לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2007, 15:19
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי דניאל מ שמתחילה ב "אתה מתגייס לטייס אבל, לא? זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דניאל מ
אתה מתגייס לטייס אבל, לא? זה לא מצריך חתימה? זה לא מסוכן (לא הקורס, המקצוע עצמו)?
מה הקטע שנותנים להורים לחתום רק על חלק מהדברים הקרביים? או שילכו על הכל ויתנו לילד לשרת
בקרבי, או שלא. מה זה הביניים הזה?

אני מנצל את זה שהקפיצו כבר את האשכול כדי לענות לך (פעם ראשונה שאני רואה את ההודעה הזאת האמת).

היה לי דיון\ויכוח על זה עם אמיל פעם, אם זה בסדר שהחתימת בן יחיד מוגבלת לתפקידים ספציפיים שאפשר לבחור. מצד אחד זה דיי מפלה אחרים, כי בזמן שהם "נדפקים" במקומות שהם לא רוצים, בן יחיד עם חתימה בוחר ספציפית ללכת לאן שבא לו. מצד שני, לבן יחיד שמחליט להתנדב יש מוטיבציה כנראה מאוד גבוהה, כי בתאכלס הוא לא חייב, אף אחד לא יכריח אותו ואף אחד לא יסתכל עליו בצורה כלשהי כי הוא לא הלך לקרבי, אז צריכים אנשים כאלה עם מוטיבציה. הבעיה היא שלפעמים ההורים מסכימים לחתום למשל רק על תותחנים או נ"מ או כל תפקיד קרבי יחסית עורפי ( אני אומר יחסית, כי בפועל כולם עושים אותו בט"ש), או במקרה שלי למשל רק על טיס (ומוד"ש שגם על זה חתמו לי).
בקיצור, הצבא צריך להחליט אם הוא מעדיף לעשות חתימה לכל קרבי, ואז הם לא מפלים לרעה אף אחד אבל מאבדים הרבה חבר'ה בדרך, או לעשות חתימה למקומות ספציפיים ואז הם מרוויחים הרבה חבר'ה איכותיים (מה גם שבמקרה של תותחנים שהרבה פעמים בנים יחידים לשם, אז הצבא בכלל מרוויח, כי שם גם ככה חסר כ"א) וסה"כ למרות שזה קצת מפלה לרעה את אלה שיש להם אחים, אני לא חושב שיש מישהו שזה באמת ממש מפריע לו.

בנוגע לשאלה הראשונה, כן, טיס זה מסוכן. אבל הסיכון שם קצת שונה מהסיכון בלשבת בתוך טנק או להסתער עם הנשק על מחבלים, וגם יש את עניין היוקרה והעובדה שטייס זה מקצוע לכל החיים ולא רק ה3 שנים הקרובות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

נערך לאחרונה ע"י Dean בתאריך 19-05-2007 בשעה 15:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2007, 19:31
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "הביקוש לכפיר כמעט בכל מחזור..."

אני יגיד לך למה אני אישית דירגתי את כפיר אחרון.

מה הפרוש של זה שהם לא משנים גיזרה? לי זה נראה שהם פחוט מגוונים, וגם שהם יותר חיילי "occupation", זאת אומרת יותר סטטיים ונותנים רושם כמעט של מין כוח משטרה שמפקח על איזשהי גיזרה מאשר חיילים proper.

עכשיו לפני שקופצים עלי שאני שמאלני מסריח, לא לזה התכוונתי! אני מתכוון לזה שלמשל, ללבנון הם לא עלו במלחמה שעברה נכון? אני לא יכול לדבר על אחרים, אבל אני אישית רוצה להיות חייל יותר דינמי, וכן אני לא מתבייש להגיד, לראות יותר "אקשן."

כמובן שעכשיו עוד פעם יקפצו שמלחמה זאת תופת וברגע שאתה במצב מלחמה אני בטח ישתין במכנסיים, ואללה אולי צודקים אבל בכל זאת לי יותר אטרקטיבי לעשות דברים כמו לרדוף אחרי מחבלים בעזה ולבנון מאשר לשבת באותם 10 קילומטר מרובעים ל3 שנים, לעמוד במחסום וכל כמה זמן לבוא לבית של איזה פלסטיני ולעצור אותו.

עוד פעם, לא מזלזל בעבודה של החטיבה, קראתי באחד העיתונים ש80% מהמעצרים באיו"ש עשו כפיר. אני גם טוב מאוד מבין שרוב הזמן כל החטיבות עושות אותו דבר (כל חמשתהם,) ז"א בסופו של דבר לא משנה אם אתה גולני או צנחנים או נח"ל זה אותו מחסום ליד ג'נין. אבל כמו שאמרתי, במצב שיש מלחמה בעלת אינטנסיביות גבוה כמו בקיץ שעבר, כפיר לא תגיע. גם אם יהיה איזשהו מבצע רחב עכשיו בעזה הם "ישארו מאחור." אני כחייל חושב שהייתי מתבעס לא קצת.

בגלל שסיבה הזאת אני גם לא רוצה מג"ב.

ואנא מכם לא להתחיל מריבות, בשום מקום כאן לא טענתי שכפיר "פחוט קרבי" או שהם נקבות או משהו (ואם כן אז לא לזה התכוונתי!) פשוט כפי שאני רואה את זה אני מעדיף את צורת שירת א' על צורת שירות ב' , זהו.
ישן 19-05-2007, 22:36
  D/B D/B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.06
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אני יגיד לך למה אני אישית..."

רואים שאתה לא מבין הרבה...

דבר ראשון כפיר כן משנים גזרה פשוט במקום 4 חודש כמו חטיבות אחרות כל 8 -12 חודש ולפעמים יש לך מעצרים גם זגזרה שונה
ושאתה יושב בגזרה הכי חמה ביהודה ושומרון כמו חרוב(בשכם) דוכיפת(ברמאללה) לביא(גנין) תאמין לי שאתה לא תרצה להחליף עם אף אחד...

בקשר לכוח משטרה היום כל צה"ל משמש ככוח משטרה בשטחים אם תסתכל על צבאות אחרים בעולם תראה שצבא צריך להתאמן ולהיות מוכן למלחמה ולהילחם נגד צבא אחר ולא להשליט סדר לפזר הפגנות או לקבוע מי יעבור במחסום אז לא דווקא קשור לכפיר.

דבר שני אף אחד לא מבטיח מלחמה בזמן הקרוב אירן מחכה לפצצה גרעינית שיקח עוד 3 שנים מינ' חיזבאללה לא יצאו לבד למלחמה אחרי מה שקרה בדרום לבנון וביירות שלהרבה אנשים לא נשארו בתים והתשתיות נהרסו סוריה לא יצאו לבד...ואם תהיה מלחמה כוללת אני כמעט בטוח שכפיר ישתתפו.
כרגע אין מלחמה בטווח הקצר ובנתיים כל גולנציקים שצפון סתם טוחנים שמירות (תשאל כל גולנציק מה הוא מעדיף קו בצפון או בשטחים ותראה למה אני מתכוון)

ישן 19-05-2007, 23:57
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי D/B שמתחילה ב "[font=Verdana]רואים שאתה לא..."

ובכל זאת כפיר נראית לי הכי פחוט אטרקטיבית.

ומה זה קשור אם מבטיחים מלחמה או לא, צריך להיות מוכן בכל זאת. מישהו בכלל חשב שנהיה במלחמה עם החיזבאללה ביולי שעבר?

בסדר משנים גזרה אף אחד לא טוען שאתה תקוע באותו מחסום בדיוק למשך כל השירות אבל מחוץ לאיו"ש הם לא יוצאים נכון? על זה אני מדבר. גדוד של גולני כן יירד, במידת הצורך, לתמוך בלחימה בלא בלתי סביר לחלוטין שגדוד בגבעתי והפלסר יפעלו מחוץ לתחומי פיקוד הצפון.

אז בבקשה אל תגיד שאני לא מבין...אני באמת לא מבין הרבה, ניסיון אין לי ואני כמו הרבה אנשים כאן מסתמך על קריאה והידברות עם אנשים שכן משרתים או שירתו, אבל תכלס לא הוספת להבנה שלי.

אתה אומר שכפיר מבצעים הרבה פעולות ואתה צודק, אבל שגולני נמצא גם בגדה וגם הצפון בזמן שפעולת כפיר "מוגבלת" "רק" לאיו"ש מרתיע אותי מלרצות להיות שם. בכל זאת יש 3 פיקודים, אפילו אם מאז האינטיפדות ואולי אפילו יותר מוקדם פיקוד המרכז הוא הכי פעיל.

מאותה סיבה יש הרבה שמעדיפים ללכת למטכ"ל או שייטת או מה שלא יהיה במקום, ניקח דוגמא, דובדבן.

אז אתה לא מסכים איתי, סבבה, אבל אני לא חושב שקשה לראות מאיפה גיבשתי את הדעה שלי או שהיא מבוססת על שטויות\אי-אמת.

לא אומר שזאת הסיבה המרכזית שאנשים לא רוצים כפיר, כמו שבטח נאמר עצם זה שזו חטיבה חדשה בלי מורשת, אין גדס"ר, בלא בלא אולי משפיע הרבה יותר. אותי אישית זה לא מעניין.
ישן 19-05-2007, 21:56
  Nuc Nuc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי danik90 שמתחילה ב "סקר-יחידות חי"ר"

וואו כמה שאנשים אטומים

אז מה אם לכפיר אין גדס''ר עדיין ובאמת צריך להפתח בקרוב ואני גם מקוה שכך, כפיר עושים הכי הרבה פעילות עד עכשיו, הקטע פה הוא שהחטיבה הזאת היא ייעודית ובגלל זה היא נשארת במקום אחד וזה לא שלוש שנים במקום אחד, הגזרות משתנות כל חצי שנה אם אני לא טועה ככה שתפסיקו כבר להשמיץ אותה, ואם אתם מדרגים אותה במקום אחרון אתם בכלל לא מבינים שהם עושים את עיקר העבודה בלהגן על תושבי איו''ש.

1. כפיר
2. נח''ל
3. צנחנים
גולני וגבעתי בכלל לא עולות לי בראש..

הבעיה היחידה עם כפיר זה שאין הקצאות לבא''ח לעומת צנחנים לדוגמה או חטיבה אחרת.
בקו הכל אותו דבר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:04

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר