לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2007, 13:15
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
איך?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KAHOL שמתחילה ב "קסאמים בשדרות - איך פותרים את זה?"

איך לא:
לדעתי אין לכבוש כרגע את הרצועה מאחר ו:
  • אנו נסבול אבידות כבדות במהלך הכיבוש
  • אין כוונה להחזיק את הרצועה לטווח ארוך ובהנחה זו הכיבוש לא יועיל.
מה כן?
המבנה השלטוני ברצועה התפרק, לפתח ולחמס אין שליטה מלאה על אנשיהם ויעידו הפסקות האש הבלתי מכובדות. אנו עומדים למעשה בפני כנופיות חמולתיות שנאמנותם העיקרית של חבריהן היא לחמולה. הצעתי היא לפעול במישור הצבאי, הכלכלי ובכל צורה אחרת כנגד החמולות הספציפיות שגורמות את מירב הנזק (במגבלות המוסר). כך למשל יש להעדיף חיסול בן חמולה זוטר (אך מעורב) על פני חמסניק בכיר ונטול השפעה אמיתית. לחץ ממוקד על החמולות והמנעות מלחץ על רוב האוכלוסיה יכול להועיל.

כצעדים נלווים אני מציע לכבוש את איזורי השיגור בצפון הרצועה ( מניעת שיגורים על אשקלון ומטרות רחוקות אחרות). כמו כן יש לנתק את הרצועה במספר מקומות, במקומות אלה יש לאפשר מעבר אוכלוסיה לא מעורבת ולא לאפשר מעבר של בני חמולות מעורבות.

ישובי עוטף עזה לא ישוחררו מיד מאימת הקאסמים אם כי ניתן לקוות שהלחץ המצטבר יעשה את העבודה. בינתיים יש לפנות אוכלוסיות חלשות, למגן את הניתן למיגון, ולפטור את האוכלוסיה ממיסים עד להפסקת האיום עליהם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2007, 14:20
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
קסאמים הם רק סימפטום, לא הבעיה עצמה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KAHOL שמתחילה ב "קסאמים בשדרות - איך פותרים את זה?"

לדעתי, חשוב להבין שהקסאמים אינם הבעיה עצמה. הם אמנם הבעיה המיידית והבוערת, אבל אל תשכחו את הפיגועים (הסתננות דרך מצרים), מניעת השימוש בשטחים הגובלים ברצועה (ע"י ירי צלפים ונ"ט לעבר חקלאים), איום על חופש הפעולה הצבאי של ישראל (באמצעות טילים נ"מ ונגד ספינות) , המרדת האוכלוסיה הערבית בישראל, פגיעה במוראל ועוד כהנה וכהנה.
בקיצור, הבעיה האמיתית היא קיומה של מדינה (או איך שלא תקראו לה) עוינת על גבול ישראל, שאינה כבולה בשום מגבלות של חוק בי"ל ואשר שמה לה למטרה להשמיד את ישראל. נסיון אחד לפתור את האיום שקיומה של הרצועה מהווה - קרי הסכמי אוסלו - נכשל באופן מחפיר (ואף החמיר את הבעיה מאות מונים), כך שיש לשקול דרכי פעולה אחרות.

ושוב נשאלת השאלה - מהי המטרה האסטרטגית שמדינת ישראל צריכה להשיג?
לדעתי - ניטרול האיום שרצועת עזה מהווה על המדינה. אני רואה שתי דרכי פעולה אפשריות:
1. מבצע צבאי רחב היקף, שמטרתו כיבוש מלא ומוחלט של הרצועה והשמדת היכולות הצבאיות שבה. מבצע שכזה הוא בהחלט אפשרי, אלא שעליו להיות קיצוני באופן ביצועו על מנת להשיג את יעדיו ויעלה בקרבנות לא מעטים לצה"ל.

2. דרדור המצב ברצועה לכאוס מוחלט, ע"י בחישה במלחמת האזרחים שהולכת ומתפתחת. לדעתי, ניתן על ידי פעולות נקודתיות חכמות, (שדומות להן הוצעו בפורום) המבוצעות לאורך זמן, לגרום לבני דודנו היקרים להפנות את עיקר מאמציהם להרג הדדי, במקום לפגיעה בנו. במקביל, יש לפתוח ערוצים ליציאת אוכלוסיה מהרצועה (מישהו אמר "אירגונים הומניטריים בי"ל"?) ולסייע לכל מי שירצה לצאת מהגהנום העזתי לעשות כן. רק לאחר עזיבה המונית והתשה הדדית של הלוחמים יגיע השלב האחרון - כיבוש מחודש (סליחה, "התערבות הומינטרית להפסקת פשעים נגד האנושות") של הרצועה. אז ניתן יהיה לכונן מחדש את השלטון הישראלי בה - בין אם ישירות או באמצעות אוטונומיה כזו או אחרת.

לדעתי, כל פתרון אחר יהיה "too bloody and not bloody enough" - כלומר יפגע בתדמית של ישראל מבלי להביא להשגים אסטרטגיים.

http://www.baking.co.il

נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 20-05-2007 בשעה 14:25.
ישן 20-05-2007, 15:07
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
כללי

תגובה חמה ,מהירה, בעמידה (כמו תדלוק חם...)

1.לפתרון המל"ט - דרוש זיהוי שיגור, איכון, חישוב מסלול (זה די פשוט) וסגירת מעגל אש וכל זאת בשניות בודדות (לדוגמא - למערכת החץ יש יותר זמן לחשב ולהגיב)= לא פשוט. מאד לא פשוט
2.כסף. הכל כסף. גם אם ניתן למצוא פתרון פלאי שימגר את בעית הקאסם ע"י כך שישוגר אמל"ח במאות אלפי דולרים על כל צינור מעופף אחד - הפתרון לא יאושר ולא יתוקצב (לדעתי האישית בלבד.)
3.הפתרון הקל והמתבקש (מבלי להכנס לפוליטיקה) - לגרום לצד השני להבין (בדרך הקשה והכואבת) שממש ממש לא משתלם לו להמשיך ולאחסן גורמי טרור ושיגור. ברגע שהמסר הזה יועבר ,בעיית מניעת השיגורים תעבור מידינו לידי הכוחות המחזיקים בשטח

(הערה לסעיף 3 - קל מאד להגיד , יותר קשה לעשות...)
ישן 21-05-2007, 11:54
  טיסן טיסן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "כלומר, המלט יסחב מקלע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
וגם הרבה כדורים וגם סקיי שילד.

והוא יעלה לאוויר? לכמה? לחמש דקות? כמה שוקל מקלע עם מספיק כדורים? כמה שוקלת מערכת סקיי שילד? איזה מל"ט ?
ומה בדיוק תעשה מערכת ה"סקיי שילד"? תאתר את הקאסם במעופו?

מל"ט אכן קצת מסבך את העניינים, אולי פשוט יותר מטוס מאוייש? המטוס יכוון אל עבר מסלול הרקטה בעזרת מכ"ם קרקעי ומערכת ניווט וימתין לבואו או יתקדם לעברו, את הבעיה של זמן המראה ברקטות קצרי טווח אפשר לפתור אולי באמצעות מנוע רקטי למטוס, ברקטות לטווח ארוך יותר זה כבר נשמע קרוב יותר למציאות, אבל אני חושב שבעתיד מערכת דומה וקומפקטית שתורכב על מל"ט בעל מנוע עזר רקטי יעשה את העבודה כמו טיל ברק רק בלי השמדת המערכת אלא רק כמה פגזים, זה נשמע לי לפחות כמו משהו עתידני כתחליף לרקטות המתאבדות, מערכת כזו תוכל גם לשהות באוויר ולעבור מרקטה לרקטה על ידי הוראות שתקבל מהקרקע,
ישן 21-05-2007, 16:09
  טיסן טיסן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "מכיר את הפתגם "גם אוויל מחריש - חכם יחשב"?"

אני בהחלט מסכים עם כל מה שאתה מנסה להוכיח, אני לא מנסה להסתיר את חוסר הידע שלי ושואל שאלות, זה לא עושה אותי לאויל או טיפש זה רק מראה שכל המטרה שלך זה להראות כמה אתה חכם וכמה אחרים טיפשים ממך,
איזה הוכחות פיזיקליות אתה רוצה שאתן לך בדיוק? שמטוס יכול לטוס באויר? שניתן לחבר רקטת עזר למטוס? שניתן לחבר מערכות נשק למטוס? במקום לתקוף סתם בוא תן לי איזה טיעון פיזיקלי שסותר את כל הרעיון ותראה שאתה באמת חכם ולא סתם פלצן, גם לבעיית השח"ם עם כל הבעייתיות שבה יש לזה פתרון אחרת כל ההצעות של החברות שמפתחות אמצעים ליירוט רקטות לא היו שוות את הנייר, ולכן יש לי את הזכות לחזות את העתיד עד כמה רחוק שאני לפחות מבין גם אם אני לא בדיוק צודק, ועובדה שאף אחד פה חוץ ממך בינתיים לא סתר את הרעיון ותאמין לי שיש פה מומחים יותר ממך ואני אשמח לשמוע למה אני לא צודק אין לי שום מטרה להחזיק בדעתי לאחר שאשמע טיעון ענייני, וכן מותר לי ללמוד דברים חדשים זה לא נוגד את חוקי הפורום,
ואגב בקשר לברק אני יודע שברק לא מיועד לקסאמים ולכן כתבתי "ברק משודרג" אבל עזוב את הברק, תחליף את המילה ברק במערכת ייעודית שנמצאים כיום בפיתוח, עכשיו בסדר?
ישן 21-05-2007, 13:07
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
רק עבודה שחורה

בכתבה של הCNN התגאו פעילי החמאס שהרקטות מורכבות כמעט לחלוטין מחומרים שמקורם בישראל ומועברים לרצועה, אז נכון שאי אפשר למנוע את אספקת האלומיניום ליצרני הקאסם, אבל כפי שעולה מהכתבה הנ"ל הפעילים מצאו שיטה לבניית המנועים שעובדת בצורה אפקטיבית. אני לא מתיימר להיות מומחה בתחום, אבל ההיגיון הפשוט אומר שאם לפתע לא תיהיה להם גישה לרכיב אחד (דשן מתוצרת מסויימת למשל) אז כל הפס יצור שלהם יפגע ואיכות המנועים תרד עד שהם יצליחו להתגבר על המכשול. גם אחרי שהם יצליחו ליצור מנוע חדש שעובד, הם יצטרכו ללמוד אותו כדי שיוכלו להשתמש בו בצורה אפקטיבית. זה לא יחסל את תעשיית הרקטות ברצועה, אבל זה בהחלט יפגע בה יותר מכמה פעילים מתים. וזה מבלי להזכיר את תושבי שדרות שיזכו לכמה שבועות של שקט בזמן שה"מהנדסים" של החמאס יפתחו את האמל"ח.
צה"ל בהחלט יכול למנוע מעבר של סחורה מסויימת אם יש חשד שהיא תשמש לטרור, זכורה לי כתבה מלפני כמה שנים שציינה שצה"ל אסר על הכנסה של דשן מסויים ששימש לייצור חומרי נפץ יציבים יותר, וכתוצאה מכך כמות "תאונות העבודה" גדלה.
זה רק עניין של עבודה שחורה לגלות איך לפגוע בתעשיה הזאת, אני בטוח שהיא נעשית ע"י גוף כלשהו, אבל פועלם לא מקבל חשיפה כמו חיסול של דגי רקק שחשיבותם מוטלת בספק. זאת תופעה שנראה ששולטת בכל חלקה במדינה הזאת: העדפה של פתרון מהיר ונוצץ אך חסר תועלת ממשית על פני תהליך אפור שצורך זמן ולא מניב פירות בטווח הזמן המיידי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:17

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר