לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2007, 19:46
  משתמש זכר Netanel Ben-Shushan Netanel Ben-Shushan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.05
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב "איך עושים את זה?! נסיון ועבודה"

שלום רב,

1. תסתכל פה לדוג', המשרה הראשונה והאחרונה אינה דורשת ידע של מס' שנים אלא ידע כללי (כמובן שהעבודה גם בהתאם, ואם תרצה לדון בדעתי בנושא תוכל לפנות אליי בפרטי).

2. צבירת נסיון נעשית בשלושה אופנים לדעתי, וככה גם אני מנחיל לתלמידיי:
א. ניסיון אישי - כלומר, שימוש במערכות בבית (ע"ע מוצרי הדמיה דוג' VMWare/VPC/VS) לצורכי התנסות, בדיקה אישית וכו'.

ב. ניסיון בשטח - כלומר, שימוש במערכות Production - מערכות "אמיתיות-חיות", תוכל להתנסות לטעמי במקומות כמו אוניברסיטאות, מכללות, חברות מחשוב, וכו'. מכיוון שזה עתה סיימת קורס MCSA אזי ככל הנראה תיאלץ לפנות לגופים פרטיים, אני יכול לספר לך שבזמנו (קצת אחרי תקופ' הדינוזאורים ;-) ), אני התחלתי באותו אופן - צברתי ניסיון של כמה שנים כטכנאי PC ורשתות ומדריך בתחום ה- PC והשרתים, ופניתי דרך מכר לחברת ביטוח (מבלי לעשות פרסום) ושם התחלתי את דרכי כ- Sysadmin + ס.אחראי תחום המחשוב, הייתי צריך להיות אחראי למלאי, ניהול תשתיות ועוד כמה דברים שאפשרו לי הכרה של העולם האמיתי. אז אם יש לך קשרים - נצל אותם.

ג. ניסיון תאורטתי - כמה שזה ישמע דפוק, וזה אכן דפוק, אני כתור מרצה נוכח לצערי לגלות שיש לי תלמידים שלומדים אך ורק מהספר, ויודעים לעשות משהו אבל רק אותו ולא מעבר לו וזה מגביל אותם. למה המשוגע (זה אני) מתכוון? אז הנה לך דוג': היה לי תלמיד שנתתי לו משימה להתקין Exchange (שרת דואר), לגיטימי לא?, הבחור החל בהכנות של הסביבה -התקין Active Directory, וקיבל הודעת שגיאה שהוא התעלם ממנה, כשבא להרחיב הסכימה לקראת התקנת ה- Exchange הוא לא יכל. ומה הוא עשה? פירמט והתקין שוב מהתחלה..., אם הוא רק ידע מעבר לספר (לצערי לא ניתן ללמד הכול, ולכן אני נותן 'שיעורי בית', בתקווה שמישהו יעשה, חלק עושים וחלק כמוהו - לא...), אז הוא היה בודק כמה דברים וחושב למה זה לא פועל. אבל הוא לא הפעיל הראש שלו, והרים ידיים בקלות... תחשוב אם זה היה בזמן אמת - ביום שבו ישמעו שיפרמטו שרת חשוב בשל תקלה שלא מצליחים להתגבר עליה - אני מבטיח לך שיתבעו אותך, יפטרו אותך, ויעשו לך כאלו שמות עד שאייכמן יראה קטן לידך, ולצערי זה קרה...
ואם תדע תיאורטית את החומר ואיך דברים פועלים, קל להניח שבמציאות תסתדר עוד יותר בקלות...
3. סבלנות - את רומא לא בנו ביום אחד, וכך אל תצפה בין יום לאחר קורס MCSA להיות מנהל רשת ו\או אחראי מחשוב וכו'. הדוגמה הקלאסית שאני אוהב להשתמש בה היא פירמידה, צריך להתחיל מהבסיס. אותו דבר אתה - תתחיל לצבור ניסיון במקום כלשהו כטכנאי רשתות ותקשורת זוטר (תצא לשטח, תתקין ראוטרים, סוויצ'ים, תטפל בשרתים וכו') ולאט לאט תתקדם, יתנו לך לטפל יותר במקרים מתקדים כמו שרתי דואר, שליטה ובקרה כמו SMS/ZEN/ALTIRIS, ועם הזמן בא התיאבון - תתחיל ללמוד עוד ועוד, תרחיב אופקים - תלמד LINUX/אבטחת מידע\DBA וכו'... ותתקדם, תחשוב על זה כמו דרגות - שאתה מתגייס לצה"ל אתה לא נהיה ישר הרמטכ"ל..., אתה מתחיל כטוראי, רב"ט... יוצא לקק"צ... מתקדם בדרגות ובהתאם לעצם היותך 'טוב' ובעל ידע אתה מקבל עלייך תפקידים נרחבים וטובים יותר. אגב, במחשבה שנייה הדרגות זה לא טוב - כי אל"מ ומעלה זה בהחלטת הרמטכ"ל... אז תשנה את זה לסא"ל. כשתגיע לסא"ל - תגיע לנחלה :-).

4. חברים, עזרה ומה שביניהם - אני מניח שיש לך חברים שעוסקים ב- IT, דבר איתם אולי הם יכולים לארגן לך אצלם במשרד\עבודה איזה תפקיד, ואם לא. תתחיל לחפש באתרים כמו jobnet ובלוח קריירה של עיתונים ידועים ורציניים, ובעיתון המקומי שלכם בתחום המחשוב (לא מאמין שיש הודעות כאלו בעתון מקומי, אבל ככה הכרתי כמה לקוחות... אז שווה ניסיון).

5. קסם אישי - חייך, (לא כמו בחורה שתפסה את הזר של חברתה שזה עתה התחתנה), התלבש באופן מכובד (אין צורך בעניבה, אבל גם אין צורך לבוא לראיון עם מנמ"ר או אחראי כ"א בצורה מסורבלת), דבר באופן ברור ובצורה משדרת בטחון. תאמין לי, שאם יש לך את ה"Touch" הזה אני מאמין שתתקבל גם ללא ניסיון. יצא לי בזמנו לראיין לחברה של קרוב משפחה שלי איש סיסטם שלא היה לו יום אחד בחוץ ניסיון, אבל הוא אמר לי משהו שלא רבים מודים לומר: "נתי, אני אומנם צעיר וחסר ניסיון אבל מה שבטוח שאני אשתדל לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר, ולא אזלזל בה משום שיש לי ניסיון וכו' וכו'", מאז ועד היום הוא מנוצל בעבודה כאיש סיסטם קשה בחומר ובלבנים אי שם בדרום הארץ באילת .

6. תעביר לי את הקו"ח שלך לכל מקרה אם תרצה, אוכל לבדוק לך עוד שבועיים שאני בפגישה במקום שמחפש בד"כ אנשים לעבודה. המייל שלי הוא netanelbs [at] gmail [dot] com.

7. ב ה צ ל ח ה !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:02

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר