לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2007, 22:34
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
המלצה תרגום...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אוהד מרקוס שמתחילה ב "אפשר תרגום בבקשה"

סה"כ מי שתרם כתב למעשה "בגדול" אודות הכתבה, אני אוסיף קצת:

"ענין הטנק החדש שמשרד ההגנה הפולני (MON) רוצה לקנות 100 משומשים טנקים מצבא גרמניה .
אנשי צבא אמרו שהם מעדיפים טנק חדש, אשר יבוא בראש ובראשונה במקום PT-91.
אין מה להסתיר טנקים האלה כל הזמן מתקלקלים ויש הרבה תקלות, אמר לכתב גנרל WALDEMAR SKRZYPCZAK מפקד זרועות יבשה.
הטנק החדש יבוא על שילדה שבדית CV90120-T. משקלו יהיה 35 טון. ז"א ב10 טון יהיה קל יותר מPT-91 ו27 טון מלאופרד אשר שוקל 62 טון.הודות למשקלו הנמוך הוא יהיה זריז יותר וגם פגיעה פחות בגלל שכבה בציפוי
נגד ראדאר הדומה לחמקן F-117. תהיה לו גם שכבת מגן נגד גילוי טרמי.
CV90120 הוא היחיד בעולם אשר יש כוונת משולשת!!! כך שכל אחד מאנשי הצוות יכול לצפות על השטח
והזדמנות רבה יותר ולגלות את האויב. הצד החזק שלו הוא התותח שוויצרי 120מ"מ אשר מסוגל לחדור את הטנקים הכבדים יותר והמוגנים יותר כדוגמת לאופרד הגרמני.
הבעיה כאן כי הטנק החדש יכול להכנס לשירות היחידות שלנו בעוד 10-15 שנה בגלל בעיות בהרכבת פסי ייצור.
בצבא שלנו (פולני) יש 128 ליאופרד, 580 מיושנים T-72 ו232 טנקי PT-91."

עד כאן התרגום החפשי שלי. חבל שאין לנו בעיות כמו לצבא פולין...(אשר אין להם אויב והטנקיסטים שם, צריכים לחכות כ"כ הרבה זמן עד שיקבלו את החדש)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2007, 14:08
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אוי איזה אשכול נהדר! מאז הסתערות הפרשים הפולנים האחרונה לא היה אשכול שכזה!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "טנק פולני"

עוד ממעלות הטנק הפולני [פרט לנימוסיו הטובים]:

[1] יורה כדורי גפילטעפיש [עם צימס ח.ש /ללא צימעס-פלאשט/ עם חזרת= זרחן]
[2] בעת גילוי אש בטנק מופעלת מערכת המודיעה לצוות: "תברחו אני כבר אנוח בקבר"
[3] מערכות בקרת הירי לא מתריעות על תקלה אלא רק עושות פרצוף חמוץ
[4] לאחר החטאה מבישה - מענה קולי מודיע לתותחן "לא נורא, תמשיך, זה רק 8000 דולר"
[5] אם שכחת למלא שמן הטנק אומר בעדינות "יש כאן ריח שרוף"
[6] אם הצוות לא גומר את מנות הקרב הוא מניע את הצריח לצדדים, מצקצק ואומר "לא חבל"?
[7] אם הצוות לא מקבל מנות קרב - המערכת לוחשת למט"ק "אתה נראה חיוור"
[8] ואם נותנים לו פקודה להסתער בנחילים - הוא מושך בכתפיו ואומר: "נו שויין"

חסרונות משמעותיים בזירת המזה"ת:
[1] אסור להכניס בוץ פנימה
[2] לא מסתערים בין שתיים לארבע
[3] לא מוכן להשתתף בקרב נגד אויבים לא מחונכים [לדוגמא: א-שווערצע-טאנקע או הבן של השכנים ממשפחת אברהמס]

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 07-06-2007 בשעה 14:22.
ישן 07-06-2007, 20:42
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
חזק...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אוי איזה אשכול נהדר! מאז הסתערות הפרשים הפולנים האחרונה לא היה אשכול שכזה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
עוד ממעלות הטנק הפולני [פרט לנימוסיו הטובים]:

[1] יורה כדורי גפילטעפיש [עם צימס ח.ש /ללא צימעס-פלאשט/ עם חזרת= זרחן]
[2] בעת גילוי אש בטנק מופעלת מערכת המודיעה לצוות: "תברחו אני כבר אנוח בקבר"
[3] מערכות בקרת הירי לא מתריעות על תקלה אלא רק עושות פרצוף חמוץ
[4] לאחר החטאה מבישה - מענה קולי מודיע לתותחן "לא נורא, תמשיך, זה רק 8000 דולר"
[5] אם שכחת למלא שמן הטנק אומר בעדינות "יש כאן ריח שרוף"
[6] אם הצוות לא גומר את מנות הקרב הוא מניע את הצריח לצדדים, מצקצק ואומר "לא חבל"?
[7] אם הצוות לא מקבל מנות קרב - המערכת לוחשת למט"ק "אתה נראה חיוור"
[8] ואם נותנים לו פקודה להסתער בנחילים - הוא מושך בכתפיו ואומר: "נו שויין"

חסרונות משמעותיים בזירת המזה"ת:
[1] אסור להכניס בוץ פנימה
[2] לא מסתערים בין שתיים לארבע
[3] לא מוכן להשתתף בקרב נגד אויבים לא מחונכים [לדוגמא: א-שווערצע-טאנקע או הבן של השכנים ממשפחת אברהמס]

ישן 07-06-2007, 20:57
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
שכחת עוד תכונות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אוי איזה אשכול נהדר! מאז הסתערות הפרשים הפולנים האחרונה לא היה אשכול שכזה!"

1. הטנק התעניין מאוד בחיים הרומנטיים של אנשי צוותו. ותמיד ירצה לדעת במה ההורים של החברה של המט"ק עובדים
2. לטנק תיהיה מערכת מיוחדת שאיתה הוא יתקשר עם שאר הטנקים בפלוגה וילמד על אנשי צוותם. במקרה וטנק אחד יהיה יותר מוצלח,שאר הטנקים ישאלו את אנשי צוותם "למה אתם לא יכולים להיות כמו צוות 2ב?"
3. לצוותים לא יהיו סרבלים אלא סוודרים מיוחדים. כמובן שגם מערכת החימום תיהיה חזקה במיוחד,כי חס וחלילה הצוות עלול להתקרר.
4. במקרה והטען יטעין פגז אשר לא ימצא חן בעיני מערכת הבק"ש,היא תשאל אותו "אתה לא אוהב את הפלשט?"

ישנן עוד בעיות שעדיין לא הצליחו לפתור בטנק:
1. כמעט לפני כל תרגיל או פעולה מבצעית הטנק מתלונן על בעיות במנוע ומבקש לדחות אותה למחר.
2. הטנקים נוטים לשנוא טנקים אחרים בגדוד.

ישן 08-06-2007, 08:15
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ועוד שתי תכונות ובכך אסיים [בטרם אחסם :)]
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "דווקא יש לטנק היהודי פולני עוד כמה תכונות מועילות..."

[1] כשהצוות חוזר ביום א' מהבית - הטנק מקדם את פניו ב:"נו, נהנתם עם החברה בסופשבוע? טוב שאתם שואלים איך היה לי... [שתיקה] אני? אני, סתם עמדתי לבד במשטח ברוח ובאבק,, אבל לא נורא, אני רגיל. העיקר שנהניתם...

[2] אם הצוות מתקן זחל פרוס במעבר ל15 דקות - מערכת קולית מתחילה ליידע אותו ש:"שלשום פגשתי את 2-ג והוא סיפר לי שיוסיפון מחליף זחל ב7 דקות אפילו הראו אותו באינטרנט. כל כך התביישתי. אמרתי בלב שלי - הלוואי שיפגע בי סאגר [זה טנק מהדור הקודם אז הוא עדיין חושב במושגים של סאגרים]"
ישן 07-06-2007, 15:12
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
זה מה שיצא לי אחרי חצי שעה.. ייתכנו טעויות בטקסט (הפולנית לא משהו)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "טנק פולני חדש...."

כותרת :

הצבא שלנו יכול להשיג טנק בלתי נראה.

הטנק החדש קשה לאיתור ע"י מצלמות טרמיות ורדאר, הטנק החדש יזהה את האוייב, לפני שהאוייב יזהה אותו. הטנקים החדשים יצוותו עם מחלקות חי"ר שיעבדו על תו"לים ללחימה משותפת (חי"ר ושריון יחד ולא שריון המסייע לחי"ר ולהיפך).

*בנוסף, מדובר על כך שהתעשייה הפולנית תבסס את הטנק על דגם של ה-90-CV השוודי תוצרת קונצרן התעשייה הצבאי השוודי “BAE”

השיחה מתנהלת עם מנכ"ל חברת “Bumar” שמדבר על שיתוף פעולה עם כמה חברות המתמחות בייצור נשק על מנת לייצר את הטנק לפי אב הטיפוס שמספרו “CV90120”

"הטנק נמצא עכשיו בשלבים ראשוניים, לכן לא ניתן להרחיב עליו בדברים. מה גם, ייתנו שינויים בתכנית לכן אין ממש טעם בלפרט". אומר המנכ"ל.

לפי פרסומים בלתי רשמיים, מדובר על רצון הצבא לבצע רכישה מיידית של לפחות 100 טנקים ועוד בעתיד עקב שחיקת הטנקים ממודל 91-PT המרבה בתקלות.

*טנק 91-PT מבוסס על טנק 72-T הסובייטי.*

הטנק יהיה קל משקל, כ-35 טונות. הוא אמנם יהיה קל מרוב טנקי המערכה. אבל, הודות לציפויים מיוחדים שיקשו את זיהויו הוא יוכל להתקיים ולנצח בקרבות שריון.

*הדובר משווה את הציפויים מקשי הגילוי עם חומרים ששימשו לציפוי המטוס החמקן ה-117F(מטוס מיושן לכל הדעות)*

הטנק מצויד במערכות תצפית וזיהי מתקדמות. כך שאנשי הצוות יוכלו לשבת בטנק (הקשה לזיהוי) ולצפות על שדה הקרב. בנוסף, אנשי בקרה יוכלו לצפות על זירת הקרב מרחוק באמצעות הטנק.

תותח הטנק, בקוטר 120 מ"מ עם תחמושת מיוחדת יכול לחדור את מרב הטנקים בעולם. (כך לדברי אותו דובר הטוען שהתחמושת יכולה לחדור טנקים מתקדמים כגון ה-LEOPARD שזכה במיגון מתקדם ביותר)

בנוסף, בטנק צפוי להיכנס לשירות רק במהלך 10-15 השנים הקרובות כיוון שיש צורך בשינויים מבניים ולוגיסטיים. יש צורך להיפטר מ-580 טנקים מיושנים מדגם 72-T וכמעט 300 טנקים מדגם 91-PT. בנוסף, הצבא הפולני מצטייד ב-128 טנקי LEOPARD.

*מדהים אותי שהצבא הפולני חושף את הסד"כ שלו*

מה שמסומן בכוכבית ומודגש עם קו תחתון הן הערות שלי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:24

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר