לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2007, 11:03
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שאלה באשר למבנים בצפון ים המלח

המבנים הסמוכים לתחנת הדלק 'הלידו' תמיד משכו את עיני בעת הנסיעות לים המלח ומדבר יהודה.
אחרי שמ"פ חביב באיזור המשופע שמות כהילטון/לידו וכו' נסיתי לעשות לעצמי קצת סדר בשורת המבנים שבאיזור:
[1] מול תחנת הדלק עומד מבנה ובו אשנבים צרים המזכיר תחנת משטרה. במשך שנים התנוססה עליו הכתובת היפה "דבר המדבר: כבד את אמא אדמה". [עד שנמחקה לפני כשנה]
מה היה המבנה?
[2] הפונים שמאלה לכיוון שפך הירדן יתקלו ב: מבנים חד קומתיים הנראים כמחנה צבאי ולידם מבנה תלת קומתי עם מדרגות מתכת חיצוניות לידו חונות מכוניות הצלה של המועצה האזורית.
האם זהו מלון הילטון? האם באמת היה שייך לרשת הילטון ומתי הוקם?
באשכול הזה http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...&msgid=70032226 בתפוז ניתן להבין כי היה זה 'מלון קלי"ה'. האומנם?
[3] בהמשך - מבנה חד קומתי עם יכולת עליה לגג. בחדר האוכל המשקיף למה שהיה ים - אריחים צבעוניים. על הגגון מעל אחת הכניסות - פסל שבור. לטענת חברי נקודה זו שימשה כמלון 'הילטון'.
המבנה נראה ישן בסגנונו [ויפה יותר] מן הבנין התלת קומתי. האם זו מסעדת הלידו?
[4] המזח הישן הבנוי עמודי עץ עבים ועליו צמיגים [ראיתי פעם חוף שנחל עזבו...] - היתכן והיה קשור להתישבות העברית בטרם קום המדינה?
[5] זכור לי במעומעם כי בן גוריון נהג לנפוש בצפון ים המלח ואף קיבל מספר ידיעות והחלטות חשובות בהיותו שם [אמרתי 'במעומעם' אז אל תשאלו אותי 'איזה']. היכן שכנו אותם מתקני נופש?
[6] כחיל - לא הצלחתי גם הפעם לבקר ב'בית הערבה' הישנה [לא 'הישנה' שממזרח לכביש לבית שאן אלא הישנה-ישנה]. האם ישנה דרך חוקית ונעימה לעשות זאת?

שמחתי למצוא אשכול העוסק בנושא זהה שפתח לבני וחידד יוסיפון לפני שנים בפורום הלא נכון
אבל נראה לי שתמיד ניתן להוסיף. http://www.fresh.co.il/vBulletin/pr...ead.php?t=64254

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 26-05-2007 בשעה 11:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2007, 12:14
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שאלה באשר למבנים בצפון ים המלח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
המבנים הסמוכים לתחנת הדלק 'הלידו' תמיד משכו את עיני בעת הנסיעות לים המלח ומדבר יהודה.
אחרי שמ"פ חביב באיזור המשופע שמות כהילטון/לידו וכו' נסיתי לעשות לעצמי קצת סדר בשורת המבנים שבאיזור:
[1] מול תחנת הדלק עומד מבנה ובו אשנבים צרים המזכיר תחנת משטרה. במשך שנים התנוססה עליו הכתובת היפה "דבר המדבר: כבד את אמא אדמה". [עד שנמחקה לפני כשנה]
מה היה המבנה?

מבנה ירדני

[2] הפונים שמאלה לכיוון שפך הירדן יתקלו ב: מבנים חד קומתיים הנראים כמחנה צבאי ולידם מבנה תלת קומתי עם מדרגות מתכת חיצוניות לידו חונות מכוניות הצלה של המועצה האזורית.
האם זהו מלון הילטון? האם באמת היה שייך לרשת הילטון ומתי הוקם?
באשכול הזה http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...&msgid=70032226 בתפוז ניתן להבין כי היה זה 'מלון קלי"ה'. האומנם?
[3] בהמשך - מבנה חד קומתי עם יכולת עליה לגג. בחדר האוכל המשקיף למה שהיה ים - אריחים צבעוניים. על הגגון מעל אחת הכניסות - פסל שבור. לטענת חברי נקודה זו שימשה כמלון 'הילטון'.
המבנה נראה ישן בסגנונו [ויפה יותר] מן הבנין התלת קומתי. האם זו מסעדת הלידו?
[4] המזח הישן הבנוי עמודי עץ עבים ועליו צמיגים [ראיתי פעם חוף שנחל עזבו...] - היתכן והיה קשור להתישבות העברית בטרם קום המדינה?
[5] זכור לי במעומעם כי בן גוריון נהג לנפוש בצפון ים המלח ואף קיבל מספר ידיעות והחלטות חשובות בהיותו שם [אמרתי 'במעומעם' אז אל תשאלו אותי 'איזה']. היכן שכנו אותם מתקני נופש?
[6] כחיל - לא הצלחתי גם הפעם לבקר ב'בית הערבה' הישנה [לא 'הישנה' שממזרח לכביש לבית שאן אלא הישנה-ישנה]. האם ישנה דרך חוקית ונעימה לעשות זאת?

בחגים, ובמיוחד סוכות ופסח, תבדוק בחברה להגנת הטבע או מועצה אזורית מגילות: הם מוציאים טיולים שמגיעים גם לשם. בכל מקרה אין שם דבר מלבד 5 קברים עם מציבות צבאיות.

שמחתי למצוא אשכול העוסק בנושא זהה שפתח לבני וחידד יוסיפון לפני שנים בפורום הלא נכון
אבל נראה לי שתמיד ניתן להוסיף. http://www.fresh.co.il/vBulletin/pr...ead.php?t=64254

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר