לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2007, 08:13
  MooMooFarm MooMooFarm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "חברה אפשר הסבר קצר ממזה זה..."

בעיקר פחמן דו חמצני, כמו שאמרת ממכוניות ומתחנות כוח
אבל לדעתי זה קשור לעוד הרבה דברים,
מהכריתה של יערות גשם שהיו מרעננים את האטמוספירה, ומשינויים אנושיים גדולים כמו שמתרחשים בסין שבונים של סכרי ענק, מסיטים נהרות, משטחים הרים וכו..
בכלל האנושות כיום לא ממש מתחשבת בהשלכות של המעשים שלה, לא בפליטת גזי חממה, לא בפגיעה בטבע שנושא מי ביוב והאוקינוסים שלנו, כריתת יערות, ועוד 1000 דוגמאות שפשוט לא מחשבים את התוצאות שלהם...

אני מנוי על המגזין של נשיונל ג'יאוגרפיק, וכל חודש שאני מקבל את המגזים עוד כתבה מתפרסמת על ההרס של החיים שלנו על כדור הארץ...
באמת אחרי שראיתי את הסרט של אל גור הבנתי שהעתיד שלנו לא הולך להישאר זוהר כמו שהוא כיום.

אני ממש רוצה לשאול אותכם מה נראה לכם?
כאילו איך אפשר להישאר אדישים ולדעת שהחיים על פני כדור הארץ, עוד 20 שנה, לא יהיו כמו ב100,000 השנים האחרונות.
מינים נכחדים, מזג האויר משתגע, לעזעזל בעוד 10 שנים יצטרכו לשרטט את המפות מחדש כי עליית המים תשנה לחלוטין את קו החוף של היבשות.
אני מתחיל להתשגע... איזו אדישות... אולי מגיע למין האנושי הזה איזה עידן קרח. שנקפא פה לאיזה 10,000 שנה ואולי נתחיל שוב טוב יותר.
או שלא נתחיל שוב בכלל.. זה בכלל רעיון טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2007, 13:14
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
ממיר קטליטי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "תאמין לי אתה צודק. אבל הבעיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noam111
אבל השאלה שלי היא האם אני יכול לקחת גזים שנפלטים ממכונית ולפרק אותם לגורמים הראשוניים שלהם.. אף אחד לא יודע? למי אפשר לפנות?

מתוך ויקיפדיה:
ממיר קטליטי הוא חלק צינורי במערכת הפליטה של כלי רכב בעלי מנוע בעירה פנימית, המהווה מקום לתגובה כימית שבה שאריות פחמימניות מתהליך הבעירה נשרפות עד תום, על מנת להקטין את זיהום האוויר. רכב עם ממיר קטליטי מזהם עד פי 10 פחות מאשר רכב ללא ממיר קטליטי.

המשך:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...9% D7%98%D7%99
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 20-06-2007, 10:47
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מי אמר שלא משתמשים?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "[QUOTE=המממ]מתוך..."

בכל מכונית שנמכרת בארץ מאמצע שנות ה90 של המאה הקודמת חייב להיות ממיר כזה
לכן הן חייבות לתדלק בדלק נטול עופרת (בארץ, אוקטן 95 ו-98 משווקים ללא עופרת)

ישנם גם חוקים המחייבים מפעלים להתקין מסננים וממירים דומים על ארובות הפליטה שלהם.

חלק מהבעיות הן אלה:
1. יעילות הממירים איננה מושלמת. לדוגמה ממיר קטליטי צריך להיות חם על מנת לעבוד ביעילות - לכן בדקות הראשונות לנסיעה מכוניות מזהמות הרבה יותר מאשר בהמשך הנסיעה
ומכאן שנסיעות קצרות בתוך העיר עם הפסקות שמאפשרות למנוע להתקרר - מזהמות מאוד.

2. פגיעה בתפוקת המנוע. כל התקנה על צינור הפליטה גורמת לירידה בתפוקת המנוע
זה משפיע על מכוניות אבל גם על מפעלים שמנסים להלחם במגבלות ולצמצם אותן.

3. החוק. החוק מחייב תקן ארופאי למכוניות (נדמה לי שכרגע נמכרות בארץ מכוניות בתקן יורו 3 ויורו 4)
אבל לגבי מפעלים התחום פחות ברור וישנם מפעלים מזהמים יותר מהמקובל באירופה.

4. האכיפה. מדי פעם שומעים בחדשות על מפעל כזה או אחר שנקנס בגלל הפרה של החוק ופליטה של חומרים מסוכנים מעל המותר
הבעיה היא שהאכיפה איננה סדירה ושהאזרחים מתלוננים רק כאשר ישנם ריחות רעים או עשן בולט
אבל, גזי החממה בחלקם הם חסרי ריח וצבע (פריאון למשל) ומפעל יכול לפלוט טונות רבות של חומר לפני שמישהו ישים לב ויגרום לו להפסיק.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 30-06-2007, 21:47
  MooMooFarm MooMooFarm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "אה באמת. אז אתה רוצה להגיד לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noam111

מה שאני אומר זה שיש חוסר ידע של אנשים לגבי הנושא הזה..ובבתי ספר צריכים לעשות מעין שיעורי הסברה אולי כמה פעמים בשנה שילמדו ילדים על הנושא הזה.
אני ינסה לשלוח מכתב למשרד החינוך נראה מה הם יגידו.

אני ממש בעד, אבל לא נראה לי שזה באמת יצליח להיכנס לאנשהוא.. אתה מאמין בזה?

בכל מקרה רציתי להוסיף לדיון כמה דברים,
אם ידעתם, התקנים האירופים - עד כמה שיש דברים שאני לא מעריך את האירופים בהם - אבל מדהימים.
בגרמניה ועוד מדינות מרכז אירופאיות אחרות, מחייבים נהגים לדומם מנוע ברמזור אדום. לצמצם פליטת גזים.
ועוד, יש שם חוקים מאוד מחמירים בעניין פליטת הגזים - יכולים לבוא לאגזוז שלך עם מכשיר שבודק את כמות הגזים - עברת את התקן. סע במונית הבייתה . האוטו מושבת.
אצלנו בארץ לעומת זאת רק מעודדים אותך להרים טורים שהרמזור מתחלף לצהוב, ומכוניות מתחת לשנת ייצור מסוימת בכלל לא מחויבות בתקן.
יש עוד אינספור דוגמאות, שלעתי ממקמות את ישראל כמדינת עולם שלישית מבחינות מודעות ועשייה.
הבעיה היא באמת לא האזרח הקטן - אלא המפקד הגדול.. ממשלה, חינוך, מפעלים. אבל כן - גם אנחנו.
אני לא יודע אם אני ייקח את האוטו של אבא לת"א, או אם אני ייסע באוטובוס יעשה את השינוי.
כי קשה לחשוב בקטן - תגידו לי מה אתם חושבים..
לבזבז את האנרגיה והעצבים על הקטנות - או ללכת להפגין מול מפעלים מזהמים?
איפה אני יורגש יותר?

וזהו חברים... אני באמת מתחיל להדיר שינה מעיני בגלל העניין הזה...
אני מצפה למותי הקרוב והנוראי ממש בקרוב
אני חושב שבקצב הזה, בגיל 50 חיי יישתנו מקצה לקצה...
האופטימים נותנים לנו 20-25 שנים של חיים סבירים.
אחרי זה איכות החיים תצנח דרמטית.
HELP
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר