לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2007, 10:03
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "מדובר בשני סוגי רימונים מעט שונים"

ולטובת חובבי הכדורגל הסמי-אחראיים שיגיעו לשרשור הזה דרך גוגל דקה לפני שהם יוצאים למשחק עם רימון עשן מתפוצץ חבוי באחד הנקבים -
עשן מתפוצץ = זרחן לבן = חומר לחימה מסוכן ביותר ושנוי במחלוקת.
זרחן לבן הוא חומר הבוער במגע עם אויר וגורם לכוויות נוראות עקב תכונתו להמשיך לבעור עד שכוסה במים או שהתכלה כולו. זרחן לבן הפוגע באיבר ישרוף אותו עד שיגיע לעצם.
בנוסף, זרחן לבן הוא חומר רעיל מאוד.
יש כאלו שמגדירים זרחן לבן כחומר לחימה כימי, אולם בגלל תכונות הבעירה שלו ישראל וארה"ב טוענות שהוא חומר לחימה לגיטימי כמו כל פצצת תבערה וממשיכות להשתמש בו נגד מטרות אויב. מדינות אחרות מחזיקות אמל"ח זרחן לבן אך משתמשות בו למטרות יצירת עשן בלבד ועם הגבלות בטיחות מחמירות.
בגלל שהחומר שנוי במחלוקת כאמל"ח, צה"ל מסמן אותו כעשן - סימון שלדעתי הוא חסר אחריות.
מדובר באמל"ח מהיותר מסוכנים שיש ועצם הפוטנציאל לבלבול בינו לבין אמל"ח תמים יחסית כרימון עשן הוא בעל פוטנציאל המממ... נפיץ.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2007, 10:18
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אינני יודע איך מסומנים רימוני עשן מתפוצץ, אבל כפגזי ארטילריה המצב לא משהו בכלל
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "ולטובת חובבי הכדורגל..."

צבע פגז 155 מ"מ עשן הפלטה ("רגיל") זהה לזה של עשן מתפוצץ. ההבדלים מתבטאים במספר סימני זיהוי על הפגזים (כיתוב, מישוש בועית מים בבית המרעום וכו'), אבל בלילה אותם הבדלים עלולים להטשטש. כנ"ל כאשר מדובר בחייל/מפקד צוות שלוקה בסוג של שוקיזם.

בטירונות שלי היה חייל שיצא לקורס מפקדים במחזור הראשון, חייל שלדעתי הצנועה לא היה מוסגל לפקד אפילו על עצמו.
לאחר סיום הקורס הוא הוצב כמפקד צוות מרגמות בסוללת הסיוע של מרכז חת"ם במל"י (אז באלי"ש).
באחד התרגילים הוא קיבל פקודה לירות X פגזי נפיץ עבור קורס כלשהו שעסק במשימת טיווח, אך אותו מפקד ירה כמות זהה של פגזי זרחן. הוא "לא שם לב" שהוא יורה את הפגזים הלא נכונים.
לאחר האירוע הוא נשלח ל-28 ימי מעצר, והתפקיד הבא שלו היה באפסנאות של מרכ"ז חת"ם.
מתברר שהוא היה אפסנאי ממש טוב- לקראת סוף השירות שלו הוא קיבל תעודת הצטיינות ממפקד מז"י.

ישן 28-05-2007, 21:48
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
רימונים מהצבא..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי megashock שמתחילה ב "רימוני עשן ומשחקי כדורגל"

אני לא יודע מה קורה היום עם נהלי אגבטחה של תחמושת..אבל בזמני בצבא היה מקרה של כמה טמבלים שגנבו את כל הפק"ל עשן של מוצב ברמת הגולן.רימוני עשן ששימשו לסימון ואיתות בזמן חירום.

אני מנחש שהיום נהלי האבטחה לא ממש התהדקו..אני כאוהד מושבע של כדורגל וכמי שמבקר במגרשים אני חייב להודות שהמחזה מרהיב..ויעשו טוב אם יתירו להכניס בצורה מסודרת ע"י ארגוני אוהדים כמה חזיזים ואבוקות ואפילו רימוני עשן שיירכשו בצורה מסודרת מחנויות אזרחיות. אחרת ימשיכו לגנוב ממקומות בצבא שלא ישימו לב שנגנב מהם עד לפעם שזה יחסר מבצעית. אגב, החיפוש שהמשטרה עושה על האוהדים משעשע ומצחיק.האמל"ח בפנים עוד לפני יום המשחק ואני בטוח שישנם משתפי פעולה כמו חייל מג"ב או שוטרים אוהדים שמאפשרים לפעולות האלו לצלוח.

ישן 28-05-2007, 23:05
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
קשה לי להאמין שבאחד הימים יתירו להכניס אמצעים שכאלה לאצטדיון !...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "רימונים מהצבא.."

אני לא מצאתי כאן אזכור למקרה נוסף שאירע כתוצאה מהפעלה בלתי אחראית (שלא לאמר פושעת) בכנון ישיר של פצצת תאורה ידנית באחד ממשחקי הכדורגל בארץ לפני מספר שנים אשר פגעה בראשו של נער שישב ביציע ממול ליורה ופצעה אותו פצעים קשים מאוד !

לא נראה לי סביר שיינתן לאוהדי הכדורגל המשולהבים ויהיו אחראים ככל שיהיו (וגם על כך אפשר להתווכח) להפעיל פריטים שכאלה באופן חוקי !
אם אתה אוהד כדורגל מושבע אני בטוח שאתה יודע בדיוק מה יכול לגרום מטבע שמושלך מאחד היציעים ופוגע בראשו של מי שנמצא על הדשא.....
אז פירוטכניקה????...

אספקט נוסף שלא ממש נלקח כאן בחשבון הוא עניין הרעילות והנזק שיכל להגרם כתוצאה משאיפה של כמות גדולה של עשן המופק מאותם הרימונים !

העשן האפור שנוצר על ידי חומר כימי הקרוי "הכסא כלוריטאן" עלול לגרום לצריבה של קנה הנשימה היות ובעת בעירת החומר הוא יוצר אדים של חומצת מלח ואילו כל שאר רימוני העשן הצבעוניים עלולים לגרום במקרה של שאיפה ממושכת ומאסיבית להשפעות מאוד לא סימפטיות לטווח הארוך...

רק לידיעה כללית.

פרט אולי לאפקט של עשן צבעוני אין כאן יותר מדי מה להרוויח.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 28-05-2007 בשעה 23:35.
ישן 28-05-2007, 23:20
  טנדם טנדם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
מסכים איתך חלקית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי megashock שמתחילה ב "רימוני עשן ומשחקי כדורגל"

האמת ישנם פריטים שאינני יודע מדוע אסור להכניסם ואני מתכוון בעיקר לאבוקות.
לגבי שאר הפירוטכניקה שמוחדרת למגרשים מדובר באמל"ח נטו המכיל תערובות פירוטכניות לעיתים נפיצות שהאפקטים שלהם מסוכנים לבריאות ועלולים לגרום למוות.
רימוני העשן השונים רעילים מאוד לאדם, חזיזים נפצים עלולים לגרום לפציעות מרסס הדף וכוויות ומה שהכי מסוכן זה שלא תמיד יודע המשתמש במה הוא משתמש ומה התוצאות הצפויות.
יתרה מכך אופי האתר ריבוי קהל בשטח קטן וסגור רק מחמיר את המצב במקאה של "תקלה" ולראייה
אצטדיון טדי במשחק של ביתר ואיך הקהל מתנהג בשמחה תאר לעצמך מה יקרה במצב של פניקה.
ולסיום אני לא יודע איפה אתה צופה במשחקים ומאיפה אתה מביא את הקביעות לגבי אופן החדרת האמל"ח למגרשים אך מנסיוני הדל בעניין הרשה לי לומר לך כי אין מוערבות שוטרים בעניין וכאן אתה סתם מכפיש, טכניקות ההחדרה של האמצעים למגרשים על ידי הקהל ידועות ומוכרות ונעשות פעולות רבות לסיכולם כמו שאתה יודע לא תמיד בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י טנדם בתאריך 28-05-2007 בשעה 23:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:52

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר