לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2007, 20:14
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
לדעתי השילוב בין הרך לקשה הוא הטוב ביותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי (is)ilver(ai) שמתחילה ב "אומנות לחימה (רכה) או (קשה) ?"

לרכות של שיטה יש את היתרונות שלה ולקשות של השיטה גם יש את היתרונות, אך גם לשניהם יש חסרונות.
בטכניקות "קשות" הגורם המרכזי הוא כוח, הפעלת כוח נגד כוח, אפשר לראות הסתמכות על כוח כגורם מרכזי (כמובן שלזה מתלווה מהירות וטכניקה).
בטכניקות "רכות" זה בדיוק ההפך, שימוש כמה שפחות בכוח, שימוש בזרימה ובכוחו של היריב, אם בשיטה קשה חסימה תהיה חסימה של המכה ע"י התנגשות בין שני הכוחות, בשיטה רכה החסימה תהיה למשל ע"י הסטת המכה, מה שצורך פחות כוח. בנוסף בשיטות רכות יש שימוש בהטלות ובריחים, מה שבשיטות קשות אין (הכוונה לשיטות קשות לחלוטין כמו למשל איגרוף תאילנדי).

לדעתי השילוב בינהם הוא אופטימלי, זה גם יכול להיות בהתאם למצב, לפעמים עדיף להשתמש בטכניקות רכות ולפעמים בטכניקות קשות. למשל טכניקות רכות יכולות לעזור יותר במקרה שאתה מול יריב שאתה יודע שהוא חזק ממך, פה כוח לא יעזור, צריך לפעול יותר בחוכמה ובטכניקות מתוחכמות יותר שיעזרו לך להתגבר על יתרון הכוח של היריב.
עוד דוגמה להעדפה לשימוש בטכניקות רכות היא כאשר המטרה היא לשלוט על היריב בלי להסב לו נזק.

היתרון העיקרי של שיטות קשות הוא פשוט הפשטות היחסית של הטכניקה הקשה מול הרכה, לרוב למידה של שיטה קשה מהירה יותר משיטה רכה. בנוסף בזמן(בקרב רחוב) אמת למשל בגלל שהשימוש בטכניקות קשות יותר פשוט יש העדפה להשתמש בטכניקות קשות. שבהם יותר קל להשתמש במצב של לחץ, כי הן פחות מורכבות.

לדעתי השילוב הטוב ביותר הוא שילוב של שימוש בטכניקות קשות לרוב להתקפה, ובהגנה שימוש בטכניקות רכות (אך לא רק, זה יכול להשתנות) , ויש גם טכניקות שהן איפה שהוא באמצע בין הרכות לקשות. וכמובן שזה גם בהתאמם למצב.

חזרה לפורום
ישן 20-05-2007, 23:31
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
כמה שיותר קשה יותר טוב! :P סיבה: פיזית יותר קשה ויותר תזזיתי ולא רדום כמו אומנות רכה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי (is)ilver(ai) שמתחילה ב "אומנות לחימה (רכה) או (קשה) ?"

כמובן שהבחירה תלויה באופי האדם אם אני אדם מוחצן, חזק, עצבני ואגרסבי אני אלך טבעית לאומנות לחימה קשה. אם אני אדם מופנם, עדין, רגוע ושקט אני אפנה יותר לאומנות לחימה רכה (בכוונה לקחתי קצוות של אוכלוסיה נא לא להגיד אני מכיר אדם שהוא בדיוק ההפך, תודה מראש).
אין דבר כזה "שילוב" תשכחו מזה! יותר מדיי מבלבל מכדי להיות פרקטי.
בנוסף לכך לפי דעתי (אולי היא קצת שובינסטית אבל זה ממש לא מזיז לי) אומנויות לחימה רכות מתאימות יותר לנשים בגלל שזה דורש קלות וגמישות תנועה מה שלרוב חסר אצל הגברים (איזה ניסוח לא שיבנסטי אההה ).
בשורה תחתונה זה תלוי באופי האדם והעדפות נקבעות לפי האופי כמובן אם יש אילוצים אז מתפשרים מה שלרוב קורה וחבל שכך.
נ.ב
אני לא רואה אף אחד מאיגרוף תאילנדי, פריי פייט וקיק בוקסינג עובר לאיקידו ואם כן זה נדיר ביותר.

נערך לאחרונה ע"י natisa בתאריך 20-05-2007 בשעה 23:38.
חזרה לפורום
ישן 21-05-2007, 09:42
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
מספר מילים על גוג'ו ריו (בהמשך לשאלה למעלה)

פירוש השם גוג'ו ריו הוא : (ביס') קשה-רך, האימונים ברוב אסכולות הגוג'ו (ויש המון כאלו) משלבים בתוכם טכניקות קשות וטכניקות רכות כאחד.

עדיין, יש להבדיל בין השיטה לשיטות הרכות משום שלמרות השילוב בין הטכניקות מדובר בשיטה שקרובה יותר לשיטות הקשות מאשר לרכות (כוונתי היא שלא ניתן לשים את הגוג'ו ריו באמצע הסקאלה בין קשה לרך אלא יותר בכיוון שיטה קשה המשלבת אלמנטים רכים רבים כגון הטלות, עבודת קרקע, בריחים וכו'), השיטה הינה אחת משיטות המקור (המקור לקראטה) האוקינאוויות.

אשמח לפרט עוד באם למישהו יש שאלות בנושא.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 21-05-2007 בשעה 09:46.
חזרה לפורום
ישן 21-05-2007, 15:31
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
רכות היא עניין של ניסיון ולא של שיטה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "לרוב ההתחברות לאומנות תלויית מורה ולא תלויית שיטה"

רכות היא עניין של שליטה של נסיון של מהירות וקורדינציה והמשך של חשיבה זורמת כמו בריקוד מעין
עניין של אתה יודע מה היריב יעשה ומה אתה תעשה מעין לקרוא את המהלך שלו כבר מראש.
זה דבר שעם הזמן פשוט כבר בה בטבעיות ותירגול עם זה עם אנשים באוויר או על בובת עץ זה מתרגל קשר ומהירות תגובה בין גוף לעיין.
פשוט חדות חושים וכושר הופכים את השיטה בין קשה לרכה אם אני רוצה להפעיל רכות או עוצמה ונוקשות באותו גע ולא לפעול לפי הגדרות יפות של ספרים שבמבחן המציאות הן מצחיקות ומגוחכות כאחד.
למשל יש בתי ספר וזרמים של קראטה שמשלבים קאטות משיטות שונות כדי שיהפכו אותם לקשים יותר או רכים יותר ואז זה היה נשמע מאוד מרשים וומעמיק והיום במבט לאחור כאשר אני נזכר בזה זה באמת ובתמים מעלה מעין חיוך על שפתיי.
חזרה לפורום
ישן 22-05-2007, 19:58
  (is)ilver(ai) (is)ilver(ai) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
אממ...

אין הגיון בשילוב רך וקשה !!

אלה אם כן רוצים לעשות הצגה !!

חוץ מזה זה מבלבל מדיי ומוסיף יותר מדיי מחשבות !!

בקרב נהיים משותקים מדברים כאלה ...

אומנות רכה צריכה להיות רכה עד הסוף .

ואומנות קשה צריכה להיות קשה עד הסוף ..

משום שבתור מישהו שלומד אומנות רכה עד מינימאליות ISAI אפפעם לא ראיתי הגיון בשימוש בכוח בקרב ..

ושוב מתוך ניסיון ברחוב ונגד מכונים אחרים וכדומה תמיד הולךלי אם העניין הרכות של איסאי ..

בעבר התעצבנתי בקרב מכון על מישהו שמה ונעשיתי נוקשה והיהלי עבר באומניות קשות גם ..

נעשיתי קשה תוך כדי הקרב ולא שמתי לב לשום דבר ממה שקורהשמה זה נהפך לקרב של מתחילים !

תשימו לב בUFC וכולי תמיד באים אם שיטה כל שהי ולא משתמשיםבשיטה בצורה שהם באמת למדו אותה .....

זה תמיד הופך לבוקסים שלרוב מחליקים להם ותפיסות וכולי וזאתהסיבה שהלוחמים המיומנים שיודעים עניין על הקרקע לרוב מנצחים שם !

ברגע שמקשים את הגוף האינסטינקטים לא עובדים כמו שצריך .

פעם הלכתם ברחוב ועשיתם שריר בגוף ?

נסו ותראו שאם ונגיד יבוא מישהו לכיוון שלכם אם בוקס לאתוכלו להגיב לזה .

או שאם תדרכו על קוץ יהיה לכם תגובה איטית !!

כשאם הולכים לכם נגיד ככה בים ופתאום דורכים על קוץ שימו לבאיך האינסטינקטים מכים באלפית השנייה ואתם ישר מרימים את הרגל ...

בתודה סילבר
חזרה לפורום
ישן 22-05-2007, 23:16
צלמית המשתמש של @=Nir=@

ללא ספק
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי BinaryBlue שמתחילה ב "גם קונג-פו בסיגנון נמר למשל..."

הגדרת אמנות לחימה כרכה אינה מעידה על מידת השימוש בכוח, או על מידת האגרסיביות. טכניקה רכה יכולה להתבצע עם המון כוח ואגרסיביות,ויש טכניקות ששואפות לכמעט מינימום הפעלת כוח, אך לרוב השאיפה היא להגיע למצב שאפשר להשתמש בכמה שפחות כוח ולהגיע לתוצאה הרצויה (השפעה מקסימלית של הטכניקה\תרגיל).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי BinaryBlue
משמעות הרוך היא בפנימיות וברוחנויות של האומנות - לא במידת הפיזיות של התנועות המאפיינות אותה.

"במידת הפיזיות" - תלוי למה אתה מתכוון - אם זה במידת הפעלת הכוח או בצורה הפיזית של התנועה. כי דווקא אפשר להגדיר שיטה כרכה לפי התנועות שבה, אם התנועות רכות או קשות - צורת המכה, האיבר המכה, מטרת המכה, מידת הפעלת הכוח והצורך בכוח. זה במידה והטכניקה היא טכניקת הכאה, כאשר מדובר בהטלה או בבריח אין ספק כי מדובר בטכניקה רכה וכי עדיין אפשר לבצע אותה עם הרבה כוח ובאגרסיביות. וכמובן שיש עוד גורמים רבים ואלו רק חלק מהם.

תקנו אותי אם אני טועה.

חזרה לפורום
ישן 23-05-2007, 14:45

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי fighterisr שמתחילה ב "מה זה בריח?"

זה נעילה על מישהו ..

ועכשיו בחזרה לנושא ההוא ...

איך אתם מסבירים את זה שבקראטה השימוש בכוח הוא אחד הדברים החשובים ביותר ?

ובטאי צ'י צ'אן סטייל למשל זה המינימאליות שימוש בשריר ולכן היא נקראת אומנות רכה ..

אני דיי בטוח שהכוונה אומנות קשה או רכה היא דיי מובן פיזי וכמובן גם רוחני ופסיכולוגי ..

כדי להיות רך אתה צריך להרגיש רך גם ביפנים וגם רגוע כמובן וגם להפגין תנועות רכות ..

וכשאתה קשה זה הופך להצגה אז צריך להראות אגרסיביות ולהיות אם מחשבות של אדם תוקפני ..

וזה מה שגורם לך לטעות ולא להיות מרוכז .

ואז כל זה נהיה עניין של שניות !!

לדוגמא הסיבה שהתחברתי לאיסאי הכי טוב היא כי היא לא מתנגדת לי לאינסטינקטים בכלל זה למה זה נקרא אומנות טבעית אני לא בא להשוויץ כמובן אבל פשוט שבמקרא הזה איסאי היא דוגמא מצוינת !

לדעתי עניין הרכות והמחשבות הרגועות והטבעיות כ(ביום יום) בקרב צורת הנשימות הרגילות הן מה שהופכות את היריב למנצח .

סילבר [=

נערך לאחרונה ע"י (is)ilver(ai) בתאריך 23-05-2007 בשעה 14:47.
חזרה לפורום
ישן 24-05-2007, 23:21
צלמית המשתמש של @=Nir=@

לפני שאתה מכריז על עצמך
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי (is)ilver(ai) שמתחילה ב "אני לא יכנס לוויכוח !"

כמבין באומנויות לחימה רכות(לא שאני שולל את זה), כדאי שתשמע את דעתם של האחרים ותתן הסבר למה אתה חושב שהם טועים.

ואם תרשה לי לתקן אצלך מחשבה מוטעת - ממש אין קשר בין רפיון השרירים לאם זה אמנות לחימה קשה או רכה, שכן באף שיטת לחימה לא תלמד להלחם כאשר את "מקשה" את הגוף, הכוונה היא כשאתה מאמץ את השרירים "על ריק" - ללא סיבה.

ברור שכאשר שמגדירים אמנות לחימה כרכה זה גם מכוון לצד הפיזי שלה, ללא ספק. אך מה הכוונה כשאומרים מבחינה "פיזית", לזה כבר יש הרבה גורמים ומשתנים שגם עליהם יש לא מעט וויכוחים. שכן ה"פיזיות" של הטכניקה מקורה בהרבה גורמים.

חזרה לפורום
ישן 25-05-2007, 00:26
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
דווקא כשיש התרגשות מסויימת
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי (is)ilver(ai) שמתחילה ב "..."

אצל מתחרה או אדם זה מה שגורם לו להיות מפוקס ומוכן יותר.
כשרמת ההתרגשות היא ברמה נורמלית (זה יחסי אצל כל אדם) היכולות של האדם מתחדדות ומשתפרות {כמובן כאשר ההתרגשות עוברת את סף היכולת של האדם להתמודד איתה התוצאה היא איבוד ריכוז ויכולת להעמיד דברים בפרופורציה ובמקרים קשים יותר להתמוטטות עצבים}.
ככה שאם אתה רגוע (שאנן) זה דווקא לרעתך. רמת הדריכות והנכונות להגיב נמוכה בהרבה מבנאדם מתוח ברמה סבירה, ככה שלא הייתי אומר שהכי טוב זה להיות רגוע לגמרי ולא להתרגש הכי טוב זה להיות דרוך ומוכן.
טבעי ונכון להתרגש לפני קרב וזה האינסטינקט של 99% מהאנשים בעולם- להתרגש במקרים חריגים ביחס לשגירת היום יום שלהם.
אין בעיה לא להראות את ההתרגשות כלפי חוץ (דווקא יכול להיות קלף חזק נגד היריב) הקטע הוא מה הולך אצלך בפנים ואני מתערב שאתה מתרגש (ברמה כלשהי) כאשר אתה נחשף למשהו לא שגרתי ברמה היומיומית.

חזרה לפורום
ישן 26-05-2007, 20:24
צלמית המשתמש של @=Nir=@

נכון
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי (is)ilver(ai) שמתחילה ב "אני מבין את הרעיון אבל ......"

אך ההתרגשות הינה תגובה לא רצונית של הגוף, כלומר אנחנו לא שולטים בה. ואחד הדברים שאנו לומדים באימונים זה לשלוט בגוף ולחשוב איך לפעול נכון בעת הצורך.
לאותו מצב יש גם יתרונות וגם חסרונות -
היתרונות - מופרש האדרנלין בדם - מה שגורם להפחתת תחושת הכאב, יכול לתרום להגברת האינסטינקטים. החסרונות הם דיי מוכרים - בלבול, לחץ, רעד, חוסר שליטה בגוף וכ'ו.

המטרה היא ללמוד לשלוט בגוף ולפעול נכון, להשתמש ביתרונות של הדבר ולנצל את החסרונות אצל היריב.

חזרה לפורום
ישן 28-05-2007, 11:43

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "נכון"

חח לשלוט ?
זה מביא אותנו לידי להיות רגועים לא ?
וזה מה שאמרתי ..
אנחנו נכנסים ללחץ בדרך כלל ..
תלוי כשאני עושה איסאי אני לא מרגיש לחץ ושום רעידות סיבה ..
הגוף שלי מזהה את אותם תנועות גוף ..
וקל לו לזרום איתם ..
משום שאיסאי משתמשת בתנועות טבעיות מחיי היום יום שלך ..
צורת ההליכה היא הצורה הכי נוחה לגוף הוא לא מתנגד לזה !!!
אבל לדוגמא כשתראה תרגילים וכל כך הרבה צורות להיכנס לתרגילים זה די מתסכל במציאות .
באומניות לחימה אם אתה לא לומד לפחות 8 שנים אומניות מסוגים כאלה וכאלה שמתנגדים לתנועות הגוף שלך.
זה תמיד יהיה בעייתי כי המוח יעבוד לאט ויחשוב ממש לאט בסופו של דבר זה תמיד נמאס כל הבריחות והדברים שלא נהיים יעיליים אז הוא פונה למה שבאמת יעבוד לו מהר אם הגוף תשים לב מה קורה ואיך פתאום האגרופים נראיים ברגעים אלה בכלל לא כמו מה שלמדו מה שגורם לקפיצה בעצבים והצגה אם הפרצוף הזוהם בכדי שהיריב יפחד פשוט או מתחילים כמה בוקסים חניקות וטוב כבר רואים מה קורה שמה ..
אחד הסיבות שהרבה אנשיים שעובדים על הקרקע מנצחים שם ...
משום שכל מה שלוחמי קונג פו וכל אלה עושים מרוב הלחץ ליפעמים תראה בעיטה ולקיחת כל הגוף אחורה מה שנותן ליריב שלו ממש סטירה קטנה מהרגל ...
וזה לא משפיע ..
תשים לב שרוב הבוקסים לא משפיעים כלל על היריבים הסיבה זה לא האדרנלין גם אם יהיה מספיק באדרנלין גבוהה ויקבל אגרוף מספיק חזק לפנים הוא נופל הופ !
רוב הבוקסים מחליקים בזירה עקב : זעה ,לחץ וחוסר ביטחון בעת נתינת האגרוף , אגרוף תוך כדי בריחה אם הגוף בגלל הפחד !
בכלל פחד הורס אותך בקרב הוא גורם לך להפסיד !!
שים לב שגם בהרבה מן הקרבות השני מנסה להיסתכל לו בעניים כדי להראות לו מי ה"גבר"
אצל הסמוראים האמינו ונתנו טיפ שבכדי להיות סמוראי טוב בעת קרב אתה צריך ממש לחשוב שאתה מת ..
ממש להרגיש את ההרגשה שאתה מת ואז זה כבר מדהים מה שקורה שמה ..

סילבר [=
חזרה לפורום
ישן 28-05-2007, 12:04

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי (is)ilver(ai) שמתחילה ב "חח לשלוט ? זה מביא אותנו לידי..."

ואינה דוגמה דיי בסדר ...
היא לא מפורטת שם אבל תנסה לשים לב למה שהיריבים שלו עושים בגלל הפחד ..
אני לא מאמין בצורה של השיטה שהוא נלחם זה פשוט לא הראש שלי שים לב איך הוא מחליק גם פעם אחת מרוב הבעיטות הגבוהות ואדם לא מפוחד יכול להגיב לבעיטות האלה בחדירה לאשכים אם בעיטה קטנה אחת והופ הכל נגמר אבל שוב הפחד בונה חומה !
זה פשוט שזה לא מה שהם למדו במכון שלנו הם רצים ליריב בצורות מוזרות לדוגמא רצים אם הראש מקופפים כאלה דברים שפשוט עושים בגלל לחץ ...

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

חח ואינה לך מספר של אנשיים שסליחה על הביטוי נבעטו בביצים

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

סילבר
חזרה לפורום
ישן 28-05-2007, 12:31
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
מקווה שתקבל את הביקורת בצורה עניינית
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי (is)ilver(ai) שמתחילה ב "ואינה דוגמה דיי בסדר ... היא..."

תחילה לא רציתי להגיב באשכול הזה, שהתחיל כדיון על מושגי בסיס באומנויות לחימה והפך לעוד אשכול בסגנון "השיטה שלי שווה יותר".

בכל זאת אני מגיב אך ורק לסרטון שהעלת ולהסבר שלך עליו.

אני לא מכיר את שיטת איסאי, אבל ממה שכתבת למעלה (על הסרטון) די קל להבין שאין בשיטה עבודת קרקע בכלל.

חלק מהורדת הראשים היא כתוצאה מקבלת בעיטה בראש שגורמת לנוקדאון (או לאפקט דומה) - ורק זה מראה את החשיבות של בעיטות גבוהות - אמנם כמו בכל דבר יש מגרעות אבל גם יתרונות גדולים.

חלק אחר של הורדת הראשים היו כניסה להורדות לקרקע (מה שאתה מכנה "רצים ליריב בצורות מוזרות לדוגמא רצים אם הראש מקופפים כאלה דברים שפשוט עושים בגלל לחץ ..."), שנבלמו יפה על ידי הברכיות אבל אין להם שום קשר לפחד וללחץ.

בקיצור אין לי שום ביקורת על שיטה שאני לא מכיר, אבל מנגד אל תבקר טכניקות שאתה לא מבין.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:59

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר