לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2007, 14:22
  livne3 livne3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
חרדים, דתיים, לוחמות, צה"ל - ומה שביניהם

אוקיי, אני מעוניית לפתוח בדיון שיכול להיות מאוד חופר, אבל בכל זאת רציתי לקרוא על זה.
לא מצאתי דברים כל כך מעניינים בחיפוש, ולכן אני פותחת אשכול חדש.

אין לי כל כך שאלה ברורה שפשוט עונים עליה, אלא כמה בקשות ממי שיודע.

הדתיים, עד כמה הם משפיעים על צה"ל?
זאת אומרת, בעניין עם הבנות הלוחמות? יש עם זה בעיות?
הבנים הדתיים שבתותחנים או במקומות משולבים עושים עם זה בעיות?
למה לא פותחים עוד מקומות (קרביים) לבנות?
(לדעתכם בנות בקרבי זה פוליטיקלי קורקט?)

עשיתי גם חיפוש באינטרנט על השפעתם של הדתיים על צה"ל באינטרנט ולא כל כך מצאתי, אז אם
יש למישהו מכאן סיפורים/כתבות/מאמרים - אני אשמח לקרוא (:

עוד משהו, למה הבינישים משרתים שנה וחצי?
אני יודעת גם שרוצים שהם לא ישולבו מהמחזור הבא לגולני ולצנחנים.
מה דעתם, יבטלו את זה?

מקווה שהבנתם את הבקשות המוזרות שלי, זה פשוט מעניין אותי (:
ואני מקווה שיתפתח דיון רציני, לא סתם שטויות שיגררו לנעילה.
תודה למגיבים (:

עריכה: אם יש כאן דתיים וחרדים - אשמח כמובן לקבל מכם תשובה על מה אתם חושבים על שירות קרבי לצד בנות.

נערך לאחרונה ע"י livne3 בתאריך 15-05-2007 בשעה 14:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-05-2007, 14:45
  porcupine porcupine אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
אני גם חושב שזו תופעה מיותרת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי R13 שמתחילה ב "איתך לאורך כל הדרך"

בתור מדינה דמוקרטית אני מבין את החשיבות של שילוב לוחמות בצהל. חייבים לתת להן את שוויון הזכויות.
אבל, ברמה הפרקטית זה פשוט לא עובד. זה מוסיף אווירה ומתח מיותר לסביבות לוחמות. במקומות כאלה, אין שום מקום לתופעות מהסוג הזה. הדבר מפריע לתפקוד ולפעילות. גם אם אנשים טוענים שזה כלל לא משפיע עליהם, ושהם שולטים בעצמם, הם לא תמיד מודעים להכל. לא חסרים הסיפורים מהיחידות המעורבות... עד כמה שאני יודע, מסתכלים היום על הניסוי של קרקל כעל ניסוי שדי נכשל. שילוב הבנות פוגם, ולא מוסיף לצהל.

לגבי הדתיים- עד כמה שידוע לי הם מהווים 33% מחיילי צהל, כשביחידות הלוחמות האחוזים מגיעים לאיזור ה-50%. בנוסף, בלהב בבה"ד 1, קורס הקצינים של הלוחמים מהווים הדתיים כ-60%.
ישן 15-05-2007, 15:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי porcupine שמתחילה ב "אני גם חושב שזו תופעה מיותרת"

כל כך הרבה בבל"ת בכל כך מעט מלל...

ציטוט:
לא חסרים בנים שימלאו תפקידים קרביים

עובדתית לא נכון. אין מחזור שגומר בעודף גיוס, ועד 2010 המצב רק יחמיר.

ציטוט:
בנות לא בנויות מכל הבחינות ללחימה

עובדתית לא נכון, שילוב נשים בלחימה התרחש לאורך ההיסטוריה עד היום.

ציטוט:

עד כמה שאני יודע, מסתכלים היום על הניסוי של קרקל כעל ניסוי שדי נכשל. שילוב הבנות פוגם, ולא מוסיף לצהל.

עובדתית לא נכון - הדבר היחיד ש"נכשל" היה שילוב הקרקלים באיו"ש, אבל מצד שני אנחנו רואים עשרות לוחמות בכל רגע נתון שעומדות במחסומים עם קרמי.

ציטוט:
שילוב הבנות פוגם, ולא מוסיף לצהל.

עובדתית לא נכון. שילוב נשים בתפקידי לחימה איפשר לצה"ל להגדיל את הסד"כ שלו בצורה משמעותית בכמה תחומים קריטיים. היום יש יותר יחידות לוחמות סדירות מבעבר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-05-2007, 15:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי R13 שמתחילה ב "אם אתה אומר..."

דעתך היא זכותך, אבל זה לא עושה את זה לאמת ואי לכך התוספת הזו:
ציטוט:
חבל להתעקש, זה לבנים

חסרת משמעות.

נוסף על כך, בנוגע לטיעון החלש הבא:
ציטוט:
לא חבל לדפוק את הגב בגיל 20?

הטיעון הזה לא רלוונטי. אתה יכול לומר את זה על חצי מהחי"רניקים. תספר את זה גם לברכיים שלי ולכתפיים שלי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-05-2007, 15:39
  R13 R13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "דעתך היא זכותך, אבל זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
נוסף על כך, בנוגע לטיעון החלש הבא:

הטיעון הזה לא רלוונטי. אתה יכול לומר את זה על חצי מהחי"רניקים. תספר את זה גם לברכיים שלי ולכתפיים שלי.

אז מה? יש לה חתונה אח"כ. היא צריכה למצוא בעל. מי ירצה אשה עם בעיות בגב ועיוותים? יש לה תינוק להחזיק בבטן במשך תשעה חודשים, על זה חשבת במקרה? גבר למשל שנדפקו לו ברכיים עוד יכול למצוא לו אשה, אבל מי ירצה אשה עם בעיות גופניות שדפקו לה את כל הגוף בגיל הזה? בו לא נשקר ונודה בכך שיופי אצלנו (בנים) משחק תפקיד חשוב בבחירת האשה למרות שאופי זה דבר חשוב מאוד. למה לחטוף כוויה בכל הפנים? ברור שזה לא קורה כל יומיים. אבל שיקחו בחשבון... וזה לא רק בהיבט הזה. יש עוד המון היבטים.
ישן 15-05-2007, 15:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי R13 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס] נוסף על כך,..."

דמגוגיה זולה מאוד. אתה רוצה לומר שנכות לא יכולות למצוא בעלים? שגברים שרופים מצליחים למצוא זיווג בקלות?
איזה טיעונים עוד תמציא?

נ.ב. בכל מקרה זו לא בעיה שלך - מי שרוצה לקחת את הסיכון - זכותה!

ישן 15-05-2007, 15:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי R13 שמתחילה ב "דמגוגיה זולה? אשה רוצה ילד...."

באמת אין מה להמשיך - כשיהיה לך טיעון רלוונטי נדבר.

ישן 17-05-2007, 02:26
  נתנאל. נתנאל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "באמת אין מה להמשיך - כשיהיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
באמת אין מה להמשיך - כשיהיה לך טיעון רלוונטי נדבר.

בס"ד

קודם כל, אני חדש פה אז אהלן לכולם!!(((:

לי יש טעיון רלוונטי, אפילו כמה טיעונים.
1. כמו שכולנו יודעים פעילות קרבית כוללת בתוכה הרבה פעמים הרמת וסחיבת דברים כבדים מאוד ופעולה זו עלולה להזיק גם לגברים אבל הרבה יותר מסוכנת לנשים(בעיות ברחם עקב נשיאת משקל גדול, בעיות בהריון וכ'ו)

2.כוחו הגדול ביותר של צהל הוא במילואים שלו ועד כמה שאני יודע נשים לא חייבות במילואים מה שיוצר בעיה גדולה, צה"ל ישקיע משאבים וכסף באישה וברגע האמת היא אפילו לא מחוייבת להתייצב.

3.שנינו יודעים שמחלקה או צוות או פלגה או לא משנה מה שיהיה מעורב לא יתפקד כמו שצריך תמיד יהיה את המתח הזה מתח שיפריע ליומיום, אומנם פה הבעיה לא בבנות אלא יותר בבנים אבל בכל זאת טיעון.
ישן 17-05-2007, 10:49
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]באמת אין מה..."

אז זהו, שלא. זה רק מוכיח שהתעמולה נגד גיוס נשים מתבססת בעיקר על מניעים שמקורם בדת ולא מניעים מבצעיים.

א) מי זה "כמו שכולנו יודעים"? בדרך כלל כשמשפט נפתח ב"כולם יודעים" המשך התוכן שלו מכיל מידע חסר בסיס אך נפוץ כשמועה (מבוא לשיטות מחקר). אין ממש קשר בין נשיאת משקל לבין בעיות בהריון. למעשה, בחברות יותר פרימיטיביות נשים גם סוחבות מטענים כבדים (לגבר יאה לשאת רק את כלי נשקו ולא קניות מהשוק - ואני לא מדבר על אפריקה אלא גם על קורסיקה של לפני אי-אלו שנים) וגם יולדות ילדים בשפע. אם כבר יש איזו בעיה עם נשיאת משקל כבד ע"י נשים, אז מדובר בבעיות של מסת שריר וצפיפות עצם.

לכן, אגב, נשים לא משולבות בתפקידי חיר"ם שדורשים עומסים פיזיים שכאלו, אלא בתפקידי לחימה בהם אפשר להסתפק בזריזות וסיבולת, ובכך גם מפנות עוד גברים שיכולים להתגייס לתפקידי חיר"ם. הבחורה שהתגייסה למערך הרקטי של חיל התותחנים או לקורס חובלים לא יכולה להיות במערך הקני או בגבעתי - הג'ינג'י שהיא תפסה את מקומו שם דווקא כן.

ב) בוא אני אגלה לך סוד - נשים כבר עושות מילואים. ובוא אני אגלה לך סוד - מעט מאוד גברים עושים מילואים.
ויש גם תרגיל קטן בחשבון - יום מילואים של סטודנט, שהוא המילואימניק הכי זול שיש, עולה בסביבות ה100-130 שקל. מילואימניקים שגם עובדים, במיוחד בעבודות רווחיות, מקבלים הרבה יותר. לוחמת סדירה בגדוד חי"ר קל משרתת שלוש שנים בשכר של 700 שקל לחודש. בהנחה שמילואימניק ממוצע נמצא בקו בערך שלושה שבועות, כמה מילואימניקים כאלה מחליפה הלוחמת במהלך שירותה וכמה כסף זה חוסך?

ג) לפי ההגיון הזה, אסור לעבוד בצורה מעורבת גם במשרדים, חברות שמירה, תנועות נוער, באקדמיה ואיפה לא. באופן "מפתיע" זה גם ההגיון של רבני ישיבות, שמחנכים את תלמידיהם בצורה כל כך ביזארית עד שהללו אפילו לא מסוגלים להסתכל על מדריכות, למרות שרחמנא ליצלן, אבותיהם של התלמידים הללו כנראה רקדו במעגל עם בנות ב"בני עקיבא" ולא קרה להם שום דבר רע כתוצאה מכך.

לפי אותו הגיון, נטען בעבר כי חיילים לבנים לא יכולים לשרת עם כושים ולכן הוקמו יחידות נפרדות של שחורים ("חיילי הבאפלו" על שום שערם הצמרירי שהזכיר פרוות ביזון, שהונצחו בשירו של בוב מארלי הנושא שם זה). היום זה נראה מגוחך ושחורים משרתים יחד עם לבנים - הכל עניין של חינוך ושינויים בנורמות. ובסופו של דבר, המאבק נגד גיוס בנות ליחידות לוחמות הוא בדיוק על זה - על שימור נורמות של הפרדה בין המינים, שמקורן בצדקנות דתית ולא במניעים מבצעיים.

מעניין גם איך כל הצדיקים האלה שלא מוכנים לשרת עם בנות או אפילו להסתכל עליהן יודעים כל כך הרבה על אופן התפקוד ביחידות מעורבות...
ישן 17-05-2007, 11:29
  נתנאל. נתנאל. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אז זהו, שלא. זה רק מוכיח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
אז זהו, שלא. זה רק מוכיח שהתעמולה נגד גיוס נשים מתבססת בעיקר על מניעים שמקורם בדת ולא מניעים מבצעיים.

א) מי זה "כמו שכולנו יודעים"? בדרך כלל כשמשפט נפתח ב"כולם יודעים" המשך התוכן שלו מכיל מידע חסר בסיס אך נפוץ כשמועה (מבוא לשיטות מחקר). אין ממש קשר בין נשיאת משקל לבין בעיות בהריון. למעשה, בחברות יותר פרימיטיביות נשים גם סוחבות מטענים כבדים (לגבר יאה לשאת רק את כלי נשקו ולא קניות מהשוק - ואני לא מדבר על אפריקה אלא גם על קורסיקה של לפני אי-אלו שנים) וגם יולדות ילדים בשפע. אם כבר יש איזו בעיה עם נשיאת משקל כבד ע"י נשים, אז מדובר בבעיות של מסת שריר וצפיפות עצם.

לכן, אגב, נשים לא משולבות בתפקידי חיר"ם שדורשים עומסים פיזיים שכאלו, אלא בתפקידי לחימה בהם אפשר להסתפק בזריזות וסיבולת, ובכך גם מפנות עוד גברים שיכולים להתגייס לתפקידי חיר"ם. הבחורה שהתגייסה למערך הרקטי של חיל התותחנים או לקורס חובלים לא יכולה להיות במערך הקני או בגבעתי - הג'ינג'י שהיא תפסה את מקומו שם דווקא כן.

ב) בוא אני אגלה לך סוד - נשים כבר עושות מילואים. ובוא אני אגלה לך סוד - מעט מאוד גברים עושים מילואים.
ויש גם תרגיל קטן בחשבון - יום מילואים של סטודנט, שהוא המילואימניק הכי זול שיש, עולה בסביבות ה100-130 שקל. מילואימניקים שגם עובדים, במיוחד בעבודות רווחיות, מקבלים הרבה יותר. לוחמת סדירה בגדוד חי"ר קל משרתת שלוש שנים בשכר של 700 שקל לחודש. בהנחה שמילואימניק ממוצע נמצא בקו בערך שלושה שבועות, כמה מילואימניקים כאלה מחליפה הלוחמת במהלך שירותה וכמה כסף זה חוסך?

ג) לפי ההגיון הזה, אסור לעבוד בצורה מעורבת גם במשרדים, חברות שמירה, תנועות נוער, באקדמיה ואיפה לא. באופן "מפתיע" זה גם ההגיון של רבני ישיבות, שמחנכים את תלמידיהם בצורה כל כך ביזארית עד שהללו אפילו לא מסוגלים להסתכל על מדריכות, למרות שרחמנא ליצלן, אבותיהם של התלמידים הללו כנראה רקדו במעגל עם בנות ב"בני עקיבא" ולא קרה להם שום דבר רע כתוצאה מכך.

לפי אותו הגיון, נטען בעבר כי חיילים לבנים לא יכולים לשרת עם כושים ולכן הוקמו יחידות נפרדות של שחורים ("חיילי הבאפלו" על שום שערם הצמרירי שהזכיר פרוות ביזון, שהונצחו בשירו של בוב מארלי הנושא שם זה). היום זה נראה מגוחך ושחורים משרתים יחד עם לבנים - הכל עניין של חינוך ושינויים בנורמות. ובסופו של דבר, המאבק נגד גיוס בנות ליחידות לוחמות הוא בדיוק על זה - על שימור נורמות של הפרדה בין המינים, שמקורן בצדקנות דתית ולא במניעים מבצעיים.

מעניין גם איך כל הצדיקים האלה שלא מוכנים לשרת עם בנות או אפילו להסתכל עליהן יודעים כל כך הרבה על אופן התפקוד ביחידות מעורבות...

בס"ד

קודם כל, אתה לא צריך להתעצבן, זה דיון ומטבעו של דיון יש דעות מנוגדות, זה אתה עם הפלורליזם לא? אז תכבד.
א.1. הכולנו יודעים על על משהו שאפילו אתה לא יכול להתווכח איתו, מטענים כבדים מאוד שצריכים להרים במהלך לחימה זו או אחרת. סחיבת משאות כבדים לנשים פוגעת ברחם בצורה זו או אחרת, זו עובדה מדעית, תשאל גניקולוג.
2. הדיון הוא על שימוש בנות בתפקידים קרביים בכלל, בלי לחלק אם התפקיד כולל הרמת משאות כבדים או לא.

ב. בוא גם אני אגלה לך סוד קטנטן, נשים ע"פ חוק לא חייבות במילואים ומי שעושה עושה את זה מהתנדבות, אומנם מדברים עכשיו על לשנות את החוק אבל כרגע זאת עובדה.
ותראה איזה מגניב גם לי יש איזה סיפור יפה בשבילך.
נועה או נוי בשבילך היא בחורה איכותית נורא, כישרונית, חכמה ואפילו יפה.
בסוף כיתה יב, החליטה, אני אהיה טייסת, הטובות לטייס לא?? ובגלל שנוי שלנו היא בחורה איכותית שלא רק מדברת אלא גם עושה היא התקבלה לקורס הטיסה והרי כמו שכולנו הבנו כבר, נועה או נוי שלנו בחורה מאוד טובה אז גם את הקורס סיימה, ובהצטיינות יתרה. את הכנפיים קיבלה ועל מטוס האפ 16 החדש עלתה. וככה עברו להם שנים לרוב עד שנוי שלנו את שירותה סיימה וכמובן, בהצטיינות יתרה.
אה מה? הגיעה זמן חתונה ואולי גם ילדה קטנה וכמובן נוי לא רק דיברה, עשתה.
אה מה? מלחמה!!! ואת נוי צריכים לתקיפה, אבל נויה שלנו כבר לא כל כך רוצה, את ביתה מעדיפה. וגם בהריון נוסף עכשיו, לטוס עם הבטן, זו סכנה!! כך אמר רופאה.
די עם החרוזים!!! בקיצור אחרי מלא מלא כסף שבוזבז על ההכשרה שלה ובשעת אמת כשצריך אותה גם היא לא חייבת לבוא וגם אם היא בהריון זה אומר שצריכים לחכות עוד איזה שנה עד שיהיה מותר לה לטוס(הריון+חופשת לידה)
ועכשיו לתרגיל הפשוט, היה שווה להשקיע בנויה שלנו כל כך הרבה כסף???

ג. הבעיה היא שבמשרד הבעיה שיכולה להיווצר היא כלום לעומת הבעיה שיכולה להיווצר בצוות לוחם, זה ענין של חיים ומוות לא של עלויות ומיסחור!!!!

אל תלעג ואל תזלזל בציבור הדתי לאומי או "בני עקיבא" אנחנו לא מזלזלים בך ומקבלים אותך כמו שאתה, לא מזלזלים ואפילו מכבדים אותך.
פלורליזם אמרנו???
ישן 17-05-2007, 12:12

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]אז זהו,..."

אני לא מתעצבן, אני פשוט מבקש עובדות ולא את התעמולה הלעוסה והמוכרת.

א)כמו שאמרתי כבר "כולם יודעים" זו לא הוכחה. ולומר על משהו שהוא "עובדה מדעית" לא הופך אותו לכזה. אם זו כזאת עובדה אתה אמור להביא את ההוכחות לה (מבוא לשיטות מחקר, חלק ב') ולא "הר"מ אמר" זו לא הוכחה - הייתי מציין כאן משהו על תרבות השקר והסילוף בשם השכנוע העצמי המקובלת בשיח האמוני (לא רק היהודי או הדתי - גם מרקסיסטים אדוקים מצטיינים בזה) אבל זה לא המקום.

הבעייה של בנות עם משקלים כבדים היא בעייה הרבה פחות דרמטית. המלשבי"ת הממוצעת חלשה יותר מהמלש"ב הממוצע ופגיעה יותר לשברי מאמץ. לפיכך, ולאחר ניסויים שונים שנערכו בצה"ל, לא מגייסים בנות ליחידות חיר"ם (חי"ר מעולה - להבדיל מחי"ר קל וחרמ"ש, זה השם הקיים ו"מעולה" הוא לא תואר ערכי או משהו). כאן עושים התועמלנים (באופן מפתיע, רובם ככולם דתיים) מעשה מאוד מעניין - הם מקימים לעצמם איש-קש בדמות "הולכים לגייס בנות לגולני וזה יהרוס את הצבא" ומתנפלים עליו בשצף-קצף, בעוד שאף אחד לא מגייס בנות לגולני, לא עכשיו ולא מחר.

תפקידים קרביים, להזכיר לך, הם לא רק כאלו שדורשים כוח פיזי רב, אלא גם זריזות וסיבולת. לתפקידים האלה, מסתבר לפי ניסויי צה"ל, בנות בהחלט מתאימות. אולי שכחת, אבל לא רק מי שמשרת בחי"ר ושריון מוגדר כלוחם, אלא גם מי שמשרת בנ"מ, תותחנים, יחידות חי"ר קל כמו בקרקל ובפיקוד העורף, אב"כ, טיס וחובלים ויסלח לי מי שנשמט מרשימה זו. במסגרות לוחמות אלה לא תמיד נדרשת היכולת לשאת משאות כבדים, ושם אכן משולבות נשים.

ב) אני לא יודע כמה מילואים עשית בדיוק, אבל אני אגלה לך עוד סוד - גם גברים שנשותיהם בהריון מקבלים לפעמים הקלות במילואים ואף שחרור מלא. כמו כן, נשים שמשרתות בתפקידי לחימה ובתפקידים נוספים מחוייבות לעשות מילואים בטווח הגילאים הרלוונטי לתפקידי לחימה ושירות אינטנסיבי אחר (והללו אכן התייצבו במלחמה האחרונה, למשל). כמו כן ידוע לי בוודאות גם על מספר מקרים בהם נשים בשלבי הריון מוקדם התייצבו לשירות מילואים (לא ביחידה לוחמת אלא בחיל המודיעין ועל אזרחי, אבל בכל זאת).

אם נויה היא בחורה כל כך חדורת מוטיבציה, היא לא תעלה על אפ-16, אבל היא תבוא למילואים בשנה הבאה, בדיוק כמו שאנדרי החסיר מילואים שנה אחת כי אשתו הייתה בשמירת הריון. מצד שני עופר שהלך ללמוד בחו"ל לא יבוא למילואים בשלוש השנים הקרובות ולא יטיס את המטוס או ישב בבטשי"ת, מה שאולי אומר שאסור לגייס אנשים שיודעים אנגלית או שיש להם שאיפות אקדמיות רציניות.

ג) מוזר, נטען בעבר שאסור שביחידה לוחמת יהיו לבנים ושחורים. שזה עניין של חיים ומוות. בשנות השבעים גם נטען ע"י מהנדס חביב אחד שהיה מעורב בהקמת קו בר לב (תזכירו לי למצוא את המאמר הזה ולסרוק לפה) שבכלל אסור לגייס בנות כי הן לומדות בצבא לעשן ולהיות פקידות גרועות, ואז הופכות לפקידות גרועות גם באזרחות (וברור שלהיות פקידות זה שיא הקידום שהן יגיעו אליו באזרחות, מה, לא?).

כמו שציינתי, מעניין איך שכל התובנות האלה על תפקוד ביחידות מעורבות וכמה שזה מסוכן ומזיק מגיעות בעיקר מאנשים שחיים ומתחנכים במסגרת חד-מינית, בעוד שדווקא ממי שמשרתים ביחידות מעורבות אני שומע זמירות אחרות בהרבה ומגוונות יותר, שמאפשרות לקבל תמונה מורכבת ואמינה יותר.
ישן 17-05-2007, 18:16
  נתנאל. נתנאל. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אני לא מתעצבן, אני פשוט מבקש..."

ציטוט:
אני לא מתעצבן, אני פשוט מבקש עובדות ולא את התעמולה הלעוסה והמוכרת.

א)כמו שאמרתי כבר "כולם יודעים" זו לא הוכחה. ולומר על משהו שהוא "עובדה מדעית" לא הופך אותו לכזה. אם זו כזאת עובדה אתה אמור להביא את ההוכחות לה (מבוא לשיטות מחקר, חלק ב') ולא "הר"מ אמר" זו לא הוכחה - הייתי מציין כאן משהו על תרבות השקר והסילוף בשם השכנוע העצמי המקובלת בשיח האמוני (לא רק היהודי או הדתי - גם מרקסיסטים אדוקים מצטיינים בזה) אבל זה לא המקום.

הבעייה של בנות עם משקלים כבדים היא בעייה הרבה פחות דרמטית. המלשבי"ת הממוצעת חלשה יותר מהמלש"ב הממוצע ופגיעה יותר לשברי מאמץ. לפיכך, ולאחר ניסויים שונים שנערכו בצה"ל, לא מגייסים בנות ליחידות חיר"ם (חי"ר מעולה - להבדיל מחי"ר קל וחרמ"ש, זה השם הקיים ו"מעולה" הוא לא תואר ערכי או משהו). כאן עושים התועמלנים (באופן מפתיע, רובם ככולם דתיים) מעשה מאוד מעניין - הם מקימים לעצמם איש-קש בדמות "הולכים לגייס בנות לגולני וזה יהרוס את הצבא" ומתנפלים עליו בשצף-קצף, בעוד שאף אחד לא מגייס בנות לגולני, לא עכשיו ולא מחר.

תפקידים קרביים, להזכיר לך, הם לא רק כאלו שדורשים כוח פיזי רב, אלא גם זריזות וסיבולת. לתפקידים האלה, מסתבר לפי ניסויי צה"ל, בנות בהחלט מתאימות. אולי שכחת, אבל לא רק מי שמשרת בחי"ר ושריון מוגדר כלוחם, אלא גם מי שמשרת בנ"מ, תותחנים, יחידות חי"ר קל כמו בקרקל ובפיקוד העורף, אב"כ, טיס וחובלים ויסלח לי מי שנשמט מרשימה זו. במסגרות לוחמות אלה לא תמיד נדרשת היכולת לשאת משאות כבדים, ושם אכן משולבות נשים.

ב) אני לא יודע כמה מילואים עשית בדיוק, אבל אני אגלה לך עוד סוד - גם גברים שנשותיהם בהריון מקבלים לפעמים הקלות במילואים ואף שחרור מלא. כמו כן, נשים שמשרתות בתפקידי לחימה ובתפקידים נוספים מחוייבות לעשות מילואים בטווח הגילאים הרלוונטי לתפקידי לחימה ושירות אינטנסיבי אחר (והללו אכן התייצבו במלחמה האחרונה, למשל). כמו כן ידוע לי בוודאות גם על מספר מקרים בהם נשים בשלבי הריון מוקדם התייצבו לשירות מילואים (לא ביחידה לוחמת אלא בחיל המודיעין ועל אזרחי, אבל בכל זאת).

אם נויה היא בחורה כל כך חדורת מוטיבציה, היא לא תעלה על אפ-16, אבל היא תבוא למילואים בשנה הבאה, בדיוק כמו שאנדרי החסיר מילואים שנה אחת כי אשתו הייתה בשמירת הריון. מצד שני עופר שהלך ללמוד בחו"ל לא יבוא למילואים בשלוש השנים הקרובות ולא יטיס את המטוס או ישב בבטשי"ת, מה שאולי אומר שאסור לגייס אנשים שיודעים אנגלית או שיש להם שאיפות אקדמיות רציניות.

ג) מוזר, נטען בעבר שאסור שביחידה לוחמת יהיו לבנים ושחורים. שזה עניין של חיים ומוות. בשנות השבעים גם נטען ע"י מהנדס חביב אחד שהיה מעורב בהקמת קו בר לב (תזכירו לי למצוא את המאמר הזה ולסרוק לפה) שבכלל אסור לגייס בנות כי הן לומדות בצבא לעשן ולהיות פקידות גרועות, ואז הופכות לפקידות גרועות גם באזרחות (וברור שלהיות פקידות זה שיא הקידום שהן יגיעו אליו באזרחות, מה, לא?).

כמו שציינתי, מעניין איך שכל התובנות האלה על תפקוד ביחידות מעורבות וכמה שזה מסוכן ומזיק מגיעות בעיקר מאנשים שחיים ומתחנכים במסגרת חד-מינית, בעוד שדווקא ממי שמשרתים ביחידות מעורבות אני שומע זמירות אחרות בהרבה ומגוונות יותר, שמאפשרות לקבל תמונה מורכבת ואמינה יותר.

בס"ד

לאדם אינטלגט כמוך לא מתאים לחזור שוב על אותו טיעון מטופש, איך אתה משווה בין זכרים שלא ידוע מכה אחוזים מהם יוצאים לחול ולכן לא משרתים במילואים לבין נשים שפטורות מבחינה חוקית משירות מילואים!!!!! פטורות משמע לא חייבות!!! ואם יש זה מכיוון שהם מתנדבות.

אתה מרבה לצחוק וללעוג לדתיים אז ככה, מעבר להכל, לכל הסיבות ההגיונית והאובייקטיביות אני חושב שבשביל חתך אוכלוסייה שמהווה 40 אחוז מהמערך הלוחם(תזכורת: הם רק 11 אחוז מכלל האוכלוסייה) ו60 אחוז מקורס קצינים וקשה להם לקבל משהו אתה יכול להבין ולקבל את זה הם אחרי הכל לא אחוז קטן מהמערך הלוחם ואם בשביל קווקזים שהם אחוז קטן מאוד מכלל המתגייסים אתה יכול לבטל את תורנות השירותים(קווקזים פטורים מניקיון השירותים מסיבות עדתיות) אתה יכול למעט בנות בשביל חתך אוכלוסייה שהוא כיום חוד החנית של צה"ל....

ואם אתה שואל אותי, עם כל הלעז והשנאה שלך כלפינו בטוח מסתתר פה משהו הרבה יותר עמוק, לודע אולי היו איתך בצבא והיו לוחמים טובים ממך אולי תפסו לך את המקום בקורס קצינים אולי סתם היה לך קצין דתי שלא אהבת אבל השנאה שלך והזלזול שלך נראה מושרש חזק....
ההבדל ביני לבינך שאני אוהב אותך ומעריך אותך כמו שאתה לעומתי אתה שונא את מה שאני מייצג ומזלזל בי ובמה שאני.

נערך לאחרונה ע"י נתנאל. בתאריך 17-05-2007 בשעה 18:19.
ישן 17-05-2007, 18:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]אני לא..."

הטיעון הבסיסי שלך לא נכון. נשים לא פטורת בחוק משירות מילואים:
http://www.aka.idf.il/yohalan/main/main.asp?catID=40665

נא למצוא טיעון אחר (שלא כולל מה יהיה אם היא תתעוות בשירות...)

ישן 18-05-2007, 11:19

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]הטיעון הבסיסי..."

ושוב, גם גברים מקבלים לא פעם הקלות בנושא.

נשים מהמגזרים שמתגייסים ליחידות לוחמות, סטטיסטית גם נכנסות להריון בגיל מאוחר יותר. וב"רגע האמת" גם צריך שיהיה מי שיתפוס את גזרות הבט"ש כדי שהלוחמים יוכלו להגיע לזירה - מה שבין היתר עושים כמה מהמערכים בהם משולבות לוחמות בסדיר.

יש לך כרגע חמש חטיבות חי"ר סדירות - צנחנים, גולני, גבעתי, נח"ל, כפיר. אם נתחיל להעיף בנות מתפקידי לחימה במערכים האחרים או מתפקידי הדרכה כמו שהדתיים רוצים, כנראה שנצטרך להשלים את החוסרים מאיפשהו. במצב הנוכחי עדיין יהיו אולי חמש חטיבות חי"ר, אבל עם פלוגה פחות.
ישן 18-05-2007, 12:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ושוב, גם גברים מקבלים לא פעם..."

ההערכה שלך די ממעיטה -

יש (ממקורות גלויים) - גדוד קרק"ל, גדוד חה"צ, גדוד אב"כ, פלוגות מג"ב, גדוד המעברים, נ"מ, תותחנים ועוד כמה פלוגות נוספות וכולן מעורבות. אם תחליט להוציא באופן גורף את הבנות מקרבי, תצטרך לפרק לחלוטין את חטיבת כפיר.

ישן 18-05-2007, 12:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]הטיעון הבסיסי..."

בפועל זה ממש לא משנה. אופק השירות הממוצע של גבר במילואים דומה מאוד אופק השירות של אישה במילואים. נושא ההורות אינו משנה את התמונה באופן משמעותי.
אני מציע לך לחקור קצת את נושא שירות המילואים כיום - אתה תגלה שגם גברים שעושים מילואים לא עושים יותר מדי.

ישן 17-05-2007, 18:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי אלעד105 שמתחילה ב "אתה נכנס לקטנות כי הרוב..."

הפתעה - גם אחוז המשרתים במילואים מבין הגברים הם אחוז מאוד קטן... מאוד מאוד קטן באוכלוסיה (נסה מספר חד סיפרתי).

ישן 17-05-2007, 18:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי אלעד105 שמתחילה ב "ידעתי שתקטול אותי על זה.אבל..."

זה שכולם דפוקים - זה ברור.

אבל למה אין מה להשוות?

ישן 17-05-2007, 20:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי אלעד105 שמתחילה ב "[font=Verdana]בהקצנה(גדולה..."

מבחירה של צה"ל - לא של הבנות. אם צה"ל יפסיק לגייס למילואים אנשים בעלי שיער בלונדי זו תהיה החלטה של הצבא ולא של הבלונדים. בתכל'ס יש כבר כמה אלפי בנות בהכשרה מתאימה לביצוע מילואים - אבל כאשר יש עודף גברים, לא מגייסים בנות. כשמאגר הגברים יתחיל להתדלדל, תראה גיוס נרחב של נשים למילואים - כמו בסדיר.

ישן 18-05-2007, 10:46

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נתנאל.
בס"ד

לאדם אינטלגט כמוך לא מתאים לחזור שוב על אותו טיעון מטופש, איך אתה משווה בין זכרים שלא ידוע מכה אחוזים מהם יוצאים לחול ולכן לא משרתים במילואים לבין נשים שפטורות מבחינה חוקית משירות מילואים!!!!! פטורות משמע לא חייבות!!! ואם יש זה מכיוון שהם מתנדבות.

שוב - כמה מילואים עשית בשנים האחרונות?

נשים בתפקידים מסויימים עושות מילואים, ואף מגיעות למילואים, כשם שגברים בתפקידים מסויימים לא עושים מילואים הלכה-למעשה. וכמו שציינתי שוב - שבוע של המילואימניק הכי זול עולה כמו חודש של לוחמת בסדיר, וזה עלות השכר בלבד. הלוחמות הסדירות לא מחליפות את גזרות התעסוקה של לוחמים מיחידות חיר"מ, אלא של מילואימניקים מיחידות חי"ר קל. זה ההגיון שעומד בינתיים מאחורי כמה ממהלכי הצבא בנושא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נתנאל.
אתה מרבה לצחוק וללעוג לדתיים אז ככה, מעבר להכל, לכל הסיבות ההגיונית והאובייקטיביות אני חושב שבשביל חתך אוכלוסייה שמהווה 40 אחוז מהמערך הלוחם(תזכורת: הם רק 11 אחוז מכלל האוכלוסייה) ו60 אחוז מקורס קצינים וקשה להם לקבל משהו אתה יכול להבין ולקבל את זה הם אחרי הכל לא אחוז קטן מהמערך הלוחם ואם בשביל קווקזים שהם אחוז קטן מאוד מכלל המתגייסים אתה יכול לבטל את תורנות השירותים(קווקזים פטורים מניקיון השירותים מסיבות עדתיות) אתה יכול למעט בנות בשביל חתך אוכלוסייה שהוא כיום חוד החנית של צה"ל....

אני לא לועג לדתיים. אני רק מציין שהם בני אדם, עם נטייה מסויימת לראות משאלות-לב כעובדות והרגל מגונה לטפיחה עצמית מרובה על השכם. הדתיים הם חוד החנית של צה"ל? מוזר, אני רואה הרבה יותר לוחמים רוסים שחלקם, רחמנא ליצלן, אפילו ספק-יהודים, שלהם גם אין מסלולי שירות מיוחדים או התחשבות מיוחדת בסגנון החיים שלהם, ואני לא כל כך שומע אותם מתרברבים כל כך בעצמם ובמגזר שלהם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נתנאל.

ואם אתה שואל אותי, עם כל הלעז והשנאה שלך כלפינו בטוח מסתתר פה משהו הרבה יותר עמוק, לודע אולי היו איתך בצבא והיו לוחמים טובים ממך אולי תפסו לך את המקום בקורס קצינים אולי סתם היה לך קצין דתי שלא אהבת אבל השנאה שלך והזלזול שלך נראה מושרש חזק....
ההבדל ביני לבינך שאני אוהב אותך ומעריך אותך כמו שאתה לעומתי אתה שונא את מה שאני מייצג ומזלזל בי ובמה שאני.

אם אתה שואל אותי, אתה מדקלם תעמולה שבלעת בישיבה. שירתתי עם דתיים וחייתי בחברת דתיים וחילוניים ואפילו ערלים בני עדות שונות. היו ביניהם חיילים טובים וחיילים גרועים, וגם ברמה האישית ניתן למצוא לכאן ולכאן. משום מה, רק דוברים דתיים מתעקשים לטעון שכ-ל הדתיים בצבא הם סוג של בני-אלים ולהפיץ שמועות שיקריות על מגזרים אחרים. הזלזול היחיד שלי הוא בנטייה המקובלת בקרב דוברים מהמגזר הדתי (דתיים לא *ה* דתיים, וזה הבדל חשוב) לחלק לעצמם מחמאות ואז להאמין להן, להמציא ולהפיץ שקרים ולטעון שמדובר בעובדות, ובנושאים כמו גיוס בנות (וגם נושאים חוץ-צבאיים, בעיקר בענייני דת ומדע, משום מה) לדקלם כמו תוכים את אותם הטקסטים בדיוק, שהגיעו מאותו מקור, ולחשוב שאם הבלופים האלה עבדו עליהם, הם חייבים לעבוד גם על אנשים אחרים.

נ.ב.
אני מוכן להתערב על כך שבמספרים מוחלטים, אתה מתעב הרבה יותר דתיים וחושב על הרבה יותר דתיים שהם מטומטמים ו/או מנוולים ממה שאני. מדוע? כי בכל קבוצה יש אנשים רעים וטיפשים, ומכיוון שאתה מכיר כנראה יותר דתיים ממה שאני מכיר, סטטיסטית אתה גם מכיר הרבה יותר דתיים מנוולים ורעים ממה שאני מכיר. אבל כאן יש לי גם יתרון לא הוגן - בעוד שלי אין מגזר שמייצג אותי ואני אותו, לך יש - אתה יכול להיכנס חופשי בחילוניים גועליים (החל מהיפים משונים וכלה בנהגי-שבת רעשניים. אני בספק אם אפשר להאשים איזה דתי בכך שהוא צופר במכוניתו בשבת בבוקר) ואני לא ארגיש שאני נפגע מכך, אבל אם אני אמתח ביקורת על מעשים משונים שנעשים במסגרת החברה הדתית, אתה חש מחוייבות מוסרית מסויימת להתגייס להגנתה גם אם אישית אולי היית חושב אחרת.
ישן 17-05-2007, 18:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]באמת אין מה..."

1. יש מספיק יחידות שלא דורשות סחיבת משקלים בצורה שתזיק לאישה יותר ממה שהיא תזיק לגבר. הלאה.

2. עניתי לך קודם - לא נכון

3. מה זה כולם יודעים? אני ממש לא יודע. תביא איזשהם הוכחות מוצקות - הנסיון שלי אומר בדיוק ההיפך.

ישן 17-05-2007, 18:26
  נתנאל. נתנאל. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. יש מספיק יחידות שלא דורשות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. יש מספיק יחידות שלא דורשות סחיבת משקלים בצורה שתזיק לאישה יותר ממה שהיא תזיק לגבר. הלאה.

2. עניתי לך קודם - לא נכון

3. מה זה כולם יודעים? אני ממש לא יודע. תביא איזשהם הוכחות מוצקות - הנסיון שלי אומר בדיוק ההיפך.

בס"ד

1. דיברנו על שילוב נשים בכלליות לא על יחידה זו או אחרת. הלאה.

2. עניתי לך בחזרה זה לא משנה זו אותה גברת בשינוי אדרת.

3. אוי נו, אתה לא מקבל את הטענה שנשים שאיתך בצוות גורמות למקרים לא הכי סימפטים שלא כל כך תורמים לצוות?!?! או לא הם גורמות פשוט נגרם בגלל המציאות שהם שם.

4. שוב, אם לקווקזים שהם חתך כל כך קטן אפשר לבטל את התורנות שירותים גם לדתיים שהם חתך הרבה הרבה הרבה יותר גדול משמעותי אפשר לקבל את ה"דרישות" שלהם, גם אם אתה מתעלם מהכורח שלהם במציאות.
ישן 17-05-2007, 18:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. יש מספיק..."

1. אם כך הטיעון שלך לא רלוונטי. הלאה.

2. גם אצל גברים שירות המילואים היום הוא לא חובה - גם אם זה לא מעוגן בחוק. מציע לך לקרוא את חוק המילואים של משהב"ט, ולבדוק כמה עשו שירות מילואים משמעותי בשנת 2006.

3. לא מקבל - ההבדל ביני לבינך בנתיים הוא הנסיון.

4. לא אי אפשר - כי זה לא חוקי, לא שיוויוני ולא מוסרי, והשפעת הקווקזים על שירות מגזר משמעותי באכלוסיה (נשים) שווה ל-0.

ישן 17-05-2007, 20:38
  נתנאל. נתנאל. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. אם כך הטיעון שלך לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. אם כך הטיעון שלך לא רלוונטי. הלאה.

2. גם אצל גברים שירות המילואים היום הוא לא חובה - גם אם זה לא מעוגן בחוק. מציע לך לקרוא את חוק המילואים של משהב"ט, ולבדוק כמה עשו שירות מילואים משמעותי בשנת 2006.

3. לא מקבל - ההבדל ביני לבינך בנתיים הוא הנסיון.

4. לא אי אפשר - כי זה לא חוקי, לא שיוויוני ולא מוסרי, והשפעת הקווקזים על שירות מגזר משמעותי באכלוסיה (נשים) שווה ל-0.

בס"ד

1. הפוך הוא הרבה יותר רלוונטי, ברור שיש מקומות שזה לא משפיע אבל דיברנו בכלליות כך שהטיעון שלך לא רלוונטי בדיוק כמו הטיעון שלי, תחשוב על זה. הלאה.

2. איזה מן טיעון זה?? בגלל שבפועל גברים לא משרתים אז זה בסדר להשקיע כל כך הרבה כסף במישהי שאתה ממילא יודע שהאוחז שהיא תנצל את הידע שלה ברגעי אמת הוא אפסי?! ובמלחמה האחרונה רק מהסביבה הקרובה אלי התגייסו למילואים עשרות אנשים ואף לא אישה אחת.

3. זכותך לא לקבל, אבל זה בדיוק כמו הקטע עם המכוניות, כשמשיהו ינהג עם בנים ועם בנות הוא ינהג שונה, רושם וכ'ו, מתח מיני בגיל הזה(18 19 20) הוא עובדה קיימת, עובדה שרק יכולה להזיק בסיטואציות בשטח.

4. גם העובדה שקווקזים לא יעשו תורנות שירותים היא לא שוויונית ולא מוסרית....
ישן 17-05-2007, 20:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. אם כך הטיעון..."

1. שטויות. יש רק מעט מאוד יחידות שבהן היכולת הפיזית מגבילה את האישה - ובהן הן לא משרתות - אי לכך, הטיעון שלך לא רלוונטי

2. באותה מידה אתה יכול לטעון שזה בזבוז לגייס 90% מהמגוייסים היום כי הם לא עושים מילואים - חבל על ההשקעה. אגב, טענת הכסף שלך היא לא נכונה עובדתית. מבחינה כספית הרבה יותר יקר לגייס מילואים בכל מקרה

3. זו כבר בעיה של אותו אדם, לא של האישה. עובדתית הניסויים הראשונים עם יחידות קרביות מעורבות הניבו הרחבה של הקונספט - משמע, הצלחה.

4. אבל לא מפלה באופן בוטה ביותר מגזר שלם באוכלוסיה - ההשוואה אינה מקושרת למציאות. נסה אולי להשוות למצב בו חוקי הכשרות הצה"ליים כופים על מגזרים שלמים באוכלוסיה אמונה דתית - זוהי אולי השוואה רלוונטית יותר.

ישן 17-05-2007, 21:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי אלעד105 שמתחילה ב "תגובה ל4. חוקי הכשרות..."

דוגמא 4 באה להראות מצב בו ציבור נפגע כתוצאה מ"הטבה" מסויימת. יהודית או לא, אני לא רואה סיבה למה יחידת מיעוטים צריכה לשמור על כשרות - זו אגב, היתה דוגמה לטובתו של נתנאל.
ההשוואה לקווקזים היא די מוגחכת.

ישן 17-05-2007, 22:47
  נתנאל. נתנאל. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. שטויות. יש רק מעט מאוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. שטויות. יש רק מעט מאוד יחידות שבהן היכולת הפיזית מגבילה את האישה - ובהן הן לא משרתות - אי לכך, הטיעון שלך לא רלוונטי

2. באותה מידה אתה יכול לטעון שזה בזבוז לגייס 90% מהמגוייסים היום כי הם לא עושים מילואים - חבל על ההשקעה. אגב, טענת הכסף שלך היא לא נכונה עובדתית. מבחינה כספית הרבה יותר יקר לגייס מילואים בכל מקרה

3. זו כבר בעיה של אותו אדם, לא של האישה. עובדתית הניסויים הראשונים עם יחידות קרביות מעורבות הניבו הרחבה של הקונספט - משמע, הצלחה.

4. אבל לא מפלה באופן בוטה ביותר מגזר שלם באוכלוסיה - ההשוואה אינה מקושרת למציאות. נסה אולי להשוות למצב בו חוקי הכשרות הצה"ליים כופים על מגזרים שלמים באוכלוסיה אמונה דתית - זוהי אולי השוואה רלוונטית יותר.

בס"ד

1. שטויות זו טענה?

2. עוד פעם הטיעון הזה?? זה מגוחך!!!! זה שיש בעיה עם גיוס מליואים לגברים מסיבות שונות לא הופך את כל המגזר הזה ללא חייב במילואים כמו הנשים!!

3. זו בעיה של יותר מאדם אחד, לא אמרתי שזו אשמת האישה אמרתי שזו בעיה.

4. זה יפה שאתה משחק בזה לטובתך, אני גם יכול לסדר את זה לטובתי, אני חושב שאת כופה על 40 אחוז מהמערך הלוחם אנטידת אנשים שהם לא נגד בנות אבל נגד שירות עם בנות אתה כופה עליהם לשרת עם בנות, זו לא כפייה?? אפשר לשחק עם זה לכל הכיוונים. אני לא רואה הבדל בין הדוגמא של הקווקזים לבין הדוגמא שלי, הפוך!! הקווקזים זה הרבה יותר רציני היא מפלה לרעה את כל מי שלא קווקזי מה שאומר שזה מפלה לרעה בערך אחוז מהמערך הלוחם ואצלי גם אם זה מפלה וזה לא, זה מפלה רק 60 אחוז... ועכשיו אל תגיד לי שגם 60 אחוז זה הרבה כי א' זה לא מפלה לרעה וב' אצל הקווקזים זה 99 אחוז.
וזה די מגוחך להגיד שאני כופה על מגזר מסויים אמונה דתית, זה שהם אוכלים כשר הופך אותם לדתיים ויותר מזה, זה הופך אותם לשומרי כשרות?!?!

הטיעונים שלך דמוגוגים וזולים.
הויכוח לא מוביל לשום מקום אולי נפסיק אותו כאן??
ישן 17-05-2007, 23:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. שטויות. יש רק..."

1. בהחלט. שטות אומר שגלשת לטיעון דידקטי. אני מזכיר לך שטענת:

ציטוט:
הכולנו יודעים על על משהו שאפילו אתה לא יכול להתווכח איתו, מטענים כבדים מאוד שצריכים להרים במהלך לחימה זו או אחרת. סחיבת משאות כבדים לנשים פוגעת ברחם בצורה זו או אחרת, זו עובדה מדעית, תשאל גניקולוג.

מכיוון שיחידות שהדרישה הזו נמצאת ביניהן, לא מקבלות לשירותיהן נשים, הרי שאינן רלוונטיות. שאר היחידות הקרביות מקבלות נשים מעצם העבודה שכוח היא אינה תכונה נדרשת ביחידה. מכיוון שבחרת לדבר בכלליות, הרי שרוב היחידות מקבלות לשירותיהן נשים.

2. לא כך אומר משרד הביטחון בחוק המילואים החדש. לפי סעיף 4 להצעה הממשלתית ינתן פטור גורף משירות מילואים לכל גבר שמשתחרר משירות סדיר, אלא אם כן נקבע אחרת. בכך משרד הביטחון הולך לתקנן בחוק דבר שנעשה כבר להלכה בשטח. לעומת זאת, אתה חוזר על הטענה המגוכחת שלך למרות שקיבלת הוכחה בכתב לאי נכונותה - המשך נא לעצום עיניים.

3. עריכה: לפי הטיעון הזה יש גם בעיה עם הומואים - שהרי הם מציבים את אותה בעיה, לא?
לעומת זאת - גזענים, פחדנים, יפי נפש, פאשיסטים, מסוממים וכיוב' והיא בעיה חמורה בהרבה למבצעיות. בינתיים, יחידות מעורבות מציגות קבלות בשטח להצלחתן, ככה שאתה בהחלט יכול להמשיך לעצום עיניים גם מזה.

4. מי שמפריע לו לשרת ביחידות מעורבות לא מחוייב לשרת למיטב ידיעתי. למי שיש בעיה עקרונית (כפי שברור שיש לך) יש בעיה, חיים קשים. אתה יכול להמשיך לנופף בקווקזים, אבל אני עוד לא ראיתי שהם מנעו ממישהו לשרת בצבא באף תפקיד שהו.

הויכוח אכן עקר - אתה מתעקש לנופף בסיסמאות ללא שום גיבוי של עובדות באשר הן. צמד המילים "כולם יודעים" זה לא הוכחה, כפי שאמרו לך כבר קודם (עצה - אל תנסה להשתמש בזה בלימודיך העתידיים, אקדמאים לא אוהבים את זה). אם יש לך משהו לחדש, מעבר לכך - אתה מוזמן.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 19-05-2007 בשעה 20:33. סיבה: חושב יותר מדי מהר, כותב יותר מדי לאט.
ישן 18-05-2007, 00:18
  נתנאל. נתנאל. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. בהחלט. שטות אומר שגלשת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. בהחלט. שטות אומר שגלשת לטיעון דידקטי. אני מזכיר לך שטענת:

מכיוון שיחידות שהדרישה הזו נמצאת ביניהן, לא מקבלות לשירותיהן נשים, הרי שאינן רלוונטיות. שאר היחידות הקרביות מקבלות נשים מעצם העבודה שכוח היא אינה תכונה נדרשת ביחידה. מכיוון שבחרת לדבר בכלליות, הרי שרוב היחידות מקבלות לשירותיהן נשים.

2. לא כך אומר משרד הביטחון בחוק המילואים החדש. לפי סעיף 4 להצעה הממשלתית ינתן פטור גורף משירות מילואים לכל גבר שמשתחרר משירות סדיר, אלא אם כן נקבע אחרת. בכך משרד הביטחון הולך לתקנן בחוק דבר שנעשה כבר להלכה בשטח. לעומת זאת, אתה חוזר על הטענה המגוכחת שלך למרות שקיבלת הוכחה בכתב לאי נכונותה - המשך נא לעצום עיניים.

3. יש גם בעיה עם הומואים, גזענים, פחדנים, יפי נפש, פאשיסטים, מסוממים וכיוב' והיא בעיה חמורה בהרבה למבצעיות. בינתיים, יחידות מעורבות מציגות קבלות בשטח להצלחתן, ככה שאתה בהחלט יכול להמשיך לעצום עיניים גם מזה.

4. מי שמפריע לו לשרת ביחידות מעורבות לא מחוייב לשרת למיטב ידיעתי. למי שיש בעיה עקרונית (כפי שברור שיש לך) יש בעיה, חיים קשים. אתה יכול להמשיך לנופף בקווקזים, אבל אני עוד לא ראיתי שהם מנעו ממישהו לשרת בצבא באף תפקיד שהו.

הויכוח אכן עקר - אתה מתעקש לנופף בסיסמאות ללא שום גיבוי של עובדות באשר הן. צמד המילים "כולם יודעים" זה לא הוכחה, כפי שאמרו לך כבר קודם (עצה - אל תנסה להשתמש בזה בלימודיך העתידיים, אקדמאים לא אוהבים את זה). אם יש לך משהו לחדש, מעבר לכך - אתה מוזמן.

בס"ד

אתה מתעקש להתעלם מטיעונים רלווטים לחלוטין זה שאתה לא מסכים איתם זה ענין אחר אבל אתה לא יכול לפרוך אותם לחלוטין!!!

אין לי בעיה עם המצב כמו שהוא עכשיו, על פי חוקי מטכל אני לא חייב לקבל הדרכה כולשהי מכל בחורה שהיא.....
ישן 18-05-2007, 12:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. בהחלט. שטות..."

מציע שתרענן את זכרונך לגבי המושגים "עובדה" ו"דעה" לך יש דעה - מקובלת, אבל עדיין דעה. אני הפרכתי לחלוטין אמצעות עובדות את הטענות שלך.

ישן 21-05-2007, 14:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי נתנאל. שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]מציע שתרענן את..."

. אני מציע שתבדוק שוב מה אומר המושג "עובדה"

ישן 18-05-2007, 13:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס] 3. יש גם בעיה..."

ההקבלה הנדושה בין הומואים לעירוב בנים/בנות כמובן - האחרים מהווים בעיה יותר חמורה.

1. בעית הסמים בתעסוקה מבצעית הינה בעיה מבצעית ברורה אני מקווה - זה קרה לא מעט (כולל באנגים במוצבים חודרים בלבנון).

2. מעבר לכך, גזענים ופאשיסטים שהיתה סכנה ברורה להוציא אותם עם ערבים/דרוזים/בדואים ורוסים למשימות.

ישן 19-05-2007, 20:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "השאלה הייתה ספציפית לגבי..."

כוונתי היתה שנשים מציבות את אותה בעיה שמציבים הומואים - קרי, כלום (אם לא הובנתי קודם - זו כוונתי)

עריכה: טוב עכשיו קראתי את מה שכתבתי, וזה אכן נכתב לא כפי שכוונתי היתה במקור. מה שכתבתי לעיל זו היתה הכוונה המקורית - ונערך בהתאם. תודה על ההערה.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 19-05-2007 בשעה 20:33.
ישן 21-05-2007, 14:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "ההבדל הוא שהחברה רגילה בגברים..."

אם זה רק עניין של הרגל, הרי שהרגל ניתן להקנות (כמו במקרה של השחורים בארה"ב...).

ישן 21-05-2007, 16:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "הבנתי שבגרמניה נשים משרתות..."

אני לא חושב שצריך לקפוץ יחד למקלחת, אבל בהחלט שירות משותף הוא אפשרי. דווקא ביחידות מילואים, בשקט בשקט, נעשה השילוב הכי טוב בין נשים לגברים, למרות שלכאורה הרבה פעמים מדובר על עבירות על החוקים הצה"ליים.

ישן 15-05-2007, 20:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי R13 שמתחילה ב "טוב יאללה..."

אין עם זה שום בעיה עקרונית. כל עוד לא דוחפים אותן בכוח ליחידות שלא מתאימות לפיזיולוגיה שלהן (שריון, חי"ר הנדסה) אין עם זה שום בעיה. מבחינה נפשית אין שום נחיתות, להיפך. בתחומים מסויימים יש לנשים יתרון (כמו סיבולת כאב, לדוגמה).

ישן 16-05-2007, 10:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי R13 שמתחילה ב "טוב אז אם אתה אומר (אתה שירתת..."

אם מפריע לי שהעיניים שלך כחולות, של מי הבעיה? שלי או שלך?

ישן 17-05-2007, 10:58

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "לא טיעון ענייני לפי דעתי."

לפי ההגיון הזה של הורמונים משתוללים, אסור בכלל לשים בנות בסביבת בנים - גם לא כפקידות, תומכות לחימה או קצינות מטה. אני בטוח שיש המון ר"מים שיחתמו על זה בשתי ידיים ועם הזקן.

מה באמת יקרה במקומות של הורמונים משתוללים? מה שקורה תמיד - כמה סיפורי אהבה יפים, כמה לבבות שבורים, כמה סטוצים ודי הרבה אנשים שיחליטו מראש שהם לא מתחילים משהו עם בן/בת שמשרתים איתם כדי לא ליצור לעצמם מצבים לא נוחים - בדיוק כמו שהרבה אנשים שעובדים בסביבה מעורבת יימנעו מרומנים במקום העבודה מאותן הסיבות בדיוק.

עד כמה זה מפריע? כנראה שלא כל כך - אם מישהו מסוגל לשרת באותה יחידה עם ערס מעצבן ועם אחד שגונב גרביים, ילמד להסתדר גם עם בחורה שלא רצתה אותו, בדיוק כמו שהומואים משרתים ביחידות קרביות ולא מנסים לגהור על אחיהם לנשק בכל הזדמנות.

"העולם האמיתי" הוא חברה מעורבת, וגם ברוב יחידות הצבא אין הפרדה בין המינים ברמה כזאת או אחרת. תמיד יש מדריכות או חיילות אחרות בסביבה, וגם אם אין כאלה תמיד יש מתנחלות צעירות ושטופות הורמונים מהיישוב הקרוב. זה המצב הרגיל והנורמלי. החברה החד-מינית אליה מחנכים את צעירי הדתיים היא הסטוייה והלא נורמלית, וגם זרה לחלוטין לעולמם של דורות קודמים שלא היו פחות דתיים מהם.
ישן 17-05-2007, 14:03
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "לפי ההגיון הזה של הורמונים..."

לא רוצה להתבטא בקיצוניות. אתה משווה פקידה לבין לוחמת משותפת במחלקה? וכן, גם מדס"ית בקו לפי דעתי זה דבר לא רצוי, בכלל המצאות של בנות בקו עצמו מאוד בעייתי מבחינתי.
אין לי בעיה עם "סיפורי אהבה יפים". אבל תראה, תכניס בנות לדוגמא, לקו בחברון, למוצב בלב חברון ותראה את התוצאות. אני כבר יכול לשער אותן מראש.
אתה צודק, המתבאים פה בעיקר נגד הם אנשים דתיים. אבל זה לא סותר שהטענות שלהם אובייקטיביות וצריך להתמודד איתם. יכול להיות שחבר'ה חילונים נכנסו למן לולאה כזאת, שקשה להם להכנס לפרספטיבה שלנו בגללה. ואולי הפרספקטיבה שלנו היא הנכונה? בסופו של דבר במציאות היא כן אוביקטיבית. אפשר לראות אם היא מזיקה או מועילה.
ישן 17-05-2007, 17:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "לא רוצה להתבטא בקיצוניות. אתה..."

למה תכניס? זה כבר קרה להזכירך - פלוגת סחלב היתה פלוגה מעורבת של מ"צ בלב חברון. עשו עבודה מצויינת.

ישן 18-05-2007, 00:59

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני רק אוסיף ואחזק שסחלב עשו..."

אם כך, אולי יש בזה צדק. זה נראה לי מוזר. אני אברר, אבל אם המציאות אכן כזו. אני חוזר בי.

בוא לא ניכנס פה למה שקורה בחברון מבחינת המתיישבים, זה מצב מאוד מורכב. אני מאוד נגד מה שהולך שם.
אגב, הקו היה באמת קו? כלומר היו מעצרים, שמירות, סיורים בקסבה, או שזה היה עבודה אחרת? אגב, התדמית של משטרה צבאית מאוד ירודה. וזה לא רק בגלל שיש את השוטרים שהתפקיד של האכיפה של החוקים הצבאיים על חילים נותנת להם תדמית כזאת. אלא גם של המחסומים וכו'. ולא מעט בגלל העובדה של מה שהולך שם מבחינת בנים-בנות.

אגב, ביטיס, ההכנסה של בנות למערך ה"לוחם" אכן התבצעה בגלל חוסר בסד"כ? או באמת מסיבות פוליטיות? מה קרה בשנים האחרונות שהצורך בסד"כ כל כך עלה? אני אברר בנושא הזה פרטים יותר ברורים.

בגדול, תתייחסו לתגובה הזאת, הבחור כתב מנסיון ופשוט כתב מעולה את מה שרציתי להגיד(לא רק מבחינה דתית):
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%FA#post1466321

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 18-05-2007 בשעה 01:22.
ישן 18-05-2007, 10:51

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב ""קו" הוא לא רק והרבה יותר..."

דיי עם הבחירה הסלקטיבית למה להגיב, הסתכלת בלינק?

מה לגבי הלינה? איפה הם ישנו בחברון? תפרטו, עצם כך שהם לא שירתו כגדוד שסתם "תופס" קו זה משנה את המציאות. יש לי חבר שמשרת כמפקד במ"צ לפי הסיפורים שלו על מה שהולך שם. הרמה לא מתקרבת בכלל לרמה של גדוד לוחם. לא מבחינה אנושית ולא מבצעית. וכן, לדעתו הרבה מהעניין הוא הערבוב הזה. ומדובר בבנאדם שמבחינה דתית העסק לא מפריע לו בכלל.

שיוצאים בזוג(חייל וחיילת) לשמירה, זה שונה מאשר יוצאים זוג בנים. אפשר להתמם, אפשר להחשיב אותי כסוטה שלא מכיר את המציאות. אבל כן, ואולי תחלוק עלי. שמירה, שיוצאים חייל וחיילת שונה משמירה שיוצאים אליה שני חיילים.

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 18-05-2007 בשעה 11:06.
ישן 18-05-2007, 10:57

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "דיי עם הבחירה הסלקטיבית למה..."

הסתכלתי בלינק. גם נזכרתי ששכחתי לענות על הטענה המרכזית והוספתי את התשובה בעריכה.

אין בנות בחי"ר, אין בנות בשריון. נעשו כל מיני ניסויים בנושא, והתברר כי במקרים האלה הטרחה בשילוב גדולה מהתועלת. בנוגע להתרשמות אישית מיכולתן של כל מיני בנות לעשות כל מיני דברים בצבא, זו בסופו של דבר התרשמות אישית. יש לי רושם רע מנקודת מבט אישית משילובם של ג'ינג'ים ביחידות שדה - כל הג'ינג'ים שראיתי בשירות היו חבורה של בכיינים שכל הזמן הוציאו גימלים כי הם נשרפו בשמש. האם לפי ההתרשמות האישית שלי צריך להפסיק לגייס ג'ינג'ים.

ודי עם הראייה הסלקטיבית של מהם תפקידי לחימה ומה לא. יש הגדרה רשמית של זה מבחינת הצבא, ומסתבר שבחלק מתפקידי הלחימה האלה משולבות נשים בהצלחה לא רעה. לא בגלל איזו שדולה פוליטית (אדרבא, תמצאו לי הוכחות לכך שבכל הקשור לגיוס נשים יש לובי פוליטי מאורגן וחזק כמו זה שדואג לקומבינות של הביינישים או העמותה שמתערבת במינויי המגד"ים של הנח"ל ה"חרדי" שאפילו אין שם מספיק חרדים כדי להצדיק את שמו...) אלא בגלל שיקולי הצבא ובמסגרת תהליך מתגלגל בערך משנות התשעים.

איפה שהצבא ראה לנכון שלא לשלב נשים, לא שולבו נשים - ע"ע יערה שטולברג שנורא רצתה להיות לוחמת במחבט וגם עשתה על זה קצת רעש משפטי - ויוק.
ישן 18-05-2007, 11:14

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "הסתכלתי בלינק. גם נזכרתי..."

ערכתי את התגובה, תגיב עליה שוב.

ההשוואות האלה מגוחכות. אתה לא יכול להשוות שילוב ג'ינג'י במערכת לבין שילוב בחורה במערכת. זה לא בחירה אישית, כי זה שיכניסו בחור ג'ינג'י/אשכנזי/אתיופי/תמני למחלקה לא תשנה אותה ברמה משמעותית. שיכניסו בחורה או בחורות למחלקה היא תשתנה לאין שיעור. הלא כן?

דנו בעבר על הביינישים, ואם זכרוני אינו מטעה אותי גם השארת את כולנו בלי תשובה בסופו של דבר. שאלתי היא, למה הכניסו את התהליך הזה? משיקולי סד"כ או משיקולים פוליטיים? בנוגע לנח"ל החרדי אני לא יודע על מה אתה מדבר. בנסיון מויכוחים קודמים הבאת גם הרבה "נתונים" בלי מקור אמין. ששירתו אותך נאמנה "במקרה".

אני לא מבין למה אתה כ"כ מפחד מ"הסלקטיביות בתפקידי לחימה", זה טבעי, הם לא עברו אותה הכשרה. הם לא עושים את אותה עבודה. ואצלם הכל נראה אחרת.
ישן 18-05-2007, 11:53

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "ערכתי את התגובה, תגיב עליה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Aharron
ערכתי את התגובה, תגיב עליה שוב.

ההשוואות האלה מגוחכות. אתה לא יכול להשוות שילוב ג'ינג'י במערכת לבין שילוב בחורה במערכת. זה לא בחירה אישית, כי זה שיכניסו בחור ג'ינג'י/אשכנזי/אתיופי/תמני למחלקה לא תשנה אותה ברמה משמעותית. שיכניסו בחורה או בחורות למחלקה היא תשתנה לאין שיעור. הלא כן?
.

אבל ההשוואה היא בנוגע למידת התקפות של "רושם אישי". לא בנוגע לשילוב. בנוגע לשילוב, כאן ההשוואה היא אולי לעירבובים אחרים שבעבר נטען שלא יעלו על הדעת, כמו בין לבנים לשחורים. בסופו של דבר, נשים שולבו במערכים שונים בצבא, כולל מערכי לחימה.

ציטוט:
דנו בעבר על הביינישים, ואם זכרוני אינו מטעה אותי גם השארת את כולנו בלי תשובה בסופו של דבר. שאלתי היא, למה הכניסו את התהליך הזה? משיקולי סד"כ או משיקולים פוליטיים? בנוגע לנח"ל החרדי אני לא יודע על מה אתה מדבר. בנסיון מויכוחים קודמים הבאת גם הרבה "נתונים" בלי מקור אמין. ששירתו אותך נאמנה "במקרה".
.

איזה תהליך? ההסדר או גיוס הנשים למערך הלוחם? ההסדר הוא עסקה פוליטית ברורה. גיוס הנשים למערך הלוחם בימינו מתחיל עם בג"צ אליס מילר בו צה"ל נדרש לדבר פשוט מאוד - להסביר למה אי אפשר לשלב נשים בקורס טיס (וכשצה"ל רצה, הוא מצא הסברים מנומקים לשילובים במסגרות אחרות, ע"ע הניסוי עם בנות בשריון והסיפור עם יערה שטולברג בנ"מ) או לשלב אותן. צה"ל לא מצא סיבה מיוחדת, קורס הטיס נפתח לבנות, ואח"כ גם נפתחו מערכים נוספים כאשר ראו כי טוב. במערך השיטור (מג"ב ובמידת מה גם המשטרה הצבאית) נשים שולבו בתפקידים שמוגדרים כתפקידי לחימה עוד קודם לכן.

בנוגע לנח"ל החרדי, אני מתבסס על מאמרו של נציב קבילות החיילים לשעבר שהתפרסם בגליון הלפני-אחרון של מערכות (אותו גליון בו אחד סרן רומן גופמן מסביר למה מרכבה 3 מספיקה ולא צריך את 4, ובגליון הבא עופר דרורי שכותב לפעמים בצו"ב מכסח את הטיעונים שלו). אני יכול לנסות לסרוק אותו בשבוע הבא, אבל בפעמים האחרונות שניסיתי להעלות טקסטים סרוקים לאתר שינוי הגודל של הקובץ הפך את האותיות למיקרוסקופיות למדי.

המאמר, אגב, די אוהד לנסיון של הקמת הנח"ל החרדי אבל בין היתר, הוזכרו שם הטענות הבאות:

א) עמותה חיצונית בשם "נצח יהודה" שמטפלת בנושאים שונים הקשורים לחרדים המתגייסים לגדוד גם מתערבת באמצעות אישור רבנים למינויי המגדי"ם.

ב) כדי לעודד גיוס חרדים לגדוד, התאפשר גם לחיילים ללא פרופיל חי"ר לשרת כלוחמים.

ג) אין מספיק חרדים כדי לאייש את כל התפקידים בגדוד - הרבה מהלוחמים הם כל מיני "מתחזקים" מהמגזר הסרוג (לגיטימי, אבל לא זו הייתה הכוונה המקורית) ופלוגת המפקדה מאויישת רובה ככולה ע"י חיילים מרקע מסורתי ואפילו חילוני וכלפיהם מופעלת כפייה דתית חרדית כמו האיסור להחזיק בטלוויזיות, אילוץ להשתתף בפעילויות תורניות בזמן נופשים יחידתיים ואיסור עישון בשבת.

ציטוט:
אני לא מבין למה אתה כ"כ מפחד מ"הסלקטיביות בתפקידי לחימה", זה טבעי, הם לא עברו אותה הכשרה. הם לא עושים את אותה עבודה. ואצלם הכל נראה אחרת.

יש תפקידי לחימה שונים, אבל כאמור, לא מדובר רק בחי"ר ושריון. לכן אין טעם להקים דחליל בצורת גיוס בנות לחי"ר ושריון ולהתנפל עליו. יש גם תפקידים נוספים שמוגדרים כתפקידי לחימה, ונשים משולבות בהם. בסדיר, במילואים וגם במלחמה האחרונה. כל דברי הבלע והנגד על שילוב נשים מגיעים בעיקר מהמגזר הדתי, שמדקלם תמיד את אותם הטקסטים ותמיד מסווה נימוקים הלכתיים לא-רלוונטיים בטיעונים מבצעיים לכאורה.

אגב - בנים ובנות עולים לעמדות שמירה ביחד גם בחברות אבטחה אזרחיות. בנים ובנות עומדים במחסומים ובעמדות שמירה גם בצה"ל. אין כאן שום בעיה שאיננה חשש הייחוד ההלכתי. לכל היותר יהיו להם עוד נושאי שיחה ואולי גם עוד דרך לשבור שמירה עליה יענשו אם ייתפסו. גבר ואישה ששוהים יחד באותו המשרד יכולים למצוא יותר זמן ותנאים נוחים לבצע כל מיני תעלולי-זימה אם ירצו מאשר גבר ואשה שניצבים בעמדת שמירה פרוצה לרוח. נכון, הם עשויים להתחיל לריב - כך גם בנים ששומרים ביחד. הם יכולים גם להתחיל להתעסק ולשבור שמירה, בדיוק כמו שבנים יכולים לנצל את השמירה המשותפת לצפייה בסרטי זימה בטלפון הסלולארי. אם חופשתם יקרה להם, אלו ואלו ימנעו מכך.
ישן 18-05-2007, 12:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "אם כך, אולי יש בזה צדק. זה..."

הקו היה אחד הקווים הקשים והמסובכים שניתן לעשות בשטחים (סיורים רגליים, ליווים ומחסומים), וכך גם מה שעושה גדוד המעברים כיום במחסומים הגדולים בגדה.

לא יודע מה בא ראשון, אבל בבירור היום הסד"כ הסדיר גדול בצורה משמעותית, תודות לגיוס נשים בין השאר.

והנה עוד חישוב. גיוס פלוגה של בנות חוסך בשנה גיוס 17 פלוגות מילואים - בערך חטיבת מילואים בשנה נהנית מגיוס של פלוגה אחת של בנות - קיצור תע"מ המילואים מ 42 יום ל26 יום הוא בחלקו תולדה של תהליך זה (למרות התגברות הדרישות המבצעיות)

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 18-05-2007 בשעה 13:01.
ישן 18-05-2007, 13:37
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "אם כך, אולי יש בזה צדק. זה..."

כמו שאמרתי, הקו היה שוחק בהרבה מקווים רגילים אחרים - הרבה יותר קל להיות בפלוגה שעושה כל היום פעילויות, מעצרים וסיורים. הקושי הוא בלהחזיק בפלוגה שעושה את המשימות "הפשוטות" - חסמים, עמדות וכו. וזה היה התפקיד של סחלב ודווקא בגלל זה ציינתי שהעבודה שלהם מאוד שוחקת.

רק מי שהיה שם מבין את הבילבול של החיילים שמסובבים ממוגנים כל היום ועוברים ליד ילדה שלובשת כולה לבן לכבוד השבת, גם העובדה שחלק גדול מהמשימות שלהם היו להיות הגננת באזור בגלל שהמשטרה לא יכולה לפעול שם הוסיפה לשחיקה. סחלב איבדו חייל וחיילת שהיו בעמדה ונרצחו על ידי מחבל. מאז המ"פ שלהם עשה שינויים רבים והוא הרים את הרמה שלהם בכמה דרגות.

בקשר לטענה של ברגע שיש בנות אז נוצרת אווירה "שכונתית": גדוד מנתץ של תותחנים, שהוא גדוד מעורב, הוא הגדוד עם המשמעת הכי נוקשה בתותחנים, אווירת שכונה זה הדבר האחרון שאפשר להגיד עליהם. אני ראיתי לא מעט לוחמות מג"ב שבמשימות משותפות שעשיתי איתם הן היו הכי מקצועיות והיא עניניות.

אז יש את קרק"ל שבאמת אי אפשר להגיד שהם הצלחה אדירה, אבל זה לא נובע מהעובדה שיש שם בנות, זה סתם תירוץ - פיקוד לקוי ונורמות פסולות הן אלו שגרמו לכל הסיפורים שצצו.

אין לי בעיה אם מישהו שאומר שבנות לא מתאימות לקרבי, אבל צריך להביא טיעונים הגיוניים ומוכחים ולא טיעונים של "תסכים איתי ש..." שמסתמכים על "מחקרים" סוציולוגים שלא מחוברים למציאות.

לפי דעתי בנות בקרבי זה הכרח וזה סך הכל עובד בסדר. הייתי משנה כמה דברים בסף הקבלה, לפחות בשנים הראשונות כדי לשפר את ההתייחסות שהן מקבלות (אין מה לעשות - בת שנכשלת יתייחסו לזה הרבה יותר מבן שנכשל - זה לא הוגן אך זה המצב).

ישן 18-05-2007, 14:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "כמו שאמרתי, הקו היה שוחק..."

הבעיה של קרק"ל היא בגזרה ולא בשילוב - גם היחידות הסדירות הקבועות שנבנו רק על בנים בגזרות האלה היו מאוד בעייתיות. משעמם יותר מדי.

ישן 15-05-2007, 15:39
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
דתיים הם אחלה אנשים, אחלה לוחמים והם נותנים את עצמם עד הסוף
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי livne3 שמתחילה ב "בבקשה ממכם, אל תגררו את..."

דתיים מהווים אחוז גדול מאוד מהלוחמים ביחידות המיוחדות. הם אמיצים, הם רצינים, עושים את העבודה כראוי ומתפקדים ככל חייל אחר.

אני לא רואה סיבה לפתוח דיון על דתיים ואני מניח שהמטרה שלך היא לפגוע בשמם ולא להגיד שהם בעצם גיבורים.

אגב, אני לא דתי, אני חילוני ברמה הקריטית ביותר (משמע, לא כשר, לא שבת ולא כלום, אז דעתי אובייקטיבית לחלוטין).

הדיון הזה חסר משמעות.

עריכה - בנוגע לבנות זה לא דורש ממש דיון. במידה והם דתיים או חרידים אסור להם להיות ביחידה מעורבת. זה החוק הדתי... יותר פשוט לשאול את הרב השכונתי מאשר לפתוח דיון בנושא.

ישן 15-05-2007, 16:12
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי livne3 שמתחילה ב "אז אתה מניח לא נכון. אין לי..."

לא הבנתי..מה את רוצה לדעת על דתיים?
מה את רוצה לשמוע פה?
שהם משתלטים על הצבא? יש כשאלה שיגידו שכן, ויש כאלה שיגידו שלא.
יש כאלה שיגידו שהם מנסים לעשות הפיכה בצה"ל וכל זאת כדי לקיים מצוותם של הרבנים שלהם, ויש כאלה שיגידו שהכל שטויות וראשי הצבא מפחדים מהציבור החזק וערכי הזה ובגלל זה הם מגבילים את המכינות, את כניסת הדתיים ליחידות מסויימות ועוד אלף ואחד דברים.
ב"ה כל אחד נתברך בשכל משלו כדי שהוא יוכל לחשוב ולנתח בעצמו וכרצונו את הדברים, אבל מראש אני אומר לך, האשכול הזה לא ילך לשום מקום.

ישן 21-05-2007, 08:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי GM שמתחילה ב "לך תביט מהצד על מחלקת..."

אני שירתי לצד בינישים ופיקדתי עליהם. יש להם את היתרונות שלהם אבל גם חסרונות ברורים.

ישן 21-05-2007, 14:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי GM שמתחילה ב "אני שונא לטפוח לעצמי על..."

משני המחזורים ששירתי איתם (צמוד) עולה תמונה חוזרת ונשנית של עקיפת סמכות, תחמנות וסוג של ועד עובדים כנגד כל מפקד שחשבו שהוא פונה כנגדם. בתכל'ס - הביצועים של מחלקות הבינישים לא היו יוצאות מן הכלל ביחס למחלקות האחרות.

הבעיה מחריפה, אגב, במילואים. הפלוגה שלי קלטה כמות גדולה מאוד של יוצאי מחלקות ביניש, וכתוצאה מכך הפלוגה כיום מחולקת ל-2 קבוצות: בינישים וכאלה שהם לא בינישים, למרות מאמצים רבים לחבר בין הקבוצות.
בסך הכל מדובר בבני אדם ותו' לא - הם לא טובים יותר ולא טובים פחות ממחלקת החי"ר הממוצעת. יש בהם אנשים רעים, נצלנים ותחמנים ויש בהם נשמות טובות - כל הטפיחות על השכם כפי שנראות כאן הן שיווק עצמי ותו' לא.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 21-05-2007 בשעה 14:29.
ישן 15-05-2007, 16:10
  livne3 livne3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי livne3 שמתחילה ב "חרדים, דתיים, לוחמות, צה"ל - ומה שביניהם"

חחח אוף, אני מתקשה לבטא את עצמי, ואתם מתקשים להבין מן הסתם בגללי P:
לא יכולה לשאול את בני המשפחה שלי, אני לא בקשר איתם כל יום, ולכן אני פונה אליכם בפורום.

הבקשה שלי היא מאוד כללית, לאו דווקא לדברים שקשורים לקרבי ובנות.
סתם לדעת, אם יש לכם סיפורים/כתבות על ההשפעה שיש לדתיים על צה"ל, אם הם מסוגלים להשפיע על החלטות מסוימות שקשורות בצבא, או לא יודעת מה. כל דבר.
מקרים שקרו, לא יודעת, חחחח כל דבר.
אני יודעת למשל ששני מנהלים שירתו בתותחנים (עידו וניראה לי שביטיס, נכון?), האם נתקלתם בחיילים דתיים
שעשו בעיות בשירות, בגלל שילוב של בנות?
לא יודעת, מחפשת לקרוא דברים שקשורים לדתיים. זהו (:
ישן 15-05-2007, 17:00
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי livne3 שמתחילה ב "חחח אוף, אני מתקשה לבטא את..."

אני אתמקד רק בדתיים ובנות כי נושא הדתיים בכלליות הוא נושא רחב מאוד שניתן לדון בו המון.

הצבא מאוד רגיש לעיניינים דתיים ומשתדל ככל האפשר לתת לדתיים לשרת בצבא ולהמשיך באמונתם בלי שיווצרו התנגדויות בין השתיים

כמובן שגם אצל הדתיים יש מיספר קבוצות - אין הבדל בין חייל דתי לחייל חילוני בכל מה שקשור לשילוב בנות, גם לרוב החיילים הדתיים אין בעיה אמיתית לשרת עם בת בפלוגה או שתהיה מדריכה בת.
עם חרדים זה מעט שונה - חרדי לא יהיה באותה פלוגה עם חיילת. ודוגמה הכי טובה שיש לי לזה זה קורס מפקדים בשיבטה לסוללת בייניש"ים (בני ישיבות) שהיו אמורות להיות 5 בנות בסוללה שבאו במקור מסוללה אחרת. כמה ימים לפני תחילת הקורס אחד החיילים פנה למפקדים להעיר על כך ועוד באותו יום הגיעו להחלטה שהבנות יעשו את הקורס בסוללה אחרת.
לעומת זאת אם יש חייל חרדי אחד או בודדים אז יותר קשה לשמור על זה, ולפעמים כן יוצא להם להיות עם בנות אבל גם זה בדרך כלל לא יוצר בעיות מיוחדות.

ורק פיסקה אחת על בנות בקרבי בכללי כי כבר דנו בזה מספיק פעמים - אין שום בעיה עם לוחמות בצבא- כל הטענות על "כושר מוגבל" הם שטויות מהסיבה המאוד פשוטה שהצבא מכניס אותן רק לתפקידים שהכושר שלהן כן מאפשר (לא חי"ר, לדוגמא) ולמרות שבכל מקום שמגיעות אליו בנות תמיד יש הרמת גבה בהתחלה אבל אחרי כמה זמן מתרגלים והן הופכות לחלק בלתי נפרד מהסוללה - בגדוד שלי בסדיר במלחמה היו כמה מפקדות ששירתו בתפקידים מאוד חשובים והן עשו עבודה מעולה. (ואת זה שמעתי מהמסו"לים שלהן)

ישן 17-05-2007, 14:22

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "למה הדיכוטומיה הזו? למה לצאת..."

אמרתי לך בדיון הקודם שלנו על הנושא(אגב, השארת את כולנו בלי תשובה לתגובה שלי- לא יודע למה(?)) תכבד אותי בתגובות שלך.

מה שעשיתי פה הוא דיי דמגוגי, זה אתה צודק. אבל שוב, מה הבעיה? יכול להיות שזה לא נעים להם. זה עדיף מאשר הערה כמו שהמדריכה פה אמרה, של שיעורים פרטיים למיניהם באוהל.
אז כן, עברתי אימון(במסגרת אזרחית) בבאפ לכיש, והייתה לידינו מדריכת ירי. אולי נפלתי על פרחה לא נורמאלית, ואולי פשוט החבר'ה שם שיתפו איתה פעולה(או הפוך) אבל התמליל של השיחה שם, חוץ מכמה הערות מקצועיות(וגם אלה היו מתובלות במטאפורות מדהימות) היו בשורה התחתונה- מיניות. אותי זה הגעיל, למה? כי התיחסות כזאת אל בחורה הוא לדעתי בזיון. אתה לוקח את זה כאילו דתי שהוא רואה בחורה(ונתעלם ממסכת הדימויים שנתת פה) ההתיחסות המיידית שלו מינית. אני אומר הפוך, ההסתכלות היא אחרת, הרבה יותר טהורה, אמיתית אולי. אני לא יודע למה הביינישים החליפו אותה. אבל אני לא רואה בזה דבר כ"כ רע.

שוב, החברה היום בציבור הדתי מעורבת. אני לא אומר טוב או רע, זה תפיסת חיים, ואתה לא באמת רוצה להבין אותה. אבל בתחלס, ביישוב שאני גדלתי(למעט כמה יישובים בודדים בציבור הדתי) החברה היא מעורבת. בצבא זה אחרת, ההסתכלות היא אחרת.

דוג'? יש לי חבר שבבסיס עשו עליו התערבות מי תצליח להשכיב אותו ראשונה. אצלנו זה לא היה קורה. לקחתי מקרה קיצוני. אבל השיחרור הזה, ובמיוחד האווירה שנוצרת לא תמיד מתאימה. ולדעתי היא פוגעת גם המון. פוגעת ברצינות של החבר'ה, במה שמעסיק אותם וכו'. אני מסתובב עם חבר'ה חילונים לפעמים, ואנחנו רואים בחורה, ומי הראשון שייקפוץ ויגיד מה היא שווה? אני? זה בד"כ בא מהכיוון השונה ממה שאני גדלתי. איך חז"ל אמרו? "משביעו רעב, ומרעיבו שבע".

לפי הצגת הדברים עפ"י מה שאמרת, אני הייתי אמור להיות הדומיננטי בעניין. ולא עפ"י המוסכמה החברתית שלי. הם מעלים דברים לפעמים שבכלל לא עלו לי למוח בחיים. אבל הרי הם המחסופסים בעניין, לא? זה בכלל לא אמור לרגש אותם. אז כנראה שהם לוקחים את זה הלאה, למקום שכן ירגש אותם. וזה מאוד שונה מאיך שאני תופס את הדברים.

מקווה שעניתי גם לשי.

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 17-05-2007 בשעה 14:27.
ישן 18-05-2007, 11:14

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "אמרתי לך בדיון הקודם שלנו על..."

ציטוט:
אמרתי לך בדיון הקודם שלנו על הנושא(אגב, השארת את כולנו בלי תשובה לתגובה שלי- לא יודע למה(?)) תכבד אותי בתגובות שלך.

מה שעשיתי פה הוא דיי דמגוגי, זה אתה צודק. אבל שוב, מה הבעיה? יכול להיות שזה לא נעים להם. זה עדיף מאשר הערה כמו שהמדריכה פה אמרה, של שיעורים פרטיים למיניהם באוהל.
אז כן, עברתי אימון(במסגרת אזרחית) בבאפ לכיש, והייתה לידינו מדריכת ירי. אולי נפלתי על פרחה לא נורמאלית, ואולי פשוט החבר'ה שם שיתפו איתה פעולה(או הפוך) אבל התמליל של השיחה שם, חוץ מכמה הערות מקצועיות(וגם אלה היו מתובלות במטאפורות מדהימות) היו בשורה התחתונה- מיניות. אותי זה הגעיל, למה? כי התיחסות כזאת אל בחורה הוא לדעתי בזיון. אתה לוקח את זה כאילו דתי שהוא רואה בחורה(ונתעלם ממסכת הדימויים שנתת פה) ההתיחסות המיידית שלו מינית. אני אומר הפוך, ההסתכלות היא אחרת, הרבה יותר טהורה, אמיתית אולי. אני לא יודע למה הביינישים החליפו אותה. אבל אני לא רואה בזה דבר כ"כ רע.

שוב, החברה היום בציבור הדתי מעורבת. אני לא אומר טוב או רע, זה תפיסת חיים, ואתה לא באמת רוצה להבין אותה. אבל בתחלס, ביישוב שאני גדלתי(למעט כמה יישובים בודדים בציבור הדתי) החברה היא מעורבת. בצבא זה אחרת, ההסתכלות היא אחרת.

דוג'? יש לי חבר שבבסיס עשו עליו התערבות מי תצליח להשכיב אותו ראשונה. אצלנו זה לא היה קורה. לקחתי מקרה קיצוני. אבל השיחרור הזה, ובמיוחד האווירה שנוצרת לא תמיד מתאימה. ולדעתי היא פוגעת גם המון. פוגעת ברצינות של החבר'ה, במה שמעסיק אותם וכו'. אני מסתובב עם חבר'ה חילונים לפעמים, ואנחנו רואים בחורה, ומי הראשון שייקפוץ ויגיד מה היא שווה? אני? זה בד"כ בא מהכיוון השונה ממה שאני גדלתי. איך חז"ל אמרו? "משביעו רעב, ומרעיבו שבע".

לפי הצגת הדברים עפ"י מה שאמרת, אני הייתי אמור להיות הדומיננטי בעניין. ולא עפ"י המוסכמה החברתית שלי. הם מעלים דברים לפעמים שבכלל לא עלו לי למוח בחיים. אבל הרי הם המחסופסים בעניין, לא? זה בכלל לא אמור לרגש אותם. אז כנראה שהם לוקחים את זה הלאה, למקום שכן ירגש אותם. וזה מאוד שונה מאיך שאני תופס את הדברים.

מקווה שעניתי גם לשי.

מעניין - חבר שלך סיפר לך שהבנות עשו התערבות מי תשכיב אותו ראשונה? הוא סיפר במקרה גם ששלוש דוגמניות-על באו אליו הבייתה וביקשו להשתמש בטלפון? עבדתי פעם עם בחור שהיה מספר כל הזמן סיפורים כאלה, וקראנו לו "שאול המספר".

ונניח שזה נכון, והוא שכב עם מישהי או כמה מהן בבסיס. מה רע בזה?

אם החברה הדתית מעורבת כפי שהייתה בעבר, מדוע כללי הצניעות האובססיביים והמתחסדים? מה גורם לאדם לא להיות מוכן להסתכל על מדריכה שמעבירה לו שיעור? אם הוא לא באמת לא יכול להסתכל (מעניין כמה מאותם ביינישים הלכו ללמוד אח"כ ועברו קורסים עם מתרגלות שהגופיות שלהן חושפות הרבה יותר מאשר חולצת המדים, האם גם שם הם עשו הצגות?) למה הוא עושה את כל מופע ההתחסדות הזה? כדי להרוויח נקודות זכות לעולם הבא?

בנוגע להערות הנבזיות כלפי מדריכות. לפעמים נתקלתי בתופעה הזו, ולפעמים לא. באותה מידה מעירים גם הערות מעצבנות למדריכים (אל תשאל מה מילואימניקים יכולים לעשות לקמ"ן שבא להעביר תדריך על הגזרה - גם בלי הטרדה מינית שיגעו אותו) וכשם שיש מדריכות פרחות יש גם כאלה שלא. מעניין הדבר שכל אותם אנשים שמעירים הערות גסות למדריכה ומציקים לקצין שמעביר את התדריך לא היו מעיזים לדבר ככה למרצה או מתרגלת באזרחות.

חוץ מזה, יש הטרדה ויש חיזור לגיטימי. על הטרדות חוטפים סטירות לפעמים ועל חיזור לגיטימי מקבלים לפעמים מספרי טלפון. פעם אחת, לפני שנים רבות כשהייתי עוד בסדיר, שאלתי מדריכה אחת אם אני יכול לבוא לכיתה מאוחר יותר כדי לקבל עוד הסברים על המא"ג והיא אמרה שכן. באתי כולי מגונדר (ליתר דיוק - סתם שמתי דאודורנט והחלפתי לחולצת ב' מלוכלכת פחות) ובסופו של דבר עברתי שיעור על איך לפרק כל מיני דברים במא"ג וזהו.
ישן 18-05-2007, 11:30

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=Aharron]אמרתי לך בדיון..."

הסיפור הזה מגובה, והוא לא בנאדם כזה. זה הפואנטה, ואתה לא מתייחס אליה. דיברתי על היחס לנשים מבחינה הלכתית, שאמרתי שאצלנו זה לא היה קורה לא דיברתי על המשמעות הצבאית של העניין(עליה דיברתי בתגובות קודמות מספיק) דיברתי על היחס לבנאדם. התייחסות מינית לבחורה/בחור לדעתי מעוותת, וניסיתי להסביר לה איך אני תופס את הדברים. אתה משתמש בדמגוגיה יותר מדי בתגובות שלך, זה עלול להתפוצץ.

אתה רק מוכיח כמה מה שאני אומר נכון! תסתכל על התגובה שלך, בפירוש אתה מראה כמה המצב באזרחות שונה. וזה הפואנטה. הצבא != לאזרחות, דברים מתנהלים שם אחרת.

מה גורם לבנאדם? תאמין לי שאין לו אינטרס חוץ מהגבולות האידאלוגים שהוא מעמיד לעצמו. כי מה באמת מפריע לבחור שיושבת מולו בחורה ושבצבא אין לו כאלה בשונה מהאזרחות "בהישג יד", אז מה שונה? איזה אינטרס יש לו שהמ"מ יעביר לו את ההדרכה? לפגוע בבחורה?
האנטי שלך עף למרחקים, ונוסיף ונשאל, אם הוא באמת יושב ולומד ממתרגלת באזרחי עם גופיה ומחשוף, אז מה הפריע לו בצבא? מעמד חברתי? ממש לא, "דוסיות יתר" היא לא דבר שמביא בד"כ את הבנאדם לקדמת החברה, ואפילו שאתה לא מכיר אותה, אני אומר לך שזה ככה.

"להרוויח זכות בעולם הבא"- טיעון שפל ומראה על חוסר הבנה(כמה מפליא, בערך חצי מהתגובות שלך על נושאים דתיים הן כאלו). הדת היא דרך חיים, אידיאלוגית, מעשית. אם הסיטואציה מבחינה הלכתית בעייתית הוא ישתדל לעשות הכל להמנע ממנה. למה? כי הוא מאמין במשהו והוא יישתדל לעשות הכל בשביל לדבוק במה שהוא מאמין. ואני מעריך שאתה יכול לתת לעצמך הרבה דוגמאות של משהו שאתה מאמין בו, ויש סיטואציה שסותרת אותו, ודרך ההתמודדות שלך איתו.

אגב, אני מדבר כמו רב. לא כל החיים שלי האמנתי. וגם עכשיו אני לא ממש סגור על עצמי מבחינה דתית. פשוט הטיעונים שלך כ"כ לא לעניין(מבחינה דתית), שאפילו שאני רואה אותם אין לי שום בעיה להתמודד איתן.
ישן 18-05-2007, 12:02

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "הסיפור הזה מגובה, והוא לא..."

גם הסיפורים של שאול המספר היו מגובים - על ידי שאול.

אם באזרחות יש נורמות התנהגות, הן יכולות להיות גם בצבא. בעבר נעשו במסגרת הצבאית כל מיני דברים שאינם נהוגים יותר ואין שום סיבה להניח שיחס גרוע כלפי מדריכות (ושוב - גם מדריכים, ובדרך כלל זה לא מצד חיילים סדירים אלא אנשי מילואים שמרגישים שהם בקייטנה) הוא תופעת טבע מחוייבת המציאות.

בזמני, אגב, זכור לי היטב שדתיים עברו שיעורים אצל מדריכות ללא שום בעיה. בחור אדוק במיוחד ביקש להמנע מתרגילי ההנשמה על הבובה "אנני" במהלך שיעור עזרה ראשונה כי שדי הפלסטיק של הבובה גרמו לו לחוש שלא בנוח, ומבוקשו ניתן לו.

ובנוגע להתנהגות בין גברים לנשים במגזר החופשי - יש להבדיל בין הטרדה לחיזור לגיטימי. אנשים לא מחזרים כל הזמן ואחרי כל בן/בת, כשם שהם לא מטרידים כל הזמן. כשכן יש חיזורים, זה חלק לגיטימי ונורמלי מהחיים והבעיה היחידה היא הלכתית.
ישן 16-05-2007, 23:49

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני אתמקד רק בדתיים ובנות כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes

כמובן שגם אצל הדתיים יש מיספר קבוצות - אין הבדל בין חייל דתי לחייל חילוני בכל מה שקשור לשילוב בנות, גם לרוב החיילים הדתיים אין בעיה אמיתית לשרת עם בת בפלוגה או שתהיה מדריכה בת.
עם חרדים זה מעט שונה - חרדי לא יהיה באותה פלוגה עם חיילת. ודוגמה הכי טובה שיש לי לזה זה קורס מפקדים בשיבטה לסוללת בייניש"ים (בני ישיבות) שהיו אמורות להיות 5 בנות בסוללה שבאו במקור מסוללה אחרת. כמה ימים לפני תחילת הקורס אחד החיילים פנה למפקדים להעיר על כך ועוד באותו יום הגיעו להחלטה שהבנות יעשו את הקורס בסוללה אחרת.
לעומת זאת אם יש חייל חרדי אחד או בודדים אז יותר קשה לשמור על זה, ולפעמים כן יוצא להם להיות עם בנות אבל גם זה בדרך כלל לא יוצר בעיות מיוחדות.

אהבתי שהשכלת לעשות את ההבדלה. אבל, מבחינה הלכתית יבשה, אני מעריך, ואני מבין גם מסיטואציות בשטח שהתפקוד המעורב במקרים האלה אסור הלכתית. אז יכול להיות שיש חיילים דתיים שזה לא מפריע להם, אבל זה לא אומר מה עמדת ההלכה בעניין.
ישן 21-05-2007, 09:26

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "ומה הקשר ל"לא בשמים היא"? זה..."

מה הקשר? שיחסית לדבר שאמור להיות נצחי, ההלכה מגלה גמישות של נערת גומי בשעת הצורך - דברים שפעם היו אסורים הפכו למותרים, דברים שהיו מותרים הפכו לאסורים, וכן הלאה. ככה ש"אסור הלכתית" הוא תירוץ נוח אבל מסתבר שניתן לעקיפה.

פרט לכך, אם הייתי רוצה לתקוף לגופו של אדם ולא לדבריו, גם אני הייתי יכול לתהות מה מלשבי"ם שלא עשו צבא, לא עשו מילואים, לא היו בשדה הקרב, לא ישרתו לעולם ביחידה המערבת גברים ונשים וספק אם יתערבבו בחילוניים, שלא קראו שום מחקר רציני בנושא ורק מדקלמים את אותן סיסמאות שקריות שהומצאו לצרכי תעמולה פנים-תית.. מה הם בכלל יודעים על גיוס בנות לצה"ל, על יחידות מעורבות ועל תפקודן של יחידות כאלה בשדה הקרב, שהם מרשים לעצמם לקבוע בכזו נחרצות ש"זו עובדה ש..." ו"כולם יודעים ש...".
ישן 22-05-2007, 00:22

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מה הקשר? שיחסית לדבר שאמור..."

זה נחמד לזרוק הערות כלליות, ולקבוע בהינף יד שכל ההלכה זה בולשיט ואין צורך להתייחס אליה ברצינות. לפרטי פרטים זה לא תמיד הולך, כי מהצד הזה באמת ההלכה "מכוסה". ציפיתי למשהו אטרקטיבי יותר, אבל כנראה שרק מי שחווה מבפנים יכול להעלות את השאלות הקשות יותר..

לא אמרתי שרצית לתקפוף בצורה אישית, וניסיתי שגם לא לקבוע דברים. הערתי כמה פעמים שבתור מלש"ב אין לי את הידע הדרוש, וגם אין לי נסיון בתחום. מבחינת מה שאני שומע מבחוץ(מרוב החבר'ה שלנו שמשרתים בצבא) אני שומע כל מיני דברים על התחום ולאו דווקא מהפרסםפקטיבה הדתית בעניין. אולי אתה מצפה שאני אקפוץ להגן על המשתמש השני שהתווכח. אבל לא, אנחנו שני בני אדם שונים, הוא העלה כל מיני שאלות ואין לי אחריות עליהם. למרות שכן, אנחנו בד"כ עושים את הטעות ועושים הגנה מגזרית, כאילו מדובר בשני ילדים ניצים.

כתבתי למטה, התחלתי לחקור את העניין יותר ברצינות, אני מקווה שאגיע לנק' האמת ומשם אני אשחרר את מה שאספתי.

לגבי העניין של הביינישים, אתם צודקים לגמרי. יש טפיחה עצמית על השכם, וזה דבר רע. אבל שוב, התחום של הגיוס אצלנו נמצא במוקד התחום החברתי והערכי והוא מלווה בהרבה דברים רעים. הלוואי שהתחום ישתפר באמת מבלי לפגוע בדברים הטובים שבאים איתו.
ישן 17-05-2007, 11:57
  אלעד105 אלעד105 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.07
בינישים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי livne3 שמתחילה ב "חרדים, דתיים, לוחמות, צה"ל - ומה שביניהם"

הבינישים משרתים שנה וחצי כחלק מהסדר עם המדינה שאומר שהם לומדים שנה וחצי או שנתיים, מתגייסים לצבא לשנה וחצי ואז חוזרים לישיבה עד להשלמת חמש מתחילת הלימוד שלהם בישיבה.

לפי דעתי אפשר להאריך את השירות שלהם לשנתיים ואולי לחלק אותו- שנה וחצי חוזרים לישיבה ואחרי זה עוד חצי שנה. או יש אפשרות שאני מאוד רוצה שתקרה. שלאחר השנה וחצי בה הם משרתים בצבא הם יתפזרו בין בסיסי ,חטיבות, חילות ופיקודי צה''ל ויהפכו למשק''י דת או לרבנים צבאיים מה גם שזה יחסוך כוח אדם שהופכים אותו מקרבי למשק''י דת.

חלק מבינישים רוצים ללמוד ולהתחזק לקראת השירות ולומדים בישיבה שנתיים לאחר מכן מתגייסים עם החברים שלהם (מה שנכון כשיש מחלקות/פלוגות בינישים)במשך שנה וחצי ולאחריו חותמים ויתור ומשרתים עוד שנה וחצי כלומר משרתים שלוש שנים כמו כולם.
ישן 17-05-2007, 17:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי dokan_ll שמתחילה ב "למנהלי הפורום... אם עשיתם..."

אני מבין שלדעתך יש צורך לשים איסור על חשיבה חופשית? תוכלי לשתף אותנו מה מותר לומר ומה אסור?

ישן 17-05-2007, 17:50
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
דעתי

הצבא הקים צוות שיבדוק איפה בנות יכולות להשתלב ואיפה לא.
ואיפה שכן באילו תנאים.

למשל הוחלט שבנות לא ישרתו בשריון, כי לפעמים יש מצב שהצוות סגור תקופה ארוכה בתוך הטנק, ואז יכולים להגיע למצבים בהם העירבוב יהיה בעייתי.

כככל יש הרבה דתיים שיש להם בעיה לבצע משימות ביחד עם בנות, ואני מדבר אפילו על מילואימניקים ששם הבנות משמשות כנהגות סיור. היהדות (כידוע לך) שמה הרבה גדרות כדי למנוע מקרים שאותם היא רוצה למנוע.
זה מאד תלוי באדם עצמו, נתקלתי ברבנים שעלו בלי שום בעיה לסיורים כאלה ולעומתם אחרים שסרבו לעלות עם נהגת (ואני מכיר אותם זה לא היה תירוץ) כדי לא להיות במצבים לא רצויים להם.

לי אישית אין שום בעיה עם זה (להיפך ) ברמה העקרונית,( חוץ מזה שיש לי בעיה עם נשים נוהגות באופן כללי)
אני רק לא מבין את הבנות שרוצות את זה כל כך. זה מה שעושה להן טוב בחיים?

ישן 18-05-2007, 12:29
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
הרשי לי לומר

אז ככה הבעיה המרכזית היא אצל הגברים ולא הנשים אני אסביר

אנחנו (רובנו אין מה לעשות) מתקשים להחזיק את הזין בתוך התחתונים מה לעשות?

יחידה מעורבת של בנים ובנות אכן יוצרת מתח מיני מיותר ומסוכן תביני נאמר שהתגייסתי לקרקל ושם פגשתי בחורה זהב יפה מוכשרת חכמה התאהבתי ונאמר יצאנו למעצר והמעצר הסתבך התפתחה אש והצוות/פלוגה/מחלקה נלחמים על חייהם.

ונאמר שאני עומד מול מצב שבו אני צריך להחליט על מי לחפות על אוהבתי או על חייל/חיילת אחר/ת

הנה לך חייל/חיילת מת/מתה בגלל שאני התאהבתי. מתח מיני זה לא צחוק במיוחד כשחיי אדם תלויים על הפרק אין מה לעשות כשהזין עומד השכל בתחת השאלה היא אם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לסכן חיי אדם בגלל זה?

מחמת הספק אסור לנו לאפשר יחידות מעורבות גם אם לא ניתן להוכיח שחיילים/חיילות נפגעים כתוצאה ממתח מיני בוודאות כמו שאומרים כשיש ספק אז אין ספק.

ואני לא מדבר בכלל על מקרים שבהם מתנהל רומן בין קצין לחיילת או להפך.

אז נכון גזרת הפעילות של היחידות המעורבות לא ממש מסוכנת ומעט שאנו שומעים שיש הרוגים
אבל גם זו לא סיבה לסכן חיי אדם בשביל להיות "פוליטקלי קורקט" איפה חיל הנשים של פעם?
אין לי בעיה אם אשה לוחמת מי שרוצה מוזמנת ומבורכת אך לא מעורב אם גברים.

נערך לאחרונה ע"י edi89 בתאריך 18-05-2007 בשעה 12:31.
ישן 18-05-2007, 13:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "הרשי לי לומר"

צר לי, אבל אם לא תקפוץ בכל מקרה לעזור לחברים שלך, עדיף שתשאר בבית.

ישן 18-05-2007, 14:12
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
דיברתי
בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אז אתה מסכים איתי ש"טעויות"..."

על מצב טבעי שבו בחור נמשך/נדלק על בחורה או אפילו מתאהב בה ושאף חכם פה לא יגיד שזה לא ישפיע עליו להילחם אם חברה שלך ביחד זה כמעט כמו להילחם אם אמא שלך למי תדאג יותר לאמא או לשאר הצוות?

וביטיס לא אמרתי שאני לא אגן על חברי פשוט ציינתי שסדר העדיפיות של בחור מאוהב שונה והוא תמיד יבחר (בין אם במודע או לא) להגן על חברה שלו קודם כל אין מה לעשות.

מצב כזה הוא אכן קיצוני אבל שוב כמו שאמרתי כשיש ספק אז אין ספק.

ועוד מצב דומה יכול לקרות גם בין בנים נכון אבל סבירותו נמוכה בהרבה בכל קבוצה יכול מתח מיני בנים ובנות בנים ובנים ובנות ובנות

אבל במקרה של בנים ובנות ניתן למנוע זאת בקלות.

ובנוגע לזה שחבר יעדיף להציל את חבריו הטובים קודם כל גם נכון אבל אני (לא שאני גאון גדול) לא רואה פתרון לבעיה הזאת.

אבל כשיש בעיה שיש לה פתרון אז פותרים אותה כי כשזה מסכן חיי אדם זה לא צריך להיות.

נערך לאחרונה ע"י edi89 בתאריך 18-05-2007 בשעה 14:19.
ישן 18-05-2007, 14:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי edi89 שמתחילה ב "דיברתי"

אני מאוד משתדל לא לומר את זה, אבל אתה מדבר שטויות במיץ. אין לך מושג מהם היחסים ביחידה קרבית לוחמת ובמיוחד כזו שנמצאת תחת אש. אני מציע שלפני שתעטה את גלימת המומחה ש: תתגייס, תלחם ואז תדבר על מה שעושים או לא עושים בקרב. ועל זה נאמר - Put up or shut up.
אין לך מושג מה חושבים בקרב. אפילו לו קצה קצהו של מושגונצ'יק - ואתה כבר מדבר בידיעה ברורה על מה כן עושים או לא.

ישן 19-05-2007, 20:18
  tsouker tsouker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.06
לוחמת דתית גאה

טוב ככה נתחיל מזה שאני בת דתיה והחלטתי להתגייס לצה"ל ולא ללכת לשירות לאומי כמו שרוב בנות דתיות עושות. החלטתי גם להתגייס ללוחמה ולא ליחידה מעורבת{בנים בנות} אלא לפלוגה שהיא רק בנות. אני בעיקרון נגד יחידות שהם בנים בנות ביחד לא רק מטעמי דת אלא גם בגלל שזה באמת לא הולך! אבל.......... אני בעד פלוגה שתהיה מורכבת אך ורק מבנות!!! כי אין מה לעשות ויש בנות שהן סופר מורעלות והן ממש בכושר והן רוצות לתת למדינה בדרך קצת שונה. ובאמת השנה נפתח תפקיד קרבי שמיועד רק לבנות - לוחמת מודיעין שדה. ובעזרת ה' אני מתגייסת לשם ויהיה סבבה ושלא יבלבלו לי בשכל "לוחמות זה חרא, זה קשה, זה טעות... "
ישן 21-05-2007, 09:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "אגב, ביטיס, אם דיברנו על סד"כ למה לא ללכת על הפתרון הזה?"

אפשר לעשות גם את זה. אבל למה להגביל רק לזה? קיימות מספיק מסגרות לא מעורבות, ויש לא מעט יתרונות בעירוב (לא רק של בנים ובנות אלא גם של יחידות שונות אחת עם השניה). אני לא רואה שום צורך ליצור הפרדה חדה שכזו.

ישן 22-05-2007, 10:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "נתמקד שניה בעירוב, איזה..."

זה יצחיק אותך, אבל מבחינת משמעת ראיתי הרבה פחות בעיות ממה שראיתי במסגרות של בנים בלבד. המסגרת המעורבת ממתנת לרוב את הגברים - וזה לא רע בכלל. אי-הפרדה מאפשרת לצבא לבנות את היחידות בצורה חלקה יותר מבלי להכנס לחישובים של כמה בנות וכמה בנים צריך בדיוק לגייס בשביל לבנות את היחידות שיהיו שלמות - וזה טוב. מעבר לכך, יהיה קשה עד בלתי אפשרי לשמור על הפרדה מלאה - גם בנח"ל החרדי הם עדיין צריכים "לסבול" נוכחות של בנות ביחידות חיצוניות בגזרה - אין מה לעשות.

בעיות תמיד יש. יש גם בעיות (גדולות) בעירוב בין בני העליה הרוסית לבין צברים לבין אתיופים. אחרי 3-4 חודשים כולם חברים. מי שלא מסוגל לעמוד בכך נפלט בד"כ.

בנוגע לבנות הדתיות - אם הן ירצו, למה לא? זו תופעה שדי מתרחבת ולמיטב זכרוני יש אפילו מכינה לבנות לשירות בצבא.

ישן 21-05-2007, 21:40
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "אגב, ביטיס, אם דיברנו על סד"כ למה לא ללכת על הפתרון הזה?"

יש סיבה טובה לא לעשות את זה, והיא שזה פשוט לא טבעי ונכון להפריד בין גברים לנשים, שכן הנוכחות המשותפת שלהם היא סינרגית. לא יודע מה הייתי עושה בלי נשים בעבודה (האמת היא שזה בכלל לא אפשרי תיאורטית בעבודה הספציפית), ולא יודע מה היינו עושים בלי חיילות בצבא. אני משוכנע שהיינו עובדים פחות טוב, ואני מאמין שגם היינו הולכים מכות לא מעט.

יצא לי גם להדריך גילאים מקבילים בבית-ספר דתי לבנים בלבד ובבית-ספר חילוני- בנים ובנות גם יחד. אין ספק שהיה נעים יותר בבית-הספר החילוני. (ולא, זה לא כי אני שונא דתיים)

ישן 21-05-2007, 10:39
צלמית המשתמש של סימקין
  סימקין סימקין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
כל כך הרבה בבל"ת בכל כך הרבה מלל

1. ע"פ נתונים רשמיים שאספה מחלקת "השילוב הראוי" בצבא, שילוב הבנות ביחידות לוחמות הוא צרה צרורה שרוב המפקדים היו ששים להמנע ממנה (אלא שאבירי הנאורות הם בעלי כח השפעה רב מידי בארצנו, ויעידו על כך הרקטות שממשיכות ליפול באין מפריע על עיר ואם בישראל או המרגלים שמשוטטים בכנסת).
2. הגורמים לכשלון הם בעיקר:
2.א. אי יכולתן של הבנות להשתוות פיזית לבנים הלוחמים ושאר צרכים המיוחדים לנשים.
2.ב. הסחרור שגורמת אישה בחברה גברית צעירה מובהקת, ותמים (או מתמם) מי שמנפנף את העובדות. אמנם ישנה אסכולה עתיקה הגורסת כי שילוב האשה בצבא הוא דווקא חיובי, אולם רק בתור "תמריץ" ו"פאן" ללוחמים הגברים. אינני חושב שהלוחמות של היום מחשיבות את עצמן כ"תמריץ" או כגורם המשעשע ומשחרר את עמיתהן הבנים.
3. בני הישיבות משרתים במשך 5 שנים את המדינה. אמנם בעקרון הם משרתים בשירות פעיל כשנה וחצי (מלבד אלה שבוחרים בביחידות הדורשות שירות מלא, וגם כאלה יש לא מעט) אך במשך כל שאר הזמן הם בשל"ת. בשנים אלה אסור להם לעבוד ולהרוויח כסף והם מחוייבים ללמוד בישיבה ולמלא מכסת שעות שבועית גבוהה מאד (כ10 ביום אם אני זוכר נכון).
4. החיילים ה"ביינישים" הם מהחיילים הטובים ביותר שיש (ומי שלא יודע זאת פשוט לא מכיר את הצבא) מבחינת מוטיבציה ומשמעת אין שני להם שכן הם באים חדורי אמונה דתית בחובתם לשרת. כל ההטפות האנטישמיות שנשמעו כאן כנגד הישיבות פשוט מגוחכות, בישיבות ההסדר מחדירים בבחורים ציונות ברמה שאין כדוגמתה באף מקום בארץ (אולי בקיבוצים הישנים, אינני יודע). מי שמצוי בעובי הקורה יודע שכל היחידות, ללא יוצא מן הכלל, מנסות לקבל אליהם את הביינישים בהכירם את ערכם הגבוה, למרות קוצרו היחסי של שירותם.
העסקה בין המדינה לבין הבחורים האלה היא רנטבילית ללא צל של ספק למדינה.
5. ובכלל, כל אבירי הנאורות שגרמו את הצרה הזאת, הינם היפוקריטים במלוא מובן המשמעות של המילה. בנתוני הגיוס כיום היה עליהם לסכור את פיהם בבושה, אם לא להלל בפה מלא את מפעל ישיבות ההסדר. הכמויות העצומות של המשתמטים מקרב האצולה החילונית, ההמנעות של אחרים מהיחידות הקרביות (ואת דבריו של האלוף שטרן במלחמה האחרונה אין צורך להזכיר), המגזר השלם שנמצא תחת חסותם, ערביי ישראל, כלפיהם אף פעם אין תלונות. הכל עומד בניגוד מוחלט לחיילי ישיבות ההסדר המפארים את ארצם ומולדתם.
ישן 21-05-2007, 12:17

בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי סימקין שמתחילה ב "כל כך הרבה בבל"ת בכל כך הרבה מלל"

כל כך הרבה תעמולה פוליטית לא רלוונטית בהודעה אחת...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סימקין
1. ע"פ נתונים רשמיים שאספה מחלקת "השילוב הראוי" בצבא, שילוב הבנות ביחידות לוחמות הוא צרה צרורה שרוב המפקדים היו ששים להמנע ממנה (אלא שאבירי הנאורות הם בעלי כח השפעה רב מידי בארצנו, ויעידו על כך הרקטות שממשיכות ליפול באין מפריע על עיר ואם בישראל או המרגלים שמשוטטים בכנסת).

איפה הנתונים האלה? נכון, מסתובבת איזו מצגת שהכינה שדולה של קצינים דתיים, אבל חוץ מזה? ומי הם אותם "אבירי נאורות" קונספירטיביים שגם עומדים מאחורי גיוס נשים וגם גורמים לנפילת רקטות וגם למרגלים בכנסת. חוץ מתעמולה ימנית-דתית טיפוסית שמערבבת את עזמי בשארה עם גיוס בנות לצה"ל יש לך עוד משהו?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סימקין
2.ב. הסחרור שגורמת אישה בחברה גברית צעירה מובהקת, ותמים (או מתמם) מי שמנפנף את העובדות. אמנם ישנה אסכולה עתיקה הגורסת כי שילוב האשה בצבא הוא דווקא חיובי, אולם רק בתור "תמריץ" ו"פאן" ללוחמים הגברים. אינני חושב שהלוחמות של היום מחשיבות את עצמן כ"תמריץ" או כגורם המשעשע ומשחרר את עמיתהן הבנים.

שוב התקפה על הדחליל הדמיוני של "שילוב בנות ביחידות בהן אין התאמה פיזית" - ובכן, הצבא בדק את זה, הצבא התרשם שקשה לשלב בנות ביחידות חי"ר וחש"ן, כשהצבא רצה גם במערכים בהם משרתות בנות כמו מערך הנ"מ נמנע שילוב בנות בתפקידים שדרשו שהייה ממושכת בתוך תא לחימה צפוף (ע"ע יערה שטולברג ומערך המחבט שמאז הספיק לצאת משירות). במערכי לחימה בהם אין דרישות לעומסים פיזיים קיצוניים או שהייה ממושכת בתא לחימה צפוף, דווקא שולבו בנות, ביזמת הצבא.

נשים יכולות לגרום ל"סחרור בחברה גברית צעירה ומובהקת" גם במסגרות לא לוחמות וגם בנות בפלוגת המפקדה ובתפקידים תומכי לחימה מסוגלות לגרום, לכאורה, לאותו האפקט. אולי תגידו את האמת שאתם פשוט נגד גיוס בנות בכלל ועבודה במסגרות מעורבות? בינתיים, מסתבר שמסגרות מעורבות קיימות ומתפקדות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סימקין
3. בני הישיבות משרתים במשך 5 שנים את המדינה. אמנם בעקרון הם משרתים בשירות פעיל כשנה וחצי (מלבד אלה שבוחרים בביחידות הדורשות שירות מלא, וגם כאלה יש לא מעט) אך במשך כל שאר הזמן הם בשל"ת. בשנים אלה אסור להם לעבוד ולהרוויח כסף והם מחוייבים ללמוד בישיבה ולמלא מכסת שעות שבועית גבוהה מאד (כ10 ביום אם אני זוכר נכון).

נו, טוב, משרתים 5 שנים. אבל רק שנה וחצי מתוכן בצבא, תוך השתחררות באמצע מחזורים שמטילה עומס אדיר על "אחיהם" לנשק (נו, זה בסדר, הם חילוניים מטומטמים ורוסים מסריחים - שיטחנו). נכון, גם אסור להם לעבוד והם בכלל לא עובדים - חוץ מאלה שכן.

אם יש דתיים שמשרתים שלוש שנים, למה יש כאלה שמקמבנים לעצמם שנה וחצי?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סימקין
4. החיילים ה"ביינישים" הם מהחיילים הטובים ביותר שיש (ומי שלא יודע זאת פשוט לא מכיר את הצבא) מבחינת מוטיבציה ומשמעת אין שני להם שכן הם באים חדורי אמונה דתית בחובתם לשרת. כל ההטפות האנטישמיות שנשמעו כאן כנגד הישיבות פשוט מגוחכות, בישיבות ההסדר מחדירים בבחורים ציונות ברמה שאין כדוגמתה באף מקום בארץ (אולי בקיבוצים הישנים, אינני יודע). מי שמצוי בעובי הקורה יודע שכל היחידות, ללא יוצא מן הכלל, מנסות לקבל אליהם את הביינישים בהכירם את ערכם הגבוה, למרות קוצרו היחסי של שירותם.

את הטפיחות העצמיות על השכם שומעים עד לפה. כנ"ל את ההגיון העקום של "מי שמשרת פחות בעצם תורם בכך יותר" (אם ככה, למה שלא כולם ישרתו שנה וחצי אם זה יותר טוב?).

איך אנחנו "יודעים" שהביינישים הם החיילים "הכי טובים"? כי הם לא מפסיקים לומר את זה על עצמם, ולומר את זה אחד לשני. אבל אם שואלים גם לא ביינישים ששירתו עם ביינישים, מקבלים תמונה קצת יותר מורכבת - בצד ביינישים משקיעים ורציניים ישנם גם ביינישים בכיינים ונצנצנים, בצד מפקדים שמרוצים מהביינישים שלהם יש מפקדים שמקללים את הרגע בו הביינישים על דרישותיהם והקומבינות שלהם מגיעים לפלוגה המבצעית, ובצד ביינישים שטוחנים במרץ כי עוד מעט הם ישתחררו מהשירות המקוצר אז יש להם מוטיבציה לשים גז יש ביינישים שמתחמקים ממטלות ומשתדלים להקטין ראש עד השחרור המיוחל לשל"ת, ובצד ביינישים שהוחדרה בהם ציונות לרוב יש גם ביינישים שהוחדרה בהם גם שחצנות, שנאת זרים והערכה עצמית מופרזת.

באופן "מפתיע" יש בצבא רוב של חיילים לא-ביינישים, שעושים את אותם דברים שביינישים עושים, במשך שלוש שנים מלאות ולא שומעים מהם חצי מהרהב היהיר של בני ההסדר. למשל, רוסים מעיירות פיתוח מאכלסים פלוגות לוחמות ביחס גדול בהרבה מהאחוז שלהם בחברה, הם משרתים שלוש שנים וחלקם גם "זוכים" להשפלות לאחר מותם כאשר הם נקברים כלא-יהודים. ועדיין, לא שומעים רוסים משבחים את המגזר שלהם כאילו בלעדיו יפול הצבא ועל הרוסים כגואלי העם כשם שעושים הביינישים הגאוותנים ש200 מהם אף הגבירו להחציף וטענו בעצומה ילדותית כאילו חטיבות גולני והצנחנים (עם בין שלושה לארבעה מתחרים על מקום פנוי...) לא יסתדרו בלעדי חצי-השירות שלהם...

הטפות אנטישמיות? רק הכנסה לפרופורציות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סימקין

רנטבילית יותר מ"עסקאות" שבהן אנשים משרתים שירות מלא ולא מטלפנים כל הזמן לר"מ כדי שיתן למ"פ על הראש. נו, את זה הביינישים אומרים, אז זה חייב להיות נכון. או שלא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סימקין
5. ובכלל, כל אבירי הנאורות שגרמו את הצרה הזאת, הינם היפוקריטים במלוא מובן המשמעות של המילה. בנתוני הגיוס כיום היה עליהם לסכור את פיהם בבושה, אם לא להלל בפה מלא את מפעל ישיבות ההסדר. הכמויות העצומות של המשתמטים מקרב האצולה החילונית, ההמנעות של אחרים מהיחידות הקרביות (ואת דבריו של האלוף שטרן במלחמה האחרונה אין צורך להזכיר), המגזר השלם שנמצא תחת חסותם, ערביי ישראל, כלפיהם אף פעם אין תלונות. הכל עומד בניגוד מוחלט לחיילי ישיבות ההסדר המפארים את ארצם ומולדתם.

מי אלה "אבירי הנאורות" המסתוריים האלה? ועל איזו צרה מדובר? האם אבירי הנאורות הם אלו שהפכו את צה"ל לכוח שיטור ויצרו טנקיסטים שלא יודעים מה זה טנק ופלוגות סיור שמתמחות בעיקר במעצרים? האם אבירי הנאורות הקצו ימי מילואים לאבטחת ישובים ומחסומים אבל לא לאימונים? האם אבירי הנאורות הזניחו את הימחי"ם? מי הם האבירים האלה? אני רוצה שמות והוכחות לפועלם המזיק-לכאורה בשורות הצבא.

בניגוד למה שמדמיינים הביינישים בבועה שלהם, רוב הצבא לא מורכב מחיילי הסדר. בקושי מדתיים - כנ"ל גם בפלוגות לוחמות ואפילו בפלוגות מילואים- אמנם יש *הרבה* דתיים (במיוחד אם סופרים "סתם" חובשי כיפות מהזרם המסורתי, כש"מסורתי" הוא בדרך כלל מזרחי, לרוב מהפריפריה) אבל הם לא *הרוב* - מה שקשה לראות כשרואים רק את הביינישים ממחלקת הביינישית המבודדת והמיוחסת.

ושוב, חייב היית לשרבב קצת תעמולה פולטית - מה עניין ערביי ישראל (שפוליטיקאים שפונים שמאלה מהמרכז לא פעם שואפים לזכות בקולותיהם ולכן פונים אליהם בשפת-חלקות, כשם שפוליטיקאים שפונים ימינה מהמרכז מפרכסים את המתנחלים - שיקול אלקטורלי פשוט) לגיוס בנות ולשירות דתיים?

אכן - בני "אצולת הממון" נוטים להשתמט יותר או להעדיף לשרת ביחידות עורפיות - אם נניח לרגע לאלה שזכו להשכלה מדעית רחבה והם מנצלים אותה ביחידות מודיעיניות וטכנולוגיות ובכך תורמים לא מעט, אז נשאלת השאלה - יותר ממי הם משתמטים? הרי הביינישים אינם רוב במערך הלוחם, אז מי כן? יוצאי פריפריה ועולים חדשים בעיקר - עבורם השירות הקרבי הוא דרך לשדרג את מעמדם ולא פעם גם אמצעי לצאת מה"חור" בו הם גדלו כל חייהם. חלק מהם גם באים אח"כ להתגורר, ללמוד ולעבוד בתל-אביב הכה מושמצת שהיא במקרה גם "אסם התבואה" של הכלכלה הישראלית...

העובדות בינתיים הן כאלה:

א) בנות משולבות ביחידות לוחמות ביזמת הצבא.
ב) נימוקים נגד גיוס בנות ליחידות לוחמות ובכלל מבוססים על טיעונים דתיים, בעיקר טיעון הצניעות.
ג) טיעונים דתיים מוסווים כנימוקים מבצעיים, אבל אם מושכים קצת לתועמלן הדתי התורן בלשון, מיד נחשפים צבעיו האמתייים בדמות דברי-בלע כנגד כל מי שאין כיפה לראשו.
ד) אין עוררין על כך שבסופו של דבר ביינישים כן משרתים ביחידות לוחמות ובממוצע מגלים מוטיבציה, אבל אין כל פרופורציה בין תרומתם (שדי זהה לזו של מגזרים אחרים ואפילו מעט פחותה ממנה בהיבט של משך שירות) לבין ההאדרה העצמית של תרומה זו.
ה) היכן שלא ניתן היה לשלב בנות, הן לא שולבו, גם אם הן רצו מאוד.
ו) כל הבעיות-לכאורה שאמור לגרום שירות בנות, יכולות ומופיעות גם בין בנים. מבחינה מבצעית, זה לא משנה אם השמירה נשברה כי השומר והשומרת התחילו לדבר על מין ולא שמו לב מה קורה מסביב או אם שני שומרים בנים התחילו לדבר על כדורגל ולא שמו לב למתרחש - ברמה המבצעית השמירה השבורה שבורה באותה המידה. מבחינה דתית ודתית בלבד המקרה הראשון הוא חטא איום ואילו המקרי השני זניח.
ישן 21-05-2007, 13:21
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "כל כך הרבה תעמולה פוליטית לא..."

ציטוט:
כל כך הרבה תעמולה פוליטית לא רלוונטית בהודעה אחת...

נו, טוב, משרתים 5 שנים. אבל רק שנה וחצי מתוכן בצבא, תוך השתחררות באמצע מחזורים שמטילה עומס אדיר על "אחיהם" לנשק (נו, זה בסדר, הם חילוניים מטומטמים ורוסים מסריחים - שיטחנו). נכון, גם אסור להם לעבוד והם בכלל לא עובדים - חוץ מאלה שכן.

אם יש דתיים שמשרתים שלוש שנים, למה יש כאלה שמקמבנים לעצמם שנה וחצי?

למשל, רוסים מעיירות פיתוח מאכלסים פלוגות לוחמות ביחס גדול בהרבה מהאחוז שלהם בחברה, הם משרתים שלוש שנים וחלקם גם "זוכים" להשפלות לאחר מותם כאשר הם נקברים כלא-יהודים. ועדיין, לא שומעים רוסים משבחים את המגזר שלהם כאילו בלעדיו יפול הצבא ועל הרוסים כגואלי העם כשם שעושים הביינישים הגאוותנים ש200 מהם אף הגבירו להחציף וטענו בעצומה ילדותית כאילו חטיבות גולני והצנחנים (עם בין שלושה לארבעה מתחרים על מקום פנוי...) לא יסתדרו בלעדי חצי-השירות שלהם...

.

קודם כל מה העניין הדתי? אני רוסי(הכוונה ליהודי רוסי כמובן) ואני גם אדם מסורתי, ואין צורך להכליל .
ובנוגע לרוסים שאינם יהודים שלא לדבר שזאת טעות מחושבת של הסוכנות להביא אותם לכאן בשביל ליצור איזון כנגד ערבים, ובכן רוסים משרתים ביחידות קרביות כאן לא בגלל שהם פטריוטים גדולים אלא כי הם יודעים מה מצפה להם בצבא במולדת , שבהשוואה למה שיש אצלנו,טירונות הכי קרבית שיש זה כמו קייטנה.
כאחד שמכיר את המדוברים , הם אינם פטריוטים גדולים, הם תורמים את חלקם, נכון, אבל בואו לא נגזים, אני לא אוהב רוסים, ברוסיה לי יקראו בשם גנאי כמו "יהודון"(לא לי אישית, אין לי מראה יהודי "טיפוסי" כפי שנתפס על ידי האנטישמים המטומטמים בגולה), לכן אני ורוב העולים היהודים מחבר העמים לא באקסטזה שהגאונים פה החליטו לייבא לפה מכל הבא ליד,במיוחד רבעי יהודים ושמיניות(הנימוק בחוק השבות שבמקומות שבהם הם מתגוררים הם עלולים להיחשב יהודים, וזאת ערמה של שטויות, ברוסיה לפחות הם נרשמו כרוסים בימים שהיה את רישום הלאום) אבל זה מה יש , אבל אין צורך לפאר אותם רק כי הם עושים את החובה שמוטלת על כל אזרח במדינת ישראל.(שלצערנו חלק מן הציבור לא עושה)
ואני בתכלס מעדיף לראות יהודי חרדי איתי בפלוגה מאשר רוסי לא יהודי , שסבא שלו עשה לסבים שלנו פוגרומים.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

ישן 21-05-2007, 14:47
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי סימקין שמתחילה ב "כל כך הרבה בבל"ת בכל כך הרבה מלל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סימקין

יש! אם העניין בדיון הוא הצגת כל מה שבא לי כעובדות מוצקות, או להציג עובדות הרבה מחות להקשרן, זה ממש נוח. אז הנה כמה עובדות מוצקות: (כמובן שיגידו כאן שאני אנטישמי, לא יבינו את המסר שבא להאיר בגיחוך את הצגת הטענות כאן ויחשבו שאני עומד מאחורי הטענות הנ"ל):
נתוני מחקר רשמיים של "החברה לאצולה שמאלית במדינת ישראל" מראים כי:
א. דתיים הם לוחמים פחות טובים מחילוניים בגלל שלעיתים קרובות הזקנים שלהם נתפסים בסבך
ב. במהלך ההכשרות השונות, רמת הריכוז של החניכים הדתיים היא פחותה, משום שהם משכימים קום
להתפלל ולכן ישנים פחות בלילה.
ג. חילונים תורמים הרבה יותר למדינה מדתיים, וראיה לכך היא מספרם הגדול יותר בשורות צה"ל.
ד. משתמטים תורמים למדינה יותר מאשר מתגייסים, שכן הם מקדימים את כניסתם לשוק העבודה
ה. כל היחידות בצה"ל מקבלות בשמחה חיילים חילונים.

נכון מרגיז?

נ.ב: רציתי לציין שזה שאלעזר שטרן הביע דעה מסויימת בדרך מסויימת, לא הופך את זה לעובדה מוצקה ואין עליי חובה לקבל את דעתו. ("את דבריו של האלוף שטרן במלחמה האחרונה אין צורך להזכיר")

גילוי נאות: בדבריי ניתן לזהות נימה של נאורות. משמעות הדבר היא, שאכן, הייתי שותף בהכוונתו הרקטית של בשארה אל בניין הכנסת תוך כדי השתמטות מהצבא.

ממתי, לכל השדים והרוחות, "נאור" היא מילת גנאי?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:34

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר