לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2007, 21:11
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
תלוי מי היה תופס אותך...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מעניין..."

יש מספיק מחלוקות בין היושבים באוהל. אם היית נתקל באלה מהם שהם ערבים ווהאבים או המקורבים אליהם, היה נורא לא נעים.
לאחרים היה הרבה פחות משהו אישי נגדך, אבל חלקם היו מנצלים את ההזדמנות כדי למכור אותך לאחרים או לדרוש כופר נפש.
יצויין שרואים פה בבירור את דוקו אומארוב, המנהיג הנוכחי של הבדלנים, שהוא סופי אדוק, ולא במיוחד מת על הווהאבים. ככה שכשהבאים לכנס הזה מקבלים את מרותו, הם בעצם אומרים שהם מכירים בזה שלא יכפו את הווהאביות על השאר; זה נובע בין השאר מירידת כוחם של הערבים בצ'צ'ניה בשנים האחרונות, הן בגלל עבודה של שרותי הביון הרוסיים והן בגלל החנקות מקורות המימון שלהם אחרי 11 בספטמבר.

המועצה הזו, באופן כללי, היא נסיונם של הבדלנים להציג חזית מאוחדת. יש אגב דיווחים על עליית מספר המתנדבים שלהם בחודשים האחרונים, מה שיכול להוביל לכל מיני תוצאות מעניינות בזמן הקרוב- גם בלי להאמין לדיווחי התעמולה של קווקז-סנטר, יש לא מעט דיווחים על לחימה במקומות שונים בצ'צ'ניה, אם כי גרוזני להבנתי די שקטה - יחסית.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2007, 21:26
  YGH YGH אינו מחובר  

אף אחד לא יודע כמה בדיוק יש היום,
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בהחלט לא סימפטי...."

בייחוד לאור הכמויות שנמלטו במלחמה השניה ונהרגו במלחמה הראשונה והשניה,
אבל ברור שהרוב הגדול הוא צ'צ'נים - מוסלמים סופים. ערבים יש שם רק קבוצה קטנה, שהגיעה מ-1995 וצפונה, וחלק ניכר ממנה הסתלק בזמן המלחמה השניה, אם מסיבות כלכליות ואם, כמו שאמרו כמה, "זה לא ג'יהאד, זו התאבדות".
הצ'צ'נים, מבחינה אתנית ולשונית, קרובים לטורקים, לא לערבים.
בכל אופן, נכון ל-1991, היו שם כשבע-מאות וחמישים אלף צ'צ'נים, כמאתיים וקצת אלף רוסים, ועוד כל מיני אוקראינים, אינגושים, אזרים וגם כמה יהודים, שהאחרונים מהם הועלו לישראל בינואר 1995.

גלריית התמונות שלי

ישן 16-06-2007, 21:41
  YGH YGH אינו מחובר  

ההוא בקצה משמאל?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מעניין מאוד !..."

עוסמאן, שם משפחה לא ידוע, מפקד הכוחות המיוחדים הצ'צ'נים. עד כמה שאני יודע גם הוא צ'צ'ני אוריגינל.

אגב, אל תגזים עם כמות ה'לאומים'; חוץ מצ'צ'נים ורוסים מדובר בכמה אלפי איש לכל היותר שהיו שם מכל קבוצה; אם אתה מחפש סלט אתני אדיר, לך לדאגסטן השכנה על 20+ לשונותיה ועשרות קבוצותיה האתניות.

גלריית התמונות שלי

ישן 16-06-2007, 22:31
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
כן יש.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בהחלט לא סימפטי...."

לא הרבה, אבל יש.
יהודי הקווקז (או "גורסקייה" - הרריים) אלו קהילות המפוזרות בקווקז. רובם בדגסטאן אבל לפי מה שזכור לי, היו יהודים גם בצ'צ'ניה. רובם היגרו החל משנות ה-70 לארה"ב, רוסיה וישראל.

באם נשארו יהודים "מקומיים" בצ'צ'ניה, אני לא סבור שהם סובלים מהמקומיים האחרים. הם לא "שווים" הרבה - לא ניתן לחטוף אותם תמורת כופר. שכן, רוב האנשים באיזורים הללו לא עשירים במיוחד.
אם כי, השריעה הצ'צ'נית מרשה לחטוף כופרים תמורת כסף שישולם בעבור שחרורם. (מקרה זכור - עדי שרון, הנער הישראלי שנחטף ושוחרר לאחר זמן במבצע של כוחות רוסים מיוחדים. סבל מכוויות קור, רעב וחלק מאצבעותיו נקצצו ע"י החוטפים ונשלחו לאביו כאיום לבאות.)

אני אישית, לא מאמין שנשארו יהודים באזור הקרבות.

משהו מעניין שמצאתי ברשת, אתר קהילת היהודים ההרריים: http://www.juhuro.com/pages/english/english.htm

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 16-06-2007 בשעה 22:34.
ישן 16-06-2007, 23:32
  YGH YGH אינו מחובר  

בצ'צ'ניה, עד כמה שאני יודע, אין כיום יהודים.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "כן יש."

למיטב ידיעתי, בינואר 1995 הוציאו איכשהו את שארית יהודי צ'צ'ניה, פעם אני צריך לברר איך בדיוק עשו את זה.
אגב, תוכל לתת קישור לפורום הרוסי שבו זה היה? רוצה לקרוא אם יש עוד פרטים.

(ובלי שום קשר, יש לי חבר שפעם גר בצ'צ'ניה. יום אחד ב-1995 הוא פותח עיתון בבוקר ואומר, "היי, הנה הרסו לי את הבית...").

גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר