לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2007, 07:05
  GIL PERTEZ GIL PERTEZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MuaiThai4L שמתחילה ב "חחחחחחחחחחחחחח"

לכל השאלות אני לא ממש זוכר את הסדר אבל בסדר העמידה הזאת היא עמידת המוצא שלנו אנחנו מתרגלים אותה ישר ובמהלך קרב עומדים לצד העמידה נקרת מבו כשהיא מופנת לצד או עמידת פרש כשהיא ישר המילה הסינית לעמידה היא קיבדצ'י העמידה שנערכה בסרטון הייתה עמידה של כמה שעות לאחר שעשינו המון שכיבות שמיכה וקפיצות צפרדע המספר לא זכור לי כי ריצ'רד אומר שמספרים זה לאנשים שמקלים על עצמם וצריך לעשת עד שאתה לא יכול יותר אנחנו האנשים בסרט ששברו בני 16 17 18 בשביל לשבר אבנים כאילו צריךרמת צ'י מסוים באימוני צ'י איזומטרים שהם הפעלת כח ולחץ תת עורי אתה מחזק את השרירים מבפנים ומבחוץ מה שגורם להם להיות דחוסים ואוגר אנרגיה עוד דבר שחשוב בשביל לשבור זה לא לפחד לתת את המכה הכי חזקה שאפשר מכה חלשה שלא שברה תכאב הרבה יותר אין תכניקה מסוימת לשבירה רק חשוב לא לתת בצורות מסוימום שעלולות לגרום נזק ואפ פעם לא לנעול מרפקים
חזרה לפורום
ישן 08-06-2007, 21:22
  hatori hatori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.07
Bricks... DON'T hit back
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי GIL PERTEZ שמתחילה ב "לכל השאלות אני לא ממש זוכר את..."

ואחרי שציטטנו את ברוס לי, נעבור לחלק האמנותי.
גיל, הרשה לי לערער על הצהרתך שאין צורך בטכניקה מסויימת בשביל לשבור חפצים (מקלות, בלוקים וכדומה). למרות שאם משקיעים מספיק כח - כן, בהחלט ראינו בסרטון שאפשר לשבור את הבלוקים אותם לקחתם, הרי שאי-אפשר לבטל את העניין שיש הרבה מאד טכניקה הכרוכה בכל נושא השבירה.
להלן נסיון לתת פירוש מדעי פיזיקלי לגורמים המאפשרים שבירה מוצלחת:
http://www.kungfuscience.org/

[על קצה המזלג, מורה לקונג-פו מנסה לשכנע פיזיקאית צעירה שהיא יכולה לשבור קרש בעזרת ידיה הענוגות. הפיזיקאית מצידה מסכימה לנסות אם היא תוכל להוכיח לעצמה שזה אפשרי מבחינה פיזיקלית-אנטומית].

חזרה לפורום
ישן 09-06-2007, 07:00
  GIL PERTEZ GIL PERTEZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי hatori שמתחילה ב "Bricks... DON'T hit back"

וברוס לי אכן אמר זאת אבל בסרטונים מול קהל שבר בעצמו קרשים
לדעתי האישית אין צורך בטכניקה מסוימת יותר מטכניקה בסיסית שמאפשרת לך לתת מכה בלי לגרום נזק ליד לעצמות ולמפרק בקישור שנתתה ראייתי את הבחורה שוברת את הקרשים בתמונות חבל שזה לא סרט ואם תסכים איתי קרש זה לא בלוק אני מתאמן בשיטה כבר כ 3 שנים שברתי קרשים בגיל 14
אתה בהחלט צודק שהשבירה צורככת טכניקה מסוימת אצלנו לא נוהגים להשתמש בה אנחנו פשוט נותנים את המכה הכי חזקה שלנו יש המון טכניקות שבירה שמקלות על אופן השבירה ונקודת הפגיעה שתגדיל את האימפקט ותשבור דברים ביתר קלילות תכניקות אילו יותר נכנות להשתמש בשעת קרב מול יריב ולא על משהו ששוברים
האישה בשבקישור אומנם נראת כאילו שברה את הקרשים אבל אני עדיין מתיל ספק גדול אם הייתה שוברת בלוק
חוץ מיזה שהרווח בין הקרשים מאפשר לה לשבור אותם ביתר קלוט בגלל זה כמו לשבור קרש אחד פעמיים אבל אם הייתה מצמידה אותם מה שהיה גורם לשני הקרשים להיות לקרש אחד חזק אני בספק אם הייתה שוברת גם את זה
אבל תודה רבה על הקישור מאוד מעניין
נ.ב
אם אתה לא מתאמן אני לא ממליץ לך לסמוך על ההסבר המדעי ולנסות לשבור בלוקים בלי מורה מוסמך לידך
וגם הרבה אימונים
חזרה לפורום
ישן 09-06-2007, 12:10
  hatori hatori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.07
תובעים אותי מחברת איטונג...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי GIL PERTEZ שמתחילה ב "וברוס לי אכן אמר זאת אבל..."

ברוס לי בסרטיו מעולם לא יזם את הפעולה של שבירת קרשים/בלוקים וכדומה מראש, באופןאקטיבי.
לכל היותר לאחר התגרות של יריבו בו והצגתו כחלש יותר מולם - באם זה בתורסיני ["האיש החולה של אסיה"] מול יפנים או מול האדם הלבן - רק אז ברוס קם והוכיחלאותם יריבים במסגרת החוקים שהם רצו (דהיינו שבירות), שאם צריך גם הוא יכול לשבוראת אותם אובייקטים. הפגנת כח נגדית לאחר התגרות, אולם מעולם לא שבירה כמטרה בפניעצמה.

אישית, אני אוהב את הציטוט של ברוס לגבי בלוקים, מכיוון שהוא בא להצניע (מלשון לגרום לאדם אחר להיות צנוע) את ההתפעלות וההשתאות של הצופה מהצד כלפי אדם שמצליח לשבור אובייקטים במפגן כח כלשהו; בסופו של דבר, מזכיר ברוס – בלוקים אינם מכים חזרה, ולכן אפילו שבירה של כמות מכובדת של בלוקים, מרשימה ככל שתהא, אינה בהכרח אינדיקציה למידת היותו של אותו אדם לוחם טוב.

לגבי הבחורה הפיזיקאית – נכון, היא אינה מתאמנת באמנויות לחימה, והיא לא הייתה מעזה לנסות לשבור שני קרשים מאוגדים יחדיו (אם תקרא טוב את נוסח הניסוי, תגלה שגם הקרשים עצמם שנקנו היו בנויים משכבות ישרות אחת על השניה, ולא שכבות עשויות שתי-וערב, כך שמראש מדובר בקרשים שבירים יותר), אבל הטכניקה העומדת בבסיס הניסוי – מהי דרך טובה לשבור אובייקט ולאילו דגשים כדאי לשים לב – עומדת בעינה. כמו שאתה אומר: "לתת את המכה הכי חזקה שלנו" – את זה כל אחד יכול לעשות אם בראש הוא מאמין שהוא יצליח לשבור את הקרש, או לפחות אינו מפחד לנסות לעשות כן. בשביל זה לא צריך ללמוד אמנויות לחימה... מספיק סתם להיות קצת "שרוט בראש", או שיכור... (;

ותודה על ההמלצה. גם אני בזמנו הייתי שובר קשרים ורעפים (תנסה פעם אחת לשפוך קצת נפט או חומר דליק על רעפים ואז לשבור אותם – זה הולך יופי בהופעות ראווה... מאד מרשים), אבל בשלב מסויים אני חושב שמיציתי את העניין ההוא, וזנחתי את כל העסק.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר