לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2007, 17:09
  יואב יואב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.03
-ה-טיול -ה-גדול שאחרי הצבא..איפיה לעזאזל מתחילים?

אז ככה.. אחרי 3 שנים בשעה טובה השתחררתי
אני רוצה לטוס. ועכשיו מצידי.. אבל לצערי אי אפשר, צריך כסף..

איך מתחילים לתכנן??

התיכנון הגדול הוא
1
להתחיל לכיוון המזרח..הודו..תאילנד..נפאל..קמבודיה..ויטנאם..פיליפי נים..מה שבא ברוך הבא.-...שלושה חודשים פלוס מינוס..
2
משם להמשיך לניו זילנד\אוסטרליה...-...חודשיים פלוס מינוס
3
ומשם להמשיך לדרום אמריקה לחריש עמוק...4-5 חודשים, או כמה שנדרש..
4
יש תיכנון גם לאפריקה בדרך חזור לארץ.. אבל זה באמת יהיה חלום

זה התיכנון הגדול.. כמובן שהכל נתון לשינוי וישתנה עם הזמן ובמסגרת התקציב\מה שיבוא לי
וכל חלק בתיכנון הזה עומד בפני עצמו לדעתי.. אני לא מאמין שאני באמת אגשים את כל התוכנית.. לכן אני מנסה להתייחס לכל חלק בנפרד ואולי לעשות אותו בחלקים עם הפסקות בארץ בין לבין
איך לסדר את התאריכים? להתאים עם עונות השנה פחות או יותר.. וכ'ו?

כבר התחלתי לקרוא ומרוב חומר אני רק יותר מתבלבל

האופי של הטיול הוא לטייל, טרקים אינסופיים.. לנוח, לראות...שקט.. לעשות ריסט למוח שנדפק קצת

התיכנון הוא כרגע לבד.. או אולי עם החברה

מה אני עושה? איך אני מתכנן? מתכונן?

כרגע אני עומד על סכום של כ20 אלף שקל..
מה התקציב לסדר גודל של כל חלק מהטיול שרשמתי?
איך אני מחשב לעצמי פלוס מינוס תקציב הגיוני כדי שאוכל לדעת כמה אני צריך לחסוך?

נראה לי פרויקט עצום ואני הולך וטובע בו..
אני כמובן קורא פה ובלמטייל וברחבי האינטרנט.. אבל עדיין, עצות ספציפיות ותגובות כאן יעזרו מאוד..

תודה רבה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2007, 23:06
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יואב שמתחילה ב "דרום דרום מקסיקו"

לא יודע עד כמה המחירים שאני זוכר רלוונטים, הייתי בדרא"מ ב-2002-2003.
הממוצע לטיול היה בערך 600$ לחודש, כשהממוצע נעשה לאורך השנה בה טיילתי שם.
חשוב לזכור, זה היה בתקופה שאחרי נפילת הכלכלה הארגנטינית, שהספיקה להתאושש מעט מאז, וגם המטבע
הברזילאי התחזק, אז ממוצע של 800$ בטח יותר מדויק, נכון להיום. את זה אני מציע שתבדוק מול אנשים שחזרו
בתקופה האחרונה.
מבחינת הנתון הזה, הוא כולל הוצאות מחיה: לינה ואוכל, קצת בילויים (פה ושם, ממילא זה יותר זול מאשר בארץ),
נסיעות, כשלוקחים בחשבון שטיילתי לאט, ככל שמטיילים יותר מהר יש יותר נסיעות פר-חודש. תכף אפרט בנוגע
לנסיעות פנימיות ולעלויות.
והוא כולל אטרקציות במידה סבירה. ראפטינג, מסעות לג'ונגל, טיול ג'יפים פה ושם, אבל במינון סביר,
כי ישנם אנשים שיצאו לאטרקציה אחת, חזרו ממנה ומיד יצאו לאחרת, דבר שמעלה את העלויות בצורה
משמעותית. אם נניח מחיה ליום עולה 10-12$, עלות אטרקציה ליום יכולה לנוע בין 20-50$ ליום ואפילו
יותר. תלוי כמובן במה מדובר.
הסכומים הללו לא כוללים הוצאות על סמים, כיוון שאני לא צורך כאלו, אבל כשתגיע ותראה את האנשים
סביבך, תבין שחלקם מבזבזים סכומים לא מבוטלים גם על זה.

אני חושב שעם דרכון ארגנטיני\צרפתי לא תזדקק לויזה, אפשר לבדוק לדעתי באתר של שגרירות ונצואלה.

הדרך הכי כדאית היא תלוית זמן. טיסות עולות לא מעט כסף, (מאות בודדות עד פחות בודדות), נסיעה באוטובוס
תלויה במדינה שאתה נמצא בה. ברזיל וארגנטינה יקרות מהבחינה הזו, האנדיות זולות יותר. בתקופתי
היה מעין כלל ברזל שכל שעת נסיעה באוטובוס עולה בערך דולר (נסיעה של 10 שעות - בערך 10$, אולי קצת יותר)
זה נכון לאנדיות (פרו, בוליביה ואקוודור). בארגנטינה וברזיל יש אוטובוסים טובים יותר, (רגיל\cama\semi-cama)
והעלויות הן בהתאם, עד 2$ לשעת נסיעה, ובחלק מהחברות קצת יותר. נוסף על כך, הן המדינות הגדולות בדרא"מ
ויכולות להיות לך שם נסיעות ארוכות למדי, של 18-20 שעות.
אז ככתוב, אם יש לך זמן, תחבורה ציבורית היא פתרון סביר, אם אתה ממהר ורוצה להספיק הרבה במעט זמן,
כדאי לך לשקול כמה טיסות פנים, אני יודע שיש חבילות של 5 טיסות פנימיות, (לא זוכר פרטים, אבל יש ב"למטייל").

אני טיילתי לבד שנה, כמובן שזה לא תמיד היה לבד, לפרקים טיילתי עם אנשים נוספים, אבל בסה"כ לא הייתי
תלוי באף-אחד בשום שלב, אז בהחלט אפשרי לטייל לבד, ומבחינתי (אנטי-סוציאלי שכמותי) זה אף עדיף.
(מה שכן, כדאי לדעת את השפה, יותר מהנה לדבר עם המקומיים מאשר עם עוד ישראלי שבדיוק השתחרר).

מקווה שעניתי על כל השאלות.

נערך לאחרונה ע"י Au79 בתאריך 09-05-2007 בשעה 23:09.
ישן 05-06-2007, 13:07
  יואב יואב אינו מחובר  

עדכונים המשך ועוד שאלות-
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יואב שמתחילה ב "-ה-טיול -ה-גדול שאחרי הצבא..איפיה לעזאזל מתחילים?"

המטרה נשארת דרום אמריקה.. אבל עולות התלבטויות חדשות..עדיין המזרח מאוד מושך

הייתי אולי רוצה לכלול גם את מרכז אמריקה.. מקסיקו..קובה ועוד..אולי לקראת סוף הטיול

ועכשיו לתיכנון מעט יותר ספציפי, מבחינת עונות השנה, מתי כדאי להתחיל את הטיול?
ויותר ספציפית- באיזו מדינה?
כעיקרון המטרה היא להתחיל במקום פשוט, להסתלבט שבוע שבועיים ולצאת לטיולים קטנים בעיקר כדי להסתגל ולהבין מה הולך (ואולי גם כדי להרגיל את הגוף מעט לקראת טרקים יותר רציניים).. משם אני מאמין שאני אתפוס את העניין וההמשך יהיה פשוט יותר ואני אזרום עם מה שיהיה כל זה כמובן במסגרת מסוימת של תיכנון כללי של מסלול שאני אתכנן מהארץ.. התיכנון בגדול הוא שהחריש העמוק יעשה בברזיל בוליביה פרו צ'ילה וארגנטינה...
על מנת להתחיל בתכנון המסלול, באיזה מדינה אתם ממליצים לנחות ולהתחיל את הטיול?

עוד הערות הארות וטיפים שלכם אישית יתקבלו בברכה (Au79 )
ישן 05-06-2007, 13:43
צלמית המשתמש של Shvily Bob
  Shvily Bob Shvily Bob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
עזוב אותך חו"ל!!!! תעשה שביל ישראל!!!!!!!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יואב שמתחילה ב "עדכונים המשך ועוד שאלות-"

באמת. אתה תופתע לגלות דברים על הארץ שלך.
ואם כבר חו"ל, המלצה שלי, לך על אוסטרליה, לא הייתי בדרום אמריקה, המדינה ה'מזרחית' היחידה שהייתי בה היא סין שמכוערת מאד לטעמי, אבל אוסטרליה חושילינג כייפית. ממש! יש המון מה לעשות שם- אם אתה בעניין של טרקים יש לך את הערבות, את הצפון ואת דרום מזרח. אם אתה בקטע של צלילה, המערב וצפון מערב יהיו לך גן עדן. אם אתה רוצה נופים סטייל דרום אמריקה, אתגרים, חיות וטבע תדרים לטזמניה. מגניבה לאללה!!
אחד היתרונות אולי שיהיו לך בדרום אמריקה, הוא שיש שם [בדרא"מ] הרבה יותר שטחים, פיזית לטיול, מאשר באוסטרליה. אבל עדיין, אוסטרליה וטזמניה ענקיות ויכולות למלא לך בכיף חצי שנה לפחות.
מבחינת 'לדפוק תראש', תשכח מזה באוסטרליה. גם אם אתה רוצה להתבודד יותר מדי, לא תוכל לעשות את זה ממש באוסטרליה [זה יתרון וחיסרון, תלוי את מי תשאל], אלא אם המִדבר מדַבֵר אליך, ולא נראה לי מהדברים שלך שכן. בנוסף לכל זה, באוסטרליה יש סוגי חיות וצמחיה שיש אך ורק בחלק האוקיאני [כמו שלדרום אמריקה יש תייחוד שלה].
בכל עיר באוסטרליה יש אשכרה מה לעשות. ערים ממש יפות, מזג אויר כייפי ברוב השנה, מלא חנויות [וגם לא כזההה יקרות בכלל]. חסרון נוסף לאוסטרליה- בחורות לא משו, אבל יש לך חברה אז זה זניח.
ועוד לא דיברתי בכלל על ניו זילנד.
והכי הכי חשוב, חופים מדהימים. אני לא יודע אם דרום אמריקה יכולה להתחרות בזה.

אז אני חושב שפשוט תעשה תשיקולים שלך- מה אתה מחפש, מה בא לך. נראה לי שלא יהיה חכם אם תלך גם לאמריקה וגם למזרח. החלפת יעדים מהירה מדי יכולה לגרום לחצים ולדפוק טיול.

אז זאת ההמלצה שלי- אוסטרליה והסביבה, שמונה חודשים. ואז שביל ישראל.

ואם יש לך שאלות על איזור אוסטרליה,הכל, בכיף אני אשמח לעזור

ישן 06-06-2007, 11:21
  יואב יואב אינו מחובר  

היי! תודה לך - תגובה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Shvily Bob שמתחילה ב "עזוב אותך חו"ל!!!! תעשה שביל ישראל!!!!!!!"

תראה, כעיקרון, החלום הגדול משך כל הצבא היה אוסטרליה וניו זילנד.. אבל.. אחרי השיחרור וכשהתחלתי לבדוק את זה קצת גיליתי שכדי לממש את זה זה אומר תקציב הרבה יותר גדול - שאין לי. לצערי.
ככה שאני שומר את הטיול הזה לעתיד..
אני בטוח שאוסטרליה (וכן, גם המדבר) מאוד מדברים אליי. אבל משום מה דוקא הרבה יותר מתאים לי כרגע גם הבידוד בדרום אמריקה על פני אוסטרליה שהרבה יותר מתוירת כמו שאמרת.

שביל ישראל יכול להיות נחמד, אבל כרגע כל מה שאני רוצה זה לטוס מפה, ואם לא היו בעיות תקציב הייתי עושה את זה עוד היום..

דרום אמריקה ו-המזרח ביחד ברור שלא בא בחשבון, אם כבר זה המזרח ולהמשיך לאוסטרליה. אבל זה הרבה הרבה מעבר למה שיש או שיהיה לי גם אחרי חצי שנה של עבודה.

בכל אופן תודה על התגובה והעצות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר