לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2009, 09:12
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
תחקיר: צה"ל מתקשה להתמודד עם המנהרות

אחרי ששככו הקרבות, עכשיו מגיעים תחקירי מבצע עופרת יצוקה, שקובעים: צה"ל יחפור מנהרת אימונים בצפון כדי להכיר את הלוחמה בעזה

אמיר בוחבוט | 27/2/2009 8:40
תחקירי מבצע עופרת יצוקה על סף סיום, ותחומים רבים זוכים לשבחים, בהם הפקודות העקביות, שפע אמצעי הלחימה והתחמושת ועדכנות המידע שבידי הכוחות והמטה. אך בתחקירים מתברר שהכוחות התקשו להתמודד עם המנהרות שחיברו בין הבתים והרחובות וסייעו למחבלים להיעלם בשטח.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/916/185.jpg]
מנהרה בעזה צילום ארכיון: דוצ

קצין בכיר בחטיבת הצנחנים אמר: "היו אירועים בהם חוליית מחבלים ירתה עלינו טילים, נעלמה - ופתאום ראינו אותה יוצאת ברחוב אחר. מדובר בדפוס פעולה שונה מזה שבוצע ב'שמורות הטבע' בדרום לבנון בחסות הצמחייה ובאיזור צפוף. יש להיערך לכך באימונים, ואנחנו כבר מיישמים את זה בשטח. ברור לנו שגם חיזבאללה לומד ומפיק לקחים מהלחימה בין צה"ל לחמאס בעזה".

לשם כך בונה צה"ל בימים אלה מנהרה מסתעפת ברמת הגולן, שתשמש את לוחמי החי"ר באימונים. היא תצטרף ל"שמורת הטבע של חיזבאללה", שנבנתה במחנה אליקים. קושי נוסף שהתגלה היה בתחום החבלה; עשרות הטונות של חומרי הנפץ שהוברחו על ידי ארגוני הטרור מסיני לעזה סייעו במלכוד בתים, רחובות ומבנים.

מפקדי יחידות העלית בצה"ל ומפקדים בחטיבות החי"ר התלוננו על מחסור בלוחמי יחידת יהל"ם של חיל ההנדסה. לדבריהם, מחסור בכוח אדם מנע מהחיילים להגיע במהירות לכל מקום כדי לנטרל את המטענים.

קצין ביחידת עלית העיד בתחקירים כך: "לקח זמן רב מהרגע שקראנו ליחידה לסילוק פצצות להגיע כדי לפוצץ בתים עד שהגיעו. זו יחידה קטנה, ובמלחמה הבאה נתקשה להתקדם בשטח כשכל בית שלישי ממולכד במטענים".
הכשירות נפגעה
עוד עולה מתחקירי המבצע כי רמת הכשירות של פלוגות חיל ההנדסה (חה"ן) בחטיבות החי"ר נשחקה עם השנים, ולכן חייליהן לא יכלו לפוצץ מבנים ולנטרל מטענים עד לבוא לוחמי יהל"ם לזירות השונות.

אי כשירות זו עיכבה את הפעילות בשטח. קצין בזרוע היבשה אמר: "מצד אחד יש רצון להחזיר את הכשירויות לפלוגות חיל ההנדסה בחטיבות החי"ר, ומצד שני יש קריאה להגדיל משמעותית את יחידת יהל"ם המתמחה בחבלה".

"הרמטכ"ל קבע כי יש להיערך למלחמה כוללת, וממנה לגזור את היכולות לטרור. במצב הנוכחי המשימה של התמודדות עם בתים ממולכדים בכמויות כמו שראינו בעזה תהיה קשה מאוד". לטענת הקצין, מפקד זרוע היבשה, האלוף אבי מזרחי, אמור להחליט בקרוב כיצד להתמודד עם הדרישה ואם להגדיל את יחידת יהל"ם.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/859/477.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2009, 16:42
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Didd שמתחילה ב "הפתרון הפשוט הוא שכל יחידה..."

כן... אין ספק שעלית כאן על משהו!!! אם כמות הלוחמים באחת ההכשרות הארוכות והמורכבות בצה"ל לא מספקת, בואו פשוט ניתן ליחידות "שמרגישות" שהן צריכות סלקים ביחידה להתמודד עם זירות מטענים בשטח עירוני.. נו באמת, תהיו טיפה רציניים עם מה שאתם כותבים ותקראו קצת בין השורות כי הכתב שצוטט את הקצין לא עשה את זה בשבילכם. הוא עירבב בין מספר הכשרות הנדסיות שונות.
  1. פלס: סילוק מכשולים. רמת ההבנה וההכשרה של פלסים במכשולים הכוללים מלכודים נמוכה והם אינם נדרשים לבצע זיהוי מעמיק לפני שהם ניגשים לסילוקה. לצורך העניין, הריסת בניין היא חלק מההכשרה של פלס ועל כן, אין שום סיבה שפלחה"ן חי"ר או גדחה"נים לא יוכלו לבצע זאת.
  2. סלק: מומחה צבאי להתמודדות עם מכשולים הכוללים נפלים בעלי רמת מורכבות טכנית גבוהה, מטענים וזירות מטענים. זאת אינה מומחיות שנרכשת במהירות או בקלות. לצורך העניין, כניסה לבית שאותר כממולכד, ניטרול המלכודים או יזימה מבוקרת שלהם הם חלק מהכשרות הסלק.
  3. התמודדות עם מנהרות: מספר טכניקות קרביות מורכבות שכוללות אלמנטים של לו"ז, פלסות, סלקות והפעלת כוחות עזר ומעטפת. לדוגמא, קרב ההתקדמות שבמהלכו נהרגו צוות המנהרות של אוגדת עזה בפיקוד אביב חקאני ז"ל או מותו של נדב קודינסקי ז"ל בקרבת מנהרה נבעו בעיקרן מחוסר מקצועיות צבאית בבניין הכוח בתחום ההנדסי והפעלתו.
מעבר לזה, אני חושב שצה"ל צריך לפתח קצת צניעות בתחום ההנדסי ולהפסיק לחשוב שאין מה ללמוד מצבאות מקבילים ומהתחום האזרחי. לוחמים ומפקדים נהרגו בגלל גישת החלטורה השולטת בצבא ובחיל ההנדסה בפרט.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 28-02-2009, 15:39
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[right][font=Aharoni]האוייב..."

אילן מכובדי, לדעתי יש תמימות רבה בקריאתך לאנשי התקשורת. בסך הכל מדובר בקבוצה מצומצמת מאוד של אנשים, כנראה פחות מעשרים, אשר מקבלים שכר מקבוצה קטנה עוד יותר של בעלי השליטה בעיתונות והטלויזיה.

באשר לשאר- זהו ציבור מכובד ורב של חיילים בכל מיני דרגות, חלקם בכלל במילואים. זהו עם ישראל. אלה האנשים שמתנהגים כמו שהם יודעים בכביש, בתור לסרט, בצבא, בעבודה.

אלו אותם אנשים שלא מבינים שכאשר הם מתנהגים אל מישהו חרא, אז במוקדם או במאוחר מישהו יתנהג אליהם חרא, ושהכלל הזה עובד גם בנושא שמירת סוד, בטחון שדה, מידור בעסקים ואיפה לא, בעצם? אפילו עם האישה!

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-03-2009, 04:00
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "תחקיר: צה"ל מתקשה להתמודד עם המנהרות"

האינטרנט הוא ענף תקשורת

וזליגת מידע.

בשביל מה צריך לפרט לכל העולם ואחותו

על נק תורפה,

ועל איך חושבים להתמודד איתם ?

בשביל מה?

מי יהיה הקורבן בשל כך ?

בני? ביתי ? הבן של חבר שלי או של השכן ?

או כל לוחם של צה"ל שיקר לי..............

אני לא כועס אישית על אף אחד.

(הדרך לגהנום רצופה כוונות טובות - אין כניסה לצלפים)

אני מתריע ומבקש.

במלחמה שתקו ..............

נגמר נפרץ הסכר.

היכן שצריך והיכן שלא.

אני שואל שאלה אחת !

למה צריך את זה?

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר