לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2007, 07:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שאלה מכנסי התעמלות בצבע תכלת על התורן בארמון הנציב

בכתבה שהתפרסמה לא מזמן בסופשבוע של מעריב (ראיון עם מפקד כוחות הלגיון הירדני ברכס ארמון הנציב לפני מלחמת ששת הימים) הוזכר התעלול כבדרך אגב. סופר שם שכמה ימים לפני המלחמה הוחלף דגל הלגיון שעל התורן במכנסי התעמלות בצבע תכלת, כנראה ע"י ישראלים.
מישהו מכיר ויכול לספק פרטים נוספים?

אגב, כל נושא כיבוש מזרח העיר והעליה מכיוון צפון (רוקפלר והר הצופים) במקום מדרום (ארמון הנציב, הר העצה הרעה, ג'אבל מוכבר דרך מוצבי הנקניק והפעמון) עדיין לא ברור לי דיו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2007, 10:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
השאלה הייתה למה מלכתחילה הוקצו התנחנים לגיזרה הצפונית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הערה- ארמון הנציב היה מפקדת..."

זה שהחטיבה הירושלמית הייתה כוח חלש יותר, על זה אין ויכוח (באחד הספרים על הקרב על י"ם יש תיאור ארוך ויפה על איך מתגייסת החטיבה, מיהם לוחמי ה"סיירת" ואיך מתנדבים אליה אנשים שלא היו מימיהם לוחמים (וגם מקרה מוזר של בחור שנהרג בנקניק, לא זוהה ע"י איש ונקבר תחת שם לא נכון משום שאנשי הרבנות/ח.קדישא חשבו שאיזה שם שהיה רקום על בגד שלו/ציוד, הוא אכן שמו...).

בכל מקרה לחטיבת הצנחנים היו משימות רחבות בהרבה מאשר חבירה להר הצופים. באילתור היחיד שאני זוכר הוא ריצה של החברה של קפוסטה (שלא היו חלק מהחטיבה) למוזאון רוקפלר... על זה אמר קפוסטה בתחקיר המצולם כמה ימים אחרי זה שבכל מקום שהוא הציע עזרה אמרו לו שלא צריך, אז בסוף נמאס לו והוא רץ לרוקפלר...

ישן 05-06-2007, 11:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "השאלה הייתה למה מלכתחילה הוקצו התנחנים לגיזרה הצפונית"

יש כאן עניין יותר עקרוני -

החטיבה הירושלמית תכננה את הפריצה של באיזור דרום ירושלים מכיוון שהאיזור היה מבוצר הרבה פחות מאיזור שיח ג'ראח ושער מנדלבאום. ההצלחה של הכוח הקטן של אשר דרייזן בכיבוש המוצבים העיקריים בדרום העיר מוכיחה זאת בצורה ברורה.
כפי שכתבתי באשכול אחר, לו חטיבת הצנחנים היתה מנצלת הצלחה, ותוקפת מדרום לצפון, היא היתה משתלטת על רכס אוגוסטה ויקטוריה והר זיתים ומכתרת את האיזור המבוצר הצפוני, ללא צורך בהקזת דם על הלחימה ברחוב שכם, ומתחם גבעת התחמושת/גבעת המבתר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-06-2007, 12:02
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש כאן עניין יותר עקרוני - ..."

כאמור, אני מכיר את הקרב בעיקר מספרו של משה נתן "הקרב על ירושלים". המפקדים שם מתארים מצב בו הם פועלים לפי המצב בשטח ולא לפי תוכנית. אשר דרייזן, למשל, מתאר שקיבל הוראה לכבוש את ארמון הנציב מידי הירדנים שכבשו אותו כמה שעות קודם לכן, המשיך לנקניק ולפעמון ובכך הבקיע את המערך הירדני מדרום. אולי זו מגרעה של הספר, ולא קראתי מזמן את הצד של עוזי נרקיס, אבל נראה שלא היה ניהול קרב ברמה האוגדתית וממילא לא היה תכנון שהעדיף הבקעה מדרום או מצפון.

g.l.s.h- אני רואה שקראנו אותו ספר. הבחור רשם על ידו "אשר" (דרייזן, המג"ד אליו סופח)+ האו"ק שלו-ולכן זוהה ע"י הרבנות בשם זה.
ישן 05-06-2007, 13:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "כאמור, אני מכיר את הקרב בעיקר..."

לא היה תכנון ברמה האוגדתית מכיוון שלא היתה אוגדה - החטיבות עבדו ישירות מול הפיקוד. אבל! החטיבה הירושלמית תכננה רבות ולאורך שנים את כיבוש החלק המזרחי של ירושלים, וההתמקדות היתה כלפי דרום העיר מתוך ההכרה בחוזקו של הקו העירוני מצפון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-06-2007, 11:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה לביטיס"

1. גם אחרי הכיבוש שלהם הצנחנים נפגעו מירי תלול מסלול - ע"ע מוזיאון רוקפלר.
2. איך היו מציבים שם נשק תלול מסלול אם המתחם הזה היה מכותר? צנחנים ממזרח וחטיבה 10 מצפון?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:46

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר