לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2007, 20:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Graffiti שמתחילה ב "שאלה: האם הצבא יכול לחייב מישהו להיות קרבי?"

כן. מה שכן, הקב"א שלך תפגע אם תגיד שאתה לא רוצה קרבי. אם הם צריכים, הם לא שואלים אותך אם אתה רוצה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-05-2007, 21:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "קיבלתי זימון לטיס, לתלפיות..."

לא יודע מה הדרישות לתלפיות וברקים, אז אני לא יכול להעיר לגבי זה. מהמעט שאני יודע על תהליך הפסיכוטכני - הצהרה שכזו פוגעת במידה מסויימת בקב"א.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-05-2007, 21:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "זה תלוי מה הסיבה. אני אמרתי..."

זה לא כל כך קשור. שוב, מהמעט שאני יודע, מדובר על הרצון לשרת בקרבי ולא שום דבר אחר. אני מציע שנחכה ל"חתולים" לפתרון מלא ושלם.

ישן 18-05-2007, 21:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "תלפיות... וברור שאני לא יודע,..."

זה ממש לא אבסורד.
יש עוד דברים שעושים עם זה מלבד מיונים לפני גיוס

ישן 19-05-2007, 00:11
  DangON DangON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ^GammaRay^ שמתחילה ב "[font=Verdana]א' סבבה הסברת..."

1) הפרוייקטים נחשבים יוקרתיים... אבל לא מבחינת ה"אקשן"... הכל שם די אפור :\

2) עדיין לא.... יש להם דרישה לתואר ראשון באחד מתחומי המדעים המדוייקים (ויש יחידת "אחות" שדורשת לשרת כשנה בתור קצין בהנדסה קרבית ולאחר מכן לצאת לתואר הנדסאי.. שאליה אני רוצה לכוון אולי... ) ואני קצתי נשבזתי משלי אז בינתיים אני מושהה משם :-)

האופי הסודי מסביב לזה עושה את היחידה מובחרת... נלקחים לשם קצינים מצטיינים... רופאים לתקופת שירות שנייה מצטיינים... וכמובן בוגרי מסלול אקדמיזציה או כל מני מסלולים של מפא"ת אם יש מחסור.
בגלל שיש צורך בכ3-4 אנשים בשנה אז בד"כ אין מחסור...

זאת דוגמא טובה לכך שקב"א זה לא האלמנט היחידי והצבא כן מגדיל ראש במקרים מסויימים... :-)
ישן 18-05-2007, 21:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "54 זה בטוח לא. 55 מינימום,..."

תלפיות זה לא 56. וטיס זה 54 ו-53 בהחרגה.
אני מציע שתאמר דברים שאתה בטוח בהם ולא מה שאתה מאמין/חושב. אתה בינתיים טעית בחלק מהפרמטרים.

ישן 18-05-2007, 21:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אז מה שאתה אומר בעצם שאין דבר..."

די נשבר מההתנשאות שלך. צא מזה, יש סיבה טובה ויש צורך בזה גם במהלך השירות הצבאי. אם תפסיק לחשוב שאתה יודע יותר טוב מכולם אולי גם תלמד משהו. בינתיים, אתה טועה, מטעה ומדבר על דברים שאין לך חצי מושג לגביהם.

ובהמשך להערה המלבבת שלך ל-RP: אתה בהחלט מפגין כאן שתי תכונות אירופאיות לא מלבבות - אגו נפוח ותפיסת תחת.

ישן 18-05-2007, 21:49
  sarelg sarelg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "סבבה, אם שום דבר לא דורש מעל..."

אני לא מבין מה כל כך קשה לך לקבל את העובדה שאין בצבא מסלול שדורש קב"א 56...
רק להזכירך, קב"א הוא לא בדיוק המשקף של כל היכולות והכישורים שלך, יש בו גם עוד כל מיני דברים אחרים שיכולים להיות מאוד לא רלוונטיים לתפקידים שדורשים נגיד דפ"ר גבוה..

ואגב, לפי מה שאני יודע, קב"א מעל 54 זכאי לקבל זימון לכל מסלול (כמובן שזה תלוי גם בכישורים אחרים של המלש"ב וברקע שלו, אבל אין דרישה באף מסלול לקב"א יותר גבוהה)..

עריכה: הודעה 160 שלי מוקדשת לקורס הטיס הקרוב

נערך לאחרונה ע"י sarelg בתאריך 18-05-2007 בשעה 21:51.
ישן 18-05-2007, 23:08
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Graffiti שמתחילה ב "שאלה: האם הצבא יכול לחייב מישהו להיות קרבי?"

אני לא מבין מה זה משנה? כול הנתונים האישיים לא שווים הרבה הם רק נותנים לך הזדמנות לפתוח לך הזדמנות למבחנים

יש כאלה שמה לעשות לא חזרו על פעולות חשבון בסיסיות או שהם עשו טעות ולא ישנו טוב לפני ועוד 1001 סיבות (לעשות מבחן כזה זה לא 100% שכל ) וקיבלו קב"א נמוכה זה אומר שהם אנשים פחות טובים מאלה שיש להם קב"א 56?

לדעתי זה שטויות , היום ברגע שיש לך פרופיל קרבי ואתה לא מתקבל למודיעין או למסלול אחר(שלרוב דורש חתימה של קבע וקשה מאוד להתקבל אליו וזה כבר לא קשור בכלל לקב"א כי יכול להיות מישהו שהתקבל למודיעין עם קבא 53 ואחד שעף אחרי בקושי מבחן אחד והיה לו קב"א 56)

כנ"ל לגבי קצונה יכול להיות מישהו עם קב"א 56 שלא יחשבו אפילו לתת לו לצאת ויש אחרים שיש להם קב"א שבקושי מגרדת את ה50 שהוא יצא.

לכן כול מי שיש לו קב"א גבוה וחש רמטכ"ל שירד מהר למטה למה זה לא אומר כלום על הבנאדם זה השיטה היחידה שיש לצבא למיון ההתחלתי של מלשבים
ישן 19-05-2007, 10:34
צלמית המשתמש של Graffiti
  Graffiti Graffiti אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Graffiti שלח הודעה דרך AIM אל Graffiti שלח הודעה דרך MSN אל Graffiti שלח הודעה דרך Yahoo אל Graffiti
וואו, כמה תגובות, תודה רבה!

הופתעתי מאוד לגלות שיש 50 תגובות לשאלה ששאלתי רק אתמול בערב.
תודה רבה לכל מי שהגיב, התגובות היו טובות מאוד ברובן.

הערות בקשר לתגובות:
הסיבה שאני מעדיף לא לשרת בקרבי היא שאני חושב שאני יכול לתרום הרבה יותר בתחומים אחרים והצבא יכול להפיק מזה יותר תועלת. זה לא בגלל ש"זה לא בזין שלי" וזה לא בגלל שאני לא מוכן להחזיק נשק. מה שנראה לי בינתיים זה שאני רוצה לשרת במודיעין, אז אם אני אגיד שאני רוצה לשרת במודיעין ולא בקרבי אני לא חושב שזה יפגע לי בקב"א או במשהו אחר. זה פשוט ההעדפות שלי.

בגדול, כל מה שרציתי לדעת זה עד כמה הצבא מתחשב ברצון המתגייס לעומת צורכי הצבא.
לא נראה לי ששווה לצה"ל להכריח יותר מדי אנשים לשרת בתפקיד קרבי כי הרי רוב הסיכויים שהם לא ישרתו שרות משמעותי ומסור כי הם לא רוצים בכלל להיות בתפקיד הזה. השאלה היא האם יש מספיק אנשים שרוצים ללכת לקרבי או שיש מחסור באנשים הללו.

שוב, תודה על כל התגובות!

ישן 19-05-2007, 10:59
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Graffiti שמתחילה ב "וואו, כמה תגובות, תודה רבה!"

במידה ויהיו לך זימונים למודיעין ותעבור אותם אז תהיה שם על אף הפרופיל הקרבי שלך.

אבל לצערך לא אתה קובע אם אתה מתאים לקרבי או לא. צה"ל קובע את זה.
וכמה שזה נשמע מעצבן, וכמה שזה עלול לגרום לאנשים לא להסכים - צה"ל יודע יותר טוב ממלש"ב אם הוא מתאים לקרבי או לא.

נכון שיש עם זה טעויות, ולא פעם הצבא כן לוקח אנשים שלא מתאימים, והם ייפלטו בשלב מסויים - אבל אם המערך הלוחם היה בנוי רק על אנשים "שחושבים שהם מתאימים לקרבי" אז מזמן לא היה לנו צבא. אין לאף אחד מאיתנו דרך לדעת אם הוא מתאים לקרבי או לא לפני שהוא מתגייס.
לעומת זאת הצבא בעזרת כלים סטטיסטיים וניסיון של שנים כן יודע לקבוע קריטריונים לקבלה לקרבי.

גם בימים האחרונים וגם חיפוש יעלו לך הרבה מאוד דיונים שהתחילו ב"אני לא מתאים לקרבי" אני ממליץ לך לקרוא קצת הדיונים האלו.

ישן 19-05-2007, 16:22
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Yotamz שמתחילה ב "העניין הוא שהמספר של הנפלטים..."

אם אמרת שאתה לא מעוניין להיות קרבי וסימנת 1 במנילה - זה עדיין לא אומר שאתה לא מתאים לקרבי.

כמו שבעבר הגבתי לאנשים שהיו מתרעמים על זה שהם לא התקבלו לסיירות אף על פי שהם קרעו את עצמם והשקיעו חודשים, שמוטיבציה היא לא המדד הייחידי לקבלה ליחידות המיוחדות - ככה גם חוסר מוטיבציה הוא לא סיבה מספיק טובה לפסול מישהו מקרבי.

חוסר מוטיבציה הוא דבר מאוד הגיוני לאנשים שנמצאים מול משהו שהם לא מכירים ולא קוסם להם כל כך, אבל זה דבר שאפשר לטפל בו, למפקדים יש את הכלים להחדיר מוטיבציה גם בחיילים "הקשים".

מספר הנפלטים מקרבי הוא לא גבוה מאוד, אם בסביבה שלך יש אחוז גבוה זה יכול לנבוע מכמה סיבות:
א. לצערנו יש מקומות שבהם השתמטות היא כמעט נורמה.
ב. וזה גם מתקשר לסעיף א' - אם בעבר אנשים היו מתביישים להגיד שהם נפלטו מקרבי, היום בחלק מהמקומות אנשים מתגאים לספר על זה. ולכן גם הם נישמעים יותר.

בכל מקרה מנסיון אני יכול להגיד לך שבסוללת תותחנים (שמלכתחילה אחוז החסרי מוטיבציה גבוה יותר) כמות הנפלטים בגלל חוסר התאמה היא לא גבוה בכלל, הייתי מהמר על 5% בערך. לעומת זאת לא חסרים חיילים שמגיעים בתחילת הטירונות וישר פונים למפקד לדווח לו ש"הם לקרבי לא מתאימים" ועם זאת הם מסיימים 3 שנים בקרבי, חלקם כמפקדים ואפילו קצינים. והצבא ממש לא יכול לוותר לכמות הזאת של האנשים שכתבו 1 במנילה אך עשו שירות מלא.

ישן 20-05-2007, 14:12
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
צא מהסרט
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Graffiti שמתחילה ב "וואו, כמה תגובות, תודה רבה!"

לצה"ל יש מספיק "גאונים" בעלי פרופיל לא קרבי שיכולים לשרת במודיעין וכו.

כל זה טוב ויפה אבל אל תחיה בסרט צה"ל צריך קודם כל לוחמים וכל חייל קרבי תורם יותר מאשר איזה גאון במודיעין שוב המחסור הוא בקרביים לא "בגאונים" לדעתי כל מי שיש לו פרופיל קרבי חייב מבחינה מוסרית להתגייס לקרבי בלי הבולשיט של אני נורא חכם ומוצלח חבל להתבזבז בגולני יודע מה גם אני לא כזה טיפש ויכולתי ביתר קלות להגיע לעתודה או מודיעין ואמא שלי הייתה נותנת הכל כדי שאני לא אתגייס לקרבי.

כמו שאמרתי יש מספיק בעלי פרופיל לא קרבי שישרתו במודיעין או וואט אבר.

"אני אתרום יותר" או שאתה מאמין בזה באמת ואתה טיפש

או שזה הביטוי החדש לאין לי זין או אני נורא חכם לא רוצה לשרת עם ערסים.

ההודעה ל hydra בלהט הכתיבה שירשרתי לא נכון מצטער.

ישן 21-05-2007, 18:36
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
שמע
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי RonL שמתחילה ב "ושלום למנהל אגף כוח אדם בצה"ל"

אין שום זלזול באלה שעושים את העבודה מאחורי הקלעים בן דוד שלי בעצמו כזה אבל הפרופיל שלו לא קרבי

מה שאני אומר זה שיש מחסור תמידי בחיילים קרביים ולא צריך להיות מנהל אגף כח אדם בצה"ל כדי לדעת את זה

שוב כמו שאמרתי יש מספיק גאונים בעלי פרופיל נמוך שיכולים לשרת במודיעין וכו' מה גם שתפקידים כאלה לא באים בשפע אז לא נראה לי שיש חוסר בכח אדם במקומות האלה.

אני ממשיך לטעון שחייל קרבי יתרום יותר מכל תפקיד לא קרבי

וכל אדם שיש לו נתונים קרביים (פרופיל קרבי וקב"א) חייב מבחינה מוסרית להיות קרבי.

ישן 22-05-2007, 03:18
  RonL RonL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.02
אם היה כזה מחסור
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "שמע"

א. אם היה מחסור אמיתי בקרביים אז הצבא לא היה נותן לבעלי פרופיל קרבי להיות בתפקידים עורפיים.

ב.אם באמת היו מספיק אנשים עם פרופיל לא קרבי שהיו מתאימים ליחידות המודיעין וכו', אז הצבא באמת היה ממלא את היחידות האלה באנשים אלה. יש יחידות שבוחרות בכזאת פינצטה שאם תיקח רק בעלי פרופיל עורפי, לא תוכל למלא אותן.

להגיד שכל אחד עם פרופיל קרבי צריך להיות לוחם זו חשיבה צרה. גם אותי זה מגעיל שאנשים מורידים את הפרופיל כדי להתחמק משירות קרבי, אבל נראה לי שכדאי לסמוך על שיקולי הצבא אם הוא מעדיף לשבץ אדם בעל איכויות מסוימות לשירות עורפי. צה"ל לא פועל בניגוד לאינטרס שלו (אני מקווה) - איפה שהוא מאמין שבן אדם תורם לו יותר, שם הוא יהיה בסופו של דבר.

המחסור שאתה מדבר עליו, ואני בהחלט מסכים שהוא קיים, צריך להתמלא משורות המשתמטים ומורידי הפרופיל למיניהם, ולאו דווקא ע"י אנשים שעשויים ביכולתיהם לתרום המון במקומות אחרים מאשר החזית. כמובן שביחידות העורפיות צריך להיות תיעדוף לאנשים עם פרופיל עורפי.
ישן 19-05-2007, 23:24
  dibi dibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.05
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "מה שמצחיק זה שבד"כ קורה ההפך"

יותר מדי צעירים שמדברים על קב"א ואין להם מושג בשיט מה זה אומר, שמתם לב מה הבן אדם שאל?
בכל מקרה, אם כבר הזכרתם את זה, ממה שאני זוכר, עשיתי צו ראשון במקביל עם חבר שלי, הוא די הרשים את המאבחנת עם הרבה מוטיבציה רעל ורצון לתרום לצבא "בכל תפקיד שיקבל", ואני לעומת זאת זוכר שהייתי די אדיש והפגנתי מעט מוטיבציה, אני יצאתי עם קב"א 54, והוא עם 56.

בסופו של דבר אפשר להגדיר את הקב"א, כאיזשהו מדד (למרות שזה די טיפשי) של כמה תהיה נאמן לצבא, וזה מתבטא בסדרי עדיפויות לקורסי מ"כים/קצינים ודברים בסגנון.

עכשיו בקשר לשאלה שלך, כן, הצבא מכריח, ויש לו הרבה טריקים להכריח אנשים להיות קרביים, גם אם הם מתנגדים, אני לא יגיד שזה עובד טוב, אבל אין ברירה, כי זה צבא, וזה לא עובד לפי בחירה, צריך אנשים, ובמיוחד בקרבי, פשוט רמת המודעות ממש בתחתית. עכשיו זה לא עניין של "שירות משמעותי ומסור", קח נשק ותשמור, כמה שזה נשמע בוטא, תבינו שצריך אנשים שיגנו על המדינה הדפוקה הזאת, כי אנשים שישבו מאחורי מסך ומתחת למזגן יש מספיק, אבל אנשים שמוכנים לעמוד 8 שעות באיזה חור ולהתווכח עם ערבים, אין הרבה. סתם נתון ככה שיהיה לכם על מה לחשוב, על כל חייל קרבי יש עשרה ג'ובניקים, הגיע הזמן שאולי תתפכחו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:43

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר