחם כנגד כמה יריבים בו זמנית כי זאת שיטת לחימה בזירה.

וו ווי גונג פו - שיטה מאוד טובה שאני יכול רק להמליץ מנסיון! שיטה יחסית פשוטה, יעילה ופרקטית. שיטה מאוד חכמה ומעניינת. בהחלט מתאימה אם מטרתך היא ללמוד הגנה עצמית.

איקידו - לפי מה שהבנתי ממך השיטה הזאת ממש לא מה שאתה מחפש. איקידו היא אמנות לחימה רכה המשתמשת בהטלות ובריחים על מנת לשלוט ולהכניע את האוייב. שיטה שנחשבת לשיטה שלוקח הרבה זמן להגיע בה למיומנות גבוהה בהגנה עצמית.

ג'וג'יטסו - ישנם כמה סגנונות ג'וג'יטסו, בהתאמם לסגנון השיטה משלבת לחימה בעמידה הכוללת שימוש בהכאה(מכות), הטלות ובריחים. וכן גם עבודת קרקע. אפשר למצוא הבדלים גדולים בין שיטות הג'וג'יטסו השונות. בשבילך - אם ג'ו'גיטסו אז אחד מסגנונות הג'וג'יטסו המודרני.

קרב מגע - דיברנו עליה הרבה, שיטה שנועדה פשוט לתת לך את הכלים להגנה עצמית ולדעת להגן על עצמך בזמן הצורך. שיטה מאוד פרקטית ויעילה להכנה עצמית, אם המטרה שלך היא פשוט ללמוד להגן על עצמך בצורה הטובה ביותר, אני ממליץ רק על קרב מגע.

על כל אחת מהשיטות תוכל למצוא המון מידע מחיפוש פשוט בגוגל.

חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 18:40
  boozi :] boozi :] אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי אלירן סטרייט שמתחילה ב "אבל בקרב מגע לומדים להשתמש..."

קרב מגע נועד להגנה עצמית בלבד, זה למעשה שיטת לחימה ולא אומנות לחימה, אין בה שום כלי נשק לא חם ולא קר, הכל בידיים לא חמושות(כלומר אין נונצ'קו)- אם כי לומדים להתגונן כנגד ידיים חמושות(סכינים, מקלות למיניהם ואקדחים), השיטה מאוד יעילה ונועדה בשביל טכלס מכות והגנה עצמית ללא יופי אקרובטיקה וכו'.

כמו כן, זה לא רק תרגילים וטכניקות, זה גם הבסיס הפשוט של קרבות פנים אל פנים עם בעיטות בוקסים מרפקים וכו'.
בקיצור אם אתה רוצה שיטה בשביל לריב מכות טכלס, לדעת את זה בצורה טובה מאוד, תוך זמן קצר מאוד(ביחד לאומנויות ושיטות אחרות) ובצורה מוכחת ופרקטית, זאת ההמלצה שלי !

כמו כן מתרגלים בתדירות גבוהה התגוננות כנגד 2 תוקפים, מעל ל-2 תוקפים זה כבר משהו אחר, אני יודע שמתרגלים את זה, אבל אני לא מספיק זמן בקרב מגע כדי לתת לך דוגמאות משלי.
חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 19:58
  KאוריK KאוריK אינו מחובר  

אם אחת המטרות היא להשיג שרירים
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי אלירן סטרייט שמתחילה ב "יש לי שאלה, עובדים בקרב מגע..."

אני לא יודע בקשר לאיגרוף תאילנדי אבל בכלליות תשתדל לא לסמוך רק על אומנות הלחימה בשביל זה נדרשים אימונים רבים מחוץ למסגרת אומנות הלחימה תחשוב בהגיון : בממוצע כל אומנות לחימה שתבחר אתה תתאמן פעמיים עד 3 פעמים בשבוע שבאימונים חצי מהם יעבירו תרגילים גמישות חימום ועוד -- הכושר הוא ברוב המקרים חלק קטן באימון וברוב שיטות הלחימה לא יתן לך שרירים גדולים (שיפור בגמישות ובשרירים באופן כללי באימון יהיה ) אלא אם כן באמת האומנות לחימה שתבחר תשים דגש על כושר (יכול להיות) ואז כן יכול להיות שתפתח שרירים בזמן קצר... אותו דבר בקשר לגמישות

חזרה לפורום
ישן 08-05-2007, 22:04
צלמית המשתמש של @=Nir=@

עד כמה תעבוד על גמישות
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי אלירן סטרייט שמתחילה ב "יש לי שאלה, עובדים בקרב מגע..."

ותבנה שרירים זה תלוי בשיטה וגם במאמן. למשל יש מקומות של קרב מגע ואיגרוף תאילנדי שבהם עובדים על גמישות דרך קבע ולעומת זאת יש מכונים של אותם שיטות שכלל לא מתאמנים על זה, רק עושים מתיחות כלליות יותר, לא גמישות.

בקשר לפיתוח שרירים - זה תלוי בשיטה, יש שיטות שבהם מפעילים הרבה כוח (איגרוף תאילנדי למשל), ויש שיטות שפחות (קרב מגע). להתחזק אתה תתחזק בטוח, אבל אם אתה מתכוון להגדלת השרירים זה כבר משהו אחר, תהליך יותר איטי ומצריך שיטת אימון אחרת. ואם אתה רוצה להתחזק בצורה משמעותית פשוט תתאמן על זה מחוץ לשעות האימונים.

שאלת על ג'ט קוון דו - זו שיטה שגם נועדה להגנה עצמית ועל כן תלמד להגן על עצמך בצורה יעילה וטובה, וכן תלמד להתגונן מפני סכינים.
תוכל למצוא מידע על השיטה פה - http://www.jkdi.co.il/index1.php אתר חדש יחסית ומאוד מושקע.

חזרה לפורום
ישן 09-05-2007, 17:20
  boozi :] boozi :] אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.06

עובדים הרבה על גמישות.

בקשר לשרירים, עובדים על כוח סיבולת של השריר בעיקר, פחות על ניפוח, כלומר אלא אם כן אתה תשקיע גם מחוץ לאימונים, השריר שלך לא יתנפח משמעותית או משהו, אבל בהחלט כוח הסיבולת שלו ישתפר.
אני אישית מציע לך להשקיע גם מחוץ לאימון, ככה ההשתפרות שלך מכל הבחינות תהיה טובה יותר, וגם השרירים שלהם אתה מייחל יגיעו, אבל עוד פעם, אני לדוגמא עובד בבית, אבל בעיקר על כוח פיזי וכוח סיבולת, פחות על ניפוח השריר, זה הכל תלוי מה המטרה שלך.
אני אישית מציע לך אולי פשוט לקחת שיעור ניסיון בכל אחד ממה שאתה מתלבט, ולהחליט, אבל תקח בחשבון, שבשיעור ניסיון בד"כ לומדים בצד בסיס, ולא אם כולם, ולכן זה לא רושם מספיק, לכן תצטרך לדוגמא להסתכל גם על מה האחרים עושים כדי להבין יותר, ולפי מה שאתה חושב :]
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:20

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר