לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2019, 16:44
  Origlo Origlo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא נראה לי שזה טנק מרכבה..."

עד כמה שאני רואה מדובר בסימן 4מ, לפחות בחלק השני של הסרטון. (שניה 45)
בחלק השמאלי של הצריח (עליון בזווית הצילום של הסרטון) אפשר לראות את הזביל הלבן שמשמש לאיחסון של פגזים קרועים\תקולים, את כוונת המפקד\תותחן במקומות הנכונים, ועוד כמה פרטים מזהים.

בהחלט ייתכן שיש שם עריכה בשאר הסרטון, כי בחלקים שרואים את הרחפן עצמו מעל הרק"מ קשה לי לזהות בדיוק מה נמצא שם.

בלי קשר לאם הסרטון ערוך או לא, ראיתי בעבר שימוש בהטלת מטענים מרחפנים כנגד טנקים סובייטים מדגמים ישנים יותר בסרטונים ממלחמת האזרחים מסוריה, האם קיימת דוגמה של מטען מסוג זה שעושה נזק ממשי לשריון צריח של טנק מודרני?

נערך לאחרונה ע"י Origlo בתאריך 30-05-2019 בשעה 16:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2019, 22:43
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הותקפו שני כלים שונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "רחפן תוקף בשירות ארגוני הטרור ברצועת עזה"

בחלק הראשון של הסרטון מותקף נגמ"ש פומ"ה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בחלק השני של הסרטון מותקף טנק מרכבה 4מ:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עניין אחד שמעורר חשד באמינות הסרטון הוא שכביכול בשני המקרים החימוש ניזום אך לא גרם נזק לכלים עצמם. מה הבעיה כאן?
א. במקרה של הפומ"ה, ידוע שהחימוש (PG7VR/PG29 ללא מקטע מנוע) לא ניזום, וצולם לאחר מכן על סיפון הכלי (מי האידיוט שהעמיס אותו? מועמד ודאי לפרס דארווין).
ב. במקרה של הטנק, רואים איש צוות מטפס על הכלי בדיוק ברגע הפגיעה אך הוא אדיש לגמרי לפיצוץ ולעשן הנלווה אליו - מה שמחזק מאוד את החשד שבשני המקרים החימוש כלל לא ניזום ומדובר באפקט CGI מוצלח ותו לאו.

ישן 28-01-2020, 10:37
צלמית המשתמש של שפן סלעים
  שפן סלעים שפן סלעים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.14
הרחפן שתקף היה צה"לי שהופל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "רחפן תוקף בשירות ארגוני הטרור ברצועת עזה"

פרטי תקרית חריגה בגבול הרצועה אשתקד נחשפים: ל-ynet נודע כי חמאס הצליח להשתלט ולהפעיל את הרחפן, ובאמצעותו הפיל טיל אר.פי.ג'י שפגע בצריח טנק. בצה"ל מזהים ירידה בכמות הרחפנים שמשוגרים לעוטף עזה, תעודות הערכה הוענקו ללוחמים על הפלות.
יואב זיתון

הרחפן הצה"לי שהפך לנשק בידי חמאס: לצד הפגנות הגדר שהולכות ודועכות, כך גם נרשמת בחודשים האחרונים ירידה בכמות האירועים שבהם ניסו ארגוני הטרור ברצועת עזה להחדיר רחפנים לעבר שטחי עוטף עזה. זאת, מול הצלחת מרכז הבקרה האוגדתי לזהות רחפנים ולפעול ליירוטם, ישירות מול הכוחות בשטח. אולם באחת התקריות, שפרטיה נחשפים כאן לראשונה, נרשמה עליית מדרגה בתעוזה וביכולת של חמאס, שתקרין גם על השימוש ברחפנים נגד כוחות צה"ל ואזרחים ישראלים בעימות הבא בדרום.

בחודש מאי אשתקד נרשמו שתי תקריות דומות שבהן הוטלו חימושים מרחפנים שהפעילו ארגוני טרור לעבר כוחות צה"ל, במהלך סבב הסלמה. תקרית אחת פורסמה בסרטון שהפיץ ארגון הג'יהאד האיסלמי - שיגור רחפן מרפיח אשר הטיל בצורה כושלת טיל נ"ט. אך התקרית השנייה נותרה עמומה.

ל-ynet נודע כי באותה תקרית מעורב רחפן חמוש מסוג מאטריס 600, גדול יחסית, שיכול לשאת מטען במשקל 20-15 ק"ג. הוא היה שייך לצה"ל ונפל בשטח העזתי בתקופה שקדמה לתקרית. פעילי חמאס אספו את הרחפן הצבאי, תיקנו את הנזק שנגרם לו והצליחו להפעילו באמצעות מערכת השליטה הקרקעית שלהם. בנוסף, הם חיברו לרחפן טיל אר.פי.ג'י 29 באופן שיאפשר הטלה על המשוריין הצה"לי.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7...5666988,00.html

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:53

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר