לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2007, 13:53
  Outside Outside אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.06
עייפות בקרבות ג'ודו

שלום לכולם!

שמי רביב, בן 15, משקל: 60 ק"ג ואני מתאמן בענף הג'ודו 9 שנים.
התחרתי באליפויות מחוזיות וארציות הרבה פעמים וברובן זכיתי במקום הראשון.
בקרבות עם יריבים פחות טובים ממני זה לא בעיה בשבילי להפיל אותם עוד במהלך הדקות הראשונות וכך אני לא מתאמץ יותר מדי.

הבעיה היא כשאני בקרב נגד יריב חזק שיש לו יותר כוח וסיבולת מאשר לי, אז לאחר דקה-שתיים אני מתחיל להתעייף ואוזל לי לאט לאט הכוח.
לדוגמא: באימוני הג'ודו אני עושה הרבה קרבות נגד הבן של המאמן (בן 18) וחשוב לציין שהוא מקום ראשון בארץ לגיל שלו ולמשקל שלו.
אורכו של הקרב הוא 4 דקות ובעיקר בקרבות איתו אני מתעייף לאחר הדקות הראשונות ובדקה האחרונה אני כבר מאבד את כל כוחי.

אני מתאמץ ומוציא את המקסימום בקרבות ובעבר היה לי ברונכיטיס (דלקת סימפונות המתבטאת לעיתים בקוצר נשימה) ואולי בגלל זה אני מתעייף.
לעיתים רחוקות קורה לי לקראת סיום הקרב שקשה לי לנשום וזה קורה לי גם לפעמים בשעות הלילה.

אני מתאמן כחודש עם משקולות ומכשירים אבל לא באופן קבוע וגם לא עם תוכנית אימונים מסודרת.
כשיוצא לי, בערך פעם-פעמיים בשבוע אני הולך למקלט ומתאמן.
אני עושה לדוגמא לחיצת חזה כנגד מוט 3 סטים של 10 חזרות (50 ק"ג) ולכן אני לא נחשב למתחיל במכון כושר.

לפני כן הייתי מתאמן בביתי מס' חודשים, תוכנית אימונים ללא משקולות (סטים של שכיבות סמיכה, כפיפות בטן, סקווט חופשי ומתח).
הפעם החלטתי שאני רוצה לעבוד קשה, עם תוכנית אימונים מסודרת ומותאמת לי, לאכול נכון ולהקפיד להגיע 2-3 פעמים בשבוע.

אין לי מדריך כושר אישי ולכן אני פונה אליכם שתעזרו לי לבחור איזו תוכנית הכי מתאימה לי.
בנוסף פניתי לכאן כדי לקבל פתרונות מה עליי לעשות כדי לא להתעייף כל כך מהר בקרבות ושישאר לי כוח כל הקרב.

בפורום אחר המליצו לי לעבוד על כוח מתפרץ, לשפר את האירובי ולאחר מכן לשלב אימוני סיבולת, מהירות וזריזות , קואורדינאציה וכד'.

האם לשיפור סיבולת השריר והלב ריאה כדאי לי לבצע את התוכנית הבאה: http://muscle.co.il/programs/gymprogs/circuit.htm ?

לשיפור היכולת האירובית שלי עליי לרוץ יותר? אם כן, אז ריצות ארוכות או קצרות?
ולשיפור מהירות וזריזות: כניסות לתרגילי ג'ודו בעזרת גומי + כניסות מהירות לתרגילים עם היריב + ספרינטים (ריצות קצרות) יכולים לעזור?

אני מקווה שאקבל תשובות לכל השאלות וכך אוכל להתחיל לעבוד כמו שצריך כדי שבסופו של דבר אצליח יותר בעיקר בענף הג'ודו.

תודה מראש,
רביב.

נערך לאחרונה ע"י Outside בתאריך 02-06-2007 בשעה 13:56.
חזרה לפורום
ישן 02-06-2007, 20:57
  Outside Outside אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ShAuN שמתחילה ב "תקשיב אחי.. אני מקווה שהפעם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShAuN
תקשיב אחי.. אני מקווה שהפעם זה כן קשור לאומניות לחימה ושלא ינעלו את זה..

תראה מה הסבירו לי

תראה שחקני כדורגל אחרי 80 דקות משחק.. כדורגל די רחוק שתי שחקנים כבר מתים מעייפות אבל נלחמים בינהם מי יקח את הכדור ושתיהם רצים ספרינט למרות שהם עייפים.. זה נקרע התפוצצות
בקרב זה שונה.. גם שאתה עייף תוכל לחלק קומבינציה מתפוצצת זאת אומרת כוח שנשמר בגוף
זה סיבולת לב ריאה.. תתאמן על ספרינטים הלוך חזור זה משפר את זה

ותרוץ הרבה גם בשביל הכושר הכללי

תודה רבה לך
בנוסף לספרינטים, מה עוד עליי לעשות כדי לשפר את הסיבולת?
במכון כושר למשל, התוכנית שבקישור שהבאתי מתאימה לכך?

אשמח לקבל עוד עצות,
בברכה רביב.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר