לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2007, 15:53
  משתמש זכר or_bahalool or_bahalool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי or_bahalool שמתחילה ב ""דנוארמן" - TheNoArMan"

חח מעניין אחי, לא היה אפשר להסביר זאת טוב יותר מאיך שהסברתה :]

אבל עכשיו אחרי שהסברתה לי אני ממממממש לא מסכים איתך לגבי מה שאמרתה ...
"
לדעתי יש דבר כזה "יותר מידי אוונגרד."

לדעתי מממש אין! באומנות הכל פתוח והכל חופשיייי.

פעם הסברתי לחבר שלי מה זה בשבילי יצירת אומנות...

אני חושב שיצירת אומנות זה יצירה שמישהו יצר וזה לא משנה מזה אם זה ציור שיר או כתיבת ספר, העיקר שהיצירה הזאתי מבטאת משהו כלפי מישהו וזה לא משנה כמה אנשים...

מספיק שהבנאדם שיצר את היצירה אוהב אותה,מעריך אותה,מעריץ אותה - זה הופך את היצירה שלו לאומנות.

אחכ אם יש עוד אנשים שאוהבים את מה שהוא עושה אז היצירה מקבלת הערכה יותר מורחבת בוא נגיד :~

מזאת אומרת "יותר מידי
אוונגרד"... אם כל הזמן נילך עם ראש מקובע ולפי ספר החוקים לא יהיה מי שייצור סיגנון חדש לא יהיה מי שיעשה עבודה שיגידו עלייה ואיי זה מיוחד ושונה...

חוץ מזה האופי של הבנאדם זה מה שמופיע על היצירה, כולנו דומים אבל שונים... ( האופי של האומן מקבל משמעות ביצירה...מאותה סיבה אפשר לנתח יצירה ולדעת מה האופי של הבנאדם.)

ככה שתמיד יהיה תשונה הזה שיצור משהו חדש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2007, 21:58
צלמית המשתמש של אורנג'די
  אורנג'די אורנג'די אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי or_bahalool שמתחילה ב "[color=#004080][right]חח..."

בס"ד

להלן חפירה...

כי הולך ומתפתח לכם נושא מעניין...

לגבי המילה אמנות והפירוש שלה...
משום מה הקונוטציה כיום היא לציירים פסלים וכו'
אבל אמן יכול להיות גם אינסטלטור מצויין
ולכן אמן ציור יכול להיות אחד שמצייר באיכויות שרק בעלי יכולות כמוהו מסוגלים

אני חושב שגם יציאה מהחוקים צריכה עדיין להשאיר כמה חוקים...
ואני אסביר :
היציאה מהחוקים היא טובה ומעניינת ויכולה אפילו ליצור משהו חדש
אבל כאשר עושים זאת ללא חוקים בכלל רוב הפעמים (אם לא כל הפעמים) מה שיוצא זה ח'ירבוש
עם הרבה תירוצים מסביב לעצלנות וחוסר יכולת
הסיגנון המופשט מנסה לשבור את החוקים לדעתי ללא הצלחה יתירה מכיוון שכך כל אחד יכול להיות אמן הכל תלוי בנקודת המבט ופותח פתח לדמגוגיה בגרוש

המוח שלנו מדמיין דברים שכבר ראינו בעבר אולי בסיטואציות הזויות אבל לא יותר מכך...
לדוגמא : הוא לא יכול לדמיין פנים בצורה שונה ממה שאנו כבר מכירים אולי לשנות מקום לאף ולעיניים
ולשנות את הסדר אבל לעולם עין תשאר עין ואף תמיד ישאר אף ריאליסטי אימפרסיוניסטי או אפילו קוביסטי עדיין הצורה היסודית נשמרת
ולגבי מכוניות מחשבים וכל המעוצבים החדשים למינהם שלא נראו קודם להמצאתם
אני חושב שפה נכנס צורך כלשהוא שהוביל ליצירה שהלך והתפתח

והשאלה הנשאלת :
למה אם כך אני כ"כ מתלהב מהעבודה של אור ...
כי אנחנו מתחילים לראות שהדברים שמצויירים כבר לא נמצאים איפה שהם בגלל מקריות אלא יש תיכנון מראש יש ביצוע ויש גם זיעה ועבודה קשה

ובקיצור : באמנות כמו באמנות יש דבר כזה שאין דבר כזה...

ישן 14-05-2007, 22:15
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אורנג'די שמתחילה ב "בס"ד [b][size=4]להלן..."

בקיצור, אתה אומר שיש הבדל בין לשבור את החוקים לבין לא לדעת אותם מלכתחילה. זה מה שתמיד אמרתי
המלצתי לאור מהרגע הראשון ללמוד קצת אנטומיה, קומפוזיציה וכו'. גם טרחתי לציין שהוא לא חייב להשתמש בהם בציורים שלו, אלא פשוט לדעת.
(הוא ג אמר שהוא יעשה את זה, מתישהו).

<לאור>
לטעמי זה מופשט יתר על המידה, אין מספיק צורות מוגדרות שיתפסו את העין, או לחילופין העדר צורות שיסווג את הציור כאבסטרקט.
אני מוצא את זה כמשהו שנופל בין הכסאות.
לגבי השימוש בצבעים, מהתחלה היית טוב בעבודה עם צבע, למרות שגם שם חסר לך קצת ידע, כמו עבודה עם צבעים משלימים וכו', אבל העבודה האינטואיטיבית שלך טובה מאד, וניכר שגם אם אתה "לא יודע", אתה בכל זאת מרגיש נכון.
בכל זאת מצפה ממך לעוד עליית מדרגה, בעיקר בלימוד פרטני של רישום אובייקטים.
בהצלחה בהמשך

ישן 15-05-2007, 14:55

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי or_bahalool שמתחילה ב ""דנוארמן" - TheNoArMan"

טוב הדיון הזה את האמת ממש מעניין אותי, אני קורא פה דברים ומקבל כל מיני נקודות חשיבה מכל מיני סוגים של אומנים וזה ממש מעניין.

עם חלק ממכם אני מסכים אבל עם רוב הדברים שאתם אומרים אני לא.

רפאל -

היציאה מהחוקים היא טובה ומעניינת ויכולה אפילו ליצור משהו חדש
אבל כאשר עושים זאת ללא חוקים בכלל רוב הפעמים (אם לא כל הפעמים) מה שיוצא זה ח'ירבוש.
לדעתי אתה לא צודק, מה לעשות שיש גם עבודות בשטח שמראות לך ציירים כמו ג'וקסון פולוק שבשבילי הוא הצייר הכי טוב מכל הזמנים שפשוט היה חיי את החיים שלו ומצייר בצורה הכי טבעית שיש, כפי שאני התחלתי, ללא חוקים ובלי שוםםם ידע.
עם זאת אני חושב, שכשמציירים הרבה בלי חוקים, האומן יוצר לעצמו חוקים משל עצמו כמו שאני יצרתי לעצמי כמה חוקים כשאני צובע יש לי טכניקה מסויימת וגם כשאני מצייר, אני מפתח את עצמי, זה יותר טבעי ויותר יפה לדעתי.

מה גם שאתה כותב שזה יכול לצאת חירבוש...אז לדעתך זה חירבוש לדעתו של אחר זה האומנות הכי אומנותית שיש...

היום בבוקר היה דיון על הצייר המפורסם שחידש את תרבות האומנות אם אני לא טועה רפי לוי או משהו כזה, המנהל של המדרשה דיבר...
הציגו גם עבודות שלו שנוצרו מצבעי טמבור על דיקטים וכל מיני דברים שהוא היה מדביק...הוא היה חורט על הציורים... ובאמת שאם היה מציג פה עבודות שלו אני מבטיח שלו היו מגיבים לו! פשוט חושבים שזה בדיחה...הכל עניין של טעם.
והשאלה הנשאלת :
למה אם כך אני כ"כ מתלהב מהעבודה של אור ...
כי אנחנו מתחילים לראות שהדברים שמצויירים כבר לא נמצאים איפה שהם בגלל מקריות אלא יש תיכנון מראש יש ביצוע ויש גם זיעה ועבודה קשה

קודם תודה, אבל שוב אתה מחפש את העבודות המתוכננות עם החשיבה המוקדמת עם התסכלות אחת קדימה....

וזה בדיוק מה שלא מעניין אותי!! עובדה שכבר בפרטי רשמתי לך שאני חושב שהציור שאני הולך להתחיל ( אל ) זה הלא מתוכנן כביכול הולך להיות הרבה יותר יפה, וגם
the frog נעשה בלי שום חשיבה מראש
והתגובות לגביו פשוט מטורפות.
חחפרתי לאלה אבל רובכם חושבים אחרת ממה שאני חושב ואני רוצה שיבינו אותי למרות שאני לא חושב שאני יצליח :\

ובקיצור : באמנות כמו באמנות יש דבר כזה שאין דבר כזה...

ישן 15-05-2007, 23:00
צלמית המשתמש של אורנג'די

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי or_bahalool שמתחילה ב "[color=#004080][right]טוב..."

בס"ד

נתחיל בהגדרה למילה אמנות...
כפי שאמרתי כבר גם אינסטלטור הוא אומן בתחומו

הרעיון הטיפשי שג'קסון מתחבא מאחוריו כאשר הוא מבזבז צבע לחינם על קנבסים מצוינים
וטוען שזו אמנות רק כי אף אחד לא יכול ליסתור את דבריו מכיוון שהוא טוען שיש רעיון שמסתתר בתמונה (שנהיר רק ליחידי סגולה...) הוא פטטי
כבר אמרתי בעבר שלו היינו מנסים ליצור סימפוניה (מוסיקה) אבסטרקטית היינו יוצאים חרשים מהקונצרט.
או אם ניבנה מכונית אבסטרקטית ונימכור אותה לכל המרבה במחיר ....אתה היית קונה?
אז למה בציור זה מותר ?
למה בכלל לקרוא לשפיכת הצבע הזו אמנות ?

אז נכון שזה יכול להיות אביזר דקורטיבי...(לפעמים אפילו יפה)
אבל לעניות דעתי אי אפשר להשוות את ג'קסון לדה וינצ'י וכשאנחנו קוראים לאבסטרקט אמנות זה בדיוק מה שאנחנו עושים...
אבסטרקט מזכיר לי מאוד את הממשלה שיש לנו עכשיו דיבורים כמו חול ואין מה לאכול
בעיניו של אולמרט וחבר מרעיו הם הממשלה הכי טובה שהיתה לעם ישראל עד כה וכל מה שתנסה ליסתור תמיד יהיה טיעון כנגד (ואני מפסיק עם הפוליטיקה)

ועכשיו עם כל הכנות אתה היית נותן לאינסטלטור להיכנס אצלך הביתה כשאתה יודע שהוא מפרק צינורות ושובר מרצפות רק לפי אימפולס ???

לאמנות יש חוקים בזרמים מסויימים החוקים נוקשים מאוד ובחלקם הם גמישים
אבל בכל הזרמים (ריאליזם קוביזם פואנטליזם אימפרסיוניזם וכו') חוץ מאבסטרקט רק אומן ציור יכול להוציא עבודה כמו שצריך...
ובאבסטרקט לא תוכל להבחין בין עבודה של ילדה בת שנתיים ששיחקה בגואש לעבודה של ג'קסון

כבר חפרתי מספיק...
ולכן נחתום במישפט ש-באמנות כמו באומנות, יש דבר כזה שאין דבר כזה

זו דעתי הבלעדית ואין בכוונתי לפגוע באף אחד

ישן 16-05-2007, 12:23
צלמית המשתמש של noalina
  משתמשת נקבה noalina noalina אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.04
שלח הודעה דרך MSN אל noalina
איזה כיף שיש כאן דיון כזה..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי or_bahalool שמתחילה ב "[color=#004080][right]טוב..."

תסביר לי, מה כל כך מוערך לדעתך בציורים של ג'קסון פולוק?
הוא השתמש בתהליך העבודה (action painting, יש את וייקיפדיה אם אתה רוצה דעת עוד על תהליך העבודה שלו ) בתור פורקן נפשי.
מה שחשוב אצלו ביצירה זה התהליך ולא התוצאה. ככה שהציור הוא זניח לדעתי. אמנם יש בציורים
כמו שלו מרכיבים של צורה וצבע ליצירת הרגשה, אבל אני לא רואה את זה כדבר כל כך מורכב, זה
אפילו מזכיר לי משימות שנותנים לילדים בגן שאומרים להם לחלק דף לשניים ולשים בצד אחד צבעים
קרים ובצד השני צבעים חמים- (והחלוקה לצבעים חמים וקרים היא כמובן ע"פ האינטואיציה של כל אחד).

יחסית לאותה תקופה שבה הוא יצר הציורים שלו היו חדשניים, כיום לדעתי, זה לא מחדש כלום, זה אפילו משעמם.

לדעתי הרבה יותר מעניין לראות קונספט ורעיון ביצירה שאתה יודע שהאמן הקדיש לה מחשבה.
אי אפשר להפריד לדעתי בין התת מודע לציור, אבל יש חיבור ומחשבה ביניהם כשמודעים לו. בציורים
אקספרסיביים לדעתי אין חיבור ואין הבנה של התת מודע, רק פריקה רגעית.

אם לא מעניין אותך רעיונות שהם מחוץ למופשט (ושוב, השאלה זה האם יש רעיון ממשי
במופשט),אתה סתם פחדן. ועצלן. ומה שנשמע מהדברים שלך זה שאתה פשוט מעריך את הדברים
"האינטואטיביים" יותר כי הדברים האחרים מצריכים מחשבה כלשהי.

לדעתי חלק מההערכה ליצירה הוא השקעת המשאבים של האמן בה- ובני אדם מודעים לכך שבשביל
להעריך משהו צריך לעבוד בשבילו קשה, אפילו כבר מתקופת התנ"ך.

ואנשים כמו שתיארת למעלה לא נתפסים אצלי כאנשים שמשקיעים בעבודה שלהם מאיזשהי בחינה, ואני לא מוצאת מה להעריך בהם כל כך.

ובאשר לך- הסיגנון שלך לדעתי מזכיר סיגנון של ילדים קטנים בשל היעדר יכולות טכניות. אני לא -לא
מקבלת אמנות שהיא יותר "ילדותית", אני פשוט אקבל אותה כשהיא באה מילדים או כשהיא באה מאמן
שאני יודעת שיש לו יכולות טכניות והוא בחר בכוונה לשבור את החוקים.

אתה מנסה לשבור את החוקים כשאין לך מה לשבור.

בקיצור, אני מציעה לך גם להיחשף ליותר אמנים, גם מהתקופה שלנו, הרשת מלאה בגלריות של אמנים מעולים ומעניינים.

נערך לאחרונה ע"י noalina בתאריך 16-05-2007 בשעה 12:30.
ישן 16-05-2007, 17:19

Facebook profile

טוב אני מתחיל להרגיש שאני היחידי שמבין עד כמה ג'קסון פולוק אומן גדול וקשה לי להאמין שאומנים כמו רפאל משווים את הצירות שלו ליצירות של ילדה קטנה.

רפאל - "הרעיון הטיפשי שג'קסון מתחבא מאחוריו
וטוען שזו אמנות רק כי אף אחד לא יכול ליסתור את דבריו מכיוון שהוא טוען שיש רעיון שמסתתר בתמונה (שנהיר רק ליחידי סגולה...) הוא פטטי "

נתחיל מזה!! שלא רק ג'קסון חושב שהיצירות שלו זה אומנות אלא רבים ורבים כמוני וכמו הרבה אחרים, לא סתם ציורים שלו נמכרו ב 10 מליון דולר.

שנית - אולי הוא טוען שיש רעיון מסויים ביצירות שלו כי באמת יש רעיון מסויים?

לפי מה שאתה כותב אני מבין ממך משהו שטוען שאבסטרקט לא מעביר מסר מסויים...אז אתה ממש טועה.

כתבתי כבר מקודם, כל ציור אם זה ריאליזם או כל דבר אחר מעביר מסר! המסר יכול להיות מובן מאוד לדוגמא ילד מחזיק רצועה של כלב אז מבינים ישר שהבנאדם מוציא תכלב שלו לסיבוב.

אז בסיגנון של ג'קסון ושלי, מועברים רגשות...אולי אנשים מסויימים לא מצליחים לראות את זה אבל אני כן.

"זו דעתי הבלעדית ואין בכוונתי לפגוע באף אחד" - בלי להכיר אותך אתה לא יכול לפגוע בזבוב.

junkiemonkey
- זה לא מעניין אותי, כי אני לא מחפש את זה - אני מחפש משהו שילהיט אותי בציור שיגרום לי להסתכל עליו עוד שיעניין אותי לדעת למה הצייר מרח פה קו מסויים ולמה הוא החליט לעשות מהלך כזה או כזה, לא מעניייייין אותי איך הוא תכנן תציור שלו, אני אוהב ציור ( מתוכנן או לא מתוכנן ) כי הוא יפה' .

nonalina - יחסית לאותה תקופה שבה הוא יצר הציורים שלו היו חדשניים, כיום לדעתי, זה לא מחדש כלום, זה אפילו משעמם.

לדעתך זה משעממם לדעתי זה הדבר הכיייי יפה והכי לא משעממם ( אני לא היחידי ), נכון זה לא מחדש כלום היום כי פעם זה חידש...
אני מכיר את דרך היצירה שלו וגם ראיתי את הסרט...ממליץ ביותר ( פולוק ) ...

הציורים שלו נעשו בתור פורקן נפשי זה נכון, וגם אני התחלתי כפורקן נפשי, אם הייתי מראה לך את הציור הראשון שלי זה בדיוק מה שהיית חושבת שהבנאדם פשוט התחרע על הדף במחשבות כאלו וכאלו.

"
לדעתי הרבה יותר מעניין לראות קונספט ורעיון ביצירה שאתה יודע שהאמן הקדיש לה מחשבה."

נכון, זה באמת יפה...אבל הרעיון בציורים אקספרסיביים ציורים מהראש ומהדמיון מעבירים לצופה מחשבה בסיגנון אחר.

אתה הצופה צריך לקחת את הציור לאן שאתה רוצה! אתה רואה מה שאתה רואה ויכול להיות שאתה תראה דברים מסויימים שאחרים לא היו שמים לב אליהם אף פעם, יכול להיות שאתה תקבל מסר מסויים מהציור שהאומן שיצר את הצירה בעצמה לא שם לב אלייה.

זה לדעתי הרבה יותר יפה, זה גם יותר טבעי כזה.

"אתה מנסה לשבור את החוקים כשאין לך מה לשבור"

וואו כמה שאני לא מנסה, אני מציייר כמו שאני מצייר כי זה הדבר היחידי שאני יודע לצייר, ככה ציירתי מהרגע הראשון, וזה מה שאני הכי אוהב...מין הסתם בנאדם שיצר סיגנון מסויים אמור לאהוב אותו אם לא הוא היה מנסה לשנות אותו :|~

"ובאשר לך- הסיגנון שלך לדעתי מזכיר סיגנון של ילדים קטנים בשל היעדר יכולות טכניות. אני לא -לא
מקבלת אמנות שהיא יותר "ילדותית", אני פשוט אקבל אותה כשהיא באה מילדים או כשהיא באה מאמן
שאני יודעת שיש לו יכולות טכניות והוא בחר בכוונה לשבור את החוקים".

רק לפי הדיבור הזה אני מבין ממך שהחשיבה שלך לגבי אומנות היא חשיבה אטומה, לא בגלל שאת חושבת שהסיגנון שלי הוא ילדותי, בכיף זה נשמע מגניב ומעניין מאוד כשמישהו בן 18 מצייר משהו שנראה ילדותי זה מעניין, אבל כשאת חושבת שזה אמור לבוא בכוונה מהאמן זה קצת מבאס.

כשזה בא בטבעיות זה הרבה יותר יפה מה לעשות אנחנו חושבים אחרת לגמריי.

לא יודע מה גורם לך לחשוב שאני לא מכיר ציירים אחרים וסיגנונות אחרים, אבל אני כן...אולי לא כמוך כי את היית בטח במגמת אומנות בביצפר ואולי גם אחרי הצהריים אבל אני מכיר הרבה אומנים אחרים גם מהתקופה שלנו, והם לרגע אחד לא גרמו לי לחשוב שג'קסון נופל מהם אדרבה הם רק הוכיחו לי עד כמה הוא שונה ופשוט לא רואה אותם ממטר.

אורי - קודם כל תודה :] הגודל הזה יחסית לא גדול האמת :|

אני מבין תחשיבה שלך לגבי כל זה שאני נתקע על הסיגנון הזה וזה וזה..

אבל לפני כמה זמן ( כשהצגתי את העבמ ) באמת ניסתי קצת לברוח מהסגינון הזה לכיוונים שונים ובגלל זה התחלתי לעשות את הרקעים וגילתי שוואלה גם את זה אני יודע לעשות, וגם העבמ וגם בוקר.

ופשוט מאוד הגעתי למסקנה חד משמעית הציורים האלו לדעתי יותר יפים, וגם לדעתם של עוד כמה וכמה אנשים ( חבל שזה לא האנשים בפורום :|~ )

אנשים שתוהים מי זה ג'קסון ומה הוא יוצר סתם כמה יצירות מתוך עשרותתתת יצירות שמשאירות אותי משוגע עליו :

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...16/80535807.jpg

בזה יש גם משהו קצת ילדותי...

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...16/26080870.jpg

__

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...16/88726482.jpg

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...16/79544167.jpg

לקח לי הרבה זמן לכתוב את כל זה חח

ישן 16-05-2007, 18:35
צלמית המשתמש של Rotempe
  Rotempe Rotempe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל Rotempe
מה שהפריע לי במה שכתבת
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי or_bahalool שמתחילה ב "..."

הוא שקיבלתי את התחושה שאתה חושב שציורים שלא מוגדרים כאוונגרד לא ניתנים לא פירוש אישי.
כך לדוגמא את הציור שפירסמתי אתמול (אני לא מתיימר להחשיב אותו כיצירת אומנות נפלאה) מי שהגיב לי פירש את התמונה והשם שלה בצורה שונה לחלוטין ממה שאני התכוונתי (כמובן שזה בסדר) וכך יכול להיות עם כל יצירה אחרת.
אותי יותר מעניינים פירושים לציורים שהקונספט הכללי שלהם מובן פחות או יותר מכוון שאפשר לנהל עליהם דיון בניגוד לאוונגרד שאין כל כך על מה להתווכח.

דרך אגב דווקא אהבתי את הציורים שלו שפירסמ.
האם הם באמת נחשבים אוונגרד (רק עכשיו אני מכיר את המושג) כי אני בכל זאת יכול לזהות דמויות ועצמים? כי אם אני יכול לזהות בציור דברים שמוכרים לי מחיי היום יום אז זו אינה יציאה מוחלטת מהמסגרת!
ישן 16-05-2007, 18:51
צלמית המשתמש של noalina
  משתמשת נקבה noalina noalina אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.04
שלח הודעה דרך MSN אל noalina

ציטוט:
במקור נכתב על ידי or_bahalool

"
לדעתי הרבה יותר מעניין לראות קונספט ורעיון ביצירה שאתה יודע שהאמן הקדיש לה מחשבה."

נכון, זה באמת יפה...אבל הרעיון בציורים אקספרסיביים ציורים מהראש ומהדמיון מעבירים לצופה מחשבה בסיגנון אחר.

אתה הצופה צריך לקחת את הציור לאן שאתה רוצה! אתה רואה מה שאתה רואה ויכול להיות שאתה תראה דברים מסויימים שאחרים לא היו שמים לב אליהם אף פעם, יכול להיות שאתה תקבל מסר מסויים מהציור שהאומן שיצר את הצירה בעצמה לא שם לב אלייה.

זה לדעתי הרבה יותר יפה, זה גם יותר טבעי כזה.

"אתה מנסה לשבור את החוקים כשאין לך מה לשבור"

וואו כמה שאני לא מנסה, אני מציייר כמו שאני מצייר כי זה הדבר היחידי שאני יודע לצייר, ככה ציירתי מהרגע הראשון, וזה מה שאני הכי אוהב...מין הסתם בנאדם שיצר סיגנון מסויים אמור לאהוב אותו אם לא הוא היה מנסה לשנות אותו :|~

"ובאשר לך- הסיגנון שלך לדעתי מזכיר סיגנון של ילדים קטנים בשל היעדר יכולות טכניות. אני לא -לא
שאני יודעת שיש לו יכולות טכניות והוא בחר בכוונה לשבור את החוקים".

רק לפי הדיבור הזה אני מבין ממך שהחשיבה שלך לגבי אומנות היא חשיבה אטומה, לא בגלל שאת חושבת שהסיגנון שלי הוא ילדותי, בכיף זה נשמע מגניב ומעניין מאוד כשמישהו בן 18 מצייר משהו שנראה ילדותי זה מעניין, אבל כשאת חושבת שזה אמור לבוא בכוונה מהאמן זה קצת מבאס.

כשזה בא בטבעיות זה הרבה יותר יפה מה לעשות אנחנו חושבים אחרת לגמריי.

לא יודע מה גורם לך לחשוב שאני לא מכיר ציירים אחרים וסיגנונות אחרים, אבל אני כן...אולי לא כמוך כי את היית בטח במגמת אומנות בביצפר ואולי גם אחרי הצהריים אבל אני מכיר הרבה אומנים אחרים גם מהתקופה שלנו, והם לרגע אחד לא גרמו לי לחשוב שג'קסון נופל מהם אדרבה הם רק הוכיחו לי עד כמה הוא שונה ופשוט לא רואה אותם ממטר.

קודם כל- לגבי זה שאמרת שיש לי גישה אטומה, באמת שהיא לא, אני פתוחה לרוב הסיגנונות ואני
משתדלת להרחיב את הידע שלי על הסיגנונות השונים כמה שיותר, אוליי לך היא נראית ככה כי הדעות שלנו ניפרדות, אבל לדעתי באמת שאין תיחכום כל כך רב ביצירות כמו של ג'קסון חברך הטוב.

שנית, אתה לא שמת לב שמה שכתבתי על התת מודע, כתצבתי שהוא בלתי ניפרד מהיצירה, כך שגם
מאחורי קונספטים בעלי מחשבה יש איזשהו התחברות לתת מודע , הרעיונות לא עולים סתם ולכל אחד יש אוצר ויזואלי אינדיבידואלי משלו.

לדעתי דרך הציור אפשר להיתחבר מאוד עם התת מודע ולא לתת לו רק לפרוץ, אלא גם לנסות להבין
אותו תוך כדי תהליך העבודה ולהביא אותו אל המודע.

זה ברור לי למה אתה אוהב אבסטרקטים- כי הם מאוד פתוחים, נותנים חופש רב בחשיבה עליהם וכל
אחד יכול למצוא בהם דימויים משלו. אפשר להיתווכח האם ביצירה מה שהצופה הוא חשוב או האם
המסר שהאמן מנסה להעביר הוא זה שחשוב יותר והאם הוא הצליח או נכשל בהעברת ההרגשה
שהוא רצה ליצור. (אבל אני לא מתכוונת לפתוח בדיון על זה )

אני מבינה גם את הרגש שאתה רואה באבסטרקטים, זה לא נשגב מבינתי או משהו כזה, אני מאמינה שגם לא מאחרים, זה מאוד קל כביכול לדעתי להיתחבר ליצירה כזאת, שוב, בגלל החופש שבה והדימויים שיש לכל אחד. אבל לדעתי יצירות אלה הן כלליות מידי, וכמו שכתבתי בהודעתי הראשונה, הם רק תוצאה של צורות אמורפיות, קווים וצבעים, כך שממש קשה לכוון למטרתו האמיתית של האמן אשר יצר אותם, וזה פיספוס לדעתי, כי האדם הוא חלק בלתי ניפרד מהיצירה.

אך מצד השני, אל תטען שיצירות שהן לא אבסטרקטיות לא ניתנות לפירושים רבים, כי הם כן, והם לא פחות מעניינות מאבסטרקט.

לגבי הסיגנון שלך שאמרת שאתה אוהב אותו ולא רוצה לשנות אותו- זה חשוב לאמן להיתנסות בדברים שונים, יש דברים שיוסיפו ליצירות שלך, ולדעתי היתנסות בסיגנונות ציור חדשים זה מאוד חשוב בשביל שבסופו של דבר ההתפתחות שלך לא תהיה רק למקום אחד אלא היא תהיה מגוונת ומושפעת מדברים רבים. אני בעצמי, לדוגמא, ציירתי גם קצת אבסטרקטים - תתפלא, ודברים שאני גם לא אוהבת לעשות כל כך.

ואגב, אני כרגע לומדת במגמת אמנות בבי"ס רגיל (מקיף), שזה לא לימודים אינטנסיביים מידי ואת רוב הידע שלי אני יכולה להגיד שצברתי לבד בלי מיסגרת כלשהי.

ודוגמא לך- פרוייקט של שני אמנים (בני זמננו) , חלק מהעבודות הינם נוטות לכיוון יותר אבסטרקטי וחלקן לכיוון יותר ראליסטי, ולדעתי זה לא סותר ולא נוגד את זה שאמן יעסוק בשני התחומים:
http://www.politewinter.com/

נערך לאחרונה ע"י noalina בתאריך 16-05-2007 בשעה 18:55.
ישן 16-05-2007, 21:37
צלמית המשתמש של אורנג'די

בס"ד

אחחח
איזה יופי של דיון פתחת לנו פה...

אז קודם כל אור חביבי
נתחיל בזה שמגיע לך כל הכבוד על כמה דברים...
הראשון זה השיפור העצום שאתה מראה לנו בעבודה הזאת.
השני על כך שהשפה שלך ברורה כעת לרוב דיירי הפורום (מה שמראה על אכפתיות מהזולת)
והשלישי על כך שאתה נאמן לדיעותיך.

ולעיניין הדיון אותו התחלנו ,

לו רק היה לך מושג כמה עבדתי במשך השנים כדי לנסות ולשפר את היכולות שלי בציור ואני עדיין ממשיך לנסות לפתח טכניקות ויכולות.
אם רק היית יודע כמה פעמים לפעמים אני חוזר על קו רק כדי להגיע לנקודה שהכי תשכנע את הצופה וכנ"ל לגבי צבע לפעמים קורה שהגוון שהשתמשתי בו לא יושב טוב במקום בו הוא נימצא ומה שצריך לעשות זה לערבב מחדש צבעים להגיע לגוון המדוייק ולמרוח שוב בזהירות ....
עניין של שעות ובצבע אפילו ימים...ואני לא מצייר לאט תאמין לי.

מה שאני בעצם מנסה זה להגיד שזה נראה לי קצת מזלזל להשוות את מה שאני עשיתי לאמני אבסטרקט שזרק קישקש וח'ירבש הרבה צבע על קנבס

ועוד נקודה למחשבה שהרגע עלתה לי האם האבסטרקט היה בכלל מתפתח לו האמנים היו צריכים להכין את הצבע בעצמם כמו דה וינצ'י ומיכאלאנג'לו או שבחיל וברעדה היו משתמשים בו ?
מעניין לא ...?

ואם ביקשת את חוות דעתי לגבי העבודה שלך אז...
השימוש שלך במיכחולים השתפר פלאים מאז התמונה הראשונה שהראית לנו (אבל עדיין טעון שיפור)
הצבעים וההנחה שלהם על הקנבס הרבה יותר נוחה לעין
ועוד משהו שחשוב לציין התיכנון של הציור (או של רובו לפחות) ממש הועיל לתוצר למרות שאתה לא אוהב את זה....(יעידו כמות התגובות החיוביות שאתה מקבל בבית ומהחברים...תקן אותי אם אני טועה)
ועוד משהו : אני לא חושב שהסיגנון שלך דומה לג'קסון (למרות שאתה רוצה) אצלך בניגוד אליו יש המון רגש אבל גם הרבה תיכנון ועבודה מאחורה...
אז תמשיך עם הסיגנון שלך תנסה תמיד לשפר אותו ולשפר את השימוש במיכחולים וצבע ולהוסיף לעצמך יכולות ועם הזמן תדע להעריך גם את העיצה הזו

ישן 16-05-2007, 22:49

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי אורנג'די שמתחילה ב "בס"ד אחחח איזה יופי של..."

באמת תודה, אני נשבע שאני ממש משתדל לכתוב בצורה רצינית כמה שיותר.

ולעניין הדיון אותו התחלנו,

"מה שאני בעצם מנסה זה להגיד שזה נראה לי קצת מזלזל להשוות את מה שאני עשיתי לאמני אבסטרקט שזרק קישקש וח'ירבש הרבה צבע על קנבס"
אין לך מושג עד כמה אני לא מזלזל בעבודות שלך או של כל אומן אחר, גם אם אני לא אוהב את מה שהוא צייר..
יכול להיות שיש איזה נימת התבאסות בדיבור שלך, כשאתה רואה שאנשים כמוני מעריכים "קישקושים" שנעשו בזמן קצר ובלי חשיבה או משהו כזה, לעומת עבודות מטורפות כמו שלך שבאמת קיבלו הרבה יחס...
אז הכל עניין של טעם, והתוצאה הסופית היא בתחלס תחלס מה שקובעת.
אם הציור יפה ומושך לי את העין עוד ועוד ועוד אז זה לא הכי משנה איך הוא נעשה ובכמה זמן.

"לו רק היה לך מושג כמה עבדתי במשך השנים כדי לנסות ולשפר את היכולות שלי בציור ואני עדיין ממשיך לנסות לפתח טכניקות ויכולות."
את האמת אחרי שרואים עבודות שלך זה נשמע מאוד הגיוני.

אני בנאדם שחושב שתמיייד יש יותר טוב ותמיד אפשר להשתפר וללמוד עוד יותר.
אז בטח שאני לא חושב לעצמי וואלה פתחתי לעצמי איזה טכניקה מסויימת לצייר וזהו עכשיו אני ממשיך איתה ופה זה ניגמר...
לא! אני חושב שתמיד צריך ללמוד ולהשתפר עוד ועוד
"ואני לא מצייר לאט תאמין לי"
אתה צריך לראות אותי מצייר בעיפרון על דף...(בטח כשאני לא סאחי ועם טראקים...)
זה פשוט זורם בטיל והכמות של הפרטים מטורפת לגמרי.

האמת נקודה מעניינת העלתה, אני יילך לבדוק כמה ציורים של האומנים שהזכרתה, אין לי ממש להגיד לגבי זה אבל אני בטוח שהם שינו הרבה בעולם האומנות.

"ועוד משהו שחשוב לציין התיכנון של הציור (או של רובו לפחות) ממש הועיל לתוצר למרות שאתה לא אוהב את זה....(יעידו כמות התגובות החיוביות שאתה מקבל בבית ומהחברים...תקן אותי אם אני טועה)"
אז ככה, האמת תגובות ממממש לא מעניינות אותי, ואני יסביר זה לא שאני לא מתייחס בכלל אני פשוט לוקח את התגובות ובסוף עושה מה שאני חושב.
אני חושב את האמת אני יגיד לך שעבודות כמו דה פרוג שזאתי העבודה שבאמת קיבלה את התגובות הכי הכי מטורפות מכל הציורים שלי אולי בכלל שהקנבס די ענק :\
מראות לי עד כמה החוסר תיכנון מיוחד! ויוצר משהו שונה...
אין לך מושג כמה אנשים קראו לציור הזה הציור שאינו ניגמר....
דבר כזה אי אפשר להגיד על ציור שנעשה כמתוכנן עם סקיצה וכדומה, אבל אני חושב שיש עוד ציור שאני יעשה על קנבס, אני אתייעץ איתך

לגבי העצה שלך, לא חידשתה לי הרבה האמת אבל עצות שלך תמיד נשארות אצלי בראש תאמין לי.

ישן 16-05-2007, 21:31

Facebook profile

טוב נתתחיל מזה שאם אני כתבתי את זה ככה בישירות זה לא בשביל להעליב חס וחלילה ובטח לא לפגוע.
מעבר לכך, ראיתי עבודות שלך (מהחתימה) ואני חושב שאת מוכשרת מאוד, את יכולה ללמד הרבה הרבה אנשים איך לצייר שיער.
לגבי ג'קסון - הכל עניין של טעם..

"זה ברור לי למה אתה אוהב אבסטרקטים- כי הם מאוד פתוחים, נותנים חופש רב בחשיבה עליהם וכל
אחד יכול למצוא בהם דימויים משלו" - ואי את נגעת בנקודה שאני הכי מסכים איתה פה מכל מה שנאמר עד עכשיו.
זה מדהים עד כמה שאני אוהב את זה...בציורי קיר שלי יש כללללל כך הרבה פרטים שאנשים ישבו אצלי ומצאו דברים שבשיט לא הייתי מוצא...
אוו שאומרים לי ואיי אחי קבל יש פה איש עם כנפיים...ואני בתחלס ראיתי משהו אחר ..
הכנפיים שהוא דיבר עליהם זה ידיים של משהו שמחובר למשהו אחר...
אני אוהב תדברים האלו זה מכניס לסרטים :]
יש לי אחלללה של דוגמא לתת...
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...16/35947319.jpg
יכול להיות שאתם כבר קלטתם את התנין שמסתתר לו ויכול להיות שלא...
הסיפור אחרי הציור הזה מגניב לאלללה...את הציור הזה סיימתי, רשמתי את החתימה ושמתי על הקיר.
יומיים או שלושה אחכ חבר שלי בא אליי ואמר לי שכשאני מסובב יש תנין.
באותו הרגע הוא ניתפס לי בעין... מאז הרבה אנשים נכנסו אלי לדירה ראו את הציור וזיהו את התנין הרבה יותר ממה שחשבתי.
ואני שציירתי אותו וראיתי אותו כמה וכמה פעמים במשך 3 ימים לא שמתי לב, זה מדהים לדעתי.
הציור לא תלוי על הקיר האמת, הוא לא מספיק יפה לדעתי... אבל אם אני ישים אותו אני לא יודע איך להשים חח
אם אני שם אותו בתור תנין החתימה הפוכה... ( אני יודע שהחתימה ענקית חפיף )
אני שקלתי אם לשפץ את הציור בטירוף ולממש את רעיון התנין עכשיו כשאני מודע לו.
אבל לא נראלי שאני יעשה את זה...
זה לדעתי אחלה דוגמא של משחק הדימיון באומנות.
זה הציור הראשון שעשיתי בחיים שלי עם צבעים, סיפתח די מצחיק :]
"לגבי הסיגנון שלך שאמרת שאתה אוהב אותו ולא רוצה לשנות אותו" - אני לא יודע אם אמרתי את זה ואם כן אני חוזר בי אבל לא לגמרי.
לשנות אותו לגמרי אני לא רוצה, ואני גם לא יכול אני חושב זה פשוט חלק ממני, אבל להתנסות בסיגנונות אחרים אני בטח ובטח רוצה...
ואני גם עשיתי את זה אולי זה לא מספיק אבל אני עוד ינסה הרבה סיגנונות אני מאמין ומקווה בעזרת השם בהמשך החיים גם ללמוד אומנות בביצפר טוב.
אני לא יודע כמה זמן את מציירת אבל אני מצייר חצי שנה אולי 7 חודשים, עם צבעים 4 חודשים בערך...
ככה שאני מאמין שיהיה לי עוד כל כך הרבה במה להתנסות :] יהיה טוף.

"האדם הוא חלק בלתי ניפרד מהיצירה"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:20

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר