לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2007, 14:22
צלמית המשתמש של Shadow Master
  משתמש זכר Shadow Master Shadow Master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.04
שלח הודעה דרך MSN אל Shadow Master
המתת חסד - בעד או נגד?

הייתה לנו עבודה על זה מבית הספר, וממש מעניין אותי לדעת מה אנשים חושבים על זה.
אני אתן לכם מצב, ואתם תגידו לי מה הייתם עושים.

קובי הוא רופא לב, בן 35, אב לשני ילדים ונשוי באושר כבר שבע שנים.
הוא מטפל בחולים, בדר"כ במצבים הכי גרועים.
הרבה פעמים קרה שהוא טיפל במשך תקופה בפציינט שהמצב שלו היה סופני,
והוא נקשר אליו מאוד. בסוף התקופה הפציינט היה הולך לעולמו, וזה היה מקשה על קובי לרצות להגיע לעבודה.
הפציינט האחרון שלו הוא איש בן 76, מחובר לאינפוזיה 24 שעות.
כבר שבוע שהוא לא ישן טוב, והלב שלו עושה הרבה מאוד בעיות.
הוא נפתח פעם בפני קובי, ואמר לו שלא נראה לו שהוא יוכל לעמוד בעוד התקף, מבחינה נפשית.

קובי עומד בפניי החלטה קשה - האם לבקש אישור מהפציינט ומשפחתו לבצע המתת חסד?

מה אתם הייתם עושים? הייתם מבצעים המתת חסד?
אם כן, למה?
אם לא, למה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2007, 16:31
צלמית המשתמש של רון חומש
  רון חומש רון חומש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.07
זה לא בדיוק נכון
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אתה שואל ממבט של רופא או בני משפחה של חולה?"

לרופא לא תמיד יש מה לעשות, ולפעמים פשוט נגמרים הרעיונות.
לדעתי, תפקיד הרופא הוא לא לרפא, בעיקר כי לא תמיד אפשר, אלא לספק למטופל את הטיפול הטוב ביותר שהוא יכול לקבל, ולגרום לו להרגיש כמה שיותר בנוח.
יש הרבה חולים סופניים שפשוט אין מה לעשות איתם, הם לא יוכלו לחזור לתפקוד תקין ולא משנה מה יעשו. במקרה כזה עדיף פשוט לנתק את החולה מהמכשירים, כי זה לא נוח לא לו, ולא למשפחה.

עם בנאדם כמו שבמקרה דווקא יש הרבה מה לעשות, ועצם זה שהוא בהכרה כבר מעיד על משו. לגביו לא הייתי חושב אפילו על המתת חסד.

בעריכה: ההקדמה מיותרת. זה לא משנה מי או מה קובי. רופא טוב משאיר רגשות מחוץ לעבודה, ואת העבודה בבי"ח. הוא חייב לעשות את זה, כדי להגיע להחלטות רציונליות לגבי המטופלים שלו.
ואח"כ מתפלאים שרופאים הם קרים? אין ברירה, זה תהליך שקורה עם הזמן במקצוע..

You're going to reap just what you sow

נערך לאחרונה ע"י רון חומש בתאריך 06-06-2007 בשעה 16:37.
ישן 08-06-2007, 08:41
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shadow Master שמתחילה ב "המתת חסד - בעד או נגד?"

אם אני הייתי אותו זקן, הייתי רוצה המתת חסד, אני לא הייתי רוצה להיות תלויה באחרים. בכלל, למה לסבול כ"כ הרבה בשביל עוד שנה שנתיים? במיוחד כשמדובר על שנה שנתיים עם אחות סיעודית צמודה. כמובן, שהחולה עצמו צריך לבחור אם הוא בכלל רוצה המתת חסד. זאת אך ורק בחירה שלו.

אני חושבת שבבתי החולים צריכה להיות האפשרות לחולה ומשפחתו להמתת חסד. כשמדובר על בעלי חיים, כלב אהוב או חתול אין לנו בעיה להרדים, אפילו אומרים שזה הדבר הכי נכון לעשות לבע"ח. מה אנחנו שונים? הסובל בע"ח או בן אדם, עדיין סובל, האוהבים, בין אם הם הבעלים שלו או המשפחה והחברים עדיין יהיו עצובים. אני לא יודעת מה דעתכם, אבל אם הייתי מאבדת את הכלבה שלי שגדלה איתי מגיל 5, זה היה שווה לבן משפחה. אבא שלי, שנפטר מסרטן, שמחתי שהוא לא סובל יותר.

וזה כמובן במצב בו החולה מצוי במחלה סופנית, וכל מה שעושים סביבו זה רק להאריך את שהותו, למה להמשיך סבל כדי עוד כמה שניות?
אם זאת מחלה שאפשר לצאת ממנה, באופן שלם ללא צורך בסיעוד (ממש סיעוד, אני לא מדברת רק על קביים או כיסא גלגלים) אז למה לאבד תקווה?
אני בעד, אני חושבת שזה הדבר הכי נכון לעשות, מבחינת החולה ומבחינת המשפחה)

נערך לאחרונה ע"י פאקטשלי בתאריך 08-06-2007 בשעה 08:47.
ישן 08-06-2007, 11:21
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shadow Master שמתחילה ב "המתת חסד - בעד או נגד?"

נתחיל עם זה כמובן שאני דתי וכמובן שעל פי הדת אסור להרוג.

עכשיו לדעתי האישית-לא שזה משנה את דעתי אלא רק גילוי הבנה.

אם אני הייתי אותו אדם (כמו שאמרה יעל) כנראה שהייתי רוצה למות.
אבל וזה אבל גדול.
1. ברגע שמתירים להרוג מתי שקשה אז זה בעצם פותח פתח לזילות לחיים.
2. ודבר נוסף ועוד יותר חשוב. לכולנו קשה בחיים למי פחות ולמי יותר. רובינו אם לא כולנו בשלב זה או אחר נרצה/רצינו למות גם אם זה רק לרגע עבר בראשינו וגם אם זה היה דבר שעבר בראשינו הרבה זמן.
ובכל זאת לא הרגנו את עצמינו או במקרה זה כל אדם אחר שסובל.
אז גם כאן, נכון שהוא סובל הרבה אבל מה לעשות בשביל סבל עצמי לא הורגים. חיים זה דבר חד פעמי לא ככה מסיימים אותו. ולא ככה מבזבזים אותו.
ישן 08-06-2007, 15:17
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "נתחיל עם זה כמובן שאני דתי..."

מבינה את מה שאמרת, כמעט והסכמתי איתך, עד לשורה האחרונה: "חיים זה דבר חד פעמי לא ככה מסיימים אותו"- שאלה, האם לדעתך, לסיים כשאתה על מורפיום, או על כל משכך כאבים אחר, תלוי בחסד של אחרים, אתה לא יכול ללכת, צריך מתקן מיוחד או חיתולים במקום ללכת לשירותים, בקיצור, צריך סביבך השגחה של 24 שעות. האם זה סיום נאה לחיים? אני חושבת שלא.

אם להמשיך לחיות כדי "לסיים נכון" את החיים תוך כדי סבל, שלא רק אתה עובר (מי כמוני יודעת) אז אני חושבת שזאת גישה לא נכונה.

אני רוצה להוסיף, עצוב להפרד, אבל אם הבנאדם שאתה אוהב סובל, ברור שהוא ימות, אז למה להמשיך? בשביל כמה הימים האלו? של עוד סבל? לי זה נשמע אנוכי, לא הייתי מבקשת את זה לא בשבילי ולא בשביל הבנאדם שאני אוהבת.

ישן 08-06-2007, 11:51
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

בעד המתת חסד. אחרת לא היה את זה.

הרופא עושה את העבודה שלו. בכך שהוא מייצב את מצבו של החולה. אך אחרי כמה וכמה פעמים שהוא רוצה שהחולה יחייה, חיים תקנים. אין אפשרות כזאת.

החולה מחובר למכונות הנשמה ועוד שטויות. שזה בעצם חיים "מלאכותים" ולא על פי "הטבע" כמו כל הדתיים אוהבים לומר. אם לא היה את המכונה הזאת, האדם היה מת מוקדם.
עכשיו בחזרה לנושא. צריך לכבד את החולה בכבודו האחרון. ולתת לו למות בכבוד. ולא בגסיסה עצמית ואיטית על ידי כך שהוא מחובר למכשירים.
הסבל הוא כללי. גם של החולה. שהוא באפיסת כוחות וגם של המשפחה, אשר רואה את יקירה גוסס מול פנייה.

אני בטוח שאם המערכת הרפואית אומרת שהאדם הוא חולה סופני, זה בא אחרי כל המאמצים שלה בשביל לעזור לאדם. אם הוא מוגדר סופני אשר מחובר למכונות. בעצם חיי ממכונה.
אלו לא חיים אלה סבל של החולה, הרי מהמצב הזה הוא לא יצא. המכונה מאריכה את חייו.

יש לכבד את החולה. ולתת לו למות בכבוד לא בסבל. בדיוק כמו שאנחנו עושים עם החיות, כאשר הם בשלבים אחרונים בחיים.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר