לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2007, 20:42
  יאיר82 יאיר82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
"יש פתרון צבאי לקסאם"

האלוף במיל. יעקב עמידרור קובע בראיון ליומן הצהרים של ערוץ 7 כי "על המדינה לא לספור רק את ההרוגים בשעת ההחלטה על התגובה אלא להסתכל על עובדת החיים תחת טרור שבה חיים התושבים בשדרות ובישובים שסביב עזה".

"המדינה מאפשרת לפלשתינים לירות לעיר בתוך המדינה ללא תגובה. יש פתרון צבאי. אפשר להתווכח אם אנחנו מוכנים לשלם את המחיר אבל ישנו פתרון צבאי. צריך לכבוש את השטח שממנו יורים עלינו", קובע עמידרור.

לדבריו "כדי לשלוט על השטח יש להכניס כוחות צבא מאסיביים שיחזיקו במקום עד רמת השליטה שיש לנו ביהודה ושומרון. ניתן להגיע לכך".

עמידרור פורט את המחיר אותו עלולה ישראל לשלם תמורת השליטה הזו: "יש מחיר גבוה לכניסת כוחות צה"ל: הצבא עסוק כעת בבנייתו מחדש תוך לימוד לקחי המלחמה, כניסה עלולה להפריע להיערכות. יש חשש פוליטי להודות באיוולת שבנסיגה החד צדדית. כיבוש כזה יעלה בחיי אדם. יש לכניסה כזו גם מחיר בינלאומי של לחצים מול תמונות קשות שאולי יתפרסמו. אבל לעומת כול אלה עומדים חיי תושבי שדרות ואלה חשובים יותר כעת".

"דבר אחד אסור לנו לעשות והא לשקר לעצמנו ולומר שאין פתרון צבאי. מבצע חומת מגן הוכיח ביו"ש שיש פתרון. ההחלטה היא פוליטית", קובע עמידרור.

להערכתו במדינת ישראל כמו בעוד מקומות פועלים רק כשמגיעים מים עד נפש. "מדינת ישראל לא עומדת במחויבות שלה כלפי תושבי שדרות".

האלוף במיל. עמידרור התייחס גם לדבריו אתמול ביומן ערוץ 7 של האלוף במיל עמרם מצנע. כזכור אמר מצנע שטרם הגיעה השעה לכניסה צבאית לעזה שכן ההתנתקות הייתה במקומה ואין לה לישראל מה לחפש בעזה. "אני לא יותר טוב מכל אזרח אחר. יסתכל כל אזרח על המצב עכשיו ועל המצב לפני ההתנתקות ויחליט מתי היה זמן יותר טוב. הויכוח העקרוני הוא לא הדיון על השליטה ברצועה, אלא השאלה של איך מגנים על שדרות, ולא ניתן להגן על שדרות בלי להיות בשטח ולשלט על פילדלפי. זו שאלה מעשית".

עוד אמר עמידרור: "אני מציע לשאול את מצנע אם כך היה מגיב אם שבע שנים היו נופלים טילים על עירו חיפה. אני לא אוהב את האיפה ואיפה הזו. כשיש פתרון צבאי ויכולת צבאית על המדינה מוטלת החובה לפעול". עמידרור התייחס גם לדבריו אתמול לערוץ 7 של סגן ראש הממשלה השר אלי ישי שקבע כי יש למחוק בתים ברצועת עזה. "הכעס הוא לא מורה טוב בקבלת החלטות. זה לא נכון מוסרית. אם נודיע להם שיעזבו לפני הפצצה והם לא יעזבו. מה נעשה, נירה עליהם? חוץ מזה שלא נראה לי שלחמאס זה משנה אם יש שם אזרחים או לא. כך שזה גם לא מוסרי וגם לא בטוח שיעזור".
מה דעתכם?

רוטר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2007, 22:00
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
גם לפני 11 בספטמבר היה טרור,אבל זה לא אומר שפיגוע ירי זהה להפלת מגדלי התאומים.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לעמידרור נוח להתעלם ממה שקרה..."

ולשיטתו של עמידרור, מעולם לא הייתה 'חומת מגן' בעזה, גם כששלטנו באזור גוש קטיף\התוחמת הצפונית\ציר פילדלפי.

אני מניח שהתיאוריה שלו אומרת שגם לשכם לא רצו להיכנס עד שהאופציה השניה נתפסה כגרועה יותר. בעצם, אני כמעט בטוח ששמעתי אותו אומר את זה פעם.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 28-05-2007, 22:20
  YGH YGH אינו מחובר  

אוקיי, ואם הבחירה היא להישאר שם, במה זה כרוך?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הוא מתעלם ממה שבא לו. הוא..."

האם מדובר במצב כמו בערי הגדה\יו"ש?
האם מדובר במשהו אחר?
מה התשלום מבחינת מדינת ישראל?
האם 'להישאר בעזה' היא מילת קסם שכדי להימנע ממנה יש לחטוף כל מה שזורקים עלינו?
מה המחיר?

ואגב, די ברור מדבריו שאנחנו אמורים להישאר בעזה בטווח הנראה לעין. זה אפילו כתוב כמה פעמים בדבריו.

לא ממש בא לי לקבל צו 8 בעתיד הקרוב לטובת פלישה לעזה, אבל די ריק לנפנף ב'הוא רוצה להישאר בעזה'! בתור ג'וקר שמפיל הכל ומרדד הכל. באותה מידה אפשר לומר עליך 'אתה רוצה ששדרות תחטוף קסאמים'! (בגלל שאתה לא רוצה להיכנס לעזה ולא מציע פתרון).
אפשר לרדד כל דבר, אבל לא בהכרח מומלץ.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 28-05-2007 בשעה 22:22.
ישן 28-05-2007, 22:29
  YGH YGH אינו מחובר  

לא. תסביר לי.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אתה באמת לא מבין במה זה כרוך?"

צר לי, אני לא יודע לומר בוודאות למה שליטה מחדש בעזה היא האופציה הגרועה יותר מטילים על שדרות, אשקלון ועוד חודשיים אשדוד, בכמה מכמתים אותה, מה אנחנו מתכוונים לעשות אם ניכנס לשם, האם יש לנו תכנית ליום שאחרי, אם כן מה היא, אם לא למה לא, מה האלטרנטיבות, האם הנזק למדינה גדול יותר ככה או ככה.

מה שאני כן יודע, הוא שעדיף לי להיות מטומטם מאשר להעמיד פנים שאני מבין משהו שאני לא, ויותר גרוע - להשתיק ביקורת ולהשאיר קונספציות על כנן בגלל בושה להודות שלא מבינים, או שזה לא הגיוני, או לא מנומק.

גלריית התמונות שלי

ישן 28-05-2007, 22:41
  YGH YGH אינו מחובר  

אני רק יודע,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "סליחה, אבל הטון שבדבריך ממש..."

שאחד הדברים ששנאתי ושאני עדיין שונא, הוא שאומרים לי 'אתה באמת לא מבין למה?' במקום להסביר. זו גם אחת השיטות המעצבנות ביותר ליצור חשיבה קבוצתית, ולא פעם היא מיועדת פשוט לחנוק ביקורת על ידי התמקדות בטמטומו של השואל במקום בשאלה שלו, שעשויה להיות די לא מטומטמת.
אז אתה מעדיף, מהתחלת השרשור, לבטל במקום להסביר. את עמידרור, ואז אותי.
לאור זה, לא רק שההיעלבות שלך לא במקום, אלא שאני חושב שדווקא אתה צריך לתקן את הטון שלך.

גלריית התמונות שלי

ישן 28-05-2007, 23:16
  YGH YGH אינו מחובר  

אני לא קונה את זה ש'אם היה נופל קסאם ברמת אביב'.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יאיר82 שמתחילה ב "סיפוק הגנה"

בטח לא אחרי ועדת וינוגרד. ההחלטה על יציאה למבצע כזה תתקבל, או אחרי המון הסלמה - או אם יהיה משהו *כזה* גדול, שהממשלה לא תראה אפשרות אחרת אלא לבצע אותו. גם קסאם אחד ברמת אביב לא היה עושה כלום. אלא אם הוא היה הורג הרבה בני אדם.

גלריית התמונות שלי

ישן 29-05-2007, 13:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי barmodabomber32 שמתחילה ב "צודק במאה %%%"

בחור - קריאות כמו "למחוק מהמפה" וכיו"ב הן קריאות לא מקובלות כאן. רסן את עצמך מיד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-05-2007, 13:54
  Gashot Gashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי barmodabomber32 שמתחילה ב "צודק במאה %%%"

מלבד העובדה ש"למחוק מהפה" הוא מינוח שמוגן בזכויות יוצרים, לדעתי אין לאמץ את שיטת התגמול כאסטרטגיה. זה לא נכון ולא צודק להשמיד ככה וככה בניינים בעזה על כל קסאם שנורה לעבר שדרות. זוהי גם בעיה מוסרית שכן פעולה כזאת תגרום להרג של בלתי מעורבים ולכל הפחות תיצור עוד חסרי בית ברצועה. אבל מילא זה, העניין הוא שאין בכך פיתרון צבאי. האם בית הרוס בקצה אחד של העיר יגרום לג'יהאדיסט פנאט לחדול מיצור טילים והתכוננות לסיבוב הבא? מובן שלא.

לדעתי הפיתרון צריך להיות ענייני ולהביא אותנו צעד קרוב יותר למטרה הנכספת שהיא ביטחון אזרחי ישראל בשלב הראשון ונורמליזצית היחסים עם הערבים בשלב השני. אין פה מה לשחק בלמי יש יותר גדול. הבעיה היא משגרי הקסאמים וכל מערך התפעול שלהם - כניסה לעזה ועריכת מבצע נרחב שמטרתו העיקרית היא פגיעה ביצור ותפעול הקסאמים הוא הפיתרון... לא ניתוק חשמל, לא שיגור פגזים, לא הריסת בתים (כל אלה יכולים להיות חלק מהמהלך). יכול להיות שדפוס פעולה כזה יוביל דווקא ליותר הרוגים חפים מפשע, אבל דברים כאלה קורים במלחמה וכשזה קורה במהלך פעולה רלונטית שבה ננקטים גם אמצעי הזהירות הדרושים, זה עדיף מאשר ישמותו אנשים כתוצאה ממדיניות של התחכמות שאין בה ערך אמיתי.

נערך לאחרונה ע"י Gashot בתאריך 29-05-2007 בשעה 13:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר