לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2007, 08:44
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה סתם רוצה לפרוק

היום רבתי עם אמא שלי בגלל אתמול.
מה קרה אתמול? אתמול כולנו אכלנו ארוחת שבת. אמא שלי דיברה על איזה נושא. אני לא הסכמתי עם הדיעות שלה ובפנים מאוד התרגזתי, כי הדיעות שלה היו הכללות, לפחות בעיני, ואני לא הסכמתי לדיעות האלה, כי לא כולם ככה, ויש מקרים אחרים ואני חושבת אחרת. אני חושבת שהעולם יותר טוב.
אמא שלי מאוד נעלבה.
האמת - אני הייתי לא בסדר. אני התקוממתי נגד הדיעות שלה. אני הרי יודעת שהיא לוקחת כל דבר אישית, ואם אומרים משהו שהוא נגד הדיעה שלה אז היא נעלבת. אני לא שונה. גם אני ככה. בעצם, כשאני חושבת על זה - כל המשפחה שלנו ככה. גם אחי, גם אבא שלי. הקטע הוא: אם אני ידעתי את זה, שזה יעליב אותה וזה יפגע בה, למה בכלל אמרתי? למה ניסיתי להוכיח אותה ולהראות לה שיש עולם נוסף, שונה, טוב יותר? הרי היא לא תשתנה. היא לא תשנה את הדיעה שלה, וזה רק יהרוס. אני לא בסדר כי ידעתי שזה יפגע, אבל הייתי יותר רותחת מבפנים ורציתי להתקומם ולהביע את דעתי. הבעייה היא לא דעתי ולא ההתקוממות. הבעייה היא ההשלכות. זה רק יהרוס. או שאני אביע את דעתי בצורה אחרת, או אבלע את הצפרדע רק כדי לשמור על שלום בית. שום מצב הוא לא טוב ולא מביא למשהו טוב: או שאני פוגעת והורסת את היחסים בינינו דרך זה, או שאני בולעת את הצפרדע והורסת את עצמי מבפנים.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2007, 13:22
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "סתם רוצה לפרוק"

תראי, אם את בולעת את הצפרדע (ולא כדאי לך, כי אתה לא צרפתיה. נכון?) - זה למעשה קץ התקשורת הכנה שבינכן. מעתה את רק תבלעי ותבלעי, תסכימי כלפיי חוץ לדבריה - בזמן שאת רותחת מבפנים... ובסוף זה יתפרץ בצורה הרבה יותר מכוערת.

לאנשים שונים יש דעות שונות. זה ליגטימי והגיוני. רק אתמול, אני וחברה שלי דיברנו על ריבים במערכת יחסים. המסקנות היו פשוטות:
אם יש יותר מדיי ריבים - יש בעיות בתקושרת או חוסר התאמה.
אם אין ריבים בכלל - זה עוד יותר גרוע. כמו שאמרתי, לאנשים שונים - דעות שונות. ברגע שאין התנגשות בין הדעות האלה זה אומר שאו שלא מקשיבים לדברייך, או שמבליגים. וכשמבליגים - זה בסוף מתפרץ הרבה יותר גרוע.

כמו כן דבר בחיים - כך גם הפתרון - איזון. כמות נכונה של ריבים. אין מספר בדיוק. אבל, ריב הוא חלק בלתי נפרד ממערכת יחסים. כל מערכת יחסים. גם בתוך המשפחה.

יכול להיות שהעקשנות (של לא לוותר על הדעה) היא המובילה אותה. במקרה זה, אין טעם לריב. אבל, אל תרגישי אשמה. אם את אומרת שידעת שזה רק יעצבן אותה - ואת גם כזאת - אז ניתן לומר את אותו הדבר לגביה.

לדעתי, תחזרי אליה, תגידי לי שזאת פשוט נקודה שתצרכו לא להסכים לגביה, שזה לא קשור למה שאת חושבת לגביה ולגביי שאר דעותיה ושאר כמבדת אותה מאוד וזהו. לא בכל הריבים מנצחים. לפעמים - יש מלחמות שלא שווה להלחם אותן.

ישן 10-06-2007, 21:19
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה תודה לכולכם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "סתם רוצה לפרוק"

האמת, אני מסכימה עם כולכם. אני כן התנצלתי בפניה. זה פשוט התפרץ מצידה היום בבוקר. אתמול היא הראתה כאילו הכל בסדר ואף אחד מאיתנו לא ידע שהיא צוברת בבטן. רק היום בבוקר זה התפרץ ובעת הריב התנצלתי בפניה שוב ושוב. ביקשתי סליחה שוב ושוב וניסיתי להסביר לה שבאמת לא התכוונתי לפגוע בה. זה חשוב לבקש סליחה בעת ריב, אפילו אם היא לא קיבלה את זה בעת הריב, אבל היא תזכור את זה אח"כ. ועוד יותר חשוב זה לסתור אותה. להזכיר לה שעשינו גם דברים יפים עבורה. שלא כל העולם שחור וקודר. להתנגד, לעצור את הר הגעש.
תמיד הבעת דיעה שונה הוא הקש ששובר את גב הגמל ואז מתפרץ כל הכאבים שהיא צוברת בבטן. אני מנסה תמיד לשמח אותה ולתת לה להרגיש שהיא מוערכת ואהובה לפחות מצידי. אבל יש דברים שתלויים רק בה, ואת זה אני לא יכולה לעשות בשבילה. ולכן, כמו שאמר נתנאל, עדיף להיות חכמה מאשר צודקת. אני לא יכולה לרפא את הפצעים שהיא עצמה צריכה לרפא. אני לא צרכיה לזרות מלח או לעורר אותם.
מצד שני, אמיר, אתה צודק - זה שאני צוברת בבטן ורותחת מבפנים זה כן מתפרץ, רק לא עליה. על אחרים או עלי - עצמי. כמו שאמרתי גם אני כמוה, אולי בגלל שזו הדרך שקלטתי מאז הייתי פעוטה וזה נטבע בי. אני אישית מנסה להתגבר על זה ולשפר את עצמי ולהבין, במילותיה של חיה_בשבילך (אני לא זוכרת אם קוראים לך מעיין או חיה, סליחה), להפנים, שיש מיליון דיעות וצריך לקבל את זה ולא להעלב. הדרך שלי להתגבר ולנסות לשפר את עצמי היא דווקא דרך הפורומים. לא תמיד מקבלים את הדיעות שלי, וחלקן, ניראות לפעמים מאוד משונות, מוזרות, והתגובות בהתאם. אז אני מאוד מנסה לקבל את זה, להבין את הצד השני. זו התחלה טובה בשבילי. בקשרים אישיים אני מאוד מנסה לא להיכנס לריבים, לא לדרוך על ביצים, וכן, אני יודעת שזה לא טוב. ריב הוא בשבילי משהו כמו סוף העולם. אחרי זה אני יכולה להיות ברוגז שנים, לא לחזור לדבר עם הבנאדם לעולם. זה ממש ממש לא טוב. דרך הפורומים אני מנסה לשפר את התקשורת הבינאישית שלי עם אנשים. מנסה להפנים שזה עובר, שיש אפשרות לנסות לפייס, לשכוח, אולי אפילו לסלוח.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 11-06-2007, 06:38
צלמית המשתמש של חיה__בשבילך
  משתמשת נקבה חיה__בשבילך חיה__בשבילך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "תודה לכולכם"

מאמי אני חושבת (ואני חושבת שיסכימו איתי...)
שדווקא הדיעות שלך שהן שונות ממה שרגילים לשמוע יותר מעניינות מכל האחרות שחוזרות על עצמן לפעמים...
אני בעד הרבה דעות ואת לא צריכה להתנצל על זה..
והתגובות?!? יש אנשים שמאוד קשה להם לקבל דעות מנוגדות.. אבל יש כאלה שמאוד
מעניין אותם איך הגיעו לדעה הזאת, מה עומד מאחוריה...
מה שכן אני יכולה להגיד לך שממה שראיתי פה עוד שהייתי חדשה- דנדשה... את אחלה ולא ראיתי איזושהי תגובה שלך שחשבתי אחרי שקראתי אותה "איך היא הגיעה לזה"....
בקשר לריבים... כמו שאמיר אמר.. ריב הוא חלק מכל קשר... מניסיון אני אומרת לך שלפעמים בריא לריב.. להוציא את כל מה שאספת אני כזאת שאומרת הכל בפנים... הייתי אחת ששומרת בבטן ולא נפתחת לאף אחד.. התחלתי להגיד מה מפריע לי... האמת? זה מוריד הרבה לחץ מיותר של "להיות רגועה, להבליג כדי שלא יהיה ריב כלשהו..."

ו... כן... מעיין

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר