לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2007, 16:09
  eva_z eva_z אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
איפה איבדת את הסבלנות שלך??
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Little Kiwi שמתחילה ב "הייתי בטוחה שאני בפורום בעלי..."

שלחת שתי הודעות, אחת אחרי השניה, בהפרש של דקה.
ולא ענו לך מיד?
האם כולנו צריכים לקפוץ לדום כשאת נכנסת לפורום?
אני מצטערת שעונה לך בצורה כזאת, אבל זה באמת מעצבן.
לא יושבים ליד המחשב 24 שעות רצוף,
אז קצת דרך ארץ לא תזיק.

דרך אגב גם למולוקה, אומנם אנחנו
בענייני חיות , אבל עדיין לא כולנו חיות.
אני אוהבת בדיחות, ולצחוק, אבל לא לעשות צחוק מהאנשים.

אני יכולה להוסיף לך, שכאשר חתול מתחכך ברגל שלך,
זה לא אומר שהוא רוצה שתלטפי אותו,אלא הוא פשוט מסמן אותך,
שאת שייכת לו.משאיר עליך את הריחו שכולם ידעו.
דרך אגב ממתי חתולים אוכלים חרקים???
גם לגבי החלב שה לא תמיד נכון.
הייתה לי חתולה, שהיא לא אהבה חלב בכלל,
ושתתה רק אחרי המלטות.

מצאתי מאמר, אולי זה יעזור לך

מה אומרות עינייך

רוצים לדבר עם החתול שלכם? אין בעיה. מדריך להבעות גוף, יללות ותקשור על-חושי. הבסיס למערכת יחסים בריאה
דפדף בירוק נושך
ריבי מאיר ועינת עמירן, עיתון חי
13/1/2006 10:03
עפעף שלישי
משמעות ה'מיאו'
עיתון חי
חתולים מתקשרים בדרכים שונות: בעזרת החושים השונים, על ידי שפת גוף, על ידי הבעות מילוליות וגם בעזרת העברה וקבלה של מסרים על-חושיים. בכתבה זו נתמקד באפשרויות העומדות לפנינו כדי להבין את שפת הגוף ואת שפת הדיבור של החתולים.

תחילה יש להבין שכדי שהחתול שלנו יתקשר איתנו, יש למלא את הצרכים שהוא זקוק להם. חתול שיקבל את מגוון הצרכים האלה ירגיש מסופק ויתקשר בחופשיות עם האנשים שסביבו. חסכים במישורים השונים יגררו עמם תקשורת שלילית - צעקות, כעסים וכדומה.

במצב שכזה ירגיש החתול מאוים ויפתח בעיות התנהגות, שכן גם חוסר תשומת לב הוא סוג של התייחסות.

מה הגוף אומר: שפת הגוף של החתול מתבצעת כתגובה לגירוי, ומיועדת בדרך כלל למסור מסרים ברורים וחד-משמעיים. שפה זו באה לידי ביטוי במגע עם חתולים אחרים, עם אנשים או עם בעלי חיים אחרים. עם זאת, צריך לזכור שיש יוצאי דופן, ולעתים המסרים יהיו סותרים ואף מעורבבים.

שפת
הגוף של החתולים איננה מוגבלת לאיבר זה או אחר – למעשה כל הגוף משתתף בהעברת המסרים ובתקשורת: עיניים - מכל חיות הבית, עיניהם של החתולים גדולות ביותר יחסית לגופם. בעזרת העיניים הם מפחידים את טרפם ומכריזים על דומיננטיות כלפי חתולים או בעלי חיים זרים אחרים.

חתולים אינם אוהבים שלוטשים בהם מבטים, ועל כן תמיד ילכו אל האדם שאינו מסתכל עליהם ישירות (לעתים קרובות זהו האדם המפחד מחתולים). אל תגבילו את ראיית החתול ואל תנעצו בו עיניים – מבחינתו זו תקשורת שאיננה רצויה.

חתולים שאין בכוונתם להיות עוינים יראו זאת על ידי מצמוצים, ולעומת זאת, חתול שנועץ מבטים ללא תזוזה יכול להיות מסוקרן או מאוים, אך יכול לעשות זאת גם מתוך חיבה. עיניים מלוכסנות שפתוחות למחצה אומרות שהחתול רגוע מאוד, ואם אישוניו של חתול אשר אינו חשוף לאור חזק פעורים, סביר להניח שהוא מפחד – כך קורה למשל בביקור אצל הווטרינר.
עפעף שלישי
עובדה מעניינת שמציין ג'פרי מוסאייף מאסון (Masson) בספרו 'תשע הנשמות של החתול' מתייחסת לשביעות הרצון של חתולים. לדבריו, זו מתבטאת גם בעזרת העפעף השלישי שיש לחתולים.

העפעף השלישי הוא מעין קרום בעין שבדרך כלל מקופל לתוך זווית העין הפנימית ומשמש להגנה. יש אותו לחתולים, לדובי קוטב, לכרישים ולבעלי חיים נוספים, במקרה שלנו הוא משמש הגנה בהליכה בין עשבייה או קוצים גבוהים. לדברי מאסון, כשחתול נינוח מאוד ומלוטף, העפעף השלישי נע לכסות את העין: "אולי החתול רגוע עד כדי כך שוויתר על ההגנה הרגילה?"

זנב: חשוב שלא לבלבל בין שפת הגוף של הכלבים ובין זו של החתולים, לדוגמה - חתול שמזיז את זנבו במהירות מצד לצד איננו חתול שמח, כמו שהייתם ודאי חושבים על כלב שמכשכש בזנבו.

האמת, ההפך הוא הנכון, זהו חתול עצבני שאומר לכם בבירור שלא נעים לו או שהוא מרגיש מאוים – אז או שתסירו את האיום או שתסורו מדרכו. זנב ישר מאונך ונוקשה שקצהו מסולסל מטה לצד אחד מציין שהחתול מסוקרן או מעוניין בדבר מה.

לעומתו, זנב ישר מאונך ונוקשה שקצהו ישר, כוונתו להראות שמחה. זנב נוקשה שקצהו מעוות לצד אומר שחתולכם עצבני, זנב סמור ומקושת מראה שהחתול במצב מגננה, יש להיזהר כי במקרה של חתולים מגננה יכולה בקלות להשתנות למתקפה.

אוזניים: גם אוזניו של החתול מדברות, אוזניים דרוכות אומרות "אני שמח ודרוך", אוזניים המכוונות קדימה אומרות שהחתול שומע דבר מה, אוזניים המשוכות לאחור אומרות שחתולכם מודאג, אוזניים ששוכבות מטה וצמודות לראש החתול אומרות שהוא כועס ולא כדאי להתעסק אתו. במקרה זה ייתכן שהוא יפתח את פיו חלקית, יחשוף את שיניו ואף יפלוט נהמה.

שפם: שערות השפם רגישות ביותר למגע ויש להן חשיבות מרובה ביכולת של החתול להבין את הסביבה ואותנו ולתקשר עמה ועמנו. שפמו של החתול זז כמעט בכל עת שהחתול ער: שפם הפונה קדימה מצביע על חתול מרוכז, שפם מפוזר שאינו מכווץ ומוטה קדימה אומר "אני שמח ודרוך", שפם פרוס ושטוח אומר שהחתול מפחד ומוכן לברוח.

תנועת שפם שיכולה למנוע נשיכה קרובה היא בזמן ליטוף כשהחתול מפנה את שפמו קדימה (ברור שחל איסור מוחלט על גזירת השפם או כל שערות אחרות הבולטות בכפות הרגליים והידיים של החתולים, פעולה מסוג זה תשבש את חוש ההתמצאות של החתול ותפריע קשות לרווחתו).

התחככויות: כשהחתול משפשף את גופו עליכם הוא אומר שהוא מחבב אתכם ומביע את חיבתו. עובדה זו נכונה גם בנוגע לחתול שנוגע בכם בכפותיו, מצחו או אפו. עם זאת, אם הוא נוגע בכם בכפותיו בעצבנות הוא אומר שאינו מעוניין במגע.

רגליים: מתברר שרגלי החתול נועדו לא רק להליכה: כשרגליו הקדמיות של חתולכם מכופפות הוא מעדיף להימנע מקרב, אבל מגן על עצמו במקרה הצורך. כשרגליו מתוחות לחלוטין הוא בטוח בעצמו ומוכן לתקיפה. כיפוף ברגליו האחוריות מראה הססנות ואף ביישנות.
מה הם מנסים לומר?

משמעות ה'מיאו
מצבים נוספים שאפשר לקרוא בהם את שפת הגוף של החתול הם מצבי מצוקה: כשכואב לחתול פיזית או נפשית וכשהוא זקוק לעזרה, הוא ישכב על בטנו ויטמון את ראשו בזווית ישרה כלפי מטה - מצב שכזה מצריך בדרך כלל בדיקה וטרינרית. לעומת זאת, חתול ששוכב על בטנו ומחזיק את ראשו מעל פני השטח, גם אם בעיניים עצומות, הוא חתול שנח במצב ערני ומוכן לכל הפתעה.

חתולים משועממים או חתולים מתביישים יראו זאת בליקוק כפות רגליהם – ראיתם ודאי לא פעם חתול שנפל בטעות או נתקע בדבר מה בבית ובתגובה, כאילו לא קרה דבר, ליקק את כפות רגליו או ניקה את פרוותו. סביר להניח שאם תצחקו לפניו בשלב זה הוא ייעלב מאוד, ואולי אף יפנה את גבו בהפגנתיות וילך – חתולים אינם אוהבים שצוחקים על חשבונם.

אוצר קולות החתולים אדיר; בעצם הוא הגדול והמורכב ביותר בקרב כל בעלי החיים מלבדנו, בני האדם! חתולים מדברים בשפה שהם רוכשים כגורים ובשפה נוספת השייכת לחתולים בוגרים. זהו בעל החיים היחיד כמעט שאיננו שוכח ומשתמש גם בקולות 'תינוקיים' בעת בגרותו (תהליך המכונה נאוטניה – היצמדות לנעורים).

היכולת להבין מקולות החתולים מה הם מרגישים איננה מוטלת בספק – כיצד לפרש קול כזה או אחר? זאת עלינו ללמוד עם הזמן, ומלבד זה חשוב להבין את המסרים המתלווים לכל קול ולאו דווקא את הקולות עצמם.

מרבית היללות מובנות לכל מגדל חתולים, אף שיש תמיד 'שיחות פרטיות' בין אנשים לחתוליהם. לקול החתול או לקולות ה'מיאו' השונים מטרות ופירושים שונים: "אני זקוק לתשומת לבך המידית", "אני רוצה לאכול", "נקה את ארגז החול שלי", "אתה מציק לי" וכו'. יש 'מיאו' של כאב ויש אחר של שמחה או של משחק.

נערך לאחרונה ע"י eva_z בתאריך 12-06-2007 בשעה 16:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2007, 22:22
צלמית המשתמש של מירי
  מירי מירי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Little Kiwi שמתחילה ב "חתולים"

אני אענה לך על סמך מה שקורה עם החתולים שלי P:

הם מקשיתים את הגב כשהם מתעוררים, ככה הם מתמתחים...
הם גם מקשיתים את הגב כשהם באים לאיים... זה מלווה ב"כחחחחחח" כזה...
בכל אופן אפשר להבדיל מתי הם כועסים ומתכננים לתקוף ומתי הם מתמחים P:

עוד שפת גוף? גרגורים זה כשנעים להם... כשאת מלטפת אותם.
הם מתחככים בך (ברגליים) כשהם רוצים תשומת לב/אוכל/משהו ממך

אני מניחה שכל מה שאמרתי לך עד כה מאוד ידוע ולא עוזר לך בשיט. אז תפרטי בדיוק מה את צריכה לדעת...

מה נותנים לאכול? אוכל חתולים... הם הכי אוהבים אוכל מקופסאות שימורים... חשוב גם לגוון אחרת הם משתעממים מהר מאוכל. לדוגמא, יש לי חתול שיש לו בעיות בדרכי השתן... אנחנו מביאים לו אוכל מיוחד, שעולה 100 שקל ל3 ק"ג. הוא תמיד מנסה לאכול את האוכל הרגיל של שאר החתולים, ושאר החתולים תמיד מנסים לאכול ת'אוכל שלו.
חשוב גם להחליף להם את האוכל, הם אוהבים טרי, ואם נגיד את שמה לחתול אוכל ונשאר עוד... הוא בדר"כ לא יאכל שוב מאותו האוכל שנשאר.

מה אסור? חלב... כאילו, מותר בעקרון... אבל בניגוד למה שחושבים -- זה לא בריא להם ועושה בעיות בעיכול.

את מתכננת חתול? יש לי גורים אם את רוצה P:

ישן 11-06-2007, 22:36
צלמית המשתמש של רון חומש
  רון חומש רון חומש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Little Kiwi שמתחילה ב "חתולים"

ההקשתה היא למטרות התמתחות.
את תמצאי את החתול בעוד פוזות משעשעות, כמו מתיחה של הרגליים שנראית כמו הצדעה נאצית (באמת!).
כשהזנב למעלה הוא בדר"כ שמח, כשהוא מקשקש בו יכול להיות שהוא עצבני.
מה שכן, הזנב בתנועה כל הזמן, גם כשנראה שהחתול מנומנם, עדיין לפעמים רואים את הקצה העליון של הזנב טופח קלות על המשטח שעליו הוא שוכב.
כשהוא עצבני ורוצה לתקוף, בדר"כ האוזניים שלו יזדקרו קדימה, והוא יהיה בעמדת התקפה (בנושא הזה הם די שקופים ).
לפעמים הוא לא יוותר ואפילו ירדוף אחריך בכל הבית עד שהוא ייתן לך את השטוזה ברגל, ואז יחזור לעיסוקו כאילו לא קרה כלום (אלא אם כן תמשיכי לעצבן אותו P: )

אצלי בבית החתול בטיפול של אחותי, והיא מקפידה על מזון חתולים משובח. המזון עצמו הוא יבש. בנוסף יש לנו גם חטיפים (יבשים גם הם, אבל יש גם חטיפים רטובים) עם מטעמים כמו איזה משו במילוי נוגט טונה (בחיי ). את זה נותנים לו מדי פעם, ובמידה, כי זה משמין.
חשוב להקפיד על טריות, גם של האוכל וגם של המים, ולהחליף לו כל יום. החתול שלי לא נוגע במים אם הם עמדו בקערה יום שלם, ואותו כנ"ל לגבי השירותים. צריך לנקות אותם אחרת הוא פשוט לא יעשה את הצרכים שלו בהם (החתול שלי בדר"כ נעמד ומוחה ליד השירותים, עד שמישו נזכר).
עוד נקודה לגבי האוכל, תמיד אפשר לגוון להם את התפריט. החתול שלי אוהב מאוד ירקות (עגבניה, תירס, ואפילו אפונה וגזר מקופסת שימורים), גבינות צאן (משובחות, חתול אליטיסט, פשוטות הוא אוהב פחות), ואפילו היו תצפיות שבהן הוא כרסם לו ביסקוויטים ונשנושים של אסם

צריך להפעיל את החתול, אחרת הם משתעממים ונכנסים לדכאון. אפשר לשחק איתו עם שרוכים, או כדורים, או בובות כאלה של עכברים שהחתול שלי אוהב לנשוך, ויש גם כל מיני מנהרות ועמודים שאפשר לקנות והם אמורים לשחק איתם (משום מה שלי עדיין לא מבין מה לעשות עם המתקן שקנינו לו).

החתול שלי נורא אוהב שמגרדים אותו, בדר"כ כשהוא שוכב לו (אחרי יום עבודה קשה) והוא רואה אותי, הוא מיד מתכדרר כדי שאגרד לו את הבטן.
אם זה נעים לו הוא יגרגר וייתן לך להמשיך, אם לא אז הוא יודע לך (שלי עושה את זה בעדינות, פשוט מזיז את היד עם הרגל, אפילו בלי לשלוף ציפורניםי).
הגרגורים נשמעים כמו נשימה של אדם מצונן, ויכולים להיות גם קולות חלשים, בנוסף יש אזורים שרוטטים אצלו (ממש ויברציות).
עוד קטע, שאני לא יודע אם זה דפאק של החתול שלי או שזה תקף לכולם, אבל כשנעים לו הוא מתחיל ללקק לי את היד (ולא רק, כבר קיבלתי ממנו נשיקות בלחי ובאף כשהרמתי אותו).

עוד נקודה חשובה - ותרי על הספות בבית. לא משנה מה תעשו, הוא ישייף עליהן את הציפורניים ויהרוס אותן, זה סה"כ משו שלומדים לחיות איתו. אפשר לקנות מין מתקן קרטוני כזה שהם אמורים לשייף עליו את הציפורניים שלהם, אבל שלי סתם רחרח אותו והמשיך לכיוון הספה..

זה בערך מה שעולה לי לראש כרגע.. אם יש לך עוד שאלות אז את מוזמנת לפנות אליי בפרטי

You're going to reap just what you sow

נערך לאחרונה ע"י רון חומש בתאריך 11-06-2007 בשעה 22:41.
ישן 14-06-2007, 15:01
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim מנהל chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי רון חומש שמתחילה ב "ההקשתה היא למטרות התמתחות. את..."

מסכימה לגמרי לגבי הספות בבית. אנשים רבים, כשהם מביאים חתול הביתה, מכריזים בשחצנות "אצלי זה לא יקרה" וקונים צעצועים לשיוף הציפורניים בעשרות ומאות שקלים. לא יעזור כלום- החתול יעדיף את ספת העור היוקרתית וישאיר את הצעצוע לך אם תרצי.
דבר נוסף- החתול שלי דווקא אלוף בבהייה ומשחקי עיניים. הוא יכול לשבת על השולחן, לעבור אחד אחד בסלון, להסתכל היישר לתוך עיניו ומי שבאותו רגע מתחנף אליו טיפה יותר- יקבל אותו במלוא הדרו וגרגוריו.
בכללי- לכל חתול יש את המניירות הקטנות שלו שלומדים להכירץ חלק אוהבים גירודים בבטן, חלק לא מוכנים לכך בשום פנים ואופן. יש להם שפה עשירה מאוד ועם הכרות החתול לומדים להכיר כל מיאו ופירושו.

ישן 21-06-2007, 22:10
  y_tul y_tul אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.06.07
חלק מהדברים לא לגמרי נכונים...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "מסכימה לגמרי לגבי הספות בבית...."

יש חתולים שלא שורטים ספות....כמו החתול שלי שמתמתח על הקיר (הוא מחוספס)...ועל השטיח...חוץ מזה עם למישהו זה מפריע אפשר לגזור לחתולים ציפורניים , יש הוראות בסיפרי חתולים או אצל הוטרינר..

אני מצרפת לך טבלה מתורגמת בשביל להבין מה החתול רוצה לפי הזנב..:
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...21/25133695.doc

אם את/ה רוצה לדעת יותר טוב ..יש ספר שקוראים לו "החתול" של דיוויד טילור שלי אישית ממש עזר עם החתול שלי...יש שם מתכונים לחתולים (חחח), מידע על מחלות, מידע על גזעים, מידע על היתפחות החתול, מידע על טיפול בגורים ועוד כל מיני דברים...

עוד משהו, כשחתולים נועצים בך עיניים...אל תעשי/ה קרב מבטים כי החתול יחשוב שאת/ה רוצה לתקוף אותו ויקפוץ עלייך...כשהוא מסתכל עלייך תמצמצי/תמצמץ וככה תסמן/י לו שאת/ה לא רוצה לתקוף אותו...

מקווה שעזרתי...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר