לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2005, 16:45
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אני סור שאנשי דת רצויונאלים פחות או יותר חוששים מאוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "קול המון כקול שדי"

מהאחריות הגדולה שרובצת עליהם (להבדיל אלפי הבדלות משרלטנים מוכרי קמעות שאחריות היא עוד מושג הקשור לניהול חשבון הבנק שלהם)

כפי שאני מבין (ואני לא מבין כזה גדול) היהדות מציבה חיי אדם מעל כל שיקול אחר (קיפוח נפש וכ"ו)
אפילו מעל נדל"ן יהודי ,ואם יחשוב שדבר זה יחסוך חיים רבים של יהודים אז זו ההחלטה המתבקשת.
ואם יכשל מלהחליט ההחלטה הנכונה דבר שיעלה בחיי יהודים רבים אז ,כחינוך הדתי של שכר ועונש,הוא עשויי להענש על כך משמיים.זהוא הפרוש החופשי שלי להחלטתו.דבר זה נכון גם לגבי מלחמת אחים,כך אני סבור וכך אני מבין את שיקוליו.

חלום ארץ ישראל השלמה כבר מזמן נופץ ולמעשה מעולם לא היה אפשרי בזמנים שלנו.כפי שאני מבין ארץ ישראל השלמה במשמעות האמיתית שלו היא מהפרת והחידקל ועד הים התיכון,

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2005, 18:35
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
זה היה נכון אילולי הנתק בינם לבין רבני החרד"ל

הרי מלכתחילה כל דיכפין עושה לעצמו רב, והשבטים הללו נשמעים לפסיקות שונות בנושאים השונים. זו רעידת אדמה רק עבור החלקים בציבור החרדי שנטייתם הימנית תזדקק מעתה לסובלימציה נוספת - וצעד חשוב בדרך למשאל עם על ביטול "תורתם אומנותם".

השבט החרדי הכרוך ברבניו לקיומו ממש יכנע לכל החלטותיהם (אשר בד"כ מתגלות כגמישות מאוד כאשר בשווה ממון עסקינן) ואילו השבט המשיחיסטי ימשיך לרכב על פסיקות בנוסח דרוקמן הצפוני.

ההבדל אצל האחרונים הוא שהם יחליפו רב לפי טיעוניו (שהרי אתה לא מדמיין - למשל - את הרב אריאל מתבטא מחר נגד עלייה להר הבית ובניית המקדש בידי אדם - וממשיך להנהיג את נוהי "מכון המקדש").
ישן 08-02-2005, 18:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
רבנים כבר שנים פוסקים לפי נטיית לב ציבורם - ולא להיפך...

זה לא מקרה שאפילו תלמודית מוצע לאדם לבחור לו רב - עפ"י מידת הקרבה של הרב לדיעותיו-הוא,
ולא עפ"י מידת קרבתו אל עמדות הרב ("עשה לך רב...").
הרב אלישיב כנראה זיהה שזה מה שרוב ציבורו רוצה (על יוניותו של הרב עצמו, נשפך מלל רב - ובכ"ז
הוא תמיד נזהר שלא לסבך עצמו באופן חד משמעי עם ציבורו, שהוא ניצי), ועל כן פסק כפי שפסק.
אני לא חושב שיש כאן רעידת אדמה. אלה שמתנגדים לכל זכות ציבור להכריע על ויתור בא"י, יתמכו
ברבנים שתומכים כך; אלה שמאמינים שהציבור צריך להכריע, יבחרו ברבנים התומכים בכך; והבודדים
מבין הדתיים שסבורים שמותר לוותר גם בלי לשאול את הציבור, יתמכן ברב מלכיאור...
ישן 08-02-2005, 18:52
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
לא הבנתי אותך
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "רבנים כבר שנים פוסקים לפי נטיית לב ציבורם - ולא להיפך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
זה לא מקרה שאפילו תלמודית מוצע לאדם לבחור לו רב - עפ"י מידת הקרבה של הרב לדיעותיו-הוא,
ולא עפ"י מידת קרבתו אל עמדות הרב ("עשה לך רב...").
הרב אלישיב כנראה זיהה שזה מה שרוב ציבורו רוצה (על יוניותו של הרב עצמו, נשפך מלל רב - ובכ"ז
הוא תמיד נזהר שלא לסבך עצמו באופן חד משמעי עם ציבורו, שהוא ניצי), ועל כן פסק כפי שפסק.

מצד אחד אתה כותב שאדם בוחר לו רב על פי מידת הקרבה של הרב לדיעותיו-הוא, ומצד שני אתה כותב שרוב ציבורו של הרב אלישיב הוא ניצי, בעוד הוא יוני. הרי לפי ההגיון שבו פתחת, ציבור ניצי היה אמור לבחור לו רב ניצי.
ובכלל, ממתי רב ב"דרגה" של אלישיב קובע את דעתו על סמך מה שציבורו רוצה לשמוע?
ישן 08-02-2005, 18:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
נורא פשוט: ברוב עמדותיו, קרוב הרב אלישיב לעמדות ציבורו...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "לא הבנתי אותך"

הנושא המדיני אינו מרכזי כ"כ בהווייה החרדית, וכאשר הוא הופך לכזה - מוצא הרב אלישיב לנכון,
"להתיישר" עם עמדות ציבורו, ובלבד שלא להעמידם מול מצב, שבו הם נוהגים בסתירה בהוראות רבם...

באשר לשאלתך: ת-מ-י-ד רב ברדגה של הרב אלישיב קבע כך את עמדתו - זו, בין השאר, הסיבה
להצלחתו להיחשב לרב גדול. הרב יוסף פסק במשך שנים לטובת פשרות ביש"ע, ואז, כשהתברר לו
שהציבור הש"סי ימני באופן עקבי - פתאום קיבלנו ש"ס ימנית.
כנ"ל הרב שך, בראשית שנות התשעים. הוא לא הסתיר עמדתו בקשר להתיישבות ביש"ע, אבל הציבור
לחץ לדיור זול - והוא השלים עם זה.
הם לא טיפשים - ברור להם שהציבור יבחר במישהו אחר (הדבר נכון לגביהם, כפי שהוא נכון לגבי
מנהיגים לא אידיאולוגיים בציבור החילוני).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר