לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2007, 18:25
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ביקורת: "ספונס"-חוויה של אוכל ואווירה

לפני כמה ערבים יצא לי להתארח באירוע במוסד ירושלמי סודי/לא סודי...

"ספונס" הוא בית פרטי קטן של גברת מאוד מאוד נחמדה (ישראלית ממוצא אוסטראלי) שנמצא בשכונת ימין משה, ויש לו כנראה את אחד הנופים היפים ביותר בארץ מהמרפסת.

זו לא מסעדה, אלא מוסד לא שגרתי של אישה שהפכה את כל הבית (כולו: חוץ מחדר שינה צדדי קטן) למקום המוקדש כולו לאירוע/ארוחה שנערכת בו. אומרים ש-25 איש יכולים להתארח שם, אבל בוא נגיד ש-15 זה אידאלי. בעלת הבית בשלנית עם כשרון אלוהי לבישול ואוכל וככל הנראה גם בעלת חושים בריאים לפיתוח מנות חדשות וגם קשרים בשוק מחנה יהודה...

האירוח במקום הוא שילוב של קוקטייל "אווירה" על המרפסת של הקומה העליונה של הבית (מה שיספיק לכמה אנשים) או בסמטא שאליה יוצאים מהקומה התחתונה, תוך כדי שגם בעלת המקום תספר כל מה שתרצו על האוכל, על המקום וגם תרצה לשמוע... בקיצור מין אווירה מאוד שונה ממה שבדרך כלל מכירים כאן...

כמה תמונות של הנוף והבית: הנוף מהכניסה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבית והנוף מהמרפסת

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2007, 18:36
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ביקורת: "ספונס"-חוויה של אוכל ואווירה"

ולעניין האוכל: כמעט כל מה שמוגש הן מנות/משקאות "מורכבים" והרבה מהם... אני הייתי בערב שנבחר (לא יודע ע"י מי...) כערב חלבי (כשר שם) מה שאומר שהרבה דברים היו על בסיס דגים ומה שאומר שלא אכלתי מהן. למרות שהזיכרון שלי על הפנים לפרטים כאלה, השתדלתי מאוד לדלות פרטים על המנות המוגשות: בוא נראה איזה סלט יצא לי...

המתאבנים המוגשים כוללים עלי גפן (לא אוהב ולכן לא יודע להעריך), לחם קלוי עם מה שנראה כמו פסטו ו.... מין בצק עלים פריך ועליו ריבת בצל: מעולה! כמו כן על המרפסת מוגשים קוקטיילים ביתיים. מה שהכי חשוב הוא ה"נוף של מליון דולאר" שבאמת גורם לך להעריך את מה שיש לנו כאן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מנות ראשונות:

לחמניות חמות וטריות, חציל ממולא טחינה והזיתים השחורים (תוצרת בית) שנאמר לי שהוחמצו בין השאר ברוטב פרסי ששמו, אם קלטתי נכון, "ציילן" – מעולה.

סלט עלים ועליו פרוסה של גבינת עיזים מטוגנת . את הגבינה מכין מישהו בסטאף שכבר עשו עליו תכניות, אבל באיזושהי דרך מצליחה בעלת הבית לדרום לנוזלים של הגבינה "לרדת" גם לעלים מה שאומר שאתה זולל גם אותם כאילו הם המנה עצמה! –מעולה!

מרקים. לא יכול לתת טיפים על דרך ההכנה אבל כן יכול להגיד שמדובר על מרק יוגורט, ועוד שני מרקים מתוקים או חמצמצים... אהבתי.

סורבה בזיליקום – מנה מפתיעה מאוד ומיוחדת. בזיליקום שנטחן עם קרח ומוגש כמשקה חמוץ מתוק ולצד "וודקה פולנית". התביישתי לבקש עוד...

אמרתי שבעלת המקום נחמדה? היא שמה לב שאני מדלג על כל הדגים (היה קרפצ'יו ועוד משהו רק בשלב הזה) ולכן הכינה לי "מהשרוול" פסטה מוקרמת בפטריות". אמרתי כבר שהיא בשלנית מעולה?

מנה עיקרית: דג – מדובר על איזשהו דג אוסטראלי שעשה עלייה לארץ הקודש וניתן להשיגו אצל "דוד דגים" במחנה יהודה. לא קלטתי את השם אבל הזכיר לי קצת "ברבוניה" בצליל. מקורות יודעי דבר אמרו שחבל"ז.

מנות אחרונות. מלבד כדורי אבטיח בעלי מנטה, הוגש הסופלה שוקולד הזה וליידו "סורבה קוקוס". פשוט מאוד להכנה (ככה ביררו הוועיבס) ופשוט מסמר של קינוח.

משקאות: יינות של יקב הקסטל... אלא מה?

ולמנה הכי הכי.... הדבר היבש והחום הזה אלה תפוחי אדמה קטנים ועגולים (ורודים) שעברו ייבוש באידוי, רוקנו מחלק מהתוך (ב"קוועטש" פשוט אמרה לי בעלת המקום) ואז עברו מין אפיה עם מלח גס וקצת שמן זית. התוצאה היא משהו שנראה כמו תאנים מיובשות, אבל הוא תפו"א יבש חלקית עם מרקם צמיג (לא קרנצ'י!). אי אפשר להשאר אדיש לתוספת הזאת: פשוטה מאוד (כך אומרים) להכנה אבל עם טעם מדהים. חיסלתי איזה 20 כאלה (לאט לאט... בכל זאת לא רוצה להראות ישראלי מורעב ומכוער... גם ככה הייתי הצבר היחיד בסביבה) ואחרי זה בבית שתיתי איזה 5 ליטר במשך הלילה... חבל שלא אכלתי עוד 20.

ועוד כמה מילים: כפי שהבנתי זה לא מקום זול (יוצא איזה 100$ לראש ואפילו לא ברור לי מה המינימום של אורחים הדרוש) ויותר מקום שאליו הולכים אחמ"ים ותיירים עשירים, אבל זו באמת חוויה של ממש.

המטבח הוא חלק מהבית ואת הבישולים יכול לראות מי שיקום מהשולחן. יחד עם בעלת הבית עובדת שם סטודנטית נחמדה מאוד. ושוב: באמת מקום שהרוויח את המוניטין שלו (בקרב מבקרים זרים) בצדק...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר