לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2007, 15:42
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
צריך עזרה בנושא- קודש הקודשים והכהן הגדול

ראיתי תוכנית מעניינת בטלוויזיה ובה דיברו על בית המקדש.
הסבירו על הכהן הגדול שנכנס יום אחד בשנה, יום כיפור, לקודש הקודשים ומתפלל למען מחילה לעם.
הסבירו שהכהן היה נכנס לדביר כאשר למותניו קשורים 2 חוטים, האחד בצבע אדום ארגמן והשני צבעו זהב. אם ליבו ומחשבתו של הכהן היו נקיים התפילה הייתה נענית, אז צבעו של חוט האגמן שקשור למותניו של הכהן הגדול היה משתנה ללבן. אם התפילה לא נענתה ולא התקבלה מחילה, צבעו של החוט נשאר אדום והכהן היה נאלץ להקריב חייו ולמות בקודש הקודשים, וע"י חוט הזהב משכו שאר הכהנים את גופתו החוצה מן החדר הקדוש.

מה שאני מבקש לדעת זה היכן כתוב הדבר שמוכיח את מה שנאמר בקשר לחוטים,
או שהדבר הוא השערה....?

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 02-06-2007 בשעה 15:46.
חזרה לפורום
ישן 03-06-2007, 18:07
צלמית המשתמש של אביצ
  אביצ אביצ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל אביצ
לדעתי אתה מתבלבל לגמרי...(בלי להעליב)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "צריך עזרה בנושא- קודש הקודשים והכהן הגדול"

כמה שידוע לי לא כך היו פני הדברים...

רצועה של בד ארגמן -לשון של זהורית בלשון המשנה - הייתה קשורה, בפתח ההיכל, וכאשר היה מסתיים תהליך הכפרה של הכהן הגדול, אחרי שהושלך השעיר המשתלח מן הצוק ונתכפרו עוונותיהם של ישראל - אז היה הלשון מלבין (נהיה לבן), כסימן שנתכפרו עוונותיהם של ישראל. ועמ"י היה עומד מחוץ להיכל, ממתין לראות האם יתחלף הצבע או לא - אם התחלף, היו שמחים, אם לא - היו עצבין ומתביישים(שהרי זה סימן שלא נתכפרו עוונותיהם). לכן התקינו להעביר את הלשון של זהורית לתוך ההיכל, כדי שלא יראו ועדיין היו מציצים, לכן התקינו שיהיה קשור בין קרניו של השעיר המשתלח ועל הסלע, כשהגיע השליח עם השעיר למדבר...
וזה מופיע במסכת יומא, במשנה (סוף פרק ו) ובגמרא (דף ס"ז עמוד ב). וזה לגבי הלשון של זהורית, "החוט האדום", שכמה שידוע לי לא נקשר כלל על בגדי הכהן הגדול,
ולא זו בלבד, אלא לא מופיע בשום מקום שהכהן הגדול צריך להקריב את חייו!!!!!!! תפקידו הוא לבוא לכפר על עם ישראל, בדרכים ובצורות שצווה, ע"י ה' בתורתנו הקדושה ולא ח"ו שום דבר אחר! להקריב קורבנות, להקטיר קטורת, להתוודות, אבל לא יותר מכך.
מה שכן, בזמן ביהמ"ק השני, רבו הצדוקים בעמ"י, אותה כת שהאמינה רק בתורה שבכתב, ולא בתורה שבעל פה, והיו כל מיני קלקולים בעם. בין היתר, היו אנשים שקנו את הכהונה הגדולה, בשביל הכבוד והגדולה שבזה, וכיוון שהם לא היו ראויים לכך, אז כשנכנסו ביום הכיפורים, הקדוש והנורא, אל המקום הנכבד, אל בית קודש הקודשים, מתו שם. ולכן תקנו אז, שיקשרו להם חוט (לא נראה לי שמשנה כ"כ הצבע..) כדי שאם לא יהיה ראוי, יהיה אפשר למשוך אותו משם ולא יהיה צורך להכנס פנימה כדי להוציאו.
אז אכן, היו כהנים גדולים שמתו בקודש הקודשים, אך לא עשו זאת בכוונה, על מנת לכפר על עם ישראל, אלא פשוט מפני שלא היו ראויים לכך, נענשו ומתו שם.
זה גם כן מופיע בגמרא בסמכת יומא, אני פשוט לא זוכר איפה בדיוק, אני מעריך שבפרק ה איפשהו...
אני לא יודע איזו תוכנית זו הייתה, ואיפה שמעת את זה, ואולי פשוט לא דייקת בדבריך, אבל טוב ששאלת ואכן רואים מכאן שצריך להזהר מאוד במה ששומעים (בעיקר בטלוויזיה, שכפי שידוע מקורותיה לא טהורים במיוחד...אבל זה נושא אחר כבר)

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר